Σελίδα 1 από 8 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 114

Θέμα: Τροχαία, ενα Ελληνικο ανεκδοτο

  1. #1
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171

    Τροχαία, ενα Ελληνικο ανεκδοτο

    Χτες το απόγευμα ενα αυτοκινητο κινουμενο επι της Πατησίων προς κέντρο εστριψε δεξια στην Ιθάκης που ειναι άνοδος και χτύπησε ευτυχώς σχετικά ελαφρά ενα άλλο που ηταν πρώτο στο φαναρι. Το χτύπησε σχετικά ελαφρα γιατι ο συνοδηγός της επιασε το τιμονι τελευταια στιγμη και το εστριψε προς το πεζοδρομιο. Αν υπήρχε εκει πεζός η αν δεν ηταν αυτοκινητο πρωτο στο φαναρι αλλα μηχανακι δεν θα ηταν τοσο καλα τα πραγματα...
    Οδηγος του 2ου αυτοκινητου μια φιλη της κορης μου, νέα οδηγός κι η κορη μου συνεπιβάτης.
    Τρόμαξαν πολύ αλλά δεν εγινε κατι σοβαρό. Με πήραν τηλεφωνο και πήγα κι εγω εκει αφου ημουν κοντα.
    Κι εδω αρχίζει το ανεκδοτο... η κυρια που οδηγούσε (περιπου 50 ετων!) δεν ειχε δίπλωμα. Αυτό αποδείχτηκε οταν ήρθε ο άνθρωπος της ασφάλειας να καταγραψει το ατύχημα και τότε είπε ο συνοδηγός της οτι οδηγούσε αυτός.
    Εκεί στράβωσε το πράγμα και καλέσαμε την τροχαία. Η κληση έγινε 7 και είκοσι το απόγευμα.
    Η τροχαία ηρθε μετά απο 2 ωρες και 40 λεπτα μετα απο 6 κλήσεις, μιλαμε για το κεντρο της Αθήνας ετσι?
    Αυτο που εγινε ηταν οτι της εκοψε κληση και θα εχει δικαστήριο.
    Ειμαστε που ειμαστε ζούγκλα, τωρα εχουμε παραγίνει όμως!!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.020
    βαρειμαι να γραψω τις δικες μου ιστοριες αλλα και αυτες που εχω ακουσει απο εμπιστους ανθρωπους. πανω κατω ολες στο ίδιο μηκος κυμματος ειναι, ενα μεγαλο τσιρκο.
    θα πω μονο την τελευταια. μου εκαναν αλκοτεστ μαζι με αλλους 50 (κυριολεκτικα) πανω στην ομονοια. ημουν καθαρος και εφυγα. ομως θα μπορουσα να φυγω ακομη και με οπλο στην τσεπη η σπαθι στην πλατη με κλεμμενο μηχανακι χωρις προβλημα. δεν εβγαλα τελειως το κρανος, δεν μου ζητησαν τιποτα, ειχαν εντολη να βρουνε μονο πιωμενους. θα μου πεις οκ, γιατι ειναι τοσο τραγικο? γιατι ακριβως μπροστα μου αφησαν τον νηφαλιο οδηγο να φυγει με το παπι του δικαβαλος, χωρις κρανος και χωρις φωτα. οχι απλα παραβαση καθηκοντος, για ξυλωμα και απολυση κατευθειαν. εχω γραψει πολλες φορες οτι η τροχαια ειναι μια ανυπαρκτη υπηρεσια. αμα τους διωξουν ολους σε αδεια ενα μηνα μπορει να μην αλλαξει και τιποτα στους δρομους. Στα δικα τους δελτια τυπου ανακοινωνουν 30-40 κλήσεις την ημερα για κρανος σε ολη την αττικη. 30!! για κόκκινο δεν εχουν ξεπεράσει ποτε τις 12! Μιλαμε για μια πολλη με χιλιαδες ενστολους και εκατομμυρια οχηματα.

  3. #3
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.097
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    βαριέμαι να γραψω τις δικες μου ιστοριες αλλα και αυτες που εχω ακουσει απο εμπιστους ανθρωπους. πανω κατω ολες στο ίδιο μηκος κυμματος ειναι, ενα μεγαλο τσιρκο.

    η τροχαια ειναι μια ανυπαρκτη υπηρεσια. αμα τους διωξουν ολους σε αδεια ενα μηνα μπορει να μην αλλαξει και τιποτα στους δρομους.
    Αυτό ακριβώς..

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    (Αφού είναι καλά τα παιδιά.... Πάμε γιάλλα)
    ανανήψαντας

  5. #5
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Η δική μου εμπειρία είναι διαφορετική. Για τροχαία συμβάντα έρχονται περίπου σε 45'. Δεν είναι πολύ γρήγορο, αλλά όχι και 2,5 ώρες.

    Η ΔΙΑΣ καταφθάνει σε μερικά λεπτά. Έκαναν διάρρηξη σε σπίτια γνωστών μου δύο φορές. Αμφότερες τις φορές η ΔΙΑΣ κατέφθασε σε λιγότερο από 10 λεπτά.

    Επίσης οι αστυνομικοί στα Τ.Α. είναι πολύ συνεργάσιμοι και εξυπηρετικοί. Ειδικά με την ιστορία ενός φίλου που έκανε μήνυση πρόσφατα, εντυπωσιάστηκα από το πόσο τον βοήθησε ο αστυνόμος υπηρεσίας να βρει λύση στο πρόβλημά του, χωρίς να χρειαστεί να φθάσει σε δικαστήριο.

    Δεν εννοώ ότι είναι πάντα ρόδινα, απλά αναφέρω και τη δική μου οπτική γωνία, ώστε να έχουμε συνολική εικόνα, με τα καλά και τα κακά.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 28/08/2023 στις 21:02.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  6. #6
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Το επιτελικό τους κράτος σε καμία δομή του δεν έχει στόχο την εξυπηρέτηση του πολίτη. Αλλά ταξικά την εξυπηρέτηση όσων θεωρούνται vips..
    Συνέβαινε, τωρα με την υποστελέχωση πολλών υπηρεσιών επιδεινώνεται σε ακραίο βαθμό

    Αν δεν ξεσηκωθεί ο πολίτης δεν θα γίνει τίποτα

  7. #7
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.097
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Η δική μου εμπειρία είναι διαφορετική. Για τροχαία συμβάντα έρχονται περίπου σε 45'. Δεν είναι πολύ γρήγορο, αλλά όχι και 2,5 ώρες.

    Η ΔΙΑΣ καταφθάνει σε μερικά λεπτά. Έκαναν διάρρηξη σε σπίτια γνωστών μου δύο φορές. Αμφότερες τις φορές η ΔΙΑΣ κατέφθασε σε λιγότερο από 10 λεπτά.

    Επίσης οι αστυνομικοί στα Τ.Α. είναι πολύ συνεργάσιμοι και εξυπηρετικοί. Ειδικά με την ιστορία ενός φίλου που έκανε μήνυση πρόσφατα, εντυπωσιάστηκα από το πόσο τον ο αστυνόμος υπηρεσίας να βρει λύση στο πρόβλημά του, χωρίς να χρειαστεί να φθάσει σε δικαστήριο.

    Δεν εννοώ ότι είναι πάντα ρόδινα, απλά αναφέρω και τη δική μου οπτική γωνία, ώστε να έχουμε συνολική εικόνα, με τα καλά και τα κακά.
    Ελλάδα 2.0


    Για τροχαία λέγαμε βέβαια..

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.020
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Η δική μου εμπειρία είναι διαφορετική. Για τροχαία συμβάντα έρχονται περίπου σε 45'. Δεν είναι πολύ γρήγορο, αλλά όχι και 2,5 ώρες.

    Η ΔΙΑΣ καταφθάνει σε μερικά λεπτά. Έκαναν διάρρηξη σε σπίτια γνωστών μου δύο φορές. Αμφότερες τις φορές η ΔΙΑΣ κατέφθασε σε λιγότερο από 10 λεπτά.

    Επίσης οι αστυνομικοί στα Τ.Α. είναι πολύ συνεργάσιμοι και εξυπηρετικοί. Ειδικά με την ιστορία ενός φίλου που έκανε μήνυση πρόσφατα, εντυπωσιάστηκα από το πόσο τον ο αστυνόμος υπηρεσίας να βρει λύση στο πρόβλημά του, χωρίς να χρειαστεί να φθάσει σε δικαστήριο.

    Δεν εννοώ ότι είναι πάντα ρόδινα, απλά αναφέρω και τη δική μου οπτική γωνία, ώστε να έχουμε συνολική εικόνα, με τα καλά και τα κακά.
    απο την διας δεν εχω ακουσει ποτε κανεναν να εχει παραπονο. βεβαια ειναι αμεση δραση, καμια σχεση με το τσιρκο της τροχαιας αλλα φαινεται να ειναι και κοντα στο γουστο των αστυνομικων η δουλεια της διας, εχει δηλαδη πιο ωραιο αντικειμενο εργασιας και το γουσταρουν. μαλλον και αρκετα καλυτερη οργανωση. η διας με την ταχυτητα που εχει στην ανταποκριση εχει περιορισει σε μεγαλο βαθμο τις μικροπαραβασεις που ειχαμε στα δυτικα της αθηνας. με την εντονη παρουσια τους εδω τολμω να πω οτι εχουμε γινει η πιο ασφαλης περιοχη της αττικης.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Αυτό με το αλκοτεστ δεν ειναι παράλογο. Έχω φυσήξει κι εγω εκει. Ο απόλυτος έλεγχος δεν ειναι το ζητούμενο αλλά καραμπινάτες παραβάσεις δεν θα έπρεπε να τις αφήνουν.
    Εδώ σε άκυρο χρόνο δεν ασχολουνται με τέτοιες παραβάσεις και ας περιμένουν διπλα διπλα στο φανάρι. Δυστηχώς ο έλεγχος γίνεται κατ'εντολή.

  10. #10
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Αν δεν ξεσηκωθεί ο πολίτης δεν θα γίνει τίποτα
    Και αμα του πιασει αλλος την θεση του καναπε..??
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Πραγματικά τραγικό. Τι να πει κανείς...
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  12. #12
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Με σταματάνε για αλκοτέστ και έχω πιεί ,δεν είμαι να οδηγάω σίγουρα.
    Τελικά με λίγα παρακάλια δεν με τραβάνε αυτόφωρο, με γράφουν ότι και καλά είχα λιγότερο % και μετά από 10 λεπτά και 1 μπουκαλάκι νερό με αφήνουν να φύγω με την μηχανή,πίτα κανονικά εγώ !!!!

    Για το συμβάν τι να πεις, βλέπω συχνά κεντρικά φανάρια στην Πάτρα να μην λειτουργούν και ποτέ κάποιος τροχονόμος εκεί έστω τυπικά να κάνει κάποιο κουμάντο αν χρειαστεί .
    when life gets complicated... i ride.

  13. #13
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    βλέπω συχνά κεντρικά φανάρια στην Πάτρα να μην λειτουργούν και ποτέ κάποιος τροχονόμος εκεί έστω τυπικά να κάνει κάποιο κουμάντο αν χρειαστεί .
    Σε αυτά περιμετρικά της πόλης που έχουν γίνει διαφορά;

    Σε τετοια και αλλά τόσα σε όλη την χώρα ποσό απλό θα ήταν αντί για τροχονόμο (που δεν έχουν διαθέσιμο) να φτιάξουν αυτά τα διαβόητα roundabout που έχουν στην Κύπρο λόγω βρετανικής επιρροής.
    Σε αλλά και αλλά είμαστε με την δυση, καμία βελτίωση στις υποδομές που να σκεφτούν… αλλά ξέχασα πρέπει να προϋπολογίσουν κάποια φορολογούμενα εκατομμύρια για να τα σπάσουν σε αντίστοιχους εργολάβους και επειδή δε βγαίνουν λόγω των οπλικών και πράσινης ανάπτυξης, αστα ετσι δεν πειράζει…

  14. #14
    Μέλος Το avatar του/της kapetan amerika
    Εγγραφή
    17/11/2013
    Μηνύματα
    44

    Angry

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Με σταματάνε για αλκοτέστ και έχω πιεί ,δεν είμαι να οδηγάω σίγουρα.
    Τελικά με λίγα παρακάλια δεν με τραβάνε αυτόφωρο, με γράφουν ότι και καλά είχα λιγότερο % και μετά από 10 λεπτά και 1 μπουκαλάκι νερό με αφήνουν να φύγω με την μηχανή,πίτα κανονικά εγώ !!!!

    Για το συμβάν τι να πεις, βλέπω συχνά κεντρικά φανάρια στην Πάτρα να μην λειτουργούν και ποτέ κάποιος τροχονόμος εκεί έστω τυπικά να κάνει κάποιο κουμάντο αν χρειαστεί .
    Τους αλήτες

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Άμα σε γραφανε,πάλι αλήτες θα τους λέγανε,δεν βγάζεις άκρη.

Σελίδα 1 από 8 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ένα ΚΥΠΡΙΑΚΟΝ ανέκδοτο
    από notakos600 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2010, 04:01
  2. ΕΠΘΤΕΛΟΥΣ! ΕΝΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΡΕΚΟΡ
    από iosif στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2008, 12:36
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2006, 16:37
  4. Ενα ακομη ανεκδοτο....
    από manos426f στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2005, 12:38
  5. Ελληνικό Ανέκδοτο...????
    από powerphot στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2004, 21:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF