Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 80

Θέμα: Moto Morini X-Cape τώρα, ή RE Himalayan.. όταν έρθει; Ή κάτι άλλο τέλος πάντων;

  1. #61
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    562
    Πολλά λεφτά θα δώσεις για να πηγαίνεις 3,4 φορές (φαντάζομαι) στην Ζάκυνθο τον χρονο. Από την στιγμή που η μοτοσυκλέτα θα χρησιμοποιείται έτσι παίρνεις αυτήν που σου αρέσει περισσότερο .

  2. #62
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/10/2023
    Μηνύματα
    22
    Καλημέρα
    Μπα, μια και αν.
    Θα το παίζω Στιβμακκουίν στην Κηφισίας που έγραψε κάποιος!
    Η Ιμαλάιαν πάντως, δεν μου έκανε κλικ.

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Το shotgun γι αυτό που είναι, έχει πολύ ενδιαφέρον πάντως. Από την πολυ σύντομη δοκιμή στην έκθεση, μου άρεσε.

  4. #64
    Εγώ πάντως συμφωνα με αυτά που έγραψες και αφού δεν φοβάσαι ούτε τον ινδό/κινέζο απο άποψη αξιοπιστίας και μεταπώλησης και μπορείς να θυσιάσεις και τις ευκολίες ενός σκούτερ...
    εγώ θα πήγαινα εδώ και μόνο ψηλό-ρετρο-στρογγυλό φανάρι-αρκετά κυβικά-και μου φαίνεται κ στριφτερό και κάτω απο 8000€. Moto Morini Seiemmezzo 650 scrambler το δεξίά εννοείται

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_5619.FLORIAN-MEURET-ET-RODOLPHE-HERPET.jpg 
Προβολές:	199 
Μέγεθος:	64,0 KB 
ID:	452360

    ΥΓ. Εγώ είχα τις ίδιες ανησυχίες με εσένα αλλά πια φοβάμαι τον ινδό/κινέζο οπότε επέλεξα την λύση ενός επώνυμου σκούτερ, μιας και τρώω την Κηφισίας 365 τον χρόνο και θελω και την προσασία απο καιρικά φαινόμενα και λιγότερα κυβικά και την ευκολία και τους χώρους. Αλλά αν μου έλεγε κάποιος οτι το απο πάνω μηχανάκι το έβγαζε μια απο τους Ιαπωνες κολωσσούς θα θυσίαζα όλα τα παραπάνω
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  5. #65
    Banned
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.412
    Παίδες τα μότο ταφτίνι στην έκθεση τα είχαν πετάξει σε μια μεριά και κανείς δεν τους έδινε σημασία
    Δεν είχαν άνθρωπο εκεί γενικά με άλλα πράγματα ασχολούνταν η εταιρία
    Πριν λοιπόν τους δώσετε τα ωραία σας λεφτά υπολογίστε μπας και ξανακλείσουν και κάτσετε στο παγωτό
    Ναι όλα ρευστά είναι αλλά η εικόνα που έδειχναν δεν ήταν μια εταιρείας που... Ανθεί!

    Σε αντίθεση με τους άλλους που έδειχναν πιο ενεργοί και μάλιστα δίπλα δίπλα με τα Κινέζικα

  6. #66
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/10/2023
    Μηνύματα
    22
    Αυτό που μου κάνει εντύπωση έχοντας καβαλήσει διάφορα RE νεορετρά τις τελευταίες μέρες, είναι ότι μπορεί στο ένα να φαίνεσαι ΟΚ (λόγω μπογιού πάντα) και σε άλλο όχι. Μιλάμε για μηχανές με μικροδιαφορές.
    Από κατόχους ιμαλάιαν πήρα ευνοϊκές πληροφορίες για την (με παραδοχές πάντα) ποιότητα της RE. Αντίθετα, ένας κύριος που συνάντησα γύρω απ' την X-Cape μου περιέγραψε -παραδόξως με χαμόγελο- πόσες ζημιές του έβγαλε μηχανή άλλου ιταλοκινέζικου. Έκανα κι εγώ τις αναγωγές μου, λέω μήπως τελικά τα ινδικά να είναι για την ώρα πιο αξιόπιστα από τα κινέζικα.
    Δεν ξέρω, ίσως να είναι όλα προκαταλήψεις.
    Το seiemezzo θα το δω την Παρασκευή αν το έχει η SP Motors. Για την ώρα πάντως μου άρεσε πολύ η Shotgun και τείνω κατά κει. Αν δεν πάρω τώρα μοτο δεν θα πάρω ποτέ.

  7. #67
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    562
    Οι πωλήσεις των πρόσφατων μοντέλων της RE οφείλονται κατά 90 % στο μαρκετινγκ. Η δουλειά που ξεκίνησε με την Itchy Boots εξελιχθηκε με τους βλογκερς στο you tubeι απίστευτα στοχευμένα και άρτια αισθητικα. .Αποτέλεσμα όλων αυτών είναι ότι υπάρχει κόσμος σήμερα που αγοράζει τόσο ψοφιους κινητήρες με απαιτήσεις ρυθμίσεων βαλβίδων κάθε 3000 χλμ και αισθάνεται περήφανος για αυτό. Μιλάω για το hunter που κάποια στιγμή καλοκοιταζα. Δεν ξέρω στο Himalayan. Συγκριτικά νομίζω οι Κινέζοι είναι ποιο τίμιοι . Καβασακιζουν λιγάκι.
    Τελευταία τροποποίηση από mia_zoi_kawa; 18/04/2024 στις 00:37.

  8. #68
    την Moto Morini δεν την είδα στην έκθεση γιατί θα ήθελα να το καβαλήσω το Seiemezzo
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  9. #69
    Banned
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.412
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Da.Vintage Προβολή μηνύματος
    την Moto Morini δεν την είδα στην έκθεση γιατί θα ήθελα να το καβαλήσω το Seiemezzo
    αυτό λέμε

    Εκεί που την είχαν θαμμένη και χωρίς κανέναν, στην πίσω μεριά του σταντ που να τη δεις?

    Κι οι ίδιοι την έχουν για τόσο κάποιος θα πάει με το ζόρι να τους πληρώσει?

    δείτε το μόνοι σας

  10. #70
    Παντως εγώ δεν ξαναμπλέκω ούτε με ινδό ούτε με κινέζο... οσες φορες εχω ακολουθήσει το "φαίνεσθαι" με αμφιβόλου προελεύσεως το έχω μετανιώσει απο ζημιές κτλ. Πάω σε Ιάπωνα και τέλος ουτε για ευρώπη δεν ρισκάρω. Αλλά γιατί να μην βγάζει κ η Honda ενα Seiemezzo ιδιο ρε πστη μου! Γιατί οι πστηδες οι Ιταλοί να είναι τόσο μπροστά στην σχεδίαση με Duc κα Mv και να λες αν φοραγε μοτερ honda θα το έπαιρνα με κλειστά τα μάτια. Γιατί και ομορφα είναι και στημένα υπέροχα και δυνατά!

    Sorry για το εν μέρη οφ τοπικ

    αλλά καταλαβαίνω τον mandrakoukos που κοιτάει με 8Κ να πάρει κάτι όμορφο και αρκετά κυβικά. Γιατί αν πάει σε Ιάπωνα θα συμβιβαστεί με κατι μικρότερο κ ισως σχεδιαστικά πιο συντηριτικό
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  11. #71
    1. Άλλο 2κύλινδρο και άλλο 1κύλινδρο. Δεν συγκρίνονται. Άρα, αν θέλεις περισότερο βουνό, χώμα θώρακες και επιγονατίδες, περάσματα απο χειμάρους κλπ τότε μόνο 1κύλινδρο, αν όμως θές μακριά ταξίδια και adventouring τότε μόνο 2κύλινδρο.
    2. Μηχανή δεν επέλεξα ποτέ με βάση τη λογική αλλα μόνο απο το αν μου κάνει κλίκ και μου αρέσει και δεν το μετάνιωσα ποτέ. Το budget παίζει όμως ρόλο, οπότε πάρε αυτή που σου κάνει κλικ στο budget σου.
    3 Τώρα για Morini X-Cape που έχω εδώ και 22.000 χλμ και εχω γυρίσει όλη την Ελλάδα, θα σου πω τα καλύτερα. Απλά πρέπει να ξέρεις τι παίρνεις. Αν θές περισσότερα, έμπα στο γρουπάκι που έχουμε New Moto Morini Gr https://www.facebook.com/groups/231772639723146 να σου τα πούμε αναλυτικά.
    Ελπίζω να σε βοήθησα.
    2€ η αμόλυβδη. Μάλιστα...

  12. #72
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.134
    Μπορεί να κλείσει η ΜΜ με τις πωλήσεις που κάνει; Πολύ δύσκολο.
    Ακόμα και αν έκλεινε όμως και ταυτόχρονα εξαφανίζονταν όλα τα ανταλλακτικά, πάλι δεν θα υπήρχε πρόβλημα για τα επόμενα 20 χρόνια.

  13. #73
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/10/2023
    Μηνύματα
    22
    Πήγα να δω seiemmezzo, πολύ μικρή σε μέγεθος.
    Είδα όμως kawasaki eliminator, 500cc αντί 650, ιδια άλογα περίπου, φτηνότερη λίγο η τελευταία.
    Τώρα;
    Λίγο πιο όμορφη η shotgun, κάπως διαφορετικο στυλ, αλλά.. Kawasaki η άλλη.

  14. #74
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2022
    Μηνύματα
    302
    Στην ίδια κατηγορία παίζει και η honda με το Rebel στα 500 κυβικά και αυτή.

    Επίσης από royal εκτός από το shotgun υπάρχει και το meteor στα 650 κυβικά και αυτό.

  15. #75
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.846
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mandrakoukos Προβολή μηνύματος
    Πήγα να δω seiemmezzo, πολύ μικρή σε μέγεθος.
    Είδα όμως kawasaki eliminator, 500cc αντί 650, ιδια άλογα περίπου, φτηνότερη λίγο η τελευταία.
    Τώρα;
    Λίγο πιο όμορφη η shotgun, κάπως διαφορετικο στυλ, αλλά.. Kawasaki η άλλη.
    μτχ Rebel και γλίτωσες εύκολα και ανώδυνα 2000+ ευρώ.
    where was Gondor when the Westfold fell?

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Moto Morini - X-Cape 649 - 1 χρόνο μετά...
    από tzarot στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2024, 07:38
  2. Moto Morini X-Cape 650 2022
    από lleonidas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 162
    Τελευταίο μήνυμα: 29/06/2023, 17:54
  3. Moto Morini Corsaro 1200
    από hdbiker στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 152
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2008, 17:03
  4. Moto Morini
    από sniper στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 56
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2007, 12:15
  5. Moto Morini
    από ela ela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2006, 15:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF