Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 21 από 21

Θέμα: Voge DS525X πρώτα συμπεράσματα

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/06/2023
    Μηνύματα
    20
    Προφανώς και δεν το κατηγορώ το μηχανάκι παιδιά, σε αυτά τα χρήματα με αυτά που δίνει δεν έχει αντίπαλο, πραγματικά για την ώρα δεν υπάρχει εναλλακτική.
    Περισσότερο στεναχωρήθηκα γιατί λέω αν στα πρώτα 1000 χλμ έχω αυτά τι θα βγάλει μετά;;
    Βέβαια μετά από λίγη σκέψη λέω, αυτά είναι μικρό πράγματα που λύνονται εύκολα και ίσως αν λυθούν μόνο μιας μετά το μηχανάκι να μη ζητήσει τίποτα και να το χαρώ όπως πρέπει.
    Ουσιαστικά επειδή κάθε μέρα έβρισκα και κάτι στραβό αυτό με χάλασε ίσως επειδή έπεσαν όλα μαζί, συν την έλλειψη χώρου για να ασχοληθώ προσωπικά.
    Αύριο πάει για πρώτο σέρβις θα ενημερώσω για το αποτέλεσμα.

  2. #17
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2014
    Μηνύματα
    127
    Καλοτάξιδο Άκη! Σε καταλαβαίνω απόλυτα, κι εγώ με καινούριο 300ds από τα πρώτα κιόλας χλμ είχα την διαρροή λαδιού από την αντλία νερού και ένα θέμα με το καντράν, αλλά μετά την αρχική ξένερα σκέφτηκα ότι οκ, αφού λύνονται και είναι πρόθυμοι να τα λύσουν, ας λυθούν τώρα και μετά να συνεχίσει όσο πιο απροβληματιστο γίνεται.

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akisk19 Προβολή μηνύματος
    Προφανώς και δεν το κατηγορώ το μηχανάκι παιδιά, σε αυτά τα χρήματα με αυτά που δίνει δεν έχει αντίπαλο, πραγματικά για την ώρα δεν υπάρχει εναλλακτική.
    Περισσότερο στεναχωρήθηκα γιατί λέω αν στα πρώτα 1000 χλμ έχω αυτά τι θα βγάλει μετά;;
    Βέβαια μετά από λίγη σκέψη λέω, αυτά είναι μικρό πράγματα που λύνονται εύκολα και ίσως αν λυθούν μόνο μιας μετά το μηχανάκι να μη ζητήσει τίποτα και να το χαρώ όπως πρέπει.
    Ουσιαστικά επειδή κάθε μέρα έβρισκα και κάτι στραβό αυτό με χάλασε ίσως επειδή έπεσαν όλα μαζί, συν την έλλειψη χώρου για να ασχοληθώ προσωπικά.
    Αύριο πάει για πρώτο σέρβις θα ενημερώσω για το αποτέλεσμα.
    Αυτά τα προβλήματα που αναφέρεις δεν είναι τρομακτικά όπως πχ να σου καίει λάδι και να βγάζει ντουμάνια από πίσω
    Δεν έχει σημασία όμως για τι μηχανάκι μιλάμε. Αν είναι φτηνό ή ακριβό.
    Ο μάστορας και η αντιπροσωπία είναι υποχρεωμένοι να το φτιάξουν να δουλεύει σωστά. Δηλαδή άμα ήταν παπί 1000 ευρώ τι θα λέγαμε από το ταμείο στην ανακύκλωση?
    Μη στεναχωριέσαι πάντως θα βρεθούν λύσεις Στην τελική δεν είναι το μόνο συνεργείο στην Αθήνα
    ανανήψαντας

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/06/2023
    Μηνύματα
    20
    Μετά την παραλαβή της μηχανής από το συνεργείο, λύθηκαν στο σύνολό τους τα παραπάνω θέματα.
    Έσφιξε το ρουλεμάν τιμονιού και έτσι κατά το φρενάρισμα ακούγεται μόνο το φυσιμα της μπουκάλας.
    Η ζελατίνα δεν κάνει κιχ.
    Τα φώτα ήρθαν εκεί που πρέπει και πλέον δεν βαράω τον καθρέφτη του προπορευόμενου αυτοκινήτου με μικρή σκάλα και ένας μικρός κραδασμός που ερχόταν ανάμεσα στις 4 με 4700 στροφές χάθηκε! Δεν μου είπε αν έκανε κάτι λογικά έκανε αλλά πλέον έφυγε.
    Το πλακακι φυσικά αλλάχτηκε και έγινε το 1ο σέρβις.
    65 ευρώ κόστος πολύ φυσιολογικό νομίζω.
    Για την ανάρτηση μου είπε να κάνω μερικά χιλιόμετρα ακόμη και μετά θα την ρυθμίσουμε δεν μου είπε τον λόγο, δεν ρώτησα.
    Το μοναδικό θέμα είναι πως πήγα για το σέρβις στα 992 χλμ και στα 1000 μου έβγαλε λαμπάκι για σέρβις και πρέπει να πάω ξανά για να το σβήσει.

  5. #20
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2015
    Μηνύματα
    326
    Ωραίος. Ρώτα τι έσφιξε στη ζελατίνα, και τι έκανε για τον κραδασμό.

  6. #21
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.176
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akisk19 Προβολή μηνύματος
    Μετά την παραλαβή της μηχανής από το συνεργείο, λύθηκαν στο σύνολό τους τα παραπάνω θέματα.
    Έσφιξε το ρουλεμάν τιμονιού και έτσι κατά το φρενάρισμα ακούγεται μόνο το φυσιμα της μπουκάλας.
    Η ζελατίνα δεν κάνει κιχ.
    Τα φώτα ήρθαν εκεί που πρέπει και πλέον δεν βαράω τον καθρέφτη του προπορευόμενου αυτοκινήτου με μικρή σκάλα και ένας μικρός κραδασμός που ερχόταν ανάμεσα στις 4 με 4700 στροφές χάθηκε! Δεν μου είπε αν έκανε κάτι λογικά έκανε αλλά πλέον έφυγε.
    Το πλακακι φυσικά αλλάχτηκε και έγινε το 1ο σέρβις.
    65 ευρώ κόστος πολύ φυσιολογικό νομίζω.
    Για την ανάρτηση μου είπε να κάνω μερικά χιλιόμετρα ακόμη και μετά θα την ρυθμίσουμε δεν μου είπε τον λόγο, δεν ρώτησα.
    Το μοναδικό θέμα είναι πως πήγα για το σέρβις στα 992 χλμ και στα 1000 μου έβγαλε λαμπάκι για σέρβις και πρέπει να πάω ξανά για να το σβήσει.
    Το λαμπάκι του σέρβις σβήνει εύκολα μέσα στο μενού στην ενότητα "my vechicles", έχει επιλογή εκεί να σβήσει.

    Ωραίος και το να το χαρείς όπως πρέπει
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Τα Πρωτα Χιονια
    από WWW στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2004, 16:40
  2. τα πρωτα χιλιομετρα.....
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 22/10/2004, 08:37
  3. Tα πρώτα θύματα του ΤΡΑΜ...
    από pestilence στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/09/2004, 00:06
  4. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/08/2004, 10:19
  5. Συμπερασματα ...
    από jimbar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2004, 09:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF