Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 65

Θέμα: Ανταλλακτικα για Freewind 650

  1. #31
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jasonas Προβολή μηνύματος
    Τελικα το γνησιο φιλτρο λαδιου της suzuki, δεν ερχεται με κανενα o-ring, τα hiflofiltro ερχονται τουλαχιστον με το μικρο μεσα ειπατε? Τα k&n?
    Εγώ θυμόμουν ότι το γνήσιο έρχεται με δύο, το Hiflo με ένα. Αν κάνω λάθος στο πρώτο, πιθανόν να μη θυμάμαι σωστά ούτε το δεύτερο.

  2. #32
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2020
    Μηνύματα
    22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Εγώ θυμόμουν ότι το γνήσιο έρχεται με δύο, το Hiflo με ένα. Αν κάνω λάθος στο πρώτο, πιθανόν να μη θυμάμαι σωστά ούτε το δεύτερο.
    Κι ομως δεν εχει κανενα! Πηρα και ενα μαγαζι που πουλαει το hiflo, ουτε αυτο μου ειπε εχει κατι μαζι του!

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    936
    Κανένα φίλτρο δεν έχει τσιμούχες,τουλάχιστον όσα έχω χρησιμοποιήσει,ούτε το μαμά,τις παίρνεις εξτρα!
    Προσωπικά τις αλλάζω κάθε τρίτη-τέτατρη αλλαγή λαδιών χωρίς διαροές μέχρι τώρα!

  4. #34
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2020
    Μηνύματα
    22
    Και που ακριβως τις βρισκω σωστο μεγεθος κλπ? Γιατι ψαχνω, ψαχνω στο ιντερνετ και παλι το μοναδικο μαγαζι που την βρισκω ειναι αυτο με το γνήσιο φιλτρο...

  5. #35
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Με ένα ψάξιμο ''suzuki freewind 650 o'ring φιλτρου λαδιου'' ή στα αγγλικά θα δεις αποτελέσματα. Ένα τυχαίο παράδειγμα, δεν γνωρίζω καν αυτό το κατάστημα.
    https://www.motolouis.gr/lastixo-ori...f-650-freewind το εσωτερικο
    https://www.motolouis.gr/lastixo-ori...-gn-250-gz-250 το φανερό ας πούμε, τα βρίσκεις και πιο φτηνά γενικά.
    Σε περίπτωση παραγγελίας θα έπαιρνα τηλέφωνο πρώτα για να σιγουρευτώ τι και πως.
    Εγώ τα δικά μου τα πήρα από την Yamaha απευθείας.

    Άσχετα με την μάρκα φυσικά είναι πανάκριβα για αυτό που είναι ,ένα λαστιχάκι δηλαδή.
    when life gets complicated... i ride.

  6. #36
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2020
    Μηνύματα
    22
    Αυτο ειναι το καταστημα που ειπα οτι εχει και το γνησιο φιλτρο λαδιου! Μετα απο αυτο δεν εχω βρει καποιο αλλο ελληνικο μονο κατι ξενα site που δεν ξερω ποσο αξιοπιστα ειναι!

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    936
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jasonas Προβολή μηνύματος
    Και που ακριβως τις βρισκω σωστο μεγεθος κλπ? Γιατι ψαχνω, ψαχνω στο ιντερνετ και παλι το μοναδικο μαγαζι που την βρισκω ειναι αυτο με το γνήσιο φιλτρο...
    https://www.motosp.gr/partcategory.p...r=1997#content

  8. #38
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2020
    Μηνύματα
    22
    Δεν το σκέφτηκα καν
    Ευχαριστώ!
    Σε αυτό το site τα ανταλλακτικά είναι γνήσια?

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    936
    Καλημέρα,το είχα βάλει και στην αρχή της κουβέντας,εννοείται οτι είναι γνήσια!
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20240131_081842_869.jpg 
Προβολές:	76 
Μέγεθος:	90,9 KB 
ID:	450284

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Ρε αγόρια, ένα τσιμουχάκι νιτριλίου της σειράς είναι.

    Τα παίρνεις στο χέρι, πας σε ένα κοντινό σου τσιμουχάδικο, τα μετράνε επι τόπου στο κατάστημα και στα δίνουν. ( Άσε που με ένα γρήγορο ψάξιμο, βρίσκεις και τις διαστάσεις).
    Στο σακουλάκι με το αυτοκόλλητο της suzuki θα το πληρώσεις 4-5 φορές επάνω.

    Στο 1/3 της τιμής, σε σχέση με τα original, πήρα αντίστοιχα για ένα κινητήρα ΚΤΜ, (που τα KTM, μεταξύ μας, έχουν πιο φθηνά ανταλλακτικά σε σχέση με τα Γιαπωνέζικα).
    Με τα ίδια χρήματα, συνήθως τσιμπάω μια 5άδα και έχω πάντα κάβα στην αποθήκη.
    Oldfarts never die

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.840
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Ρε αγόρια, ένα τσιμουχάκι νιτριλίου της σειράς είναι.
    Ακριβώς της σειράς ίσως να μην είναι, από τα νούμερα παραπάνω δεν είναι μετρικά , για JIS πρόκειται,
    το γεγονός βέβαια ότι το σακουλάκι το πληρώνεις παραμένει, και ίσως με λίγο ψάξιμο να βρεθείς με ένα απόθεμα για όλη σου τη ζωή σε ανθρώπινη τιμή.
    Ενδεχομένως να υπάρχουν και συλλογές οπότε καλύπτεις και τα υπόλοιπα που υπάρχουν στη μηχανή.
    Προσωπικά δεν τα αλλάζω βέβαια χρησιμοποιώ το προηγούμενο, εκτός εάν χαλάσει οπότε...

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Ακριβώς της σειράς ίσως να μην είναι, από τα νούμερα παραπάνω δεν είναι μετρικά , για JIS πρόκειται,
    το γεγονός βέβαια ότι το σακουλάκι το πληρώνεις παραμένει, και ίσως με λίγο ψάξιμο να βρεθείς με ένα απόθεμα για όλη σου τη ζωή σε ανθρώπινη τιμή.
    Ενδεχομένως να υπάρχουν και συλλογές οπότε καλύπτεις και τα υπόλοιπα που υπάρχουν στη μηχανή.
    Προσωπικά δεν τα αλλάζω βέβαια χρησιμοποιώ το προηγούμενο, εκτός εάν χαλάσει οπότε...
    Δίκιο έχεις, αλλά και πάλι η διαφορά τιμής δικαιολογεί μια επίσκεψη και μια ερώτηση.
    Κατά καιρούς έχω βρει πράγματα που δεν περίμενα, άσε που κάποιοι σου κάνουν και custom.

    Τώρα είδα τιμή, 5€ για μια τσιμούχα!!!
    10άδα παίρνεις.

    Σιγά μην τα αλλάζουμε κάθε φορά, λίγη προσοχή στο βάλε-βγάλε.
    Oldfarts never die

  13. #43
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Ρε αγόρια, ένα τσιμουχάκι νιτριλίου της σειράς είναι.

    Τα παίρνεις στο χέρι, πας σε ένα κοντινό σου τσιμουχάδικο, τα μετράνε επι τόπου στο κατάστημα και στα δίνουν. ( Άσε που με ένα γρήγορο ψάξιμο, βρίσκεις και τις διαστάσεις).
    Στο σακουλάκι με το αυτοκόλλητο της suzuki θα το πληρώσεις 4-5 φορές επάνω.

    Στο 1/3 της τιμής, σε σχέση με τα original, πήρα αντίστοιχα για ένα κινητήρα ΚΤΜ, (που τα KTM, μεταξύ μας, έχουν πιο φθηνά ανταλλακτικά σε σχέση με τα Γιαπωνέζικα).
    Με τα ίδια χρήματα, συνήθως τσιμπάω μια 5άδα και έχω πάντα κάβα στην αποθήκη.
    αν μένεις αθήνα ,που βρίσκεις τσιμουχάδικα στην αθήνα ...ευχαριστώ

  14. #44
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    εξακολουθούμε να μιλάμε για το freewind;

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    Στο parts list γράφει τις ακριβείς διαστάσεις των orings τα οποία πιθανότατα δεν θα τα βρεις σε τσιμουχαδικο ακριβώς ίδια
    Αυτό που λέω μου έχει συμβεί σε cbf250

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. φτηνά ανταλλακτικά για transalp 650 ;;;
    από efialtis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 20/01/2006, 08:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF