Σελίδα 4 από 21 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 302

Θέμα: Παιδική Χαρά.

  1. #46
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Πάντως για να λέμε απόλυτα την αλήθεια εδώ μέσα και να μην πουλάμε παραμύθια που μας πουλάνε παντού
    μπορείς να δοκιμάσεις να συγκρουστείς με τρένο αλλά μόνο μία φορά στην ζωή σου.
    Μου χει συμβεί, πεζος εγω.
    Με τραμ.
    Στην Πράγα πριν από σχεδόν 20 χρόνια.
    Με κουτουλησε και με έσυρε και λίγο.
    Θα cεβεcτε++
    (και θα βιολοπαιζετε κάποιοι)
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  2. #47
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.843
    Ταραμ Ταραμ Ταραμ
    where was Gondor when the Westfold fell?

  3. #48
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Μου χει συμβεί, πεζος εγω.
    Με τραμ.
    Στην Πράγα πριν από σχεδόν 20 χρόνια.
    Με κουτουλησε και με έσυρε και λίγο.
    Θα cεβεcτε++
    (και θα βιολοπαιζετε κάποιοι)
    Τελικά έχουμε περισσότερα κοινά απ' όσα νομίζουμε.

    Πριν πολλά χρόνια, περπατούσα στη Γερμανία και μιλούσα στο κινητό. Ξαφνικά ακούω να βαράνε δυνατά καμπανάκια. Κοιτάζω αριστερά και ήταν το τραμ πολύ κοντά μου. Έκανα γρήγορα δύο βήματα πίσω και γλίτωσα από το να με κάνει χαλί. Εκεί τα τραμ κινούνται σε ισόπεδο δρόμο, χωρίς διαχωριστικά.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Τελικά έχουμε περισσότερα κοινά απ' όσα νομίζουμε.

    Πριν πολλά χρόνια, περπατούσα στη Γερμανία και μιλούσα στο κινητό. Ξαφνικά ακούω να βαράνε δυνατά καμπανάκια. Κοιτάζω αριστερά και ήταν το τραμ πολύ κοντά μου. Έκανα γρήγορα δύο βήματα πίσω και γλίτωσα από το να με κάνει χαλί. Εκεί τα τραμ κινούνται σε ισόπεδο δρόμο, χωρίς διαχωριστικά.
    στη γερμανία που ανέφερες ,πριν 2 χρόνια φίλος με μοτο γλύστρησε κ επεσε αγαρμπα σε στροφή πατωντας νερα η λάδια κλπ γυρω στα 20χλμ εξω απο το μόναχο ,και ετυχε να περνάει η αστυνομία κ σταμάτησε να τον βοηθήσει να απομακρύνουν την μοτο απο τον δρόμο κ αυτοι ειδοποίησαν το αντίστοιχο εκεί 166 γιατι ειχε σπάσει τον ωμο του ,μέσα σε 5λεπτά κυριολεκτικά ειχε φθασει το ασθενοφόρο ??? σε απορία του που ηρθε τοσο γρήγορα...του ειπαν οτι ειναι ΙΔΙΩΤΙΚΑ τα ασθενοφόρα στη γερμανία κ τα πληρώνει απο την τσέπη του αυτος που το καλεί για βοήθεια...αντε κ στα δικά μας ...γιατι ετσι θα τα κανει ο κούλης κ εδω ...

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Δεν ειναι έτσι ακριβώς....
    Το ασθενοφόρο θα το πληρώσεις εάν αποδειχθεί ότι το κάλεσες ενώ δεν χρειαζόταν. Αν όντως χρειάζεται προφανώς και δεν θα το πληρώσεις.
    Γενικώς έχουν ένα άλλο συστημα λίγο πιο ευέλικτο από το δικό μας.

    Αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο, πόσα πλήρωσε τελικά;
    Γιατί αν μου έλεγαν κάτι τέτοιο είναι το πρώτο πράγμα που θα ρωτούσα.

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Αν έχεις απλως ένα κινητό smartphone έχεις υπερπληροφόρηση και λεπτομερή καταγραφή από ολα τα τραγικά γεγονότα που συμβαίνουν, σου τα πετάει αυτόματα χωρίς καν να τα επιλέξεις. Εγώ προσωπικά μπαντάρω τετοια θέματα ομως η ποτανα εξατομίκευση κανει την δουλειά της.

    Συνεπως σημαίνει καλως η κακώς όλοι μας είμαστε ενήμεροι για αυτά τα συμβάντα..

    Γιατί να φτιάξεις ξεχωριστό θέμα για ένα τραγικό συμβάν; Θέλεις να το συζητήσεις; Έχεις κάτι αλλο στο νου σου;

    Η τρομοκρατία η τρομολαγνία σε βάθος χρόνου θα σε αποτρέψει από τον χώρο και σε μέγιστο βαθμό μπορει να σε φοβίσει ως οντότητα γενικότερα.

    Αν έχουμε συνδιάζει μοτο.γρ με χαλαρή συζήτηση να αποφορτιστούμε και να χαλαρώσουμε χαλφαδιαζοντας κάνα μοντελο, τι ακριβώς μας θα μας πρόσφερε μια τραγική συζήτηση αναρωτήσου λίγο για αυτό

    Αν θες με την σύμφωνη γνώμη της διεύθυνσης του φόρουμ φτιάξε ενα τοπικ alexis και πόσταρε μέσα αυτό που θα σε ενδιέφερε
    doctora σεβαστή η γνώμη σου ...αλλα ΔΕΝ ειμαστε ολοι με 1 κινητό συνέχεια να διαβαζουμε καθε 5-10 λεπτα τι συμβαίνει ανα την ελλάδα ...εχουμε κ αλλα πιο σοβαρα θεματα να ασχοληθούμε ...τωρα αν ενόχλησε η ειδηση που ανέβασα για το τραίνο με τον ατυχο κ επιπόλαιο μοτοσυκλετιστή που τα ηθελε κ τα επαθε τι να πώ ...οταν ομως ξανασυμβαίνει ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο συμβάν μετα 2-3 ημέρες στη θεσσαλονίκη ...κατι δεν παει καλα ...αυτα κ τέλος

  7. #52
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Δεν ειναι έτσι ακριβώς....
    Το ασθενοφόρο θα το πληρώσεις εάν αποδειχθεί ότι το κάλεσες ενώ δεν χρειαζόταν. Αν όντως χρειάζεται προφανώς και δεν θα το πληρώσεις.
    Γενικώς έχουν ένα άλλο συστημα λίγο πιο ευέλικτο από το δικό μας.

    Αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο, πόσα πλήρωσε τελικά;
    Γιατί αν μου έλεγαν κάτι τέτοιο είναι το πρώτο πράγμα που θα ρωτούσα.
    πρεπει να πληρωσε γυρω στα 60 ευρώ κ μαζι με τις εξετασεις σε δημόσιο εκει νοσοκομείο που τον πήγαν (κ του εβαλαν νάρθηκα -εμεινε 1 βράδυ μεσα για παρακολούθηση κλπ ) εφθασε γυρω στα 650-700 ευρω η ολη ιστορία ,αλλα το δικό μας ΙΚΑ (που εδω ελλάδα εργαζεται κ ειναι ασφαλισμένος) τον κάλυψε πλήρως μαζι με μια κάρτα για το ταξίδι του στο εξωτερικό (τον βοήθησε επίσης πολυ αυτη η κάρτα ),νομίζω την ειχε βγαλει στην ΕΛΠΑ (αν θελεις για λεπτομέρειες περισσοτερες μπορω να τον παρω αυριο τηλ. για να τον ρωτήσω ,ειμαστε πολυ φίλοι )

  8. #53
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    [QUOTE=alexis72;3170540]αν ο 71χρονος ηταν μέλος στο moto.gr και διαβαζε αυτο που ανέβασα 2-3 μερες πριν , αυτο που του συνέβη ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο δηλαδή ,που σκοτωθηκε ο αλλος που παραβιασε τις κατεβασμενες μπάρες ... (που καποιοι απο εσας βγάλατε τα κουμπούρια απο την ζώνη σας για να με πυροβολήσετε ...) σημερα ισως να ζούσε ...


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    doctora σεβαστή η γνώμη σου ...αλλα ΔΕΝ ειμαστε ολοι με 1 κινητό συνέχεια να διαβαζουμε καθε 5-10 λεπτα τι συμβαίνει ανα την ελλάδα ...εχουμε κ αλλα πιο σοβαρα θεματα να ασχοληθούμε ...τωρα αν ενόχλησε η ειδηση που ανέβασα για το τραίνο με τον ατυχο κ επιπόλαιο μοτοσυκλετιστή που τα ηθελε κ τα επαθε τι να πώ ...οταν ομως ξανασυμβαίνει ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο συμβάν μετα 2-3 ημέρες στη θεσσαλονίκη ...κατι δεν παει καλα ...αυτα κ τέλος
    Είναι πλέον προφανές ότι δεν νιώθεις, έτσι; Από τα 600 τόσα μηνύματα που έχεις εδώ, τα μισά αφορούν τέτοιες ειδήσεις.
    Τι πρέπει να γίνει για να καταλάβεις ότι ναι, ΕΝΟΧΛΕΙΣ με τέτοια πράγματα;
    Δόξα τω θεώ, υπάρχουν ΤΟΣΕΣ πολλές ειδησεογραφικές σελίδες για να βλέπουμε όποια είδηση γουστάρουμε.
    Την επόμενη φορά που θα ανεβάσεις κάτι παρόμοιο, θα πάει άκλαφτο και μην ρωτήσεις γιατί, ναι;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    πρεπει να πληρωσε γυρω στα 60 ευρώ κ μαζι με τις εξετασεις σε δημόσιο εκει νοσοκομείο που τον πήγαν (κ του εβαλαν νάρθηκα -εμεινε 1 βράδυ μεσα για παρακολούθηση κλπ ) εφθασε γυρω στα 650-700 ευρω η ολη ιστορία ,αλλα το δικό μας ΙΚΑ (που εδω ελλάδα εργαζεται κ ειναι ασφαλισμένος) τον κάλυψε πλήρως μαζι με μια κάρτα για το ταξίδι του στο εξωτερικό (τον βοήθησε επίσης πολυ αυτη η κάρτα ),νομίζω την ειχε βγαλει στην ΕΛΠΑ (αν θελεις για λεπτομέρειες περισσοτερες μπορω να τον παρω αυριο τηλ. για να τον ρωτήσω ,ειμαστε πολυ φίλοι )
    Για τουρίστα μιλάς; Συγνώμη αλλά ότι νάναι.
    Εγώ σαν ασφαλισμένος σε γερμανικό ταμείο ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης δεν πλήρωσα ποτέ τις 1-2 φορές που πήγα στα επείγοντα. Όπως θα γινόταν και με σένα στην Ελλάδα.
    Οπότε τι συμπέρασμα βγαίνει;


    Κάθε πολίτης ΕΕ είναι ασφαλισμένος από το ταμείο του στη χώρα κατοικίας σε όλη την ΕΕ. Επομένως και ο φίλος σου μια χαρά ασφαλισμένος ήταν. Το τι καλύπτει το ταμείο του (ικα συκα ή ότι έχει) είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.
    Επειδή έζησα κάποια χρόνια Γερμανίά και είχα δημόσια ασφάλεια, η οδηγία που μου δόθηκε ήταν σαφής: εντός ΕΕ, το ταμείο με καλύπτει για εκτακτα (και μόνο) περιστατικά. Αυτό σημαίνει πληρώνω (νοσήλεια, εξετάσεις κλπ) - μαζεύω τις αποδειξεις - με αποζημειώνουν.

    Ακριβώς το ίδιο μου είπαν και από την ιδιωτική ασφάλιση που μου παρέχει η εταιρεία που δουλευω εδώ στην Ελλάδα. Πληρώνω την εξέταση που θέλω να κάνω και με αποζημειώνουν μετά, αν πρόκειται για ιδιωτικό μη συμβεβλημένο νοσοκομείο. Καμία διαφορά με τη διαδικασία που ακολουθησε ο φίλος σου.

    Αν το πρόβλημα σου είναι ότι κλήθηκε να πληρωσει τα νοσήλεια ενώ στο τέλος αποζημειώθηκε, δεν φταίει η (όποια) Γερμανία. Κάπου αλλού πρέπει να βρεις το δράκο.


    Από περιέργεια στην Ελλάδα τι θα γινόταν σε αντίστοιχο περιστατικό; Με τουρίστα εννοώ.

  10. #55
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.103
    Μετά από 2,5 ώρες θα ερχόταν το ασθενοφόρο, θα τον πετούσαν σε κάποια αίθουσα όπου θα περίμενε για άλλες 4 ώρες για μια ακτινογραφία, και μετά θα τον έστελναν σπίτι του χωρίς να έχουν ιδέα τι πραγματικά έχει. Ό,τι κάνουν και με Έλληνες δηλαδή.

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Μετά από 2,5 ώρες θα ερχόταν το ασθενοφόρο, θα τον πετούσαν σε κάποια αίθουσα όπου θα περίμενε για άλλες 4 ώρες για μια ακτινογραφία, και μετά θα τον έστελναν σπίτι του χωρίς να έχουν ιδέα τι πραγματικά έχει. Ό,τι κάνουν και με Έλληνες δηλαδή.
    Κόψε κάτι γιατί θα τους σκοτώσω όλους που λέει και το ανέκδοτο.

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Κόψε κάτι γιατί θα τους σκοτώσω όλους που λέει και το ανέκδοτο.
    Ευτυχώς υπάρχουν και οι καρότσες των αγροτικών που πετυχαίνουν καλύτερους χρόνους.

  13. #58
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GeorgeHellas Προβολή μηνύματος
    μπλε το cf moto και η κοπέλα με τζιν σορτσάκι;
    Όχι....

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Ρε λαλακα Μητσε...!!! Ελεος..!!!
    Και πως θα παίρναμε μάτι την....μηχανή ρε μάστορα;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Όχι....



    Και πως θα παίρναμε μάτι την....μηχανή ρε μάστορα;
    Γιατι στον ηλιο δεν φαινόταν?

  15. #60
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Γιατι στον ηλιο δεν φαινόταν?
    Καθόταν πιο πίσω από μένα, μάτια στην πλάτη δεν έχω, (όπως ισχυρίζονται μερικοί πρώην συνάδελφοι στην δουλειά ) οπότε....

    Εν τέλει, ήρθε δίπλα μου, πολύ ωραία η....μηχανή!
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 4 από 21 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. η παιδικη χαρα
    από geopitt στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/07/2006, 14:05
  2. Γεια και χαρα σας!!!
    από petridist στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2004, 20:53
  3. Γεια Χαρα Στουσ Μισουσ Τεστ Νο2
    από celtic13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2004, 05:43
  4. Γεια Χαρα Σε Ολουσ......
    από celtic13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2004, 18:09
  5. Γεια και χαρα
    από sonus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 11:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF