Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 31

Θέμα: Λαστιχα για 675

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019

    Λαστιχα για 675

    Ψαχνω λαστιχα για το daytona 675 και δεν εχω ψωνισει λαστιχα πανω απο 10 χρονια. τωρα φοράω ενα ζευγαρι που μου εδωσε ο νεοσσος (και παλι ευχαριστω) του 2017 αλλα νομιζω οτι εφτασε η ωρα τους
    δεν θα μπω πιστα δυστυχως οποτε θελω κατι για δρομο. εκτος απο bridgestone -που δεν θα βαλω για κανενα λογο- τι παιζει σημερα στην αγορά που να αξιζει τα λεφτα του?

  2. #2
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.103
    Αν κάνεις υπομονή λίγους μήνες, θα σου ξαναδώσει κατά 90% απάτητα λάστιχα ο νεοσσός.
    Life begins at 45°.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αν κάνεις υπομονή λίγους μήνες, θα σου ξαναδώσει κατά 90% απάτητα λάστιχα ο νεοσσός.
    αμα μου ξαναδωσει λαστιχα θα τυπωσω αυτοκολλητο με το ονομα του να το βαλω στην καρινα. no joke

  4. #4
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.103
    Το CBR (1000) το κράτησα για 2,5 χρόνια περίπου. Δεν είχα αγοράσει λάστιχα ούτε μία φορά. Και είχα αλλάξει πολλά. Ξέρεις πόσοι νεοσσοί υπάρχουν που παρατάνε απάτητα λάστιχα στα λαστιχάδικα επειδή "έληξαν" ή "γλιστράνε";
    Life begins at 45°.

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    549
    Πάρε ένα σετ Diablo Rosso III ή ΙV που βγήκε τελευταία. Από τιμές δεν έχω ιδέα, το 2020 κόστιζαν 330€ τα ΙΙΙ.

  6. #6
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.103
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓιώργοςΤΤ Προβολή μηνύματος
    Από τιμές δεν έχω ιδέα, το 2020 κόστιζαν 330€ τα ΙΙΙ.
    Δύο θέλει. Τι να το κάνει το 3ο;



    Life begins at 45°.

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το CBR (1000) το κράτησα για 2,5 χρόνια περίπου. Δεν είχα αγοράσει λάστιχα ούτε μία φορά. Και είχα αλλάξει πολλά. Ξέρεις πόσοι νεοσσοί υπάρχουν που παρατάνε απάτητα λάστιχα στα λαστιχάδικα επειδή "έληξαν" ή "γλιστράνε";
    δεν εχω γνωστο σε λαστιχαδικο πλεον. δεν νομιζω να δινουν ετσι χυμα σε οποιον ναναι γιατι ουσιαστικα χανουν πελατες. θα εβαζα μτχ εννοειτε.

  8. #8
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Μου αρέσουν κάτι τέτοια θρεντ και κάτι απόψεις bridgestone δε θα βάλω για κανένα λόγο..τέλος πάντων αντε βάλε Road 6 η mk3 και είσαι πενα...τα rosso υπερτιμημένα χωρίς λόγο.....η 1η μου επιλογή θα ήταν s22 απ τα καλύτερα λαστιχα αλλά είπαμε....ΟΧΙ BRIDGESTONE ΡΕΕΕ
    Throttle that mysterious friend of ours

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.462
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το CBR (1000) το κράτησα για 2,5 χρόνια περίπου. Δεν είχα αγοράσει λάστιχα ούτε μία φορά. Και είχα αλλάξει πολλά. Ξέρεις πόσοι νεοσσοί υπάρχουν που παρατάνε απάτητα λάστιχα στα λαστιχάδικα επειδή "έληξαν" ή "γλιστράνε";
    Εγω παιρνω και ληγμενα.
    Αμα μου δωσουν.

  10. #10
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Οσονούπω θα κυκλοφορήσουν τα Bridgestone Battlax S23. Θα απέφευγα τα S22 λογω αυτού.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  11. #11
    Από το 2007-8 και δώθε (μόλις τελείωσα τα bt014 που φορούσε από το Hamamatsu) έβαζα συνέχεια Michelin pilot sport , power pure, power RS , power gp , όποιο ήταν street sport τέλος πάντων. Αυτό που μου άρεσε πάντα στα Michelin ήταν η διάρκεια που είχαν στο χρόνο. Όχι απαραίτητα χιλιομετρική διάρκεια, αλλά ακόμη κι αν είχα να καβαλήσω πολύ καιρό, μετά τα πρώτα χλμ που έφευγε το ξεραμένο στρώμα, έβγαινε φρέσκια και μαλακή γόμα που σου έδινε εμπιστοσύνη.

    Πέρσι έβαλα πρώτη φορά Dunlop TT και με εντυπωσίασε το γεγονός ότι "ισοπεδώνουν" τις ανωμαλίες του δρόμου. Λες και άλλαξα αναρτήσεις, ένα πράγμα. Η χλμ απόδοση είναι χαμηλή εννοείται, με τόσο μαλακιά γόμα.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  12. #12
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Tα TT δεν είναι γόμες...έχουν άλλο σκελετό ο οποίος είναι και σκληρός οπότε για Placebo βλέπω το σενάριο απορροφάει τις λακκούβες...προχωράμε...
    Throttle that mysterious friend of ours

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Από το 2007-8 και δώθε (μόλις τελείωσα τα bt014 που φορούσε από το Hamamatsu) έβαζα συνέχεια Michelin pilot sport , power pure, power RS , power gp , όποιο ήταν street sport τέλος πάντων. Αυτό που μου άρεσε πάντα στα Michelin ήταν η διάρκεια που είχαν στο χρόνο. Όχι απαραίτητα χιλιομετρική διάρκεια, αλλά ακόμη κι αν είχα να καβαλήσω πολύ καιρό, μετά τα πρώτα χλμ που έφευγε το ξεραμένο στρώμα, έβγαινε φρέσκια και μαλακή γόμα που σου έδινε εμπιστοσύνη.

    Πέρσι έβαλα πρώτη φορά Dunlop TT και με εντυπωσίασε το γεγονός ότι "ισοπεδώνουν" τις ανωμαλίες του δρόμου. Λες και άλλαξα αναρτήσεις, ένα πράγμα. Η χλμ απόδοση είναι χαμηλή εννοείται, με τόσο μαλακιά γόμα.
    σιγουρα τα ΤΤ και ολα τα παρομοια ειναι οτι πρεπει αλλα δεν θελω λαστιχα που σε εθνικες θα καταστραφουν. κοιταω απο m9rr και προς τα κατω (δηλαδη πιο δρομου παρα πιστας). δεν εχω βαλει σε σπορ μηχανη ποτε michelin και δεν εχω ιδεα πως ειναι. φθηνα παντως δεν τα βρισκω τα power 6 . αυτη τη στιγμη σε καλή τιμη βρισκω τα m7rr και λιγο πιο ακριβα τα dunlop sportsmart mk3 και power 5. pireli δεν εχω δει κατι σε νορμαλ τιμη. διαβαζω οτι εχουν βελτιωθει πολυ τα λαστιχα τουρισμου αλλα δεν θελω να το ρισκαρω με κατι τοσο σκληρο.

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Tα TT δεν είναι γόμες...έχουν άλλο σκελετό ο οποίος είναι και σκληρός οπότε για Placebo βλέπω το σενάριο απορροφάει τις λακκούβες...προχωράμε...
    Είναι ntec ο γνωστός σκελετός των d212 και δουλεύουν με τις γνωστές χαμηλές πιέσεις. Άρα πάει περίπατο το placebo.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  15. #15
    Μέλος Το avatar του/της geioann
    Εγγραφή
    08/09/2019
    Μηνύματα
    207
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Είναι ntec ο γνωστός σκελετός των d212 και δουλεύουν με τις γνωστές χαμηλές πιέσεις. Άρα πάει περίπατο το placebo.
    Είχα ακριβώς την ίδια αίσθηση και εγώ όταν έβαλα τα ΤΤ. Οπότε ούτε εγώ πιστεύω πως είναι placebo.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΛαστιΧα Για Supersport
    από tzanismille στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2004, 16:19
  2. Λαστιχα για transalp..
    από derd στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2004, 10:05
  3. λαστιχα για KTM LC4 SM
    από dez στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2004, 15:26
  4. λαστιχα για cbr400-RR
    από PALADIN στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2004, 17:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF