Σελίδα 7 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 161

Θέμα: Ειναι τυχη ειναι ατυχια ειναι σιγουρα ταλαιπωρια.

  1. #91
    Μέλος
    Εγγραφή
    12/10/2016
    Μηνύματα
    106
    Επειδή είμαι κι εγώ σε ανάλογη περίπτωση και περιμένω απάντηση από τον ασφαλιστή να μου πει το ύψος της ζημιάς που τού έδωσε ο πραγματογνώμονας
    , υπάρχει κάπου να δω την τρέχουσα εμπορική αξία της μηχανής γιατί μου είπε ότι είναι οριακά να τεθεί ολική η ζημιά

  2. #92
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.848
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από johnstef33 Προβολή μηνύματος
    Επειδή είμαι κι εγώ σε ανάλογη περίπτωση και περιμένω απάντηση από τον ασφαλιστή να μου πει το ύψος της ζημιάς που τού έδωσε ο πραγματογνώμονας
    , υπάρχει κάπου να δω την τρέχουσα εμπορική αξία της μηχανής γιατί μου είπε ότι είναι οριακά να τεθεί ολική η ζημιά
    Μέσο όρο από το car.gr το βλέπουν και αυτοί. (προς τα κάτω)
    Αναλογικά με χλμ, κατάσταση και χρονολογία.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  3. #93
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.267
    To κοστος επισκευης ειναι γυρω στα 4600 ευρώ.
    Με τα ακριβοτερα να ειναι το πλαισιο στα 1340 ευρώ και ο τροχος στα 1090 ευρώ.
    Μετα εχει απο 320 ευρώ η κάθε δισκοπλακα μπροστα και το φτερο που ειναι επισης ακριβο.
    Τα περαστικα ειναι στα 550 ευρώ+φπα.
    Τωρα μου λεει οτι καποια επισκευαζονται ο τροχος μπορει να ισιωθει και να βαφτει σε μηχανουργειο ας πουμε.

  4. #94
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    730
    Άρα λογικά πάει για ολική.

  5. #95
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.164
    Κώστα έχεις κάθε δικαίωμα να τα θες καινούρια αλλά θα μπεις μέσα χωρίς λόγο κατά την γνώμη μου.
    Πολλά μεταχειρισμένα πλαίσια στα ~300€ και τροχοί στα 250-350..
    Δίσκους πάρε ότι σου αρέσει και το φτερό ξέρω από εδώ που είμαι ότι επισκευάζεται με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.

  6. #96
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.133
    Τελικά είναι καλή η ζημιά... τα καλάμια την έβγαλαν καθαρή ή δεν τα κοιτάξατε;

  7. #97
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.267
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Τελικά είναι καλή η ζημιά... τα καλάμια την έβγαλαν καθαρή ή δεν τα κοιτάξατε;
    Δε μου ειπε κατι για καλάμια,τωρα που το ανεφερες ομως.
    Το πρωι πηγα την δευτερη μηχανη να την αλλαξω λαδια και φιλτρο, ισα
    ισα να με πηγαινει,παρατηρω το μπροστινο φρενο σα να μην πιανει καλά.
    Λεω τι σκαλωμα εφαγε.
    Φτανω στο συνεργειο βλεπω χανει λαδια απο τα καλαμια και εχει γεμισει η δισκοπλακα λαδι.
    Λεω να γιατι δε φρεναρει,οποτε αλλο ενα εξοδο απο το πουθενα.

  8. #98
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.133
    Νομίζω σε συμφέρει να το βγάλεις ολική και να πάρεις ό,τι θες. Καμιά ασφάλεια δεν θα σου τα πληρώσει καινούργια και θα παιδευτείς πολύ για να το φτιάξεις...

  9. #99
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.267
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Νομίζω σε συμφέρει να το βγάλεις ολική και να πάρεις ό,τι θες. Καμιά ασφάλεια δεν θα σου τα πληρώσει καινούργια και θα παιδευτείς πολύ για να το φτιάξεις...
    Για να παρω το ιδιο μηχανακι πρεπει να δωσω πανω κατω τα ιδια η και περισσοτερα απο 4600.
    Το φτηνοτερο εχει 4000+.
    Θα ειναι λογικα εκτος θεσσαλονικης.
    Οποτε θελει εξοδα για να παω να το δω θελει εξοδα για μηχανικο για να το δει ,εξοδα για την μεταβιβαση,εξοδα για τη μεταφορικη για να το φερει και ολο και καποιο συμμαζεμα θα θελει.
    Και ολα αυτα αν ολα πανε καλα,γιατι υπαρχει περιπτωση να παω να το δω και να ειναι χρεπι και να φυγω οπως ηρθα
    Το γεγονος οτι κατι πουλιεται ας πουμε 5000 ευρω δε σημαινει οτι εσυ που θα το αγορασεις θα πληρωσεις μονο 5,αυτα δυστυχως ετσι πανε.

  10. #100
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.966
    Περαστικά αρχηγέ

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Ότι δεν σε σκοτώνει είπαμε ....
    σε σακατευει λίγο παραπάνω
    ανανήψαντας

  11. #101
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.133
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Για να παρω το ιδιο μηχανακι πρεπει να δωσω πανω κατω τα ιδια η και περισσοτερα απο 4600.
    Το φτηνοτερο εχει 4000+.
    Θα ειναι λογικα εκτος θεσσαλονικης.
    Οποτε θελει εξοδα για να παω να το δω θελει εξοδα για μηχανικο για να το δει ,εξοδα για την μεταβιβαση,εξοδα για τη μεταφορικη για να το φερει και ολο και καποιο συμμαζεμα θα θελει.
    Και ολα αυτα αν ολα πανε καλα,γιατι υπαρχει περιπτωση να παω να το δω και να ειναι χρεπι και να φυγω οπως ηρθα
    Το γεγονος οτι κατι πουλιεται ας πουμε 5000 ευρω δε σημαινει οτι εσυ που θα το αγορασεις θα πληρωσεις μονο 5,αυτα δυστυχως ετσι πανε.
    Τότε σου εύχομαι καλή τύχη.
    Εγώ θα το έφτιαχνα αλλά θα το έφτιαχνα μόνος μου γιατί το'χω το θέμα, θα έπαιρνα μόνο τα ανταλλακτικά αλλά doctor_jon... βέβαια δεν γνωρίζω αν η ασφαλιστική αποζημιώνει χωρίς απόδειξη μηχανικού.

  12. #102
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.848
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Τότε σου εύχομαι καλή τύχη.
    Εγώ θα το έφτιαχνα αλλά θα το έφτιαχνα μόνος μου γιατί το'χω το θέμα, θα έπαιρνα μόνο τα ανταλλακτικά αλλά doctor_jon... βέβαια δεν γνωρίζω αν η ασφαλιστική αποζημιώνει χωρίς απόδειξη μηχανικού.
    Θα δει πραγματογνώμονας από την αντίδικο ασφαλιστική το μηχανάκι και θα δει τι ζημιά έχει, πόσα θέλει να φτιαχτεί πόσο κάνει μέσο όρο (και προς τα κάτω) η μηχανή σήμερα .
    Λέω π.χ. το μηχανάκι κάνει σήμερα 4.000, οι επιδιορθώσεις κάνουν 3.500 , αυτό κρίνεται ως ασύμφορο.
    άρα σου δίνουν 4.000 για το μηχανάκι μείον ότι λάβεις ως σώστρα κατά την διαγραφή του.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  13. #103
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.133
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Θα δει πραγματογνώμονας από την αντίδικο ασφαλιστική το μηχανάκι και θα δει τι ζημιά έχει, πόσα θέλει να φτιαχτεί πόσο κάνει μέσο όρο (και προς τα κάτω) η μηχανή σήμερα .
    Λέω π.χ. το μηχανάκι κάνει σήμερα 4.000, οι επιδιορθώσεις κάνουν 3.500 , αυτό κρίνεται ως ασύμφορο.
    άρα σου δίνουν 4.000 για το μηχανάκι μείον ότι λάβεις ως σώστρα κατά την διαγραφή του.
    Αυτό είναι για ολική Χάρη, αλλού είναι η απορία μου... θέλουν απόδειξη μηχανικού αν αποφασίσεις να το επισκευάσεις;

    Εμένα θα μου κόστιζε περίπου 2000€ με τα ανταλλακτικά μεταχειρισμένα εκτός τις δισκόπλακες και τα αναλώσιμα που θα έπαιρνα καινούργια.
    Τελευταία τροποποίηση από Coyote.V; 04/12/2023 στις 15:10.

  14. #104
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.848
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Αυτό είναι για ολική Χάρη, αλλού είναι η απορία μου... θέλουν απόδειξη μηχανικού αν αποφασίσεις να το επισκευάσεις;

    Εμένα θα μου κόστιζε περίπου 2000€ με τα ανταλλακτικά μεταχειρισμένα εκτός τις δισκόπλακες και τα αναλώσιμα που θα έπαιρνα καινούργια.
    Προ εγκρίνουν από πριν προσφορά από συνεργείο.
    Επομένως θες .
    where was Gondor when the Westfold fell?

  15. #105
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Υπόψιν επειδή οι τιμές είναι στο θεό ίσως η ολική να σου δώσει καλά λεφτά. Η μάνα μου έβγαλε ολική πριν λίγο καιρό ένα Atos του 1999. Της έλεγα κανά χιλιάρικο θα σου δώσουν. Τελικά πήρε 2.250 ευρώ! Για Atos του 99, μου φάνηκε απίστευτο...

Σελίδα 7 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΗ...
    από giospy στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2010, 15:25
  2. καποιοι είναι... κάποιοι λένε ότι είναι....
    από adam_tsouk στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 17/04/2006, 17:47
  3. ΑΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ.... (help Pleaseeee....)
    από sub_zero στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2006, 15:43
  4. Δεν ξέρω αν ειναι αληθινό κουλό όμως είναι
    από asprogerakatos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2004, 14:10
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/07/2004, 05:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF