Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 93

Θέμα: To ''χέρι του Θεού'' και το μοτοσυκλετιστικό αδιέξοδο 4-2-2024

  1. #16
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.195
    Πω ρε Βασίλη στεναχωρήθηκα!

  2. #17
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2023
    Μηνύματα
    189
    Φίλε Βασίλη, όσο κ αν πονάς, ψυχικά, νομίζω πήρες την σωστή απόφαση.
    Στατιστικά να σου ξανασυμβεί κάτι παρόμοιο θα ήταν σε 20 χρόνια, μπορεί κ ποτέ, αλλά η στατιστική δεν λέει ποτέ την αλήθεια.
    Για να νιώσεις ακόμη καλύτερα, ακόμη και με αμάξι αν ήσουν κ πατούσες λάδια ή πετρέλαια, θα έφευγες από τον δρόμο κ η θα έπεφτες σε γκρεμό στο ρεύμα σου, ή απέναντι σε μπαριέρες, ή θα συγκρουόσουν με άλλο αμάξι κ οι συνδυασμοί δεν έχουν τέλος.
    Το θέμα είναι να μπορούμε να ταξιδεύουμε με κάθε τρόπο.
    Μοτοσικλέτα, αυτοκίνητο, ποδήλατο, αεροπλάνο, πλοίο, τρένο (όχι στην Ελλάδα), ή κ κάνοντας πεζοπορίες στα βουνά.
    25 χρόνια στο νοσοκομείο έχω δεί τροχαία κάθε είδους, αμέτρητους τραυματισμούς, πολύ κλάμα κ θάνατο.
    Αυτά με έχουν κάνει να είμαι πολύ επιφυλακτικός όταν οδηγώ.
    Μία νύχτα στην εφημερία είναι ικανή να αλλάξει τα μυαλά πολλών, εκτός από κάποιων που έτσι κι αλλιώς δεν έχουν.
    Αφήνεις πίσω αυτή την περιπέτεια ,που έτσι κι αλλιώς δεν θα σού αφήσει προβλήματα κ όπως λες αλλάζεις κατεύθυνση.
    Αλίμονο αν δεν αλλάζαμε συνήθειες κ απόψεις κατά όλη την διάρκεια της ζωής μας.
    Κρίμα κ για το καημένο το NC , αλλά τουλάχιστον έπεσε ένδοξα.

  3. #18
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Περαστικά ρε Μπιλάρα!!! Εύχομαι την γρηγορότερη επάνοδο!! να χαρείς τα αγαπημένα σου πρόσωπα που λαχτάρισαν.

    Σίγουρα μετά απο τέτοια εμπειρία, είναι δικαιολογημένο το προαναγγελθέν τέλος, αλλά αυτό συνήθως αποδεικνύεται απο τα πάθη μας σε σχέση με τον χρόνο..γνωρίζοντας οτι ο χώρος της μοτοσυκλέτας είναι ποικιλόμορφος, έχει για όλους για όλα και για όλες τις συνθήκες..

    Πάντως είναι ισχυρά τα δεσμά γιατί εδώ μέσα έχτισες με τις περιπέτειες σου εναν θρύλο, αυτόν του μοτόταξιδευτή billy84. Το με τι μέσο θα ταξιδεύεις στο άμεσο μέλλον έχει δευτερεύον σημασία απο την ύψιστη σημασία του ταξιδιού. keep on post μέχρι να τα πουμε ξανα και απο κοντά!

    you rise you fall you're down then you rise again

  4. #19
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.844
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Περαστικά ρε Μπιλάρα!!! Εύχομαι την γρηγορότερη επάνοδο!! να χαρείς τα αγαπημένα σου πρόσωπα που λαχτάρισαν.

    Σίγουρα μετά απο τέτοια εμπειρία, είναι δικαιολογημένο το προαναγγελθέν τέλος, αλλά αυτό συνήθως αποδεικνύεται απο τα πάθη μας σε σχέση με τον χρόνο..γνωρίζοντας οτι ο χώρος της μοτοσυκλέτας είναι ποικιλόμορφος, έχει για όλους για όλα και για όλες τις συνθήκες..

    Πάντως είναι ισχυρά τα δεσμά γιατί εδώ μέσα έχτισες με τις περιπέτειες σου εναν θρύλο, αυτόν του μοτόταξιδευτή billy84. Το με τι μέσο θα ταξιδεύεις στο άμεσο μέλλον έχει δευτερεύον σημασία απο την ύψιστη σημασία του ταξιδιού. keep on post μέχρι να τα πουμε ξανα και απο κοντά!

    Προσυπογράφω κάθε λέξη.

    Μπιλάρα, τα ταξίδια σου προσωπικά μου έδωσαν ώθηση να φαντάζομαι τα δικά μου .
    Περαστικά και μηχανή ή όχι εσύ είσαι μοτοσικλετιστής, αυτό δεν αλλάζει.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.067
    Σιδερενιος και περαστικα.
    Η ζωη συνεχιζεται,και θα μας στελνεις καλυτερα ακομα ταξιδιωτικα,με το αυτοκινητο πλεον.
    Ηταν ισως και ο μονος τροπος ,να ''πεθανει'' αυτο το ''απεθαντο'' χοντα.
    Εσυ νασαι καλα ,και τα καλυτερα θαρθουν.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Καλη αναρρωση ευχομαι. Πολυ λογικη η αποφαση σου, ετσι κι αλλιως οι ζωες μας εχουν κεφαλαια. Κλεινει το ενα, ανοιγει καποιο αλλο.


    Απο εμενα αξιζει και ενα μεγαλο μπραβο στη συζυγο που τοσα χρονια σου εχει σταθει σε ολο αυτο το ταξιδι. Το να μενει μονη της (πλεον και με ενα παιδι) και να ξερει οτι εσυ γυρνας στα ορη και τ'αγρια βουνα με μια μηχανη ειναι μεγαλη αποδειξη για το ποσο πολυ σε αγαπαει και πιστευει σε σενα ως ανθρωπο. Ολοι καταλαβαινουμε πως αυτου του ειδους η στηριξη ειναι εξαιρετικα σπανιο φαινομενο. Εγω να σου πω την αληθεια χαιρομαι που η αλλαγη πλευσης γινεται για εναν τετοιο λογο που ειναι ουσιαστικα κατι το παροδικο.

    Πανω απ'ολα να εισαι καλα και να χαιρεσαι την οικογενεια σου. Και να σε χαιρονται κι αυτοι.
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 08/03/2024 στις 21:42.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    900
    Περαστικα billy.Ειναι στεναχωρο να διαβαζεις την περιγραφη του πονου,λυπαμαι πολυ που το περασες αυτο και ευχομαι να μη συμβει σε κανεναν.

  8. #23
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Δε μπορώ πια να εγγυηθώ για την ασφάλειά μου.
    Ποτέ δεν μπορούσες να εγγυηθείς την ασφάλειά σου. Εδώ οριακά μπορούμε χωρίς μοτοσικλέτα.

    Έχεις καταφέρει όσα άλλοι μοτοσικλετιστές χρειάζονται 14 ζωές για να πετύχουν. Χόρτασες. Δεν πιστεύω ότι θα σου λείψει κάτι. Υπάρχουν άπειροι τρόποι να απολαύσεις ταξίδια και εκδρομές. Πήρες τη σωστή απόφαση.

    Περαστικά και ποτέ ξανά!
    Life begins at 45°.

  9. #24
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    326
    Δεν πιστεύω αυτά που διάβασα, στα κομμάτια τα σίδερα, εννοώ για την ταλαιπωρία που πέρασες.
    Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χαίρομαι που, εφόσον ήταν να γίνει αυτό που έγινε, συνέβη σε αυτό το πλαίσιο που μπόρεσες και το ξεπέρασες. Να είσαι πάντα καλά, σε ευχαριστούμε για τα τόσα δικάβαλα που μας πήρες παρέα στα νήματα σου.
    Όπως ειπώθηκε και πιο πάνω, να χαίρεσαι τους αγαπημένους σου και να σε χαίρονται για πολλά πολλά χρόνια φίλε.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    988
    Περαστικά Βασίλη.
    Δύναμη έχεις και θέληση επίσης. Όλα καλά θα πάνε.
    Με πάγωσε η περιγραφή σου να ξέρεις, αλλά το σημαντικό είναι πως γύρισες σπίτι· έστω και με καθυστέρηση.

  11. #26
    Μέλος Το avatar του/της geioann
    Εγγραφή
    08/09/2019
    Μηνύματα
    207
    Didn't see that coming
    Περαστικά και αγύριστα Βασίλη. Πιο πολύ με σόκαρε η υποσχεση στην κόρη σου. Έχω και εγώ έναν 3χρονο πιτσιρικά και μου έχει τύχει και εμένα να του υποσχεθώ πως ο μπαμπάς θα γυρνάει πάντα. Αν και δυστυχώς δεν είναι μια υπόσχεση που εξαρτάται αποκλειστικά από εμάς.
    Ανάρρωσε, ξεκουράσου, πέρνα χρόνο με την οικογένειά σου.

    Υγ: είχα παρατηρήσει τις τελευταίες μέρες πως έχεις καιρό να ποσταρεις αλλά ούτε καν πήγε το μυαλό μου στο κακο

  12. #27
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2017
    Μηνύματα
    135
    Εχω μεινει σοκαρισμενος απο αυτο που διαβασα...
    Χαιρομαι που εισαι καλα... Ευχομαι να γιάνεις γρηγορα... Και να συνεχισεις τα ταξιδια με οποιον τροπο σε ευχαριστει...
    Ειμαι ευγνωμων για οσα εχεις χαρισει ολα αυτα τα χρονια σε αυτην την κοινοτητα... Εικονες, ιστοριες, διαδρομες...
    Ενα τεραστιο ευχαριστω μαζι με τις ευχες μου για πληρη αναρρωση...

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    738
    Περαστικά Βασίλη και ευχαριστούμε για όλες τις δημοσιεύσεις που έκανες και νοητά βρεθήκαμε και εμείς εκεί

    Καλή ανάρρωση

  14. #29
    Ευχές για ταχεία και πλήρη ανάρρωση

  15. #30
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Περαστικά Βασίλη!
    Ευχαριστώ για τα ταξίδια.

    Γρήγορη ανάρρωση και τις καλύτερες ευχές μου για την συνέχεια.

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2013, 11:47
  2. Ο Συνήγορος του Πολίτη και το αστικό οδικό δίκτυο.
    από golis στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2010, 19:00
  3. Οι 300 του Λεωνίδα και το κράνος
    από project.breeze στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2007, 14:10
  4. Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2005, 10:57
  5. O Osama και το συγκρότημά του
    από Ora_Nihil στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2004, 11:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF