Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 26

Θέμα: ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕΙΝΑΤΕ ΑΠΟ ΛΑΣΤΙΧΟ?

  1. #1

    ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕΙΝΑΤΕ ΑΠΟ ΛΑΣΤΙΧΟ?

    ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΤΟΠΟ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ (ΠΡΩΙ, ΒΡΑΔΥ, ΩΡΑ, ΗΛΙΟ, ΒΡΟΧΗ, ΧΙΩΝΙ) ΠΟΥ ΜΕΙΝΑΤΕ ΑΠΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ. ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ?

  2. #2
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302

    Re: ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕΙΝΑΤΕ ΑΠΟ ΛΑΣΤΙΧΟ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από aaa```
    ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΤΟΠΟ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ (ΠΡΩΙ, ΒΡΑΔΥ, ΩΡΑ, ΗΛΙΟ, ΒΡΟΧΗ, ΧΙΩΝΙ) ΠΟΥ ΜΕΙΝΑΤΕ ΑΠΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ. ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ?

    Εχω ένα καλό

    Χειμώνας, ξεκινάω Μόνος (μαλακία #1) από Αθήνα με προορισμό Κύμη μέσω του ορεινού όγκου της Δίρφης…….

    Περνάω την «στενή» και συνεχίζω να ανηφορίζω και μπαίνω σε μια εκπληκτική ομίχλη… συνεχίζω ακάθεκτος (μαλακία #2)…. Μπαίνω(#3) στον δασικό και ποιο πάνω (#4) στο μονοπάτι-δρόμο ο οποίος είναι κλειστός με μπάρα για αυτοκίνητα και διασχίζει όλη την Δίρφη και βγαίνει στην πίσω πλευρά στο αιγαίο… την διαδρομή την είχαν κάνει 4-5 φορές και την ήξερα στο περίπου.

    Με προσοχή και περίσσια κ@ύλα συνεχίζω όσο γρήγορα μου επέτρεπε η ομίχλη…..

    ξαφνικά αρχίζει το ΚΤΜ να χορεύει….. Μπροστινό Off

    Στάση για Fast…… παει να κρατήσει λίγο οπότε συνεχίζω…. Κάνα χιλιόμετρο ποιο κάτω τα ίδια….. η σαμπρέλα είχε γίνει φτέλια οπότε το fast ήτανε άχρηστο….

    Tyreup στο λάστιχο να μην ξεζαντώσει…… κάθομαι πίσω πίσω και αποφασίζω να γυρίσω προς τα πίσω (#5), να βγω στον πολιτισμό και να βρω βενζινάδικο να αλλάξω την σαμπρέλα που κουβαλούσα μαζί μου αλλά δεν είχα αμπούλα για να την φουσκώσω (μεγιστη μαλακία #6)

    Βρέθηκα να τριγυρνάω χαμένος στο δάσος (πραγματικά στο πουθενά) να τριγυρνάω σαν την κοκκινοσκουφίτσα, να μπαίνω σε δρομάκια που δεν έβγαζαν και να αναρωτιέμαι γιατί ο μ@λακας δεν συνέχισα προς Κύμη μια και ήξερα τον δρόμο

    Ευτυχώς το ΚΤΜ είχε ντεπόζιτο 18lt και μετά από πολλές προσπάθειες βρέθηκα ξανά στην άσφαλτο

    Μόνο που δεν κατέβηκα κάτω να την φιλήσω. Αραξα, κάπνισα ένα τσιγαράκι (τότε κάπνιζα) και συνέχισα τον δρόμο μου.


    Εννοείτε ότι βγήκα σε λάθος πλευρά και όχι εκεί που μπήκα στο δάσος αλλά δεν με ενδιέφερε πλέον….. συνέχισα προς Κύμη.

    Την επόμενη πήγα σε ένα τοπικά βουλκανιζατέρ να μου αλλάξει σαμπρέλα και έφαγα το βρίσιμο της αρκούδας γιατί με τα fast και τις λάσπες και το δέσιμο τον tyreup είχε γίνει το λάστιχο #$#%@


    Αυτά



    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  3. #3
    πιστα σερρων στο california σκασμενο λαστιχο ευτηχως στο τελειωμα της στροφης.....(παραλιγο να εκανα τρελα αεροπλανικα!!!)


    εβαλα καινουργιο
    www.pro-fiber.com

  4. #4
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596
    Έχοντας "βουτήξει" τη μηχανή του πατέρα μου για να πάω σχολείο, ενώ εκείνος λείπει ταξίδι, μου έσκασε το πίσω ενώ γυρνούσα σπίτι.....


    Να μου πήγε!
    - So, what do you do for a living ?
    - I'm into murders and executions.
    - I'm sorry ?
    - I said, I'm into mergers and acquisitions.

    Patrick Bateman
    -------------------------------------
    Bikepics Photo Album
    Ινδία: Δύο εβδομάδες στο Rajasthan

  5. #5
    ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΕ ΕΝΑ ΒΟΥΝΟ (ΠΟΛΥ ΚΡΥΟ) 60 ΧΙΛ. ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ 10 ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΤΑ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΑ ΟΛΑ ΚΛΕΙΣΤΑ. ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΣΑ ΣΕ ΚΑΤΙ ΣΚΗΝΙΑ ΚΑΙ ΕΦΗΓΑ ΜΕ ΟΤΟΣΤΟΠ. ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΜΑΖΙ, ΠΗΡΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΑΜΠΡΕΛΑ ΚΑΤΣΑΒΙΔΙΑ ΛΟΣΤΟΙ ΤΡΟΜΠΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΑΡΕΤΗΤΑ ΑΛΛΑΓΗ ΣΑΜΠΡΕΛΑΣ ΕΠΙΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΗΚΑ, ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΒΑ ΜΠΙΚΕ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΣΤΡΑΒΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΑΤΗΣΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗΝ ΖΑΝΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΣΟ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΕΒΑΖΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΕΚΗΝΗΣΑ ΝΑ ΠΑΕΙ Η ΡΟΔΑ ΧΟΡΕΥΟΝΤΑΣ. ΜΑΓΚΕΣ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.

  6. #6
    Το προηγούμενο καλοκαίρι με 120 130χλμ. διπλός στην Εθνική Αθηνών Θεσσαλονίκης αλλά ευτυχώς περίπου έξω απο βενζινάδικο με φάστ.Το έβαλα αλλά δεν έκανε τίποτα και έτσι πήγα το Funduro (εκείνο είχα τότε) με τα πόδια μέχρι το βαρδάρι για να το αφήσω μπροστά στην τροχαία μέχρι την άλλη μέρα.Πάντως άν και χρήσιμη,στην Οδική δεν τα ακούμπησα καθώς είμαι της άποψης οτι όταν την χρειαστώ για οποιοδήποτε λόγο,θα την καλέσω και ας χρεωθώ κάτι παραπάνω.Πάντως τσάμπα τα λεφτά μου δεν θα τους τα δώσω απο την στιγμή που έχω ενός έτους μηχανή και η ασφάλειά μου με καλύπτει με οδική σε περίπτωση ατυχήματος.
    SVolution has began.... Perhaps...TOO much for your Guts?!

  7. #7
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Χμμμμμ.....

    Πέρσυ που πηγαίναμε για το event μετά το τροχαίο στο Μαλιακό (με τα παιδάκια) με το CBR στην ευθεία πριν το 90 (Υλίκη) και ξαφνικά ενώ πηγαίναμε με 170+ νοιώθω το πίσω να κάνει χορευτικά.....

    Σταματάω στην άκρη και βγάζω από το σελάκι το κιτ με τα μακαρόνια επιδιορθώνω το λάστιχο, το φουσκώνω με αμπούλες CO2 (πίεση γύρω στο 15psi) και πάω στο βενζινάδικο όπου έκπληκτος ακούω ότι δεν έχει αέρα!!!! Αφού λοιπόν επιδιορθώνω και το κομπρεσέρ του συνεχίζω..... φτάνω τους υπόλοιπους και μετά πάμε και μία Μπράλλο για να δείξουμε και πόσο ΜΑΛΑΚΕΣ είμαστε με μακαρόνι και τέζα εκεί πάνω...... τέσπα.... Όλα καλά.......
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    φτάνω τους υπόλοιπους και μετά πάμε και μία Μπράλλο για να δείξουμε και πόσο ΜΑΛΑΚΕΣ είμαστε με μακαρόνι και τέζα εκεί πάνω...... τέσπα.... Όλα καλά.......
    ΠΟΠΟ ΦΙΛΕ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΝ ΑΝΗΦΟΡΙΚΟ ΕΚΕΙ ΠΡΟΣ ΜΠΡΑΛΛΟ ΠΕΡΥΣΗ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΟ ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ. ΤΟ ΕΝΑ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ ΗΤΑΝ ΜΟΛΙΣ ΕΣΤΡΙΒΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ-ΛΑΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΟΛΟ ΑΝΗΦΟΡΑ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΡΕΖΕΡΒΟΥΑΡ 100 ΛΙΤΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ.

  9. #9
    ..πάλι αναβάτης.. Το avatar του/της sotpag
    Εγγραφή
    02/11/2002
    Μηνύματα
    1.395
    μια φορα καπου στα Καλαβρυτα, το μπαλωνω αλλα τιποτα....στο βουλκανιζατερ βρηκα και δευτερη τρυπα. (παλι καλα γιατι δεν ειχα επισκευασει ποτε λαστιχο και νομιζα πως εκανα μαλ!@


    να εχετε μαζι σας δυο τρια εργαλεια κανουν καλο και ας εχουν βαρος
    13 Φ. ΑΝΤΙΑΝΑΚΥΚΛΩΤΙΚΕΣ ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ

  10. #10
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Για πειτε πιο ειναι το καλυτερο κιτ που πρεπει να αγορασω, και πως θα το χρησιμοποιησω πανω κατω;

  11. #11
    Εχω παθει λαστιχο εξω απο ταβερνα στην μυτη του πηλιου στην ακρη του πουθενα,αλλα ο ταβερνιαρης ηταν και βουλκανιζατερας
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


  12. #12
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της GyPsy
    Εγγραφή
    28/01/2003
    Μηνύματα
    373
    Στη μέση του πουθενά,μετά τη Δημητσάνα δικάβαλος,φορτωμένος....

    Μέχρι την Αθήνα χρησιμοποιήθηκαν 12

    "μακαρόνια" τα τελευταία 4 :hypnotize

    μια προσφορά του TDM club το οποίο ευχαριστώ

    μέχρι και σήμερα
    Πωλείται XX 98' Full Extra.

    Πωλήθηκε...

  13. #13
    παπί
    σε 3 μερες πηγαινοντας για δουλεια (παλιααα) 2 φορες, πρωι πρωι με τη τσιμπλα στο ματι, ξυπνας αμεσως λεμε

    αλλη μια ειμουνα σταδιου σαββατο μεσημερι, αντε βρες βουλκανιζατερ!!
    τελικα σιγι σιγα προς ιερα οδο σταθηκα τυχερος

    souper four
    ειμαι για Λαμια στην Υλικη, φορτωμενος οσο δε παει (καλα πηγαινε λιγο ακομα) και μεσα στις στροφες το νιωθω το μηχανακι βαρκα,
    μολις τελειωνουν οι στροφες σταματαω και το πισω ηταν πιτα
    τυχερος γιατι βρηκα ενα ταριφα σε ενα παραδρομο πιο κατω και μου ειπε πως σε 5-6χλμ ειχε βουλκανιζατερ
    με λιγο κοπο στα δεξια και σιγα σιγα εφτασα.... ουφ

    VFR
    ναι ναι προλαβα και με το VFR να μεινω απο λαστιχο
    κατεβαινοντας τις στροφες του Δομοκου προς Λαμια ξανα τα ιδια οπως με το souper four.
    σταματησα σε βενζιναδικο το γεμησα και εφτασα σε βουλκανιζατερ

    παλι καλα τελικα να λεω
    Όταν η πόλη κοιμάται.......

  14. #14
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Αι στο διαλ, βραδιατικα. Διαβασα σημερα το γκαντεμικο ποστ, και πριν λιγο εμεινα.

    Πηρα το σκουτερ της μανας μου, Daytona 309RS, να παω τον κολλητο μου σπιτι του, και εμεινα ενα χιλιομετρο απο το σπιτι μου. Αυτος συνεχισε με τα ποδια, και εγω σπροχνοντας γυρισα πισω.
    Στα θεοσκοτοδα του Αγ Δημητριου, δυσκολο να δεις τι μπηκε μεσα στο λαστιχο σου.

    Το χειροτερο ειναι, οτι ειμαι αρρωστος με ακροαστικα, και μου βγηκε η πιστη να το γυρισω πισω!


    Αυριο οπως καταλαβενετε, εχει φουρναρη, μπακαλη, να παω τα πραγματα της γιαγιας, ΟΤΕ, και αφου τα κανω ολα αυτα με το cbfaki (μπας και γλιτωσω το κραξιμο), εχει παλι σπρωξιμο, και βουλκανιζατερ το Daytona!


    Ουφ.....

  15. #15
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Πειτε ρε σεις πιο ειναι το καλυτερο κιτ, να παω να αγορασω, να το εχω για το cbfaki μου;

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Εβίβα στα κορόϊδα... Η που και πότε καθορίζετε η τύχη της Ελλαδίτσας
    από idomeneas στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2010, 17:00
  2. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2009, 02:23
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2005, 23:35
  4. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2005, 20:04
  5. 5 επι 5 που και ποτε;;;
    από GST στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2004, 10:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF