Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 71 από 71

Θέμα: Νέα μοτό - Λογική ή συναίσθημα ?

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.525
    επειδη μαλλον δεν σκοπευεις να κανεις πολλα χλμ με οτι μηχανη εχεις προτιμησε κατι καλομεταχειρισμενο ωστε να γλυτωσεις τη μεγαλη χασουρα των πρωτων ετων
    προσωπικα στενοχωριεμαι πολυ οταν εχω οχηματα που καθονται αλλα αυτα ειναι γουστα

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.151
    Δες αν νοικιάζει κανείς το tuono και παρτο μια βολτα. Στη χειρότερη παρτο μεταχείρα για να το πουλήσεις με την ελάχιστη χασούρα.
    Βγάλε το 950 στην ενεργό δραση και βγαλε τα γουστα σου. Τα ταξιδάκια που θες θέλουν και αυτά κεφάλαιο.


    Και έχε τα μάτια ανοιχτά να πάρεις πίσω το δυάρι (ή κάτι άλλο παρεμφερές).

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.472
    Μετα απο 18 !!! χρόνια στο φόρουμ αφαιρέθηκε πρωτη φορά μηνυμα μου !

  4. #64
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PortisHead Προβολή μηνύματος
    Μετα απο 18 !!! χρόνια στο φόρουμ αφαιρέθηκε πρωτη φορά μηνυμα μου !
    Ευχαριστώ φίλος , δεν το θυμάμμαι αλλά μάλλον μίλαγε πολύ η λογική ? Χαίρομαι που ήρθες στο συναίσθημα ..
    KTM950 Adventure - Tuono 1000 RR7 Blue Dream (..no more dreaming..)

  5. #65
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Triumph 765 street triple RS μτχ στα 8500 του 2018 και μετά , όπως με ορμήνευσαν και κάτι σοφοί γέροντες του Moto.gr
    Οπλο ! Δεν μπορούσα να συμφιλιωθώ ποτέ με την μασκα του ! Δεν υπάρχουν και πολλά μεταχειρισμένα όμως . Ισως αν το έβλεπα από κοντα να αναθεωρούσα . Ευχαριστώ για την πρόταση , δεν το ήξερα το RS
    KTM950 Adventure - Tuono 1000 RR7 Blue Dream (..no more dreaming..)

  6. #66
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή μας δούλευες τόσες σελίδες. Ούτε οριακά είναι τα οικονομικά σου, ούτε παιδιά έχεις (μόνιμα). Τα οποία ήταν οι 2 βασικοί λόγοι για τους οποίους θα ήταν μια πολύ λάθος απόφαση.

    Να πάρεις τη μοτοσικλέτα που γουστάρεις, λοιπόν, αν πραγματικά νιώθεις ότι αξίζει να "πετάξεις" 4-5 χιλιάρικα για τη φάση σου. Προσωπικά θα έπαιρνα κάτι μεταχειρισμένο για να μειώσω τα χαμένα, αλλά αν έχεις το απωθημένο του καινούριου, καλόβολτο και καλή απόλαυση στη νέα σου ζωή!
    Ωραία τα είπες εξ αρχής , είτε με την λογική είτε με το συναίσθημα .
    Πάντα έπαιρνα μεταχειρισμένα μοτό , εκτός του ΚΤΜ που ήξερα ότι θα το κρατήσω . Δεν είμαι του κολλημένος του καινούργιου . Εκεί τώρα πάω επειδή δεν βρίσκω μεταχειρισμένο Tuono που να μου αρέσει
    χρωματικά που είναι και το πρώτο πράγμα που σε τραβάει σε μια μοτοσυκλέτα . Το μαύρο factory μου φαίνεται άλλη μοτοσυκλέτα , άχρωμο τελείως . Το κίτρινο δεεεεεεε
    Ιδανικά θα ήθελα να δώσω 8000-8500 μαξ αλλά δεν βρίσκω αυτό που θέλω .
    Η Aprilia δίνει 4 χρόνια εγγύηση τώρα . Θα μπορούσα να περιμένω μερικούς μήνες μήπως βρεθεί μεταχείρω αλλά πάει η άνοιξη και το καλοκαίρι που γουστάρουμε βόλτες ..

    Είδωμεν
    KTM950 Adventure - Tuono 1000 RR7 Blue Dream (..no more dreaming..)

  7. #67
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.746
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PortisHead Προβολή μηνύματος
    Μετα απο 18 !!! χρόνια στο φόρουμ αφαιρέθηκε πρωτη φορά μηνυμα μου !
    δε χρειαζόταν, ούτε εκείνο, ούτε αυτό.

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    862
    πάρτο φίλε.

    Όπως τα λές είναι, μια ζωή την έχουμε.

    Και εγώ την οικογένεια σκέφτηκα και εχω "ξεμείνει" με ενα ξερό για το βουνό και τίποτα άλλο εδώ και δυο χρόνια.
    Υπήρχαν στιγμές που θα μπορούσα να τσιμπήσω και ένα για δρόμο άλλα ολο έκανα πίσω και σκεφτόμουν χίλια δυο.
    αποτέλεσμα: ναι δεν χρωστάω, εχω τα πάντα σετ εντός οικογένειας αλλά συνέχεια μέσα στο κεφάλι μου υπάρχει εκείνο το διαολάκι που μου λέει "πάρε μηχανή".
    και είναι πολυ σπασ@@δίκο το άτιμο (το διαολάκι)
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  9. #69
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.258
    Όταν έχεις υποχρεώσεις και ανθρώπους να σε περιμένουν να γυρίσεις , ρισκάρεις το δυνατό λίγοτερο . Και γώ ζηλέυω πολλά πράγματα αλλά καθόμαι στα αβγά μου δηλαδή σε ενα 125 cbf που με ξεγελάει οτι έχω μηχανή . Απο τη στιγμή ειδικά που έχεις ενα 950 που για πολλούς αποτελεί όνειρο θερινής νυχτός άλλης εποχής , το μόνο λογικό θα ήταν να πάρεις ένα σκουτερο παπί για τη λαική και το σουπερ μάρκετ . Απο κει πέρα τα ζυγίζεις και πράττεις ....
    Modenas Kriss 125

  10. #70
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Η Aprilia με τα tuono ειδικα τα v4 εχει κανει παπαδες...ειχα την τυχη να κανω ενα σεσσιον με ενα factory με clipon στις Σερρες και να το εχω παει μεχρι το Σουνιο παλιοτερα.....αλλοοοο πραγμα...
    Throttle that mysterious friend of ours

  11. #71
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lamnian Προβολή μηνύματος
    Ωραία τα είπες εξ αρχής , είτε με την λογική είτε με το συναίσθημα .
    Πάντα έπαιρνα μεταχειρισμένα μοτό , εκτός του ΚΤΜ που ήξερα ότι θα το κρατήσω . Δεν είμαι του κολλημένος του καινούργιου . Εκεί τώρα πάω επειδή δεν βρίσκω μεταχειρισμένο Tuono που να μου αρέσει
    χρωματικά που είναι και το πρώτο πράγμα που σε τραβάει σε μια μοτοσυκλέτα . Το μαύρο factory μου φαίνεται άλλη μοτοσυκλέτα , άχρωμο τελείως . Το κίτρινο δεεεεεεε
    Ιδανικά θα ήθελα να δώσω 8000-8500 μαξ αλλά δεν βρίσκω αυτό που θέλω .
    Η Aprilia δίνει 4 χρόνια εγγύηση τώρα . Θα μπορούσα να περιμένω μερικούς μήνες μήπως βρεθεί μεταχείρω αλλά πάει η άνοιξη και το καλοκαίρι που γουστάρουμε βόλτες ..

    Είδωμεν

    Χωρίς να θέλω να επηρεάσω το 1 1/2 ετών και 8k χλμ μεταχειρο που παίζει μέσα με τα σχεδόν 2 χιλιάρικα λιγότερα από καινούργιο τα θεωρώ πολύ καλό ντιλ μη πω σαξες στορυ

    Αν είναι ακριβώς όπως τα περιγράφει εγώ έμπαινα, γιατί είναι το φακτορι με τις κόκκινες ζανταρες και δεν νομίζω να έχει κάποια αναβάθμιση το κουτας του ‘24.

    Καλή τύχη σε ότι και να αποφασίζεις. Το μοντέλο ειναι όντως λουλούδι!!

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Προτάσεις για νέα Μοτό
    από Traveler στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2021, 11:16
  2. βοηθεια για νεα μοτο
    από voidnaut στο forum Honda
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2019, 20:59
  3. νέα μάρκα, νέα μοτο : MOTUS Motorcycles
    από road spirit στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2010, 13:19
  4. Επιτέλους τη παίρνω τη νέα μοτό
    από toyota στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2005, 10:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF