Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 58 από 58

Θέμα: KTM 640 adventure

  1. #46
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της MG
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    434
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PortisHead Προβολή μηνύματος
    Για μενα ειναι η επιτομή του "εντουρο"
    Μονοκυλινδρο, ελαφρύ, στενό, μαζεμενο και χωρις πολλα τσιτσιμπλικια.
    Πεφτει, το σηκωνεις, συνεχιζεις.
    Αν θα το επαιρνα ? Μαλλον οχι.
    Αρκετα προβληματα αξιοπιστιας αποτι θυμαμαι.
    Αλλα ειναι απο τα τελευταια "σωστα" adventure μηχανακια (για μένα) και οχι τους δεινοσαυρους που βγαινουν τωρα των 2 τόνων.
    Μια εναλλακτικη αλλα πολύ παλια, στην ιδια φιλοσοφια ηταν καποτε το DR 650 - RS.
    Φιλε συμφωνω απολυτα.

    Εν ολιγης, 155 κιλα, 28 λιτρα καυσιμο, Κορυφαιες για την εποχη του αναρτησεις. Απλο και λιτο. στο δικο μου 98 μοντελο, δεν υπαρχει ουτε ιμομπιλαιζερ.
    Ενα απλο ηλεκτρολογικο κυκλωμα για τα φωτα και μια ηλεκτρονικη.

    Αυτο εμενα μου δινει την ασφαλεια για να παω μακρια και να ξερω οτι δε θα μεινω απο ενα μπλιμπλικι σε ενα χωματοδρομο στη μεση του πουθενα.

    Για την αξιοπιστια θα πω οτι ειναι ενα βαθια παρεξηγημενο μοτερ το LC4. Εδω στην Ελλαδα , επεσαν ολοι με τα μουτρα σε ενα μονοκυλινδρο που γαζωνε σε DUKE, και PRESTIGE motard. Τα εσκιζαν με το που τα εβαζαν εμπρος χωρις να τα ζεστανουν.
    Οι μαστορες ως επι το πλειστον δεν τα ηξεραν καν.
    Εγραψα πιο πανω τη σωστη αλλαγη λαδιων, νουμερο 1 για την αξιπιστια του κινητηρα. Εκτος απο ΚΤΜ εξουσιοδοτημενους / εκπαιδευμενους, ποιος αλλαζε τα λαδια φιλτρα οπως πρεπει? ποιος ηξερε την πολυ σημαντικη διαδικασια της εξαερωσης μετα την αλλαγη λαδιων? αλλιως κραταγε τον αερα μεσα και τα μπεκ εκαναν κενα στον ψεκασμο της μπιελας κυλινδρου.

    Εκει κρυβεται ολη η "κακοφημια" της αναξιπιστιας.

    Το DR ειναι κι αυτο ενα πολυεργαλειο για το βουνο. Τερας αξιοπιπιστιας! Δεν ειναι τυχαιο που βλεπεις κατι DR να διασχιζουν κατι στεπες σε Ρωσια και Αλασκα. Πριν παρω αυτο, το DR το ειχα στα υποψηφια για αγορα

    If you think adventure is dangerous, try routine, it's lethal....

  2. #47
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Κοίτα δεν διαφωνώ καθόλου , ίσα ίσα σαν τα ΚΤΜ δεν έχει.
    Από εκεί και πέρα η σύγκριση περί αξιοπιστίας γινόταν αναγκαστικά με μηχανές 90'ς κυρίως Ιαπωνέζικες που όσες περάσαν και από τα χέρια μου ήταν φάση μίζα-πρώτη-κόφτες χωρίς μοτέρ να σπάνε. ( τόσο εύκολα τουλάχιστον )
    (gpz 400/600,cbr900fireblade,zzr1100,dt200)
    when life gets complicated... i ride.

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.181
    Έχω εκτιμήσει αυτό το μοτέρ στο καγγουρομηχάνιμα Duke 640!
    Φοβερό σε όλα του, ακόμα και τώρα, τόσα χρόνια μετά.
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  4. #49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG Προβολή μηνύματος
    Φιλε συμφωνω απολυτα.

    Εν ολιγης, 155 κιλα, 28 λιτρα καυσιμο, Κορυφαιες για την εποχη του αναρτησεις. Απλο και λιτο. στο δικο μου 98 μοντελο, δεν υπαρχει ουτε ιμομπιλαιζερ.
    Ενα απλο ηλεκτρολογικο κυκλωμα για τα φωτα και μια ηλεκτρονικη.

    Αυτο εμενα μου δινει την ασφαλεια για να παω μακρια και να ξερω οτι δε θα μεινω απο ενα μπλιμπλικι σε ενα χωματοδρομο στη μεση του πουθενα.

    Για την αξιοπιστια θα πω οτι ειναι ενα βαθια παρεξηγημενο μοτερ το LC4. Εδω στην Ελλαδα , επεσαν ολοι με τα μουτρα σε ενα μονοκυλινδρο που γαζωνε σε DUKE, και PRESTIGE motard. Τα εσκιζαν με το που τα εβαζαν εμπρος χωρις να τα ζεστανουν.
    Οι μαστορες ως επι το πλειστον δεν τα ηξεραν καν.
    Εγραψα πιο πανω τη σωστη αλλαγη λαδιων, νουμερο 1 για την αξιπιστια του κινητηρα. Εκτος απο ΚΤΜ εξουσιοδοτημενους / εκπαιδευμενους, ποιος αλλαζε τα λαδια φιλτρα οπως πρεπει? ποιος ηξερε την πολυ σημαντικη διαδικασια της εξαερωσης μετα την αλλαγη λαδιων? αλλιως κραταγε τον αερα μεσα και τα μπεκ εκαναν κενα στον ψεκασμο της μπιελας κυλινδρου.

    Εκει κρυβεται ολη η "κακοφημια" της αναξιπιστιας.

    Το DR ειναι κι αυτο ενα πολυεργαλειο για το βουνο. Τερας αξιοπιπιστιας! Δεν ειναι τυχαιο που βλεπεις κατι DR να διασχιζουν κατι στεπες σε Ρωσια και Αλασκα. Πριν παρω αυτο, το DR το ειχα στα υποψηφια για αγορα

    αν χρειαστεις κανα μαμα τελικό πρεπει να εχω το δικο μου καπου χωμενο τιμη ενα διπλο εσπρεσσακι
    Sekundu s`agapune n`agapisi

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG Προβολή μηνύματος
    Φιλε συμφωνω απολυτα.

    Εν ολιγης, 155 κιλα, 28 λιτρα καυσιμο, Κορυφαιες για την εποχη του αναρτησεις. Απλο και λιτο. στο δικο μου 98 μοντελο, δεν υπαρχει ουτε ιμομπιλαιζερ.
    Ενα απλο ηλεκτρολογικο κυκλωμα για τα φωτα και μια ηλεκτρονικη.

    Αυτο εμενα μου δινει την ασφαλεια για να παω μακρια και να ξερω οτι δε θα μεινω απο ενα μπλιμπλικι σε ενα χωματοδρομο στη μεση του πουθενα.

    Για την αξιοπιστια θα πω οτι ειναι ενα βαθια παρεξηγημενο μοτερ το LC4. Εδω στην Ελλαδα , επεσαν ολοι με τα μουτρα σε ενα μονοκυλινδρο που γαζωνε σε DUKE, και PRESTIGE motard. Τα εσκιζαν με το που τα εβαζαν εμπρος χωρις να τα ζεστανουν.
    Οι μαστορες ως επι το πλειστον δεν τα ηξεραν καν.
    Εγραψα πιο πανω τη σωστη αλλαγη λαδιων, νουμερο 1 για την αξιπιστια του κινητηρα. Εκτος απο ΚΤΜ εξουσιοδοτημενους / εκπαιδευμενους, ποιος αλλαζε τα λαδια φιλτρα οπως πρεπει? ποιος ηξερε την πολυ σημαντικη διαδικασια της εξαερωσης μετα την αλλαγη λαδιων? αλλιως κραταγε τον αερα μεσα και τα μπεκ εκαναν κενα στον ψεκασμο της μπιελας κυλινδρου.

    Εκει κρυβεται ολη η "κακοφημια" της αναξιπιστιας.

    Το DR ειναι κι αυτο ενα πολυεργαλειο για το βουνο. Τερας αξιοπιπιστιας! Δεν ειναι τυχαιο που βλεπεις κατι DR να διασχιζουν κατι στεπες σε Ρωσια και Αλασκα. Πριν παρω αυτο, το DR το ειχα στα υποψηφια για αγορα


    Ένας βήχας μ έπιασε έτσι στα ξαφνικά!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	360_F_378856719_L4GqEKsrlsfejxlGxOtA3eJXcjfMDtnP.jpg 
Προβολές:	280 
Μέγεθος:	59,5 KB 
ID:	446139
    ανανήψαντας

  6. #51
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της MG
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    434
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από argiris34 Προβολή μηνύματος
    αν χρειαστεις κανα μαμα τελικό πρεπει να εχω το δικο μου καπου χωμενο τιμη ενα διπλο εσπρεσσακι
    σ ευχαριστω πολυ φιλε μου! το μαμα τελικο εχει πανω. Ειναι ενα εντελως απειραχτο μηχανακι πραγμα πολυ σπανιο. Το εσπρεσσακι ετσι κι αλλιως κερασμενο μονο και μονο για την προταση σου!

    If you think adventure is dangerous, try routine, it's lethal....

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Πόσο "αντρικό" μηχανακι.
    Ψηλό, λεπτό, μαζεμένο.
    Και σβηστό κραυγάζει Adventure...όχι προβατίνα σαν κατι αλλα

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PortisHead Προβολή μηνύματος
    Πόσο "αντρικό" μηχανακι.
    Ψηλό, λεπτό, μαζεμένο.
    Και σβηστό κραυγάζει Adventure...όχι προβατίνα σαν κατι αλλα
    δεν ξέρω αν το έγραψες για το δικό μου αυτό αλλά εγώ το παραδέχομαι
    ανανήψαντας

  9. #54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG Προβολή μηνύματος
    σ ευχαριστω πολυ φιλε μου! το μαμα τελικο εχει πανω. Ειναι ενα εντελως απειραχτο μηχανακι πραγμα πολυ σπανιο. Το εσπρεσσακι ετσι κι αλλιως κερασμενο μονο και μονο για την προταση σου!

    αμα ερθεις πατρα κερναω μονο για να το χαζευω αμα μου το δωσεις και βολτα εναν κουβα εσπρεσσο θα σου δωσω να εχεις μαζι σου
    Sekundu s`agapune n`agapisi

  10. #55
    η εξατμιση που δουλευε καλυτερα σε αυτο ηταν αυτη
    https://www.ebay.it/itm/275821765076...e&toolid=10049

    υπηρχε σε mx και σε εντουρο νομιζω η μχ ήταν πιο χοντρη και κοντη η εντουρο ποιο στενομακρη , εγω ειχα πανω μια απο το dakar του χουντρα
    αλλαζε και το μεσαιο καζανακι σε σκετο σωληνα αλλα δεν ξερω αν εδινε μονο θορυβο
    Sekundu s`agapune n`agapisi

  11. #56
    ενα ενα μουρχονται
    ανεβασμα την βελονα μια θεση (μια θεση κατω το δαχτυλιδι) για λιγο πιο πλουσιο και βγαλσιμο τστην εισαγωγη στο φιλτροκουτι και ανοιγμα της τρυπας αλλο μηχανακι

    ετσι επρεπε να γινει

    https://www.google.com/imgres?imgurl...Myg8egUIARDfAQ
    Sekundu s`agapune n`agapisi

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    δεν ξέρω αν το έγραψες για το δικό μου αυτό αλλά εγώ το παραδέχομαι
    Δεν ξερω τι μηχανη εχεις πλεον.
    Περασα και απο τα γνωστα λημερια μια μερα να σε δω και μου ειπαν οτι εχεις φυγει χρονια

  13. #58
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της MG
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    434
    Σημερινες φωτο απο ενα γρηγορο Υμηττο

    Μπορει να μην εχω πολυ εμπειρια στο χωμα αλλα και γενικα offroad, ομως μπορω να πω οτι οι αναρτησεις του ειναι "μαγικο χαλί".... και μιλαμε για 25 ετων μηχανη...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20231008_163832.jpg 
Προβολές:	82 
Μέγεθος:	68,7 KB 
ID:	446837

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20231008_162027.jpg 
Προβολές:	82 
Μέγεθος:	88,3 KB 
ID:	446838

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20231008_163843.jpg 
Προβολές:	82 
Μέγεθος:	100,0 KB 
ID:	446839


    If you think adventure is dangerous, try routine, it's lethal....

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. ktm 640 adventure RR
    από konctantinoc στο forum KTM
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2006, 12:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF