Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Ενοικίαση μοτοσυκλέτας στην κεντρκη ευρωπη?

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019

    Ενοικίαση μοτοσυκλέτας στην κεντρκη ευρωπη?

    Έχει κανεις εικόνα απο ενοικίαση μοτο στην ευρωπη και συγκεκριμένα σε περιοχες οπως β. ιταλία, μοναχο, αυστρία και εκει γυρω? Δεν εχω συσκεκριμένο πλάνο, οπου βρω καλυτερη τιμη θα κοιτάξω.

  2. #2
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Δεν έχεις θέμα μπορεις να βρεις οπουδήποτε
    Παράδειγμα η hertz
    https://www.hertzride.com/at/motorrader

    Το κοστος το καθορίζει (εκτός από το μοντέλο και τον εξοπλισμό που θα επιλέξεις) η ασφάλιση.
    Άποψη μου είναι ότι πρέπει να ασφαλίσεις “full credit” για να αποφύγεις επιπλέον χρεώσεις αν συμβεί οτιδήποτε κατά την επιστροφή / παράδοση και ενδέχεται να είναι τσουχτερές

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Για τη Γερμανία, υπαρχουν μαγαζιά (ακόμα και αντιπροσωπείες) που νοικιάζουν μοτοσυκλέτες. Συνηθως για 1-3 μέρες. Πχ μπορεις να νοικιάσεις μέσα από την επίσημη BMW κάποιο μοντέλο.

    Σκεφτόμουν να νοικιάσω κάποτε περισσότερο για την εμπειρία κάποιας μοτοσυκλέτας, οχι τόσο για την εκδρομή.

    Για περισσότερο καιρό, αν θες δηλ να κάνεις κάποιο οδοιπορικό, δε νομίζω να συμφέρουν αυτά.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Για τη Γερμανία, υπαρχουν μαγαζιά (ακόμα και αντιπροσωπείες) που νοικιάζουν μοτοσυκλέτες. Συνηθως για 1-3 μέρες. Πχ μπορεις να νοικιάσεις μέσα από την επίσημη BMW κάποιο μοντέλο.

    Σκεφτόμουν να νοικιάσω κάποτε περισσότερο για την εμπειρία κάποιας μοτοσυκλέτας, οχι τόσο για την εκδρομή.

    Για περισσότερο καιρό, αν θες δηλ να κάνεις κάποιο οδοιπορικό, δε νομίζω να συμφέρουν αυτά.
    το ειχα ξαναψαξει στο παρελθον. επειδη εγω πανω απο 7 μερες δεν μπορω να παω εξω, μεχρι τοσες μερες συμφερει. γυρω στα 500 παει το κουστουμι να πας οδικως+πλοιο και χανεις 2+ μερες. αρα οδηγας 5. ενοικιαση βγαινει περιπου στα 900 (5ημερο) μαζι με τα αεροπορικα. τις αλλες 2 μερες αραζεις στην πολη να την δεις και αυτη. προφανως ειναι περισσοτερα λεφτα αλλα ουτε κουραση, ουτε σαπιοκαραβα, ουτε φθορα και κανεις και ενα καλο μηχανακι βολτα. μεχρι στιγμης εχω δει αυτο https://www.hpmotorrad.rentals/en/

    stelvio 440e δεν ειναι ασχημα. https://www.hpmotorrad.rentals/en/mo...i-stelvio.html
    μαξ 300 ευρω για τα χλμ συν οτι ζητησεις. τα αεροπορικα ειναι κατω απο 200 για 2 ατομα με επιστροφη.

  5. #5
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Ενδιαφέρον... με τον εξοπλισμό αναβάτη τι παίζει; Τι παρέχουν;

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Ενδιαφέρον... με τον εξοπλισμό αναβάτη τι παίζει; Τι παρέχουν;
    καποιοι τα παντα δωρεαν. καποιοι θελουν 5-10 ευρω ανα τεμαχιο. και παλι βεβαια μονο το κρανος ειναι το θεμα τα αλλα τα φορας και στο αεροπλανο.

  7. #7
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    καποιοι τα παντα δωρεαν. καποιοι θελουν 5-10 ευρω ανα τεμαχιο. και παλι βεβαια μονο το κρανος ειναι το θεμα τα αλλα τα φορας και στο αεροπλανο.
    Ναι σίγουρα, καλό θα ήταν να παρέχουν κράνος ελπίζω σε καλή κατάσταση και κανένα αδιάβροχο, μιλάμε για κεντρική Ευρώπη, βρέχει και καλοκαίρι εκεί.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Εγώ θα έπαιρνα τα δικά μου πάντως.

  9. #9
    Θα απέφευγα την hertz που γραφει ο doctoras, για διάφορους λόγους. Για την δική σου οπτική ως πελάτης, το βασικότερο ίσως είναι η απρόσωπη αντιμετώπιση. Θα προτιμούσα τοπική εταιρεία, οι πιθανότητες να λάβεις καλύτερη εξυπηρέτηση είναι περισσότερες.

    Η hpmotorrad εχει καλή φήμη.
    Μπορείς να κοιτάξεις επίσης και την edelweiss στην Αυστρία : https://www.edelweissbike.com/en/mieten/?start

Παρόμοια θέματα

  1. Ενοικίαση μοτοσυκλέτας στην Αττική
    από Konstantinos στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/02/2018, 11:54
  2. εκθεση μοτοσυκλετας στην αθηνα
    από OzZzZzY στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2007, 14:26
  3. Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 14/02/2007, 15:22
  4. Ενοικιαση Μοτοσυκλετας
    από oulas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2005, 13:18
  5. SOS Ενοικιαση μοτοσυκλετας
    από George-3- στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2005, 22:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF