Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 28 από 28

Θέμα: Δισκόπλακες X-GEAR

  1. #16
    Κούκλε μου εδώ είσαι για φτηνούς και καλούς δίσκους , από Γαλλία για να μην έχεις μπερδέματα με τελωνείο κλπ.
    Τους έχει βάλει φίλος σε GSXR 1000 K8 με τακάκια EBC HH και όλα μια χαρά , τους έχει περίπου 30.000 χλμ.

    Τους ειχε δει σε αυτο το νημα https://www.gixxer.com/threads/arash...rotors.327157/ και τους αγορασε πριν δυο χρονια

    https://www.arashi-motor.com/shop?Pa...ake%2520Rotors

    296mm
    https://www.ebay.com/itm/39508989898...3ABFBM_LW1ntFj

    υγ
    αν φορας 310mm τοτε μονο απο κινα , αλλα να ξερεις τα στελνουν με δικες τους courier για να μην περασουν απο τελωνείο , αλλα τους ρωτας πριν βαλεις παραγγελια για να εισαι ΟΚ

    Εδω απο Ευρωπαικη αποθηκη

    https://www.aliexpress.com/item/1005...martRedirect=y
    Τελευταία τροποποίηση από dankannn; 29/03/2024 στις 12:58.
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  2. #17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dankannn Προβολή μηνύματος
    Κούκλε μου εδώ είσαι για φτηνούς και καλούς δίσκους , από Γαλλία για να μην έχεις μπερδέματα με τελωνείο κλπ.
    Τους έχει βάλει φίλος σε GSXR 1000 K8 με τακάκια EBC HH και όλα μια χαρά , τους έχει περίπου 30.000 χλμ.

    Τους ειχε δει σε αυτο το νημα https://www.gixxer.com/threads/arash...rotors.327157/ και τους αγορασε πριν δυο χρονια

    https://www.arashi-motor.com/shop?Pa...ake%2520Rotors

    296mm
    https://www.ebay.com/itm/39508989898...3ABFBM_LW1ntFj

    υγ
    αν φορας 310mm τοτε μονο απο κινα , αλλα να ξερεις τα στελνουν με δικες τους courier για να μην περασουν απο τελωνείο , αλλα τους ρωτας πριν βαλεις παραγγελια για να εισαι ΟΚ

    Εδω απο Ευρωπαικη αποθηκη

    https://www.aliexpress.com/item/1005...martRedirect=y
    Από τα link που παρέθεσες.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	made in china.jpg 
Προβολές:	181 
Μέγεθος:	51,9 KB 
ID:	451913
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  3. #18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Από τα link που παρέθεσες.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	made in china.jpg 
Προβολές:	181 
Μέγεθος:	51,9 KB 
ID:	451913
    Ναι , φυσικά οποίος το διαβάσει θα το δει και αυτό , δεν έκρυψα κάτι , ούτε έμπορος είμαι.
    Όπως θα είδες και ότι κάποια άτομα τους χρησιμοποιούν και σε track day που σαφώς υπάρχουν περισσότερες απαιτήσεις και δεν έχουν πρόβλημα, οπως και σε αλλα link οτι τα εχουν βαλει σε Haybusa.
    Προσωπικά έγραψα ότι o φίλος μου τους έχει 2 χρονιά και για 30.000 χλμ , αρκετό διάστημα για να μπορώ να εκφέρω γνώμη μιας και έχω οδηγήσει και αρκετές φορές το μηχανάκι του.
    Τώρα γιατί έγινε αυτό δεν μπορούμε να το ξέρουμε , οι κινεζικές εταιρίες φτιάχνουν για όλους parts πια και δεν είναι ολες κακές όπως θεωρούμε, σαφώς μέσα σε αυτές θα υπάρχουν και κακή κατασκευαστές.
    Επίσης να σου πω ότι έχω ραγίσει Brembo Oro πίσω δισκοπλακα στο cbr600f και φυσικά και δεν πιστεύω ότι έφταιγε η Brembo ,αλλά εγώ που την άφησα και έφαγε τα ψωμιά της εντελώς και κατέβηκε αρκετα κάτω από τα mm που έπρεπε σαν service limit.
    Τελευταία τροποποίηση από dankannn; 29/03/2024 στις 14:26.
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  4. #19
    Φίλος με zzr 1400 ψαχνοταν για δίσκους και κατέληξε στους braking.Μονο καλά λόγια μου έχει πει καθώς είναι και με μεγαλύτερο πάχος από τους γνήσιους και δεν κουράζονται στα παρατεταμένα φρεναρίσματα.Μακρια από κινεζιες σε μοτό επιδόσεων.
    Υγ.Η γιαγιά μου έλεγε το φτηνό το κρέας τα σκυλιά τό τρώνε.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Ξέρουμε κάνα ευρωπαϊκό σάιτ που έχει πχ δίσκους από Αμερική?

  6. #21
    Ναι, ΟΚ πολύ καλή δίσκοι οι braking, EBC, Brembo, Galfer, επώνυμοι και με άλλα κόστη.
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dankannn Προβολή μηνύματος
    Ναι, ΟΚ πολύ καλή δίσκοι οι braking, EBC, Brembo, Galfer, επώνυμοι και με άλλα κόστη.
    Αυτό είναι το θέμα.
    Δεν είναι ότι δεν υπάρχουν κινεζικοι καλοί δίσκοι, δεν υπάρχουν κινεζικοι καλοί δίσκοι στη μισή τιμή και κάτω.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    Σας διαβάζω όλους και λαμβάνω υπόψιν τις γνώμες σας.
    Κι εγώ, δεν τρελαίνομαι να βάλω κινεζικές στο μηχανάκι αλλά από την άλλη θέλω να κρατήσω τα κόστη σχετικά χαμηλά. Βρήκα brembo με 360€ που είναι σχετικά καλή τιμή, το σκέφτομαι.
    Γενικά πάντως, η μοτοσυκλέτα δεν κυκλοφορεί πολύ, ούτε και πιέζεται καθώς είναι μόνο για σχετικά χαλαρές βόλτες αναψυχής στα πέριξ. Πιθανώς δηλαδή και μια μέτριας ποιότητας δισκόπλακα να μου κάνει μια χαρά, άλλο που θα ήθελα να το αποφύγω.

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Ένα καλό καθάρισμα στα buttons ίσως κάνει θαύματα! Ίσως κι όχι αλλά θα έβαζα κάτι επώνυμο στα φρένα. 180 € /τεμ έχουν συνήθως οι brembo serie oro.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Σας διαβάζω όλους και λαμβάνω υπόψιν τις γνώμες σας.
    Κι εγώ, δεν τρελαίνομαι να βάλω κινεζικές στο μηχανάκι αλλά από την άλλη θέλω να κρατήσω τα κόστη σχετικά χαμηλά. Βρήκα brembo με 360€ που είναι σχετικά καλή τιμή, το σκέφτομαι.
    Γενικά πάντως, η μοτοσυκλέτα δεν κυκλοφορεί πολύ, ούτε και πιέζεται καθώς είναι μόνο για σχετικά χαλαρές βόλτες αναψυχής στα πέριξ. Πιθανώς δηλαδή και μια μέτριας ποιότητας δισκόπλακα να μου κάνει μια χαρά, άλλο που θα ήθελα να το αποφύγω.
    Μην πας 2 ταβέρνες και πάρε Brembo.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  10. #25
    Λοιπόν, υπάρχουν κ οι motomaster με τους οποίους εκανε ρεκόρ ο Mohr στις Σέρρες (1,17.1 με racing δισκους εννοείται)
    Στον Έλληνα αντιπρόσωπο έχουν 140€/τεμ.
    Κάνε μια ερώτηση
    Ολλανδική εταιρία που ,αν πιστέψουμε το site τους , παράγει τα προϊόντα της στην Ολλανδία
    Τελευταία τροποποίηση από RaGe_Raptor; 30/03/2024 στις 00:07.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    549
    Οικονομία σε πράγματα από τα οποία εξαρτάται η ζωή σου, καλό είναι να μην κάνεις. Καλύτερα να το αφήσεις στην άκρη μέχρι να μαζέψεις το ποσό.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν, υπάρχουν κ οι motomaster με τους οποίους εκανε ρεκόρ ο Mohr στις Σέρρες (1,17.1 με racing δισκους εννοείται)
    Στον Έλληνα αντιπρόσωπο έχουν 140€/τεμ.
    Κάνε μια ερώτηση
    Ολλανδική εταιρία που ,αν πιστέψουμε το site τους , παράγει τα προϊόντα της στην Ολλανδία
    Motomaster έχω επίσης βάλει, μπροστινή αυτή τη φορά, στο ΔρΖ μου και πίσω στο ΚΤΜ 640. Κανένα πρόβλημα και με τα 2. Την έχω για καλή εταιρία πάντως.

  13. #28
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.456
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από est Προβολή μηνύματος
    Motomaster έχω επίσης βάλει, μπροστινή αυτή τη φορά, στο ΔρΖ μου και πίσω στο ΚΤΜ 640. Κανένα πρόβλημα και με τα 2. Την έχω για καλή εταιρία πάντως.
    Η Motomaster είναι top εταιρεία γνωστή εδώ και πολλά χρόνια σε αγώνες supermoto.
    RIDE MORE TALK LESS

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. X-Gear δισκόπλακες σε Varadero?
    από pipis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2009, 10:35
  2. δισκόπλακες για XX
    από CyBeRseXX στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 05/01/2007, 10:10
  3. Datatool Digi Gear Indicator *for sale*
    από sporky στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2005, 18:52
  4. Gear Ratio Τι εκφραζει?
    από oulas στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2005, 13:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF