Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 24 από 24

Θέμα: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΠΑΤΑΡΙΑ

  1. #16
    Μέλος Το avatar του/της thrax
    Εγγραφή
    24/02/2006
    Μηνύματα
    89
    Λοιπον παιδια ακουστε την συνεχεια και ελπιζω και το τελος:
    Πάω να το παρω απ τον μαστορα, μου λεει "ναι, φιλε τελικα ανορθωτής", "οκ, του λεω, βαλ'το μπροστα οπως ειναι να φυγω απο δω". Το παω κατευθειαν σ εναν που πουλουσε μπαταριες για αυτοκίνητα, βγήκε και ψιλογνωστος, μου λεει "δεν εχω μικρες μπαταριες για μηχανες, αλλα θα σου την κοιταξω". Αρχικα μου λεει οτι ο ανορθωτής δινει μια χαρα!!! Οποτε λεει ειναι η μπαταρια. της βάζει υγρα (μισο λιτρο πηρε) την φορτισε καμια ωρα και μου την εδωσε ετοιμη κ ωραια! Μου λεει οτι αν ειναι ελατωματικη η μπαταρια θα φανει σε κανα 2 μερες. Δεν μου πηρε και τίποτα και ημουν μεσ την χαρα!
    Γυρίζω στον πρωτο μαστορα με διαθεση να τον στολισω, αλλα μιλουσε με κατι ηλικιωμενους και απλα του ειπα τι επαιξε και ποσο ασχετος ηταν κ εφυγα. Καλη καρδια!
    Χαιρετω παιδια, αλλο κακο να μην βρει κανεναν μας!

  2. #17
    Drive It Like U Stole It Το avatar του/της zoudis
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    161

    Angry

    κοιτα να δεις !!!

    καλα λεω εγώ ..... ΛΑΜΟΓΙΑΑΑΑΑ ΜΑΜΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ !!!

    9 στους 10 τα ιδια σκατα εινια. Εκμεταλευονται την κ@υλα μας και μας δουλευουν ψιλο γαζι....

    Την αφήνεις, πας να την πάρεις και δεν την ΕΧΟΥΝ ΑΓΓΙΞΕΙ καν !!! Και ζητάν +100 γιουρο οτι και να κάνουν

    Γυρίζω στον πρωτο μαστορα με διαθεση να τον στολισω, αλλα μιλουσε με κατι ηλικιωμενους και απλα του ειπα τι επαιξε και ποσο ασχετος ηταν κ εφυγα. Καλη καρδια!
    Οχι καλη καρδια ρε φιλε΄....καλη καρδια σε αυτους που την αξιζουν....στα ΛΑΜΟΓΙΑ ΚΡΑΞΙΜΟ !!!

    Αλλα πλιζ, βοηθα μας μην την πατήσουμε....δώσε καποια πληροφ. να καταλαβουμε που ΔΕΝ πρεπει να παμε....αν δες θες να δώσεις στοιχεία ΟΚ, αλλα δώσε κατι τις....(πχ. αρχικα απ ονομ/νυμο μαστορα/μαγαζιου.....κατι.....)

    Αλλο κακο να μην σε βρει !

    Drive It Like You Stole It

  3. #18
    Υγρά μπαταρίας συμπλήρωμα ?????
    Δεν έβαλες την κλασσική με το Gel ?

    Και εμένα η μπαταρία μου είχε καποια στιγμή τις κακές τις και δεν γύρναγε την μίζα, Dead completly.

    όμως με ένα καλό φόρτισμα 12 ώρες ολα καλά εδώ και 4 μήνες:rotflmao:

    Σημείωση μπαταρία εχω ακόμα την μαμίσια Δεκ2003.

    Θέμα ανορθωτή
    .......................... γκρρρρρρ

    Το δίκανο
    Τα πράγματα είναι απλά, το μπέρδεμα είναι να το καταλάβεις... :a5:

  4. #19
    Κακο σκυλι ψωφο δεν εχει! Το avatar του/της Vezouvios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    470
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
    Δεν έχει βγάλει σε κανέναν ανορθωτή το DL... αν έχεις πάρει μπαταρία και την πλήρωσες, πρέπει να έχει τουλάχιστον 1 χρόνο εγγύηση, μπαταρίες όταν είχα ψάξει υπήρχαν 3 κατηγορίες:
    απλή μαιμού 17?
    Yuasa Taiwan νομίζω 52?
    Μια αλλη Γιαπωνέζικη (καλύτερη μάρκα) 67?
    με ενα search θα βρεις και το μαγαζί που προτείνουν (και ισχύει γιατί έχει εξειδίκευση και εισαγωγή) στις μπαταρίες...

    Αν και πολυ αργα (αλλα τωρα που το εφερες στην επικαιροτητα)


    Ωρε τι μας λες????
    Μονο σε εμενα εκαψε ανορθωτη????
    Μα τοσο γκαντεμης ειμαι,,περσι τον αλλαξα!!!
    200ευρω αν θυμαμαι!!
    Και αυτο γιατι εκανα πειραματα με φτηνες μπαταριες!!

  5. #20

    Μπαταρία V-strom

    Hello σε ολους τους Stromers...Και εγω θύμα μπαταρίας σε 14 μήνες περίπου(να πανηγυρίζω δηλ) 75 ευρώ την YIOSA(ana grafetai etsi).Απλά πρέπει να βάζεις μπροστά γρήγορα γιατί τα φώτα τραβάνε πολύ!!!

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/07/2011
    Μηνύματα
    2
    καλησπέρα.διάβασα την συζήτηση σας επειδη εχω ενα klv(ίδιο με το vstrom όπως θα ξέρεται οι περισότεροι)το οποίο με άφησε απο μπαταρία,τυχερός αφου άντεξε 6 χρόνια και με μεγαλες περιόδους ακινησίας, και θέλω να ρωτήσω αν αξίζει να βάλω διακόπτη για τα φώτα???[επειδή τρώει αρκετη μπαταρία πριν βαλω μπρος και πιστέυω είναι ο κύριος λόγος που με πούλησε η μαμισια μπαταρια του] ευχαριστω προκαταβολικά.....

  7. #22
    έλα ντε έπρεπε να κρατήσει καμμιά 10αρια χρόνια ακόμα η μπαταρία

    6 χρόνια κράτησε φίλος πόσο παραπάνω θες πια?

    δεν αξίζει να κλείνεις τα φωτα, εδώ στο παπί και τα έχω μόνιμα αναμμένα μπας και με δει κανένας και βγει το καλοκαίρι και φέτος.

  8. #23
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/07/2011
    Μηνύματα
    2
    αυτο εννοούσα..οτι μου κράτησε παρα πολύ σε σχέση με τους αλλους.......!! και διακοπτη σκέφτομαι να βάλω μόνο για να τα έχω κλειστα όταν θα παίρνει μπροστα.. εννοείται στον δρόμο πάντα ανοιχτά γιατί πολλοι οδηγοί δεν βλέπουν καλα καλα μπροστά τους, όχι την μοτοσυκλέτα που θα ρθει απο πίσω......

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2010
    Μηνύματα
    223
    Θύμα κι εγω μπαταρίας θα ήθελα να σημειώσω στην εδω κουβέντα:

    - μπαταρία που έχει ψοφησει μια φορα για τα καλα δεν επανέρχεται, ο φίλος εδω έπρεπε να παει σε καινούργια μπαταρία για να μην τον αφήσει σε μια εβδομάδα. Οι μπαταρίες μολύβδου είναι έτσι απο τη φύση τους.
    - οι μπαταρίες στις σύγχρονες μηχανές με τα φώτα ανοιχτά και κυριως τις λοιπες καταναλωσεις (δες παρακατω)θέλουν αραιά την φόρτιση τους (για να μην ψοφησουν κι έτσι δεν θα επανέρχονται)
    - οι συναγερμοί τραβάνε αρκετό ρεύμα και τις ξελιγωνουν, καλό να το έχετε υπόψιν. Εμένα τραβάει 10 mA εκτός λειτουργίας και 14 σε λειτουργία. Αν τα βάλεις αυτα σε διάρκεια ενός μήνα, η μπαταρία υποφέρει!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Προβλημα Με Μπαταρια...
    από kalant στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2008, 18:00
  2. Πρόβλημα με μπαταρία
    από alximistis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2007, 15:56
  3. Πρόβλημα με μπαταρία...
    από kufojohn στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 15/01/2007, 16:46
  4. Πρόβλημα με μπαταρία
    από gdevelek στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2005, 13:32
  5. Πρόβλημα με μπαταρία
    από Stergios69 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2004, 12:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF