Σελίδα 8 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 162

Θέμα: Ερωτήσεις για απολύτως άσχετους που θα ήθελαν να μάθουν από το μηδέν.

  1. #106
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.173
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ntemi Προβολή μηνύματος
    Χάρη, γελάω λίγο με αυτό εδώ γιατί δεν ξέρω τι να υποθέσω έτσι όπως το είπες. Ο Πάνος έχει βάλει πολύ καλά παραδείγματα, όχι;
    Α να σε ρωτήσω, τι γνώμη για Aprilia Shiver 750/ABS;
    Δεν ψήνομαι αλλά είναι κοντή αν δεν κάνω λάθος. Εσύ τι ξέρεις για αυτές;
    Για να σηκώσει επιτέλους ο φυσιοθεραπευτής σου εκείνο το τριώροφο που ορέγεται, μια χαρά είναι τα παραδείγματα του Πάνου, τους λόγους στους είπα, στριβουν δύσκολα (ειδικά από νεοεισερχόμενους στο άθλημα), δεν κινούνται με άνεση στην κίνηση, αυτά αρκούν νομίζω.
    Το Shiver καταπληκτικό μεν, ΠΟΛΥ δυνατό για αρχάριο και αρκετά βαρύ....
    Για να σου δώσω και έναν μπούσουλα, οδηγώ μοτό 40 κατι χρόνια, έχω οδηγήσει ότι θες που λέει ο λόγος, ΟΜΩΣ στην κατοχή μου δεν είχα ΠΟΤΕ κανένα πάνω από 600 κυβικά.
    Ο λόγος; εδώ Ελλάντα δεν χρειάζονται....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #107
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.746
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ntemi Προβολή μηνύματος
    Χάρη, γελάω λίγο με αυτό εδώ γιατί δεν ξέρω τι να υποθέσω έτσι όπως το είπες. Ο Πάνος έχει βάλει πολύ καλά παραδείγματα, όχι;
    Α να σε ρωτήσω, τι γνώμη για Aprilia Shiver 750/ABS;
    Δεν ψήνομαι αλλά είναι κοντή αν δεν κάνω λάθος. Εσύ τι ξέρεις για αυτές;
    Απλά δεν είναι του γούστου μου.
    Το κάθε μηχανάκι έχει και το κοινό του, εγώ δεν είμαι μέσα στο κοινό των μοτοσυκλετών αυτών.

    Το shiver είναι μια χαρά μηχανάκι.
    Ούτε προβλήματα βγάζει ούτε τόσο δυνατό είναι για να τρομάξει κάποιον νέο οδηγό.

    Όμως αν το σκέφτεσαι για εσένα, θα σου πρότεινα να πας σε κάτι πιο ελαφρύ ίσως έως 400-500κ.εκ. γιατί απλά θα δε θα σε φοβίσει και θα σου επιτρέψει να μάθεις πιο εύκολα.

  3. #108
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    334
    Είχε πάρει το μάτι μου ένα Aprilia Pegaso πολύ χαμηλωμένο κάποια στιγμή παρκαρισμένο κάπου. Τόσο που νόμιζα οτι είναι άλλο μηχανάκι.
    Απλά αν είναι να κοντυνεις οτι είναι να αγοράσεις συμβουλευσου κάποιον αξιόπιστο μηχανικό, γιατί πολλές φορές επηρεάζει απαγορευτικά τη γεωμετρία.

  4. #109
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2024
    Μηνύματα
    63
    Παιδιά, σοβαρή ερώτηση:
    Σε πόσο χρόνο υπολογίζετε ότι ο μέσος οδηγός θα κουραστεί τις πρώτες φορές σε μεγάλο ταξίδι; Με φοβίζει λίγο αυτό. Με αυτοκίνητο πχ κουράζομαι στις 8 αλλά η μηχανή δεν έχει καμία απολυτως σχέση, μα καμία όμως. Θέλω να κάνω μακρινές αποστάσεις αλλά φοβάμαι λίγο για την ασφάλεια. Τα χέρια σας πώς τα νιώθετε; Είναι το μόνο πράγμα που με προβληματίζει. Η διάυγεια γενικά. Τα υπόλοιπα θα τα δοκιμάσω όπως είπατε και χωρίς βιασύνη, βλέπω τι μου ταιριάζει.

  5. #110
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ntemi Προβολή μηνύματος
    Παιδιά, σοβαρή ερώτηση:
    Σε πόσο χρόνο υπολογίζετε ότι ο μέσος οδηγός θα κουραστεί τις πρώτες φορές σε μεγάλο ταξίδι; Με φοβίζει λίγο αυτό. Με αυτοκίνητο πχ κουράζομαι στις 8 αλλά η μηχανή δεν έχει καμία απολυτως σχέση, μα καμία όμως. Θέλω να κάνω μακρινές αποστάσεις αλλά φοβάμαι λίγο για την ασφάλεια. Τα χέρια σας πώς τα νιώθετε; Είναι το μόνο πράγμα που με προβληματίζει. Η διάυγεια γενικά. Τα υπόλοιπα θα τα δοκιμάσω όπως είπατε και χωρίς βιασύνη, βλέπω τι μου ταιριάζει.
    Βρε, κάτσε να πάρεις δίπλωμα και μηχανάκι και αυτό θα το δεις και μόνη σου. Είναι υποκειμενικό.
    Αν περνάς από πόλεις που τα ερεθίσματα είναι αναρίθμητα η προσοχή σου μπορεί να μειώνεται και μετά το 20λεπτο.
    Και ποτέ δεν οδηγαμε κουρασμένοι, νυσταγμενοι, νευριασμενοι, κ.ο.κ.
    Αυτό είναι ενα όριο που εσύ θα βάλεις στον εαυτό σου.

  6. #111
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ntemi Προβολή μηνύματος
    Παιδιά, σοβαρή ερώτηση:
    Σε πόσο χρόνο υπολογίζετε ότι ο μέσος οδηγός θα κουραστεί τις πρώτες φορές σε μεγάλο ταξίδι; Με φοβίζει λίγο αυτό. Με αυτοκίνητο πχ κουράζομαι στις 8 αλλά η μηχανή δεν έχει καμία απολυτως σχέση, μα καμία όμως. Θέλω να κάνω μακρινές αποστάσεις αλλά φοβάμαι λίγο για την ασφάλεια. Τα χέρια σας πώς τα νιώθετε; Είναι το μόνο πράγμα που με προβληματίζει. Η διάυγεια γενικά. Τα υπόλοιπα θα τα δοκιμάσω όπως είπατε και χωρίς βιασύνη, βλέπω τι μου ταιριάζει.
    Πρώτα μαθαίνουμε να περπατάμε και μετά να τρέχουμε.
    Δεν υπάρχει μονοκουκι απάντηση στην ερώτηση αυτή.
    Εσύ μπορεί να αντέχεις δύο μέρες ακατουρητη να είσαι στη σέλα,ο άλλος φτάνει μέχρι τη Λιβαδειά και παθαίνει κράμπες.
    Δεν έχει κανόνα αυτό. Όλα προπονούνται βέβαια.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  7. #112
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.746
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ntemi Προβολή μηνύματος
    Παιδιά, σοβαρή ερώτηση:
    Σε πόσο χρόνο υπολογίζετε ότι ο μέσος οδηγός θα κουραστεί τις πρώτες φορές σε μεγάλο ταξίδι; Με φοβίζει λίγο αυτό. Με αυτοκίνητο πχ κουράζομαι στις 8 αλλά η μηχανή δεν έχει καμία απολυτως σχέση, μα καμία όμως. Θέλω να κάνω μακρινές αποστάσεις αλλά φοβάμαι λίγο για την ασφάλεια. Τα χέρια σας πώς τα νιώθετε; Είναι το μόνο πράγμα που με προβληματίζει. Η διάυγεια γενικά. Τα υπόλοιπα θα τα δοκιμάσω όπως είπατε και χωρίς βιασύνη, βλέπω τι μου ταιριάζει.
    o μέσος οδηγός;
    στο 2ωρο θα έχουν μουδιάσει τα χέρια του και θα έχουν πονέσει οι ώμοι του απο το σφίξιμο.

  8. #113
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2024
    Μηνύματα
    63
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimmanoukas Προβολή μηνύματος
    Δύο τρεις σκόρπιες εμπειρίες και από εμένα, που μόλις έκλεισε 1,5 χρόνο εμπειρίας σε δίκυκλα, αλλά στα 25 χρόνια οδήγησης αυτοκινήτου.
    (Ναι πλέον είμαι 43 χαχα)

    Ενώ είχα επαφή ως ανήλικος με μηχανάκια οι μηχανές ποτέ δεν με εξιταρανε, τόσο όσο ένα καλοστημένο αυτοκίνητο.

    Στα 42 όμως και πες αγανακτισμένος από την κίνηση στους δρόμους, από την αδυναμία εύρεσης πάρκινγκ στην εργασία, μου μπήκε η ιδέα αγοράς μηχανής. Αυτός ήταν ο πραγματικός λόγος, όχι αυτό ήταν η πρόφαση.

    Ο λόγος ήταν ότι έπιανα τον εαυτό μου να ξενυχτάω, κοιτώντας φωτό από μηχανές και διαβάζοντας άρθρα για αυτές. ( Ναι τα γυμνά και old school μου κινούσαν την προσοχή, είχε τύχει να δω και δύο τρία triumph Bonneville στο δρόμο και πάνε τα μυαλά).

    Με την πρώτη ευκαιρία και έχοντας διαβάσει αρκετά, πήρα ένα σκούτερ (ακούγοντας κάποιους πιο "μυαλωμένους") και βουρ για δίπλωμα.

    Τόσο τρελαμένος (μην πω κ@υλωμενος ναι παρεξηγηθώ) που πήγα στο πρώτο μάθημα οδήγησης με το σκούτερ και ο δάσκαλος τραβούσε τα λιγοστά μαλλιά του... χαχα (δεν το προτείνω σε καμία περίπτωση ούτε αυτό που έκανα εγώ ούτε αυτό που έκανε ο δάσκαλος γιατί θα έχανε και ότι λίγα του είχαν απομείνει)

    Παράλληλα ανέβαινα στατικά πάνω σε μηχανές για να δω πως τις νιώθω.

    Στην αρχή μου φαινόταν απίστευτα μεγάλες και βαριές και δεν με λες και μικροκαμωμένο (1,87 και 100 κιλά) και όντως κοιτούσα για οικονομικούς λόγους κάτι μικρό έως 350 κυβικά).

    Παράλληλα τα μαθήματα, πήγαιναν εξαιρετικά και το cb 600 μοντέλο του 2007 άρχισα να το ψιλοκουμανταρω. Βέβαια μέχρι να μάθει το σώμα να χαλαρώσει πάνω στη μηχανή και με την 1:30 μαθήματος σερί που έκανα, αμέσως μετά το μάθημα ένιωθα σαν να γυρνούσα από πόλεμο)

    Η όλη φάση μου άρεσε πολύ, ναι να πάρω και τον εξοπλισμό και τα σχετικά και η όλη εμπειρία απογειώθηκε - ολοκληρώθηκε όταν το τόλμησα και άλλαξα το σκούτερ με την μηχανή που έχω πλέον.

    Δεν έχω καταφέρει να κάνω ταξίδι της προκοπής, γιατί υπάρχει έλλειψη χρόνου και με ένα μικρό παιδί όλος ο χρόνος αφιερώνεται εκεί, αλλά η κάθε διαδρομή είναι απόλαυση.

    Ναι θα φας καυσαέριο, ναι θα βραχείς, αλλά παράλληλα θα σε χτυπήσει ο αέρας και θα νιώσεις φρέσκος κάθε πρωί για τη δουλειά, θα νιώσεις για πρώτη φορά σε μια γνώριμη κατά τα άλλα διαδρομή να ανακαλύπτεις καινούργια πράγματα από την αρχή.

    Στην αρχή θέλει εξοικείωση, τόσο το σώμα όσο και η αίσθηση του να κινείσαι σε δύο τροχούς με 90 χλμ στην Κηφισίας, αλλά μετά σιγά σιγά όλα έρχονται από μόνα τους.

    Προσωπικά με βοήθησε αρκετά σε πρώτη φάση η κίνηση με το σκούτερ, καθώς όταν με το καλό εξοικειώθηκα με το να ελέγχω καθρέφτες και γενικά να κινούμαι με ασφάλεια σε κάθε διαδρομή, έπειτα ήρθε και ο συμπλέκτης και όλα βρήκαν νόημα.

    Τώρα για το πάτημα με τα πόδια είναι πολύ σημαντικό καθώς ενώ δεν μου έχει πέσει κάτω (θέλω να πιστεύω ότι δεν θα το ζήσω) έχει χρειαστεί μια δυο φορές να πατήσω σταθερά κάτω για να μην πέσω.

    Επίσης σωτήριο είναι και το abs αλλά ο συμπλέκτης ολίσθησης καθώς με έχει σώσει μια δυο φορές.

    Για να το κλείσω κάπως όλο αυτό το σεντόνι, θεωρώ ότι η ενασχόληση μου με τη μηχανή είναι ότι καλύτερο έχω κάνει για τον εαυτό μετά τη διακοπή του καπνίσματος.

    Ναι να το κάνεις, με το καλό όταν επιστρέψεις και να πάρει σβαρνα τις αντιπροσωπείες και να αρχίσεις να έχεις επαφή με αυτές, έστω και στατικές. Θα καταλάβεις τι σου αρέσει σε πρώτη φάση.

    Έπειτα παράλληλα να κάνεις τα διαδικαστικά για το δίπλωμα και εκεί θα έχεις μια πρώτη καλή επαφή. Όλα τα άλλα θα έρθουν από μόνα τους.

    Ότι και να σου πούμε εμείς το ακούς, να διαβάσεις και πολλά άλλα που έχουν γραφτεί εδώ μέσα, αλλά το θέμα είναι να έχεις και εσύ ίδια εμπειρία.

    Να ξέρεις σε ζηλεύω υπό μια έννοια που θα το ζήσεις όλο αυτό από την αρχή, έχει μια άγρια ομορφιά.

    Πολύ αναλυτική προσωπική προσέγγιση και με πάρα πολύ ενδιαφέρον!
    Ειλικρινά σε ευχαριστώ πολύ για το σεντόνι και καλά χαχα, αλλά ειδικότερα που πήρες τον χρόνο να διαβάσεις τι ρωτούσα προηγουμένως και τι έχει λεχθεί μέχρι τώρα. Το εκτιμώ ιδιαίτερα. Να σου πω την αλήθεια με φοβίζεις λίγο με το πώς ένιωθες κάθε φορά που είπες ότι γύριζες από μάθημα. Εγώ δηλαδή, που είμαι και μικροκαμωμένη, θα πρέπει να δω τον Χριστό φαντάρο στην αρχή;
    Χμ...

  9. #114
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2024
    Μηνύματα
    63
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    o μέσος οδηγός;
    στο 2ωρο θα έχουν μουδιάσει τα χέρια του και θα έχουν πονέσει οι ώμοι του απο το σφίξιμο.
    δηλαδή ο τέρμα αρχάριος/α πόσες στάσεις να κάνει άραγε; Μένει να το ανακαλύψω...

  10. #115
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.043
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimmanoukas Προβολή μηνύματος

    Να ξέρεις σε ζηλεύω υπό μια έννοια που θα το ζήσεις όλο αυτό από την αρχή, έχει μια άγρια ομορφιά.
    και εγω...

  11. #116
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    Ντεμη, με το συμπαθειο και με πολυ σεβασμο, επειδη διαβασα μια πληροφορια που παρεθεσες
    για τον εαυτο σου πιο πανω (1.65 - 65 κιλα), να σε ρωτησω κατι? σε γεινικες γραμμες, με το φαϊ τι σχεση εχεις?
    γιατι αν θες να μπεις στο τριπακι του μοτοσυκλετισμου, ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ προϋποθεση ειναι να εχεις αριστες σχεσεις
    μαζι του..
    δεν νοειται να μαζευτουμε καμια 20αρια νοματαιοι να παμε για ενα καλο μοτο-τρως προς αναζητηση χασαποταβερνας
    στα κατσικοβουνια, και να μη σηκωθουμε με αναπνευστικα προβληματα απ'το τραπεζι, και τα τριγλυκεριδια να κανουν παρτυ..
    οποιος μηχανοβιος εχει κατω απο 170 χοληστερινη, η δεν παιρνει χαπι, απλα δεν ειναι μηχανοβιος, ειναι ποζερας..

  12. #117
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2024
    Μηνύματα
    63
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Για να σηκώσει επιτέλους ο φυσιοθεραπευτής σου εκείνο το τριώροφο που ορέγεται, μια χαρά είναι τα παραδείγματα του Πάνου, τους λόγους στους είπα, στριβουν δύσκολα (ειδικά από νεοεισερχόμενους στο άθλημα), δεν κινούνται με άνεση στην κίνηση, αυτά αρκούν νομίζω.
    Το Shiver καταπληκτικό μεν, ΠΟΛΥ δυνατό για αρχάριο και αρκετά βαρύ....
    Για να σου δώσω και έναν μπούσουλα, οδηγώ μοτό 40 κατι χρόνια, έχω οδηγήσει ότι θες που λέει ο λόγος, ΟΜΩΣ στην κατοχή μου δεν είχα ΠΟΤΕ κανένα πάνω από 600 κυβικά.
    Ο λόγος; εδώ Ελλάντα δεν χρειάζονται....
    Ευχαριστώ πολύ για την τοποθέτηση, γιατί δεν είμαι και ο πιο δυνατός άνθρωπος στον κόσμο, γυμνάζομαι μεν αλλά δεν έχω την κάπα του σούπερμαν στην πλάτη μου... Το θέμα είναι να είναι πρακτικό και καλό στην οδήγηση, ναι, όχι να βλαστημήσω! Γέλασα πολύ με το παράδειγμα του φυσικοθεραπευτή, άσε, να πληρώσουμε και καναν άλλον, όχι μόνο αυτόν!

  13. #118
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2022
    Μηνύματα
    303
    Το σχόλιο ως απάντηση για την κόπωση μετά το μάθημα οδήγησης

    Όχι απαραίτητα.
    Εγώ έκανα δύο μαθήματα συνεχόμενα και η αλήθεια είναι ότι άμαθο το σώμα, 1 1/2 ώρα σταματά ξεκινά και με το συμπλέκτη όλη την ώρα, πρώτη δευτερα και πάλι πρώτη δεν θέλει πολύ.

    Έπειτα σε πορεία είναι αλλιώς, καμία σχέση. Πλέον η μεγαλύτερη διαδρομή που έκανα είναι μιάμιση ώρα και καμία σχέση όλα καλά.

    Σκέψου ότι ακόμη και το πωπουδακι (που λέει η Καγιά) θα χρειαστεί να συνηθίσει στη σέλα. Στην αρχή θα φαίνεται σκληρή έπειτα όλα καλά.

  14. #119
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2024
    Μηνύματα
    63
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    Ντεμη, με το συμπαθειο και με πολυ σεβασμο, επειδη διαβασα μια πληροφορια που παρεθεσες
    για τον εαυτο σου πιο πανω (1.65 - 65 κιλα), να σε ρωτησω κατι? σε γεινικες γραμμες, με το φαϊ τι σχεση εχεις?
    γιατι αν θες να μπεις στο τριπακι του μοτοσυκλετισμου, ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ προϋποθεση ειναι να εχεις αριστες σχεσεις
    μαζι του..
    δεν νοειται να μαζευτουμε καμια 20αρια νοματαιοι να παμε για ενα καλο μοτο-τρως προς αναζητηση χασαποταβερνας
    στα κατσικοβουνια, και να μη σηκωθουμε με αναπνευστικα προβληματα απ'το τραπεζι, και τα τριγλυκεριδια να κανουν παρτυ..
    οποιος μηχανοβιος εχει κατω απο 170 χοληστερινη, η δεν παιρνει χαπι, απλα δεν ειναι μηχανοβιος, ειναι ποζερας..
    Καλέ μου άνθρωπε χαχαχα, πέθανα! Άριστη σχέση έχω και γω, ήμουν 75 κιλά, πέρασα μία μεγάλη περιπέτεια υγείας, και έχασα δέκα κιλά σε τρεις μήνες. Τώρα είμαι περδίκι (αν εξαιρέσεις μια λοίμωξη του αναπνευστικού μόνο) αλλά τρώω στα καλά μου, ζωή να'χω, και μερακλίδικα, μέχρι και δίκιλη μερίδα κοψίδια. θέλω να μπω στον κόσμο της μηχανής όμως μετά την περιπέτεια, το χρωστάω στον εαυτό μου... Μην ανησυχείς, το θέμα είναι να μπορώ να οδηγήσω σωστά, όχι το αν θα ρευτούμε με το συμπάθειο τσίκνα... Χαχα!

  15. #120
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2024
    Μηνύματα
    63
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Είχε πάρει το μάτι μου ένα Aprilia Pegaso πολύ χαμηλωμένο κάποια στιγμή παρκαρισμένο κάπου. Τόσο που νόμιζα οτι είναι άλλο μηχανάκι.
    Απλά αν είναι να κοντυνεις οτι είναι να αγοράσεις συμβουλευσου κάποιον αξιόπιστο μηχανικό, γιατί πολλές φορές επηρεάζει απαγορευτικά τη γεωμετρία.
    όχι, μην ανησυχείς, δε θα κάνω τέτοια #α#αρια! Ευχαριστώ για την παρατήρηση!

Σελίδα 8 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2011, 13:06
  2. Ντοκυμαντέρ που θα θέλαμε να δούμε
    από Trans στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2010, 11:21
  3. εξατμιση για zxr 400 που θα βρω?
    από thymios στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2009, 12:53
  4. Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2004, 00:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF