Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 38 από 38

Θέμα: Ιάπωνας ή Κινέζος

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NikosBu Προβολή μηνύματος
    Κατ εμέ θα πρέπει να περάσουν πολλές δεκαετίες έτσι ώστε οι κινέζοι να κάνουν την Ελληνική αγορά να τους εμπιστευτεί καθώς καλώς η κακώς υπάρχουν κάποια ταμπού σε εμάς σαν λαός. Ούτε εγω θα έπαιρνα κάποιον κινέζο καθώς προτιμώ να δώσω χρήματα που θα είναι αρκετά περισσότερα αλλά θα χαίρομαι το μηχάνημα μου για πολλά πολλά χρόνια με την σωστή συντήρηση βέβαια. Θέλω να βάζω το κλειδί στην μίζα και να ξέρω πως θα πάω στην δουλειά μου και να μην έχω άγχος ΑΦΟΥ ΛΗΞΕΙ η εγγύηση για το τι μπορεί να πάει στραβα. Φυσικά όλα μπορούν να πάθουν κάτι, μηχανήματα είναι εξάλλου αλλά σίγουρα οι ιάπωνες έχουν αποδείξει πολλά πράματα με τα χρόνια τεχνολογίας και εμπειρίας τους.
    Εμεις παντως θα ειμαστε εδω ,να γραφουμε αναλυτικα χωρις ταμπου και προκαταληψεις σαν ''B' TESTERS '' στα κινεζικα, για να μαθαινετε και σεις ,που για τους δικους σας λογους, δεν τολμησατε.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KostasVas Προβολή μηνύματος
    Η έννοια του θέματος ήταν να ακούσω απόψεις σχετικά με το ενδιαφέρον των συντροχων σε αυτό το φόρουμ, όχι για να δω αν μπορώ να αλλάξω μηχανάκι. Δεν έχει να κάνει τόσο με αγορά άλλης μοτοσυκλέτας όσο με το τι συμβαίνει πραγματικά στην αγορά τα τελευταία δύο χρόνια κατά κύριο λόγο.
    Αυτο που σου εγραψα και εκανες παραθεση ισχυει. Μεσες ακρες ειναι αυτο που εγραψα .
    Κανενας που παιρνει Κινεζικο μηχανακι δεν θα ελεγε οχι αν του εδινε καποιος 5Κ να συμπληρωσει και να παρει japan -ευρωπη.

    Εγω παλι για την ιστορια ,ενω μπορουσα να παρω μοτο και ειχα πολλες επιλογες , εκατσα και περιμενα (οχι λιγο) να μαζεψω χρηματα και να παρω ενα απο αυτα που ηθελα .Οχι καποιο φθηνοτερο .

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Κανενας που παιρνει Κινεζικο μηχανακι δεν θα ελεγε οχι αν του εδινε καποιος 5Κ να συμπληρωσει και να παρει japan -ευρωπη.
    Εννοειται,εχεις απολυτο δικηο.Εγω περιμενα ομως πολυ να μου δωσουν τα 5Κ,να συμπληρωσω να παρω κατι της προκοπης,φιλοι γνωστοι,συγγενεις ,φιλανθωπικα ιδρυματα,ΜΗΚΥΟ κλπ,και αφου απηυδησα ,τους εστειλα στον διαολο τους μαλακες ,και πηρα κινέζικο.Σιγα μην υποχρεωθουμε κι ολας.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #34
    Ετσι .
    Δηλ αυτο που λεω .
    Οποιος εχει + 12κ να διαθεσει ξερει τι να κανει .
    Οποιος εχει 6-7 ειναι που προβληματιζεται.

  5. #35
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Ετσι .
    Δηλ αυτο που λεω .
    Οποιος εχει + 12κ να διαθεσει ξερει τι να κανει .
    Οποιος εχει 6-7 ειναι που προβληματιζεται.
    Τελευταία φορά που είχα 6-7k αγόρασα ένα 675R. Καθόλου δεν προβληματίστηκα.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Ετσι .
    Δηλ αυτο που λεω .
    Οποιος εχει + 12κ να διαθεσει ξερει τι να κανει .
    Οποιος εχει 6-7 ειναι που προβληματιζεται.
    οπως ταπε και ο φερμας στο τελος του βιντεο.εμας μας λειπουν 99 δραχμες να βαλουμε στην ακρη ενα κατοσταρικο.

    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Ετσι .
    Δηλ αυτο που λεω .
    Οποιος εχει + 12κ να διαθεσει ξερει τι να κανει .
    Οποιος εχει 6-7 ειναι που προβληματιζεται.
    Έτσι ακριβώς. Κάποιοι απ'τους τελευταίους θα πάρουν καινούριο κινέζο, κάποιοι μτχ Ιάπωνα/Ευρωπαίο. Και επειδή στις πωλήσεις καινούριων μόνο οι πρώτοι φαίνονται, ο παναβουρης θα ψάχνει τις πωλήσεις Ιταλίας και το ρυθμό επιτάχυνσης της αύξησης πωλήσεων για να έχει πάντα δίκιο. Εις τους αιώνας των αιώνων, αμήν.

    ΥΓ: ΙΔΩΜΕΝ

  8. #38
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/02/2024
    Μηνύματα
    15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ποιοτικά δεν υπάρχει καμία σχέση μεταξύ κινέζικων και ιαπωνικών. Ούτε καν κοντά. Όποιος δε θέλει να δώσει το χρήμα που ζητούν οι Ιάπωνες, παίρνει Κινέζο. Απλά και ξεκάθαρα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος να δώσει 12 χιλιάρικα για κινέζικο. Ο καθένας όπως τη βρίσκει βέβαια...
    Κάπου μπερδεύτηκες φίλε μου. Το γεγονός ότι με ρώτησε συντροχος τι μπορώ να διαθέσω για άλλο μηχανάκι (χωρίς το θέμα να αφορά αλλαγή μοτοσυκλέτας, παρά μόνο ένα προβληματισμό μου) δε σημαίνει ότι θα δώσω 12κ για ένα κινέζικο μηχανάκι

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Πώς λέγεται ο Ιάπωνας γιατρός...
    από Nostra στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2006, 10:50
  2. ο κινέζος και ο spielberg...
    από Nostra στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 06:54
  3. Κινεζος μαγειρας
    από Vasilis_Strom στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 09/05/2006, 19:51
  4. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2005, 02:47
  5. Γερμανος-κινεζος-Ελληνας
    από Alx 84 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2005, 03:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF