Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 59 από 59

Θέμα: Tracer 700 VS CB500X. Να προτιμήσω όποιο κλέβουν λιγότερο???

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.344
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sleeping_junkie Προβολή μηνύματος
    Δε νομίζω ότι θα προτιμήσω το Street στα 6.7κ
    Ήθελα να αλλάξω στυλ να είναι είναι λίγο πιο ξεκούραστο και ευέλικτο στην κίνηση της Αθήνας!

    Γενικά αν η κατάσταση στις αγγελίες του car δεν είχε ξεφύγει.. δε θα κοίταζα καινούριο , αλλά βλέποντας μεταχειρισμένα 5ετιας στα 6με 6500 ενώ το νέο είναι στα 7.3... ε μπήκε στο παιχνίδι ή αγορά νέου honda!
    Εάν κοστίζουν τόσο πολύ τα μεταχειρισμένα, τότε καλά το σκέφτεσαι για καινούργιο.

  2. #47
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    690
    Tracer 7, ασφάλεια κλοπής και αν μπορείς σταθερό σημείο να κλειδώνει. Η ασφαλιστική πληρώνει σε περίπτωση κλοπής από τι πεζοδρόμιο. Παθών. Το κόστος βγαίνει ανάλογα με το ποσό που καλύπτει. Ναι πολλές φορές θα νιώθεις ότι δεν αξίζει αλλά μια φορά θα χρειαστεί. Φίλου του κλέψανε σβ500 λίγο πιο πάνω από το σπίτι μου. Είχε κόψει την κλοπής στην τελευταία ανανέωση της ασφάλειας 2 μήνες πριν.
    Καλό το σβ αλλά θεωρώ όσο νέος η άπειρος η ότι νιώθεις είσαι θα έρθει η ώρα που θα σε κουράσει. 47 (η 49 δε θυμάμαι) άλογα είναι οκ για πολλά άλλα όχι για όλα.
    Στο δεύτερο μηχανάκι που πήρα μετά την κλοπή μου το ασφαλισαν στα χρήματα που το πήρα. Ναι πληρώνω 314 το εξάμηνο. Ναι θα συνεχίσω να τα πληρώνω. Nc είχα nc έχω.
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  3. #48
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    248

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Ευτυχως που αυτα τα βιντεο δεν μπορουν να τα δουν οι επιτηδειοι. Γιατι αν τα εβλεπαν θα ηξεραν τι να περιμενουν.

  5. #50
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/02/2024
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Το cb500f το στριτάκι δηλαδή της σειράς είναι λιγότερο εμπορικό από το 500χ και λογικά δεν θα το προτιμούν τα κλεφτρονια.

    Αλλά έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα εκεί έξω νομίζω πως καλή λύση είναι η ασφάλεια κλοπής. Αν υπολογίσεις πόσο θα σου πάει ένα κλειστό γκαράζ τον χρόνο ίσως και να σε συμφέρει καλύτερα.

    Είναι ο λόγος που δεν βγαίνω πια βράδυ με την μηχανή. Αν δεν έχω οπτική επαφή δεν την παίρνω.
    Το καλό με το κλειστό γκαράζ έναντι της ασφάλειας κλοπής (εφόσον δεν υπάρχει στεγασμένος χώρος) είναι ότι παρέχει και προστασία απο καιρικά φαινόμενα καθώς και τον μεγαλύτερο εχθρό των οχημάτων , τον ήλιο. Σύν ότι έχουν ξεφύγει οι τιμές στις ασφάλειες κλοπής ειδικά όταν πρόκειται για νεα μοτοσυκλέτα και με αγοραστική άνω των 5.500 χιλιάδων.

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    625
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sleeping_junkie Προβολή μηνύματος

    Οπότε μάλλον θα βάλω τις προτεραιότητες μου στη σειρά.. και για μένα είναι το να παρκαρω ελεύθερα από κέντρο μέχρι Γλυφαδα, με λουκέτο και αλυσίδα μεν, χωρίς άγχος δε..
    Αυτο που ζητας γινοταν πριν 20 και 30 χρονια, οχι πια. ( Αν και πριν 30 χρονια σχεδον μου χαραξαν το ρεζερβουαρ σε μηχανη 3 ημερων και δεν πηρα χαμπαρι γιατι εβλεπα μονο την πισω ροδα με τα φλας μηπως χτυπησει ο συναγερμος ο οποιος δεν χτυπησε )

    Αν θες να εισαι χωρις αγχος, οσο γινεται δηλαδη γιατι παντα θα το εχεις στην ακρη του μυαλου σου, μονο ασφαλεια κλοπης και κουκουλα για να μη δινει στοχο εκει που παρακαρει συνεχεια. Φυσικα και με τα αναλογα λουκετα, αλυσιδες.

  7. #52
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    769
    Αν θα βάζεις δικαβαλο,θα πρέπει να λάβεις υπόψη σου ότι το 500 θα πηγαίνει σαν 250,και το 700 σαν 500.

  8. #53
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/02/2024
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Αν θα βάζεις δικαβαλο,θα πρέπει να λάβεις υπόψη σου ότι το 500 θα πηγαίνει σαν 250,και το 700 σαν 500.
    Ντάξει 75 άλογα βγάζει το Tracer το γρηγοροτερο στα μεσαία κυβικά πλήν του Tiger 660 αξιοπρεπέστατα είναι ουτε σε πίστα θα πάει δικάβαλο για να του λείψει κάτι.

  9. #54
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    412
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Αν θα βάζεις δικαβαλο,θα πρέπει να λάβεις υπόψη σου ότι το 500 θα πηγαίνει σαν 250,και το 700 σαν 500.
    Ποιο σοβαρό 500αρι δικύλινδρο πάει σαν 250 μονοκύλινδρο όταν είναι φορτωμένο?!! Χάνει την μισή ροπή και ιπποδύναμη για λίγο έξτρα βάρος???

    Μην γράφεται πράγματα που δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα!

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.344
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NikosBu Προβολή μηνύματος
    Το καλό με το κλειστό γκαράζ έναντι της ασφάλειας κλοπής (εφόσον δεν υπάρχει στεγασμένος χώρος) είναι ότι παρέχει και προστασία απο καιρικά φαινόμενα καθώς και τον μεγαλύτερο εχθρό των οχημάτων , τον ήλιο. Σύν ότι έχουν ξεφύγει οι τιμές στις ασφάλειες κλοπής ειδικά όταν πρόκειται για νεα μοτοσυκλέτα και με αγοραστική άνω των 5.500 χιλιάδων.
    Μωρέ το κλειστό γκαράζ έχει χίλια καλά αλλά τι γίνεται όταν την αφήνεις κάπου εκτός. Ενώ με την ασφάλεια κλοπής θα είσαι πιο ήσυχος.

    Και είναι κρίμα να πληρώνεις κλειστό γκαράζ και να στη φάνε εκτός. Θέλει σκεψη το πράμα και δώσε προσοχή σε αυτά που σου γράφουν μέλη που έχασαν μοτοσυκλέτα από κλοπή.

  11. #56
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/02/2024
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Μωρέ το κλειστό γκαράζ έχει χίλια καλά αλλά τι γίνεται όταν την αφήνεις κάπου εκτός. Ενώ με την ασφάλεια κλοπής θα είσαι πιο ήσυχος.

    Και είναι κρίμα να πληρώνεις κλειστό γκαράζ και να στη φάνε εκτός. Θέλει σκεψη το πράμα και δώσε προσοχή σε αυτά που σου γράφουν μέλη που έχασαν μοτοσυκλέτα από κλοπή.
    Πλέον έτσι όπως έχουν γίνει τα πράματα κλειστό γκαράζ, οταν πάς για καφεδάκι να την έχεις απέναντι σου με 2 κλειδαριές δισκοφρένου και πάλι μέσα όταν γυρίσεις. Μεταξύ σοβαρού και αστείου πάντα αλλά κινδυνεύει να γίνει πραγματικότητα.

  12. #57
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    412
    Αν δεν μπορώ να έχω άμεση οπτική επαφή κάπου έξω τότε πάει σε κλειστό γκαράζ για όλη την έξοδο μου.
    Δεν λυπάμαι 15 ευρώ (12ωρο στα Polis) μπροστά στην ψυχική μου υγεία.

  13. #58
    Νέο μέλος Το avatar του/της Ilias_83
    Εγγραφή
    18/06/2012
    Μηνύματα
    70
    Προσωπικά εδώ και 2+ χρόνια που έχω μηχανή έχω ασφάλεια κλοπής στο 100% της αξίας της.
    Την παρκάρω σε κλειστό γκαράζ, ωστόσο χρειάζομαι και την ψυχική μου υγεία όταν πηγαίνω κάπου με τη μηχανή.
    Δεν θέλω να την κοιτάω όλη την ώρα, δεν θέλω να την ανεβάζω σε πεζοδρόμια για να είναι μπροστά μου και γενικά δεν θέλω να ενοχλεί.
    Συνεπώς πληρώνω την ασφάλεια σχετικά ακριβά και έχω το κεφάλι μου όσο πιο ήσυχο γίνεται...
    No one told you when to run,
    you missed the starting gun

  14. #59
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    769
    Πεντακόσια δικυλινδρο με εφτακόσια δικυλινδρο δικαβαλο αμφότερα,καμιά σχέση ,είναι θέμα ροπής .
    Στις ανηφόρες καταλαβαίνεις τη διαφορά.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Triumph Tiger Sport 660 2023 vs Versys 650 vs tracer 700
    από NikosBu στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2024, 10:12
  2. Γνώμη για αγορά. Tracer 700 vs versys 650 .
    από tolistol στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2022, 14:02
  3. VERSYS 650 VS TRACER 700
    από billstr στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2020, 21:17
  4. Αξιζει να δωσω το tracer 700 για το 900;
    από parlapipas25 στο forum Yamaha Tracer
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2017, 14:00
  5. Tracer 700 vs Kawa Versys 650 vs Suzy VStrοm 650
    από Apache στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 135
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2016, 12:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF