Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 31

Θέμα: Λαστιχα για 675

  1. #16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geioann Προβολή μηνύματος
    Είχα ακριβώς την ίδια αίσθηση και εγώ όταν έβαλα τα ΤΤ. Οπότε ούτε εγώ πιστεύω πως είναι placebo.
    Placebo μπορούν να είναι χίλια πράγματα, όχι όμως το feedback που παίρνεις από τα λάστιχα σε μια διαδρομή που την ξέρεις σαν την παλάμη σου.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  2. #17
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Placebo μπορούν να είναι χίλια πράγματα, όχι όμως το feedback που παίρνεις από τα λάστιχα σε μια διαδρομή που την ξέρεις σαν την παλάμη σου.
    Τη δεξιά ή την αριστερή;

  3. #18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Τη δεξιά ή την αριστερή;
    Στο συγκεκριμένο είμαι αμφιδεξιός
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  4. #19
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Για τη δική μου απλή χρήση, έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από τα Pirelli Diablo Rosso Corsa II, από τα λίγα λάστιχα που έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής. Μετά από περίπου 4.000 χιλιόμετρα παραμένει ακόμα σχεδόν αφάγωτο το σχέδιο Diablo στο κέντρο του πέλματος, που αρχικά είχε περί το ένα χιλιοστό βάθος χάραξης. Δεν κατάφερα να τα φάω ούτε αυτά.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	elastika.jpg 
Προβολές:	135 
Μέγεθος:	57,3 KB 
ID:	450194

    Είναι πιο μαλακά από τα S21, αποδίδουν καλύτερα στα πρώτα χιλιόμετρα (είτε αποδίδουν καλύτερα κρύα, είτε ζεσταίνονται πιο γρήγορα). Απλά το πέλμα, έστω και σπάνια, επιτρέπει την εισχώρηση σε χαλίκια και γυαλάκια, ακριβώς επειδή είναι πιο μαλακό.

    Θα επέλεγα χωρίς ενδοιασμούς τον αντικαταστάτη τους, τα Rosso Corsa IV, αλλά η τιμή τους ανέβηκε κατά 45% και τα καθιστά ασύμφορα για τη δική μου χρήση.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  5. #20
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Για τη δική μου απλή χρήση, έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από τα Pirelli Diablo Rosso Corsa II, από τα λίγα λάστιχα που έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής. Μετά από περίπου 4.000 χιλιόμετρα παραμένει ακόμα σχεδόν αφάγωτο το σχέδιο Diablo στο κέντρο του πέλματος, που αρχικά είχε περί το ένα χιλιοστό βάθος χάραξης. Δεν κατάφερα να τα φάω ούτε αυτά.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	elastika.jpg 
Προβολές:	135 
Μέγεθος:	57,3 KB 
ID:	450194

    Είναι πιο μαλακά από τα S21, αποδίδουν καλύτερα στα πρώτα χιλιόμετρα (είτε αποδίδουν καλύτερα κρύα, είτε ζεσταίνονται πιο γρήγορα). Απλά το πέλμα, έστω και σπάνια, επιτρέπει την εισχώρηση σε χαλίκια και γυαλάκια, ακριβώς επειδή είναι πιο μαλακό.

    Θα επέλεγα χωρίς ενδοιασμούς τον αντικαταστάτη τους, τα Rosso Corsa IV, αλλά η τιμή τους ανέβηκε κατά 45% και τα καθιστά ασύμφορα για τη δική μου χρήση.
    Αυτά φορούσε και ο Πήγασος από μαμά, είχα δοκιμάσει και 3 άλλα μοντέλα όσο το είχα στην κατοχή μου και στο τέλος αυτά ξαναέβαλα, όντως ισχύουν όσα λες!
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.597
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot-2024-01-27-20-17-55-301-com-miui-gallery.jpg 
Προβολές:	130 
Μέγεθος:	37,7 KB 
ID:	450196
    Και μένα αυτά φοράει diablo rosso 2.
    Πολύ καλά χωρίς να εχω δοκιμάσει τπτ άλλο. Έτσι το πήρα,
    Παρατήρησα ότι υπάρχουν 2 διαφορετικες χαράξεις στα αυλάκια. Από φοτογραφιες που τα πουλάνε, το δικό μου σχέδιο που έχει σαν αστέρια το σχέδιο και η φοτο ποιο πάνω που είναι γραμμές μόνο.

  7. #22
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot-2024-01-27-20-17-55-301-com-miui-gallery.jpg 
Προβολές:	130 
Μέγεθος:	37,7 KB 
ID:	450196
    Και μένα αυτά φοράει diablo rosso 2.
    Πολύ καλά χωρίς να εχω δοκιμάσει τπτ άλλο. Έτσι το πήρα,
    Παρατήρησα ότι υπάρχουν 2 διαφορετικες χαράξεις στα αυλάκια. Από φοτογραφιες που τα πουλάνε, το δικό μου σχέδιο που έχει σαν αστέρια το σχέδιο και η φοτο ποιο πάνω που είναι γραμμές μόνο.
    Είναι διαφορετικά μοντέλα τα Pirelli Diablo Rosso II, από τα Pirelli Diablo Rosso Corsa II. Τα πρώτα είναι πιο δρομίσια και με καλύτερη απόδοση σε βρεγμένο οδόστρωμα, ενώ τα δεύτερα πιο ...πιστίσια και πιο στεγνίσια.

    Όταν τα αγόρασα είχα σαν πρώτο κριτήριο την καλή απόδοση σε καθημερινή μετακίνηση, από τα πρώτα χιλιόμετρα. Δεν με ενδιέφερε να βγάζουν πολλά χιλιόμετρα, διότι έτσι κι αλλιώς δεν τρώω ποτέ λάστιχα μοτοσυκλέτας και αυτοκινήτου (ποδηλάτου ίσως).
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot-2024-01-27-20-17-55-301-com-miui-gallery.jpg 
Προβολές:	130 
Μέγεθος:	37,7 KB 
ID:	450196
    Και μένα αυτά φοράει diablo rosso 2.
    Πολύ καλά χωρίς να εχω δοκιμάσει τπτ άλλο. Έτσι το πήρα,
    Παρατήρησα ότι υπάρχουν 2 διαφορετικες χαράξεις στα αυλάκια. Από φοτογραφιες που τα πουλάνε, το δικό μου σχέδιο που έχει σαν αστέρια το σχέδιο και η φοτο ποιο πάνω που είναι γραμμές μόνο.
    αλλο το rosso και αλλο το rosso corsa

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    900
    Τα Rosso Corsa II καταργηθηκαν.Πριν 20 μερες πηγα να τα βαλω γιατι εδω και 5-6 χρονια που τα εβαζα ηταν το κορυφαιο (για μενα) value for money για ss μηχανακια...και μου ειπαν finito σε 2 μεγαλα λαστιχαδικα....Η πιρελι δε πηγε καν σε Corsa III...κατευθειαν σε Corsa IV και εχουν 420+ ευρω που δεν αξιζει.Οταν πεσουν οι τιμες του θα τα δοκιμασω

    Τελικα εβαλα τα πισταδικα Diablo SP V3 τα οποια ειναι σε προσφορα 320-330 ευρω.Ειναι διαολος στις στροφες αλλα στην ευθεια στις επιταχυνσεις εχω χασει σε σταθεροτητα γιατι εχει αποτομη κορωνα για μεγαλες κλισεις..Λενε επισης οτι δε τρωγεται ευκολα το πισω.Θα δειξει δε προλαβα να τα παω πολλες βολτες λογω χειμωνα.

    Παντως τα 600 αρια δε τρωνε ευκολα το πισω ελαστικο,για μενα βαλε κατι με μαλακη γομα.Το 675 ετσι κι αλλιως ειναι πολεμικο μηχανακι.

  10. #25
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Αν ηξερες τι είναι το ntec θα είχες άλλη άποψη...ωραία να λέμε έχει ntec δουλεύει χαμηλά...

    Δε θα κάτσω εδώ να αναλύσω πόσο λάθος είναι το τι είναι γόμες τι είναι το ntec..άμα τη βρίσκεις εσύ με το λάστιχο και σου σβήνει και τις λακκούβες εμένα μου περισσεύει
    Throttle that mysterious friend of ours

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Αν ηξερες τι είναι το ntec θα είχες άλλη άποψη...ωραία να λέμε έχει ntec δουλεύει χαμηλά...

    Δε θα κάτσω εδώ να αναλύσω πόσο λάθος είναι το τι είναι γόμες τι είναι το ntec..άμα τη βρίσκεις εσύ με το λάστιχο και σου σβήνει και τις λακκούβες εμένα μου περισσεύει
    ας μην καθόσουν μαν, κανένα πρόβλημα από εμένα
    to u2
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  12. #27
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Αν ηξερες τι είναι το ntec θα είχες άλλη άποψη...ωραία να λέμε έχει ntec δουλεύει χαμηλά...

    Δε θα κάτσω εδώ να αναλύσω πόσο λάθος είναι το τι είναι γόμες τι είναι το ntec..άμα τη βρίσκεις εσύ με το λάστιχο και σου σβήνει και τις λακκούβες εμένα μου περισσεύει
    Ρε συ Τεο αυτα δεν μπορουν να αναλυθουν/περιγραφουν μεσα απο 2-3 γραμμες. Μονο απο κουβεντα απο κοντα... Να αποφευγονται και οι παρεξηγησεις.
    Τωρα περι ntec εγω αυτο που εχω καταλαβει βαζοντας απο τοτε που πρωτοπαρουσιαστηκαν ειναι πως κανενα αλλο ελαστικο (μπορει να αλλαξε πλεον) δεν κατεβαζα τοσο χαμηλα την πιεση και να εχει τοσο απιστευτο γκριπ στο δρομο. Πιεσεις που φαινονται αστειες και δου δινει ενα contact patch τρομερο. Σκληρο casing μεν το ελαστικο αλλα η χαμηλοτερη πιεση το κανει να φαινεται λες και αλλαξες αμορτισερ.

    Εγω βεβαια ειμαι και ντανλοπακιας και το λεω...μετα το qualifier rr το 2007 (δεν θυμαμαι ακριβως) και μετα εβαζα μονο ντανλοπ.
    Μια εξαιρεση εκανα το 2009 και εβαλα τα supercorsa pro (αν θυμαμαι καλα) τα οποια δεν με συγκινησανε τοτε. Οποτε ειπα συνταγη που κερδιζει δεν αλλαζει.
    Μπριγκεστον θα δοκιμαζα τα RS-11 να πω την αληθεια μου...
    Παντα μιλαμε για βολτες ανθρωπινες και ως εκει που μπορουμε.
    Δεν ειμαι κ ο Βαλεντινος...
    Κουβεντα καφενειακη...
    Ride(s) the wind of change...

  13. #28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Ρε συ Τεο αυτα δεν μπορουν να αναλυθουν/περιγραφουν μεσα απο 2-3 γραμμες. Μονο απο κουβεντα απο κοντα... Να αποφευγονται και οι παρεξηγησεις.
    Τωρα περι ntec εγω αυτο που εχω καταλαβει βαζοντας απο τοτε που πρωτοπαρουσιαστηκαν ειναι πως κανενα αλλο ελαστικο (μπορει να αλλαξε πλεον) δεν κατεβαζα τοσο χαμηλα την πιεση και να εχει τοσο απιστευτο γκριπ στο δρομο. Πιεσεις που φαινονται αστειες και δου δινει ενα contact patch τρομερο. Σκληρο casing μεν το ελαστικο αλλα η χαμηλοτερη πιεση το κανει να φαινεται λες και αλλαξες αμορτισερ.

    Εγω βεβαια ειμαι και ντανλοπακιας και το λεω...μετα το qualifier rr το 2007 (δεν θυμαμαι ακριβως) και μετα εβαζα μονο ντανλοπ.
    Μια εξαιρεση εκανα το 2009 και εβαλα τα supercorsa pro (αν θυμαμαι καλα) τα οποια δεν με συγκινησανε τοτε. Οποτε ειπα συνταγη που κερδιζει δεν αλλαζει.
    Μπριγκεστον θα δοκιμαζα τα RS-11 να πω την αληθεια μου...
    Παντα μιλαμε για βολτες ανθρωπινες και ως εκει που μπορουμε.
    Δεν ειμαι κ ο Βαλεντινος...
    Κουβεντα καφενειακη...
    σκληρός μεν σκελετός,ενδοτικός δε με τις χαμηλές πιέσεις λειτουργείας του όμως μπορεί και υποστηρίζει τις δυναμεις που αναπτύσονται χωρίς να καταρρέει.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  14. #29
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    σκληρός μεν σκελετός,ενδοτικός δε με τις χαμηλές πιέσεις λειτουργείας του όμως μπορεί και υποστηρίζει τις δυναμεις που αναπτύσονται χωρίς να καταρρέει.
    Αυτό.

    Υ.Γ Πόσο καιρό σου έλεγα βάλε ντανλοπ...
    Τα επόμενα 212. Και για την κ@υλαντα 200αρι το πίσω.
    Ride(s) the wind of change...

  15. #30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Αυτό.

    Υ.Γ Πόσο καιρό σου έλεγα βάλε ντανλοπ...
    Τα επόμενα 212. Και για την κ@υλαντα 200αρι το πίσω.
    αν και χαλάμε το θρεντ , ναι είναι πολύ-πολύ καλά. προς το παρόν έχω παραγγείλει 200/55 ΤΤ . μετά πάω για ζευγάρι. ίσως δοκιμάσω τα 212 τελικά...
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΛαστιΧα Για Supersport
    από tzanismille στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2004, 16:19
  2. Λαστιχα για transalp..
    από derd στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2004, 10:05
  3. λαστιχα για KTM LC4 SM
    από dez στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2004, 15:26
  4. λαστιχα για cbr400-RR
    από PALADIN στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2004, 17:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF