Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 93

Θέμα: To ''χέρι του Θεού'' και το μοτοσυκλετιστικό αδιέξοδο 4-2-2024

  1. #31
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.096
    Καλή ανάρρωση Βασίλη.. Τίποτα δεν τελείωσε, απλά αλλάζει κεφάλαιο. Χόρτασε όσο μπορείς τις στιγμές με την οικογένεια σου..

  2. #32
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.161
    Ρε Βασίλη....σκιάχτικα ρε συ....Έβλεπα τον τίτλο αλλά δεν πήγε ο νους μου και άργησα να το διαβάσω!
    Περαστικά ρε μαν, δεν είναι απαραίτητο να κόψεις την μηχανή, ξέρεις, υπάρχουν και ΜΗ εξτρήμ τρόποι να την απολαμβάνεις.....

    Μαζί σου, πάντως, σε ότι αποφασίσεις! Καλή ανάρρωση ρε συ, εδώ θα είμαστε.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #33
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.042
    Περαστικα ρε φίλε!!!
    Τι λες τώρα!!!
    Περαστικά και καλή ανάρρωση
    The mountain is you

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.837
    Εύχομαι τα καλύτερα.

  5. #35
    ομολογω οτι με ειχε παραξενειψει η απουσια σου απο τα εβδομαδιαια ρεπορτα..κ τον σωληνα τωρα τελευταια διοτι λεω... με τετοιο γιαλαντζι χειμωνα ο Βιλλ θα γυρισει οτι του εχει ''μεινει'' εκκρεμοτητα.....πως κ δεν εδωσε ταξιδιωτικες αναφορες...

    μακαρι να ηταν για διαφορετικο λογω η απουσια σου κ οχι αυτον που διαβασα καλε μου φιλε,
    σαφως ειναι ιστορια πια αλλα κλεινοντας αυτο το τεραστιο κεφαλαιο σιγουρα θα ανοιξει ενα νεο κ με διαφορετικη προσεγγιση η' κ αντικειμενο
    ως γονιος καταλαβαινω απολυτα τι σκεφτεσαι,τι νιωθεις,τι θες να ξορκισεις κ πολυ καλα κανεις.!!!

    θα ευχηθω περαστικα απο δω κ θα τα πουμε τηλ ενω θα θελα κ δημοσια να σ'ευχαριστησω για ολη αυτη την ταξιδιωτικη γνωση που ακουραστα μας εδωσες τοσα χρονια ανοιγοντας οριζοντες εκει που εμεις θεωρωσουμε οτι τελιωνουν οι δρομοι...

    Βιλλαρε εισαι μασιφ σκαρι κ ευχομαι να παραμεινεις ετσι,δυνατος,βαθυς γνωστης με οτι κανεις κ πανω απολα ''τοσο θαρραλεος' ανθρωπος!!

    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Να πω αρχικά πως με συγκινήσατε ρε μπαγάσηδες! Να σας πω ότι έχει περάσει λίγο παραπάνω από ένας μήνας και σήμερα που μιλάμε η ζωή μου είναι κανονική, απλώς κουράζομαι εύκολα και δε σηκώνω βάρη. Πάνω από όλα είμαι όρθιος και αυτό έχει σημασία. Θα απαντήσω σε όλους ξεχωριστά όπως κάνω τόσα χρόνια



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PaNick67 Προβολή μηνύματος
    Σου ευχομαι περαστικα και αγυριστα καταρχας και γρηγορη αναρρωση.

    Η ζωη ειναι πολυ μικρη και ως εκ τουτου πολυ πολυτιμη ειδικα οταν εχουμε ανθρωπους πισω μας.


    Απο εκει και περα τον Jimmu Clarku τον ξερεις, αυτος ταξιδευει με αυτοκινητο και την οικογενεια πολλες φορες. Αλλωστε το ταξιδι ειναι ο δρομος και οι ανθρωποι

    Σε ευχαριστω απο καρδιας για ολα αυτα τα ταξιδια που εκανα νοερα μαζι σου. Καλους δρομους!


    Να είσαι καλά Νίκο! Φυσικά και τον γνωρίζω και σύντομα θα κινούμαι σε παρόμοιο πλαίσιο!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από azar41 Προβολή μηνύματος
    Ω ρε φίλε,τι είπες τώρα,περαστικά και το τελευταίο να είναι,τυχερός μες στην ατυχία σου,αυτή τη στροφή λές,
    https://www.google.gr/maps/@37.45091...cb=1&entry=ttu
    είχα βγει μια φορά με το CRM μετά απο προσπέραση γιατί έχασα τα φρένα αλλά όλα καλά.
    Ανατριχιαστική η περιγραφή σου γι αυτό που βίωσες,σιδερένιος εύχομαι και ποτέ ξανά!

    ΥΣ. Εννοείται πως θα βρεθούμε με τον ενα η τον άλλο τρόπο!

    Πάρη δε μου έβγαλε το ακριβές σημείο στον χάρτη. Είναι μετά τη διασταύρωση προς Βαλτέτσι προς Τρίπολη, στο 1ο πέταλο. Στην είσοδο αυτού, δεν πρόλαβα καν να στρίψω. Εννοείται θα ενημερώσω για τις εξελίξεις! Να είσαι καλά!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Τι λες τώρα ρε παλικάρι;

    Καλη ανάρρωση και ό,τι καλύτερο στο εξής

    Να είσαι καλά φίλε! Πάντα όρθιος!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Ρε billy,ρε billy..........περαστικά πω γαμ'ω τι έγινε ρε φίλε τι να πω,καλή ανάρρωση σου εύχομαι και σιδερένιος ξανά , να είσαι καλά για τα ταξιδιωτικά που μας χάρισες πω ξενέρωσα.........
    Πάνω που είμαι έτοιμος να δώσω βρουμς για την βόλτα στο τέλος μου γ@μη@@κε η ψυχολογία , ε, καλή ανάρρωση ξαναλέω να γίνεις όσο πιο γρήγορα γίνεται καλά

    Σε ευχαριστώ φίλε μου! Όλα καλά πλέον, κλείνει ένα κεφάλαιο και θα ανοίξει ένα άλλο!


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Περαστικά και αγύριστα Βασίλη.

    Λίγο άδοξο το τέλος όπως το περιγράφεις. Σημασία έχει όμως πως παραμένεις κοντά μας και κοντά στην οικογένεια σου.
    Ακριβώς αυτό αδερφέ! Άδοξο και απότομο το τέλος αλλά τελικά ίσως μόνο έτσι να τελείωνε! Να είσαι καλά!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Πω ρε Βασίλη στεναχωρήθηκα!
    Όχι φίλε μη στενοχωριέσαι! Ήταν μια δύσκολη στιγμή, πέρασε και είμαι (και θα είμαι) καλά!


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos760 Προβολή μηνύματος
    Φίλε Βασίλη, όσο κ αν πονάς, ψυχικά, νομίζω πήρες την σωστή απόφαση.
    Στατιστικά να σου ξανασυμβεί κάτι παρόμοιο θα ήταν σε 20 χρόνια, μπορεί κ ποτέ, αλλά η στατιστική δεν λέει ποτέ την αλήθεια.
    Για να νιώσεις ακόμη καλύτερα, ακόμη και με αμάξι αν ήσουν κ πατούσες λάδια ή πετρέλαια, θα έφευγες από τον δρόμο κ η θα έπεφτες σε γκρεμό στο ρεύμα σου, ή απέναντι σε μπαριέρες, ή θα συγκρουόσουν με άλλο αμάξι κ οι συνδυασμοί δεν έχουν τέλος.
    Το θέμα είναι να μπορούμε να ταξιδεύουμε με κάθε τρόπο.
    Μοτοσικλέτα, αυτοκίνητο, ποδήλατο, αεροπλάνο, πλοίο, τρένο (όχι στην Ελλάδα), ή κ κάνοντας πεζοπορίες στα βουνά.
    25 χρόνια στο νοσοκομείο έχω δεί τροχαία κάθε είδους, αμέτρητους τραυματισμούς, πολύ κλάμα κ θάνατο.
    Αυτά με έχουν κάνει να είμαι πολύ επιφυλακτικός όταν οδηγώ.
    Μία νύχτα στην εφημερία είναι ικανή να αλλάξει τα μυαλά πολλών, εκτός από κάποιων που έτσι κι αλλιώς δεν έχουν.
    Αφήνεις πίσω αυτή την περιπέτεια ,που έτσι κι αλλιώς δεν θα σού αφήσει προβλήματα κ όπως λες αλλάζεις κατεύθυνση.
    Αλίμονο αν δεν αλλάζαμε συνήθειες κ απόψεις κατά όλη την διάρκεια της ζωής μας.
    Κρίμα κ για το καημένο το NC , αλλά τουλάχιστον έπεσε ένδοξα.

    Έτσι ειναι Πάνο εσύ τα ξέρεις πολύ καλά με όλα αυτά που βλέπεις καθημερινά! Σίγουρα πρέπει να προσαρμοζόμαστε ανάλογα με τις καταστάσεις και να συνεχίζουμε να έχουμε κίνητρο! Να είσαι καλά με υγεία πάνω από όλα!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Περαστικά ρε Μπιλάρα!!! Εύχομαι την γρηγορότερη επάνοδο!! να χαρείς τα αγαπημένα σου πρόσωπα που λαχτάρισαν.

    Σίγουρα μετά απο τέτοια εμπειρία, είναι δικαιολογημένο το προαναγγελθέν τέλος, αλλά αυτό συνήθως αποδεικνύεται απο τα πάθη μας σε σχέση με τον χρόνο..γνωρίζοντας οτι ο χώρος της μοτοσυκλέτας είναι ποικιλόμορφος, έχει για όλους για όλα και για όλες τις συνθήκες..

    Πάντως είναι ισχυρά τα δεσμά γιατί εδώ μέσα έχτισες με τις περιπέτειες σου εναν θρύλο, αυτόν του μοτόταξιδευτή billy84. Το με τι μέσο θα ταξιδεύεις στο άμεσο μέλλον έχει δευτερεύον σημασία απο την ύψιστη σημασία του ταξιδιού. keep on post μέχρι να τα πουμε ξανα και απο κοντά!

    Σωστός αδερφέ! Τα ταξίδια όλα είχαν σαν έναν κεντρικό πυρήνα τον άνθρωπο που τα σχεδίαζε και τα τολμούσε! Ο άνθρωπος αυτός είναι ζωντανός και εξακολουθεί να έχει κίνητρο! Θα τα ξαναπούμε σίγουρα φίλε να είσαι καλά!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Προσυπογράφω κάθε λέξη.

    Μπιλάρα, τα ταξίδια σου προσωπικά μου έδωσαν ώθηση να φαντάζομαι τα δικά μου .
    Περαστικά και μηχανή ή όχι εσύ είσαι μοτοσικλετιστής, αυτό δεν αλλάζει.
    Να είσαι καλά αδερφέ! Εύχομαι να πραγματοποιήσεις τα ονειρά σου και εσύ! Εγώ ευτυχώς πρόλαβα με το μέσο που αγάπησα!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Σιδερενιος και περαστικα.
    Η ζωη συνεχιζεται,και θα μας στελνεις καλυτερα ακομα ταξιδιωτικα,με το αυτοκινητο πλεον.
    Ηταν ισως και ο μονος τροπος ,να ''πεθανει'' αυτο το ''απεθαντο'' χοντα.
    Εσυ νασαι καλα ,και τα καλυτερα θαρθουν.
    Σε ευχαριστώ Παναγιώτη! Σίγουρα η ζωή συνεχίζεται και τα καλύτερα- διαφορετικά έρχονται!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Καλη αναρρωση ευχομαι. Πολυ λογικη η αποφαση σου, ετσι κι αλλιως οι ζωες μας εχουν κεφαλαια. Κλεινει το ενα, ανοιγει καποιο αλλο.


    Απο εμενα αξιζει και ενα μεγαλο μπραβο στη συζυγο που τοσα χρονια σου εχει σταθει σε ολο αυτο το ταξιδι. Το να μενει μονη της (πλεον και με ενα παιδι) και να ξερει οτι εσυ γυρνας στα ορη και τ'αγρια βουνα με μια μηχανη ειναι μεγαλη αποδειξη για το ποσο πολυ σε αγαπαει και πιστευει σε σενα ως ανθρωπο. Ολοι καταλαβαινουμε πως αυτου του ειδους η στηριξη ειναι εξαιρετικα σπανιο φαινομενο. Εγω να σου πω την αληθεια χαιρομαι που η αλλαγη πλευσης γινεται για εναν τετοιο λογο που ειναι ουσιαστικα κατι το παροδικο.

    Πανω απ'ολα να εισαι καλα και να χαιρεσαι την οικογενεια σου. Και να σε χαιρονται κι αυτοι.

    Να είσαι καλά Πέτρο! Η σύζυγος πράγματι ήταν δίπλα μου σε όλο αυτό και το καλύτερο από όλα, έπαθε σοκ μόλις της είπα ότι σταματάω να ταξιδεύω με τη μηχανή. Δε με πίστευε και όταν κατάλαβε μετά από μερικές μέρες ότι σοβαρολογούσα, με ρωτούσε ''αν είμαι σίγουρος και πως θα γίνει αφού είναι τρόπος ζωής για μένα κλπ''. Ένας άνθρωπος που με έχει ζήσει καταλαβαίνει τι είναι για μένα η μοτοσυκλέτα και τη σέβεται. Καταλαβαίνει όμως επίσης και την επιλογή μου να σταματήσω!


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xlitos Προβολή μηνύματος
    Περαστικα billy.Ειναι στεναχωρο να διαβαζεις την περιγραφη του πονου,λυπαμαι πολυ που το περασες αυτο και ευχομαι να μη συμβει σε κανεναν.

    Να είσαι καλά αδερφέ! Ήταν πράγματι τραυματική εμπειρία η επέμβαση στους πνεύμονες. Μακριά από όλους! Πάντα όρθιοι!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ποτέ δεν μπορούσες να εγγυηθείς την ασφάλειά σου. Εδώ οριακά μπορούμε χωρίς μοτοσικλέτα.

    Έχεις καταφέρει όσα άλλοι μοτοσικλετιστές χρειάζονται 14 ζωές για να πετύχουν. Χόρτασες. Δεν πιστεύω ότι θα σου λείψει κάτι. Υπάρχουν άπειροι τρόποι να απολαύσεις ταξίδια και εκδρομές. Πήρες τη σωστή απόφαση.

    Περαστικά και ποτέ ξανά!
    Γιώργαρε σε ευχαριστώ καταρχήν και θεωρώ πως χτύπησες φλέβα με την τοποθέτησή σου! Σίγουρα μετράει και το ότι έχω χορτάσει εκατοντάδες ταξίδια και εμπειρίες στους δύο τροχούς. Φεύγω γεμάτος και χωρίς απωθημένα. Τα έχουμε πει και πριβέ, δε μου έλειψε κάτι στην Ισλανδία, την Πορτογαλία και τη Σκωτία που τις γύρισα με αυτοκίνητο και τη γυναίκα μου μαζί. Σίγουρα κάτι κερδίζεις και κάτι χάνεις σε οποιαδήποτε επιλογή απλώς μετά είναι στον κάθε άνθρωπο να βλέπει το ποτήρι μισογεμάτο και όχι μισοάδειο.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Δεν πιστεύω αυτά που διάβασα, στα κομμάτια τα σίδερα, εννοώ για την ταλαιπωρία που πέρασες.
    Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χαίρομαι που, εφόσον ήταν να γίνει αυτό που έγινε, συνέβη σε αυτό το πλαίσιο που μπόρεσες και το ξεπέρασες. Να είσαι πάντα καλά, σε ευχαριστούμε για τα τόσα δικάβαλα που μας πήρες παρέα στα νήματα σου.
    Όπως ειπώθηκε και πιο πάνω, να χαίρεσαι τους αγαπημένους σου και να σε χαίρονται για πολλά πολλά χρόνια φίλε.
    Σε ευχαριστώ φίλε μου να είσαι πάντα καλά! Είμαι όρθιος και υγιής και αυτό μετράει περισσότερο από όλα!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από est Προβολή μηνύματος
    Περαστικά Βασίλη.
    Δύναμη έχεις και θέληση επίσης. Όλα καλά θα πάνε.
    Με πάγωσε η περιγραφή σου να ξέρεις, αλλά το σημαντικό είναι πως γύρισες σπίτι· έστω και με καθυστέρηση.

    Δύσκολη εμπειρία αναμφίβολα τόσο στον σωματικό όσο και στον ψυχολογικό τομέα. Όπως το είπες, το σημαντικό σε μια τέτοια περίπτωση είναι να επιστρέψεις, όποτε και αν συμβεί αυτό. Πάντα όρθιος αδερφέ!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geioann Προβολή μηνύματος
    Didn't see that coming
    Περαστικά και αγύριστα Βασίλη. Πιο πολύ με σόκαρε η υποσχεση στην κόρη σου. Έχω και εγώ έναν 3χρονο πιτσιρικά και μου έχει τύχει και εμένα να του υποσχεθώ πως ο μπαμπάς θα γυρνάει πάντα. Αν και δυστυχώς δεν είναι μια υπόσχεση που εξαρτάται αποκλειστικά από εμάς.
    Ανάρρωσε, ξεκουράσου, πέρνα χρόνο με την οικογένειά σου.

    Υγ: είχα παρατηρήσει τις τελευταίες μέρες πως έχεις καιρό να ποσταρεις αλλά ούτε καν πήγε το μυαλό μου στο κακο
    Φίλε σε ευχαριστώ καταρχήν. Δε νομίζω ότι υπάρχει πατέρας που διάβασε το ταξιδιωτικό και δε συνδέθηκε! Μακριά από όλους ό,τι έζησα και εννοείται υπάρχουν και χειρότερα που δε θέλω ούτε να φανταστώ. Να είσαι καλά!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zoslen Προβολή μηνύματος
    Εχω μεινει σοκαρισμενος απο αυτο που διαβασα...
    Χαιρομαι που εισαι καλα... Ευχομαι να γιάνεις γρηγορα... Και να συνεχισεις τα ταξιδια με οποιον τροπο σε ευχαριστει...
    Ειμαι ευγνωμων για οσα εχεις χαρισει ολα αυτα τα χρονια σε αυτην την κοινοτητα... Εικονες, ιστοριες, διαδρομες...
    Ενα τεραστιο ευχαριστω μαζι με τις ευχες μου για πληρη αναρρωση...

    Σε ευχαριστώ αδερφέ να είσαι καλά και πάντα όρθιος με υγεία πάνω από όλα!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από george.S Προβολή μηνύματος
    Περαστικά Βασίλη και ευχαριστούμε για όλες τις δημοσιεύσεις που έκανες και νοητά βρεθήκαμε και εμείς εκεί

    Καλή ανάρρωση
    Σε ευχαριστώ Γιώργο να είσαι καλά και πάντα όρθιος!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από inpas Προβολή μηνύματος
    Ευχές για ταχεία και πλήρη ανάρρωση
    Να είσαι καλά φίλε μου! Πάντα όρθιος με υγεία!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Περαστικά Βασίλη!
    Ευχαριστώ για τα ταξίδια.

    Γρήγορη ανάρρωση και τις καλύτερες ευχές μου για την συνέχεια.
    Να είσαι καλά Doctor! Πάντα όρθιος φίλε!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgosb Προβολή μηνύματος
    Καλή ανάρρωση Βασίλη.. Τίποτα δεν τελείωσε, απλά αλλάζει κεφάλαιο. Χόρτασε όσο μπορείς τις στιγμές με την οικογένεια σου..
    Να είσαι καλά Γιώργαρε! Όπως το λες, απλώς αλλάζει το κεφάλαιο! Πάντα όρθιος με υγεία πάνω από ολα!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Ρε Βασίλη....σκιάχτικα ρε συ....Έβλεπα τον τίτλο αλλά δεν πήγε ο νους μου και άργησα να το διαβάσω!
    Περαστικά ρε μαν, δεν είναι απαραίτητο να κόψεις την μηχανή, ξέρεις, υπάρχουν και ΜΗ εξτρήμ τρόποι να την απολαμβάνεις.....

    Μαζί σου, πάντως, σε ότι αποφασίσεις! Καλή ανάρρωση ρε συ, εδώ θα είμαστε.....

    Να είσαι καλά φίλε μου! Πάντα όρθιος με υγεία πάνω από όλα!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Manalishi Προβολή μηνύματος
    Περαστικα ρε φίλε!!!
    Τι λες τώρα!!!
    Περαστικά και καλή ανάρρωση
    Σε ευχαριστώ αδερφέ! Πλέον είμαι καλά! Πάντα όρθιος!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Εύχομαι τα καλύτερα.

    Να είσαι καλά Στέφανε! Πάντα όρθιος!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_M. Προβολή μηνύματος
    ομολογω οτι με ειχε παραξενειψει η απουσια σου απο τα εβδομαδιαια ρεπορτα..κ τον σωληνα τωρα τελευταια διοτι λεω... με τετοιο γιαλαντζι χειμωνα ο Βιλλ θα γυρισει οτι του εχει ''μεινει'' εκκρεμοτητα.....πως κ δεν εδωσε ταξιδιωτικες αναφορες...

    μακαρι να ηταν για διαφορετικο λογω η απουσια σου κ οχι αυτον που διαβασα καλε μου φιλε,
    σαφως ειναι ιστορια πια αλλα κλεινοντας αυτο το τεραστιο κεφαλαιο σιγουρα θα ανοιξει ενα νεο κ με διαφορετικη προσεγγιση η' κ αντικειμενο
    ως γονιος καταλαβαινω απολυτα τι σκεφτεσαι,τι νιωθεις,τι θες να ξορκισεις κ πολυ καλα κανεις.!!!

    θα ευχηθω περαστικα απο δω κ θα τα πουμε τηλ ενω θα θελα κ δημοσια να σ'ευχαριστησω για ολη αυτη την ταξιδιωτικη γνωση που ακουραστα μας εδωσες τοσα χρονια ανοιγοντας οριζοντες εκει που εμεις θεωρωσουμε οτι τελιωνουν οι δρομοι...

    Βιλλαρε εισαι μασιφ σκαρι κ ευχομαι να παραμεινεις ετσι,δυνατος,βαθυς γνωστης με οτι κανεις κ πανω απολα ''τοσο θαρραλεος' ανθρωπος!!

    Γιώργαρε σε ευχαριστώ, ευτυχώς που είμαι μασίφ σκαρί να λες γιατί σε αντίθετη περίπτωση...

    Όπως είπα και σε έναν φίλο πιο πάνω, κάθε γονιός αντιλαμβάνεται μια τέτοια απόφαση μετά από ένα τόσο σκληρό συμβάν που ήρθε ''σαν κλέφτης τη νύχτα''!

    Ένα κεφάλαιο έκλεισε, ένα νέο θα ανοίξει όπως σωστά επισήμανες!

    Για την ταξιδιωτική γνώση που προσέφερα όλα αυτά τα χρόνια, φυσικά έκανα κάτι που θα έπρεπε να κάνει ο καθένας αφιλοκερδώς σε μια κοινότητα. Μέσα από το ίντερνετ και τις κοινότητες έφτασα και εγώ από το πουθενά παντού, χρησιμοποιώντας τις πληροφορίες που προηγούμενοι από εμένα είχαν προσφέρει δωρεάν σε κάθε τομέα της μοτοσυκλέτας. Χωρίς τις κοινότητες- φόρουμ κλπ θα θεωρούσα το Σούνιο σούπερ ολοήμερη εξόρμηση για Κυριακή.

    Σε ευχαριστώ φίλε, εύχομαι ό,τι καλύτερο και φυσικά θα τα πούμε!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  11. #41
    γαμωτ...γαμωτ.. .γαμωτ...
    Εγγραφή
    08/01/2006
    Μηνύματα
    376
    Διαβάζοντας τόσα οδοιπορικά σου, είμαι σε σοκ....

    Εχεις δημιουργήσει ένα θρύλο ήδη.

    Ομως δεν υπάρχει σημαντικότερο πράγμα, στο τέλος της ημέρας, να είσαι με τους ανθρώπους που σε αγαπούν, και κυριως με όσους σε εχουν αναγκη.

    Περαστικά και σιδερένιος.

    Ειμαι σίγουρος πως δεν θα χαθείς και πως όλες αυτές οι εικόνες και τα ταξιδια, θα μας συντροφεύουν για πολλά χρόνια ακόμα.

    Να είσαι πάντα γερός με υγεία.

    Αλέξης

    ΥΓ. Σε εσενα χρωστώ την εξεραιτική επιλογή του NC....
    I search, therefore I travel...

  12. #42
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Πάντα διάβαζα τα ταξιδιωτικά σου, κάνα δυό - τρείς - τέσσερις μέρες μετά την δημοσιευσή τους,
    ψάχνοντας πάντα άπλετο χρόνο για να τα απολαύσω με την ησυχία μου.....
    Ανοιγα δίπλα και το γουγκλοχάρτη και παρακολουθούσα την εκάστοτε διαδρομή σου
    διαβάζοντας, βλέποντας τα βιντεάκια και μελετώντας και τον χάρτη.....

    Θα μου λείψει αυτή η συνήθεια , κάποια χρόνια τώρα ήταν μιά ευχάριστη ρουτίνα
    το να διαβάζουμε τα ταξιδιωτικά του Μπίλλυ του 84.............. ήταν μιά πολύ- πολύ
    ευχάριστη νότα η συνάντησή μας. στο καταφύγιο της οίτης, στην τελευταία πανελλήνια....

    Αυτή η υπόσχεση που έδωσες εσύ, το ότι πάντα θα επιστρέφεις, το έχω βιώσει κι' εγώ
    όχι σαν υπόσχεση αλλά σαν υποχρέωση, πρός την κόρη μου αρχικά και κατόπιν και στην
    γυναίκα μου. Ειναι δυστυχώς έτσι δομημένη η ζωή μας, που η απώλεια κάποιου εκ των
    γονέων, δεν υπάρχει, δεν υφίσταται, δεν νοείται......

    Τουλάχιστον, τώρα που η κόρη μου είναι πιά 26 χρονών, που ζεί μόνη της και έχει πάρει την
    ζωή της στά δικά της χέρια, νιώθω ελεύθερος να πεθάνω όπως θέλω, όχι πώς μιά απώλεια
    δεν παύει να είναι μιά απώλεια, αλλά δεν είναι το ίδιο να σε χάνει σε μικρή ηλικία το παιδί σου....

    Τι μηχανάκι λές να πάρεις;;;;;;;;;;;;;;
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  13. #43
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    .... διαπίστωσα πως ήταν ασύμφορο να φτιαχτεί ξανά οπότε πουλήθηκε για ανταλλακτικά μετά από 3 βδομάδες....

    Κρίμα....................είχε και ''καινούριο'' τιμόνι επάνω.................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  14. #44
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Το διάβαζα και ζούσα τους δικούς μου παρελθοντικούς εφιάλτες με δύο καλές πτώσεις που έχω στο ενεργητικό μου... σε καταλαβαίνω απόλυτα για τις αποφάσεις σου και σου εύχομαι να βρεις πιο ασφαλή τρόπο να κάνεις τα ταξίδια σου.
    Φυσικά και δεν πρέπει να χαθούμε, να έρχεσαι να πίνουμε και καμιά μπυρίτσα καμιά φορά.

    Κατά τα άλλα πάλι μου έβαλες τα γυαλιά στην ιστορία... δεν ήξερα για την αποτυχημένη επανάστασή το 1770 και αν την διδάχτηκα στο σχολείο μάλλον εκείνη την ώρα πέταγα σαΐτες ή τράβαγα τα μαλλιά της Θεοδώρας στο μπροστινό θρανίο.

    Περαστικά φιλαράκι και να μην μείνει τίποτα για να το θυμάσαι.

  15. #45
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Βασίλη περαστικά! Και εγώ αν και 53 είμαι γονέας ενός 8χρονου πιτσιρικά ο οποίος ξέρει πολύ καλά τη τρέλα μου για τις μηχανές. Έχω περάσει κι εγώ ξόφαλτσα τον θάνατο και όχι μια φορά. Δε ξέρω τι να ευχηθώ. Αυτό που θα ευχόμουν έχει ήδη συμβεί, είσαι καλά και όρθιος.
    Όλα τα άλλα θα τα φτιάξει ο χρόνος κι εύχομαι να τα κουβεντιάσουμε από κοντά σύντομα!

    Να 'σαι πάντα καλά κι εσύ και η οικογένεια σου.

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2013, 11:47
  2. Ο Συνήγορος του Πολίτη και το αστικό οδικό δίκτυο.
    από golis στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2010, 19:00
  3. Οι 300 του Λεωνίδα και το κράνος
    από project.breeze στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2007, 14:10
  4. Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2005, 10:57
  5. O Osama και το συγκρότημά του
    από Ora_Nihil στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2004, 11:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF