Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 131

Θέμα: Honda cbx 500 vs ktm adventure 390

  1. #31
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από man25 Προβολή μηνύματος
    Honda, αλλά περίμενε να έρθει και το NX500 που είναι ο διάδοχος του (αν δεν βιάζεσαι για άμεση αγορά) δε νομίζω ότι θα έχει ιδιαίτερη διαφορά στην τιμή
    Οκ !

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Potis Προβολή μηνύματος
    Η λογική λέει Χόντα, η καρδιά λέει ktm . Του Πετάματου αποκλείεται. Όπως διατηρώ το cf moto 250 nk , θα φροντίζω και το καινούριο. Τα σέρβις όλα στην ώρα τους . Ανταλλακτικά από αντιπροσωπεία πάντα.
    Ο ΚαΤιΜας ειναι παθος,παιγνιδι,και οτι αλλο χαρακτηριζει την μαρκα.Το χοντα ,ειναι η πιστη γιαπωνεζα συζυγος.Αφου εχεις κινεζικο,το προσεχεις και δεν εχεις προκαταληψεις ,κοιτα και οσα εχουν τον ΚΛΩΝΟ κινητηρα της ΧΟΝΤΑ,κατασκευασμενο απ την LONCIN,που τον δινει σε πολλες κινεζικες εταιρειες οπως voge 500ds,525dsx,daytona rockstar 500,daytona maverick 500,brixton crossfire 500.Oλες με επωνυμα περιφερειακα,οπως bosch,nissin,kayaba,j huan, brembo.κλπ.
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 22/11/2023 στις 14:28.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #33
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Ο ΚαΤιΜας ειναι παθος,παιγνιδι,και οτι αλλο χαρακτηριζει την μαρκα.Το χοντα ,ειναι η πιστη γιαπωνεζα συζυγος.Αφου εχεις κινεζικο,το προσεχεις και δεν εχεις προκαταληψεις ,κοιτα και οσα εχουν τον ΚΛΩΝΟ κινητηρα της ΧΟΝΤΑ,κατασκευασμενο απ την LONCIN,που τον δινει σε πολλες κινεζικες εταιρειες οπως voge 500ds,525dsx,daytona rockstar 500,daytona maverick 500,brixton crossfire 500.Oλες με επωνυμα περιφεριακα,οπως bosch,nissin,kayaba,j huan, brembo.κλπ.
    Έγινε. Θα τα τσεκαρω και αυτά. Να έχω μια ολοκληρωμένη εικόνα.

  4. #34
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Potis Προβολή μηνύματος
    Έγινε. Θα τα τσεκαρω και αυτά. Να έχω μια ολοκληρωμένη εικόνα.
    Τον κλωνο σε σπεκς...οχι τα ιδια υλικα.
    Κανει μια μικρουλα διαφορα αλλα συμφερει να λεμε ο κλωνος/ιδιο μοτερ κλπ κλπ.
    Με ο,τι συνεπαγεται.

    Παντως αν θες να το κρατησεις/παντρευτεις πας για Honda.
    Αν δεν εχεις τετοιες βλεψεις παρε το ΚΤΜ.
    Ride(s) the wind of change...

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Ο ΚαΤιΜας ειναι παθος,παιγνιδι,και οτι αλλο χαρακτηριζει την μαρκα.Το χοντα ,ειναι η πιστη γιαπωνεζα συζυγος.Αφου εχεις κινεζικο,το προσεχεις και δεν εχεις προκαταληψεις ,κοιτα και οσα εχουν τον ΚΛΩΝΟ κινητηρα της ΧΟΝΤΑ,κατασκευασμενο απ την LONCIN,που τον δινει σε πολλες κινεζικες εταιρειες οπως voge 500ds,525dsx,daytona rockstar 500,daytona maverick 500,brixton crossfire 500.Oλες με επωνυμα περιφερειακα,οπως bosch,nissin,kayaba,j huan, brembo.κλπ.
    Αντε παλι...

    Ρε παιδες, λεει ο ανθρωπος αυτο ή αυτο.... παλι για τον κλωνους? Αν ηταν γενική κουβέντα τοτε θα ήταν απο την αρχή έτσι..
    Quod me nutrit... me destruit.....

  6. #36
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Αντε παλι...

    Ρε παιδες, λεει ο ανθρωπος αυτο ή αυτο.... παλι για τον κλωνους? Αν ηταν γενική κουβέντα τοτε θα ήταν απο την αρχή έτσι..
    Γιατι να μην προταθει ρε φιλε και ενα κινεζικο...?
    Μονο οι αλλοι να τα αγοραζουν?
    Ride(s) the wind of change...

  7. #37
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/09/2023
    Μηνύματα
    50
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Potis Προβολή μηνύματος
    Η λογική λέει Χόντα, η καρδιά λέει ktm . Του Πετάματου αποκλείεται. Όπως διατηρώ το cf moto 250 nk , θα φροντίζω και το καινούριο. Τα σέρβις όλα στην ώρα τους . Ανταλλακτικά από αντιπροσωπεία πάντα.
    Ε τότε κάνε ότι σου λέει το κάτω κεφαλ...εεε χαχχαχ τι λέω! Κάνε αυτό που λέει η καρδιά σου και πάρε το KTM! Αλλά μην ξεχάσεις να φτιάξεις το πρόγραμμα με τον μάστορα και να επιλέξεις αν θα πηγαίνεις κάθε Τρίτη ή Τετάρτη, έχει πολλούς πελάτες δεν θα είσαι exclusive!! /joke

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Potis Προβολή μηνύματος
    Έγινε. Θα τα τσεκαρω και αυτά. Να έχω μια ολοκληρωμένη εικόνα.
    https://www.moto.gr/forums/showthrea...ght=voge+500ds

    Παρε και τον συνδεσμο (λινκ) για να δεις και μια αναλυση-εμπειρια του κλωνου που εχω αναλυτικα μαζι με αλλους χρηστες παραθεσει.Θα ειναι ενα βοηθημα για να αποφασισεις.Η πληροφορηση ποτε δεν εβλαψε κανεναν.Αντιθετα γλυτωνεις χρονο και χρημα.Καλες αγορες,και αν μπορεις σε οτι αποφασισεις,καντο τεστ-βολτα,πριν το παρεις.ΒΑΣΙΚΟ
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #39
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Τον κλωνο σε σπεκς...οχι τα ιδια υλικα.
    Κανει μια μικρουλα διαφορα αλλα συμφερει να λεμε ο κλωνος/ιδιο μοτερ κλπ κλπ.
    Με ο,τι συνεπαγεται.

    Παντως αν θες να το κρατησεις/παντρευτεις πας για Honda.
    Αν δεν εχεις τετοιες βλεψεις παρε το ΚΤΜ.
    Ok !

  10. #40
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kornillios Προβολή μηνύματος
    Ε τότε κάνε ότι σου λέει το κάτω κεφαλ...εεε χαχχαχ τι λέω! Κάνε αυτό που λέει η καρδιά σου και πάρε το KTM! Αλλά μην ξεχάσεις να φτιάξεις το πρόγραμμα με τον μάστορα και να επιλέξεις αν θα πηγαίνεις κάθε Τρίτη ή Τετάρτη, έχει πολλούς πελάτες δεν θα είσαι exclusive!! /joke
    Αυτός είναι ένας φόβος μου με τους μάστορες, χαχαχ

  11. #41
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    https://www.moto.gr/forums/showthrea...ght=voge+500ds

    Παρε και τον συνδεσμο (λινκ) για να δεις και μια αναλυση-εμπειρια του κλωνου που εχω αναλυτικα μαζι με αλλους χρηστες παραθεσει.Θα ειναι ενα βοηθημα για να αποφασισεις.Η πληροφορηση ποτε δεν εβλαψε κανεναν.Αντιθετα γλυτωνεις χρονο και χρημα.Καλες αγορες,και αν μπορεις σε οτι αποφασισεις,καντο τεστ-βολτα,πριν το παρεις.ΒΑΣΙΚΟ
    Κατάλαβα

  12. #42
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Τα έχω τεστάρει και τα 2 από 2 φορές (συμπεριλαμβανομένου και του ακτινωτού 390).

    Το 390 ειναι άριστα εξοπλισμένο με plugs που έχουν στην μεσαία κατηγορία, το στήσιμο είναι στριταδικο και δεν εννοώ το εργονομικό με το χαμηλό τιμόνι, αυτό διορθώνεται, αλλά από τις αναρτήσεις οι οποίες είναι τοσο στιβαρές όσο ενός Στρίτ με 120mm διαδρομές
    Όσο και να παίξεις με τις ρυθμιζόμενες αναρτήσεις η αίσθηση κούτσουρου είναι σούπερ για τον επαρχιακό ακόμη και TD αλλά στο χώμα δε κάνει κοπανιέσαι ακόμη και αν βάλεις τις επαναφορές τέρμα σοφτ.

    Επίσης το μοτερ ειναι πολύ ομαλό και ελαστικό για ktm (θεωρώ αβαντάζ την εξέλιξη της bajaj) όμως τα γεωμετρικά του συνολου επιφέρουν wobbling εκεί κοντά στην τελική του..
    Είναι πιο γρήγορο πάντως από το cb500x

    Ειναι καλό και πολύ δυνατό μηχανάκι όχι ως adventure και ειναι σουπερ ως δεύτερο. Ως ένα και μόνο κάτι θα σου λείψει από κάποια χρήση


    Το cb500x ενώ είναι πλαδαρό από πλευράς αναρτήσεων, μοτερ που το αισθάνεσαι φιμωμένο..τοσο πολύ, που νομίζεις ότι ήθελε να πάει 3/4χαω παραπάνω αλλα πετσοκόφτηκε
    Είναι πιο άνετο σε κακοτράχαλα ασφαλτινα κομμάτια λόγω ενδοτικών σεταπ αναρτήσεων και παρά την κοντή πίσω διαδρομή μπορεί να περάσει με περισσότερη άνεση αναβατών από χωμάτινα σημεία.

    Το μοτερ είναι βελουδο και μπορεί να ανταπεξέλθει καλύτερα στις τουρινκ δυνατότητες αν απαιτηθούν

    Ενώ μπορεί να παίξει καλύτερα τον ρόλο της μιας και μόνης μοτοσυκλέτας

    Επισης τη μούρη του cb500x συνδυαστικά στο κόκκινο την θεωρώ την πιο όμορφη στην κατηγορία

  13. #43
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Potis Προβολή μηνύματος
    Ναι δεν νομίζω ότι χρειάζονται μεγαλύτερα κυβικά για καθημερινή μετακίνηση. Η αλήθεια είναι πως υπηρέτη commuting ψάχνω και γι'αυτό είμαι κάπως επιφυλακτικός με το ktm .
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Ο ΚαΤιΜας ειναι παθος,παιγνιδι,και οτι αλλο χαρακτηριζει την μαρκα.Το χοντα ,ειναι η πιστη γιαπωνεζα συζυγος.Αφου εχεις κινεζικο,το προσεχεις και δεν εχεις προκαταληψεις ,κοιτα και οσα εχουν τον ΚΛΩΝΟ κινητηρα της ΧΟΝΤΑ,κατασκευασμενο απ την LONCIN,που τον δινει σε πολλες κινεζικες εταιρειες οπως voge 500ds,525dsx,daytona rockstar 500,daytona maverick 500,brixton crossfire 500.Oλες με επωνυμα περιφερειακα,οπως bosch,nissin,kayaba,j huan, brembo.κλπ.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Potis Προβολή μηνύματος
    Έγινε. Θα τα τσεκαρω και αυτά. Να έχω μια ολοκληρωμένη εικόνα.
    Δεδομένου του πρώτου μηνύματος, βάλε στο παιχνίδι και το AC 500 πιο άνετο από DS στην κίνηση.....
    Κοντεύει χρόνος που το έχω και θέμα κανένα!
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  14. #44
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Δεδομένου του πρώτου μηνύματος, βάλε στο παιχνίδι και το AC 500 πιο άνετο από DS στην κίνηση.....
    Κοντεύει χρόνος που το έχω και θέμα κανένα!
    Έγινε θα το ελέγξω και αυτό.

  15. #45
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Τα έχω τεστάρει και τα 2 από 2 φορές (συμπεριλαμβανομένου και του ακτινωτού 390).

    Το 390 ειναι άριστα εξοπλισμένο με plugs που έχουν στην μεσαία κατηγορία, το στήσιμο είναι στριταδικο και δεν εννοώ το εργονομικό με το χαμηλό τιμόνι, αυτό διορθώνεται, αλλά από τις αναρτήσεις οι οποίες είναι τοσο στιβαρές όσο ενός Στρίτ με 120mm διαδρομές
    Όσο και να παίξεις με τις ρυθμιζόμενες αναρτήσεις η αίσθηση κούτσουρου είναι σούπερ για τον επαρχιακό ακόμη και TD αλλά στο χώμα δε κάνει κοπανιέσαι ακόμη και αν βάλεις τις επαναφορές τέρμα σοφτ.

    Επίσης το μοτερ ειναι πολύ ομαλό και ελαστικό για ktm (θεωρώ αβαντάζ την εξέλιξη της bajaj) όμως τα γεωμετρικά του συνολου επιφέρουν wobbling εκεί κοντά στην τελική του..
    Είναι πιο γρήγορο πάντως από το cb500x

    Ειναι καλό και πολύ δυνατό μηχανάκι όχι ως adventure και ειναι σουπερ ως δεύτερο. Ως ένα και μόνο κάτι θα σου λείψει από κάποια χρήση


    Το cb500x ενώ είναι πλαδαρό από πλευράς αναρτήσεων, μοτερ που το αισθάνεσαι φιμωμένο..τοσο πολύ, που νομίζεις ότι ήθελε να πάει 3/4χαω παραπάνω αλλα πετσοκόφτηκε
    Είναι πιο άνετο σε κακοτράχαλα ασφαλτινα κομμάτια λόγω ενδοτικών σεταπ αναρτήσεων και παρά την κοντή πίσω διαδρομή μπορεί να περάσει με περισσότερη άνεση αναβατών από χωμάτινα σημεία.

    Το μοτερ είναι βελουδο και μπορεί να ανταπεξέλθει καλύτερα στις τουρινκ δυνατότητες αν απαιτηθούν

    Ενώ μπορεί να παίξει καλύτερα τον ρόλο της μιας και μόνης μοτοσυκλέτας

    Επισης τη μούρη του cb500x συνδυαστικά στο κόκκινο την θεωρώ την πιο όμορφη στην κατηγορία
    Το κόκκινο χρώμα στο cb είναι όντως πανέμορφο!

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Honda CB500F ή KTM Duke 390??
    από Γιώργος Σερρες στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 23/03/2015, 22:32
  2. KTM DUKE 390 ή HONDA CB500F για αρχάριο;
    από Koleas στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 03/09/2014, 15:26
  3. Honda Bros 400 VS Kawasaki KLE 500 (Βοήθεια!)
    από stathis92 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2013, 21:59
  4. KTM 990 Adventure VS R1200GS Adventure
    από Spike στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 79
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2009, 23:18
  5. KTM 990 Adventure vs. KTM 950 Adventure
    από Nik0s στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2006, 02:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF