Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 41 από 41

Θέμα: Brixton Cromwell 1200

  1. #31
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    Καθόλου πολυτέλεια , κυβικά και σωστό μοτέρ χρειάζεται όπως και τους ανάλογους συμβιβασμούς,πχ το ότι κρεμάει ψηλά.
    Ένα Σουζουκι bandit 1250 πιστεύεις έχει λιγότερη δύναμη/ροπή; 108ΝΜ στις 3.700rpm το δίνουν στα specs !
    Εκτός και αν το ορίζεις σαν πολυτέλεια λόγο αυξημένης κατανάλωσης,φόρους και τα σχετικά.
    Κουβέντα κάνουμε έτσι;;;
    when life gets complicated... i ride.

  2. #32
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Καθόλου πολυτέλεια , κυβικά και σωστό μοτέρ χρειάζεται όπως και τους ανάλογους συμβιβασμούς,πχ το ότι κρεμάει ψηλά.
    Ένα Σουζουκι bandit 1250 πιστεύεις έχει λιγότερη δύναμη/ροπή; 108ΝΜ στις 3.700rpm το δίνουν στα specs !
    Εκτός και αν το ορίζεις σαν πολυτέλεια λόγο αυξημένης κατανάλωσης,φόρους και τα σχετικά.
    Κουβέντα κάνουμε έτσι;;;
    Σαφώς κουβέντα κάνουμε, της ευκαιρίας δοθείσης (σφάξιμο του θρεντ ως συνήθως δηλαδή ) Δεν σου κρύβω ότι πολύ θα ήθελα μια boneville 900
    Aλλά αμέσως σκέφτομαι...το χρειάζομαι; όχι. Είναι αμαρτία να σέρνεις ένα τέτοιο μοτέρ μεταξύ Νέας Φιλαδέλφειας-Νέου Ηρακλείου-Περιστέρι που κινούμαι κατά 90% τις καθημερινές και να το χαίρομαι μόνο μια στο τόσο που θα βγω νυχτερινή σόλο. Είναι και τα κόστη του μέσα, βεβαίως.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nitse3 Προβολή μηνύματος
    Όπως δηλαδή και το Τ100. Τα παμε αυτά, είναι γνωστά. Η απάντηση μου πήγαινε στην τιμή, δηλαδή brixton 1200 10.000 κούτα ή Triumph street twin με 10.300 κούτα; Τι θα προτιμήσουν οι περισσότεροι;
    Για τους περισσότερους δεν γνωρίζω,εγώ θα προτιμούσα το Brixton λόγω κυβικών και ροπής, άλλα και περισσότερων εξουσιοδοτημένων.Φανταζομαι όμως ότι λόγω Κίνας πολλοί το φοβούνται.Δεν τους αδικώ.Ο καθένας ,και οι φόβοι άλλωστε και γω πριν 1,5 χρόνο τους ίδιους φόβους είχα.

  4. #34
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Σαφώς κουβέντα κάνουμε, της ευκαιρίας δοθείσης (σφάξιμο του θρεντ ως συνήθως δηλαδή ) Δεν σου κρύβω ότι πολύ θα ήθελα μια boneville 900
    Aλλά αμέσως σκέφτομαι...το χρειάζομαι; όχι. Είναι αμαρτία να σέρνεις ένα τέτοιο μοτέρ μεταξύ Νέας Φιλαδέλφειας-Νέου Ηρακλείου-Περιστέρι που κινούμαι κατά 90% τις καθημερινές και να το χαίρομαι μόνο μια στο τόσο που θα βγω νυχτερινή σόλο. Είναι και τα κόστη του μέσα, βεβαίως.
    όρμα
    https://www.car.gr/s/0oji814k/

  5. #35
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Τώρα τον ρίχνεις από τα 1220 κυβικά στα 790. Χάνει μέρος της αίγλης και της ροπάκλας©.

    Πάντως μου κινούν την περιέργεια τέτοια υπερβολικά μοτοσακά. Θα ήθελα να οδηγήσω Yamaha V-Max, Triumph Rocket III, Suzuki GSX1400. Να ζήσω μαζί τους δύσκολο, αλλά θα είχε την πλάκα του να τα είχα για λίγους μήνες το καθένα. Όσο κρατάει ο ενθουσιασμός, πριν αρχίσει να σε ενοχλεί η μειωμένη πρακτικότητα.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 22/02/2024 στις 18:11.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  6. #36
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Aυτό και αν είναι κατάλληλη βάση! Φοβερή τιμή, εύγε Doc!

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Τώρα τον ρίχνεις από τα 1220 κυβικά στα 790. Χάνει μέρος της αίγλης και της ροπάκλας©.

    Πάντως μου κινούν την περιέργεια τέτοια υπερβολικά μοτοσακά. Θα ήθελα να οδηγήσω Yamaha V-Max, Triumph Rocket III, Suzuki GSX1400. Να ζήσω μαζί τους δύσκολο, αλλά θα είχε την πλάκα του να τα είχα για λίγους μήνες το καθένα. Όσο κρατάει ο ενθουσιασμός, πριν αρχίσει να σε ενοχλεί η μειωμένη πρακτικότητα.
    Την ίδια περιέργεια έχω κι εγώ. Θα ήθελα να είχα ενα ροκετ για μια μερα μονο, για μερικές βόλτες να δω πως είναι. Να ζήσω μαζί τους αποκλείεται.

    Είναι καθαρά βολτάδικες μοτοσυκλέτες, να τις βγάλεις ένα σκ με καλό καιρό.

    Από την άλλη το boneville της αγγελίας μπορεί μια χαρά να είναι και όχημα καθημερινής μετακίνησης εκτός από βόλτες του σκ.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Το μηχανάκι το είδα στην Αλεξάνδρας προ λίγων ημερών και δεν είναι τίποτε το σπουδαίο.
    Παίζει κι εκείνα τα Ινδικά τα ΈΝφιλντ να είναι και πιο μουράτα (6,5 σούπερ μετεορ?)

    Δηλαδή αν κάποιος πιστεύει ότι θα πάρει φτηνό χάρλεϊ δεν παίζει με την καμία
    Δηλαδή ούτε κατά διάνυα
    ανανήψαντας

  9. #39
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nitse3 Προβολή μηνύματος
    Όπως δηλαδή και το Τ100. Τα παμε αυτά, είναι γνωστά. Η απάντηση μου πήγαινε στην τιμή, δηλαδή brixton 1200 10.000 κούτα ή Triumph street twin με 10.300 κούτα; Τι θα προτιμήσουν οι περισσότεροι;
    Έχει διάφορες ματιές αυτό που ρωτάς.
    Το boneville έχει τόσο διαφορετικό κοινό που αφήνει έκπληκτους τους ίδιους τους ιδιοκτήτες.

    Για να μην σε πρήζω, θεωρώ πως η τύχη του brixton θα κριθεί από την εκτίμηση των μηχανικών που έχουν συνδέσει το όνομα τους με τα boneville.

    Aπό εκεί και πέρα θα ακολουθήσει το παράδειγμα των "σχεδόν ίδιων" των γκρουπ και μή. Όπως τα skoda, seat, lexus, hyundai κ.λπ.
    Η ελάχιστη προσπάθεια που έκαναν για την δημιουργία του ονόματος, τους πάει πολύ καλά. Όσο ανεβαίνουν τα κιλά τους πάει περισσότερο.
    Θες γιατί είναι όνομα που μοιάζει να έχει ποιότητα; θες γιατί ξέρουν ιστορία και την τιμούν; όπως και να έχει τους πάει καλά εξαρχής και τους τοποθετεί στο επίπεδο των ικανών, όπως οι προσπάθειες των morini, fantic κ.λπ.

    Το street twin είναι μια οικονομική έκδοση τ100. Ευχάριστο και triumph αλλά δεν είναι αυτό που καλύπτει το κοινό που συντηρεί τα εργοστασιακά μοντέλα στις εκδόσεις του τ100.
    Είναι αυτό που καλύπτει το κοινό που θέλει περισσότερο την εμφάνιση - λειτουργία και λιγότερο την υστεροφημία.
    Μήπως αυτό είναι και το κοινό του brixton;

    Γνωρίζοντας πόσο απολαυστικό είναι το τ100 αλλά και πόσο καλύτερο το τ120, η σύγκριση του με το brixton είναι άδικη.
    Mε το τ120 είναι πoλύ πιο κοντά από τα 4Κ που έχουν διαφορά.

  10. #40
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Μιλώντας για "ροπάκλες".... Honda goldwing 1500 ελαφρώς...."ελαφρωμένο".

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	428706672_2118991668499911_2095894860046122716_n.jpg 
Προβολές:	137 
Μέγεθος:	101,1 KB 
ID:	451064
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    φθηνο χαρλευ δεν υπαρχει.υπαρχει το ακριβο που ειναι για αρχοντους,οι υπολοιποι πλεμπαιοι,μονο πριξτον που ειπε και καποιος απο πανω.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Fantic Caballero 125 vs Brixton Cromwell 250
    από arom στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2022, 12:43
  2. Brixton Cromwell 1200
    από doctor_john στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2021, 08:09
  3. Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2005, 09:38
  4. Cbr Xx 1100 Vs Zzr 1200
    από gispy στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2004, 11:35
  5. Νεο 1200 RT
    από Boxer στο forum BMW
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2004, 11:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF