Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: προβλημα με ζελατινα

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2005
    Μηνύματα
    142

    προβλημα με ζελατινα

    παιδια ξερω εχει συζητηθει αρκετες φορες, αλλα εγω θελω να θεσω μια αλλη διασταση του προβληματος. Οταν ειμαι μονος μου στη μηχανη δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα με τον αερα. Οταν ομως παμε ταξιδι με την κοπελια (ενα κεφαλι πιο κοντη απο μενα) τοτε δημιουργουνται εντονοι στροβιλισμοι που μου κουνανε το κεφαλι δεξια αριστερα.
    Εχετε να προτεινετε καποια λυση? (εκτος απο το να αφηνω την κοπελια σπιτι εννοειται )
    Εχετε δει καποιο ανεμοθωρακα που να συμπεριφερεται εξισου καλα μονοκαβαλο δικαβαλο?
    Ειχα ακουσει κατι τετοιο για τη ζελατινα της ΜRA, ξερετε αυτη με τη δευτερη ζελατινα πανω στην μεγαλη που προεξεχει σαν γκουμουτσα.Εχει κανεις αποψη?
    O καλύτερος εξοπλισμός προστασίας είναι το μυαλό, που μπορείς να τον φοράς και πάντα

  2. #2
    Το κεφαλι σου κουναει ετσι(οχι οτι δεν φταινε οι στροβιλισμοι), επειδη ποτε βγαζει ποτε βαζει το κεφαλι της ακριβως πισω απο το δικο σου σε υψηλες ταχυτητες.

    Πες της να μην το κουναει πολυ και θα δεις.

    Οχι οτι δεν θα υπαρχει προβλημα μετα, αλλα ειναι ενα φαινομενο που δημιουργειτε

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2005
    Μηνύματα
    142
    Α, την χ@μουρ@ Αυτο κανει και μου κουναει το κεφαλι. Κατσε θα την παρω τωρα τηλ. να τη ρωτησω.
    O καλύτερος εξοπλισμός προστασίας είναι το μυαλό, που μπορείς να τον φοράς και πάντα

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    5
    APO THN DIKI MOY EMPIRIA O AERAS EINAI MIA DYSKOLI ISTORIA ...PROSOPIKA OTAN ALLLAKSA ZELATINA KAI EBALA THN MEGALH THS SECDEM MONOS MOU H ME KAPOION STO YPSOS MOY HMOUN MIA XARA KAI SXETIKA KALI PROSTASIA OTAN KA8OTAN H KOPELA MOU PISO KAI META TA 90XIL TO KEFALIMOY PIGENE PERA DOTHE ..ENAS FILOS MOY TDM850 ALLAZONTAS ZELATINAM ME GIVI MONOS TOU EIXE PROBLHMA ME TON AERA ME SYNEPIBATI MIA XARA ...SE ALOUS TOUS DIMIOYRGEI PROBLHMA H PISO BALITSA...SE ALOUS H MEGALI ZELATINA ME H XORIS BALITAS ...THELEI LIGO PSAKSIMO KAI FISIKA THN SYNERGASIA TOU SYNEPIBATI. DOKIMASE MIKRO ALLAGES SE SYNENOISI ME THN KOPELIA SOU OPOS STASI SOMATOS H KEFALIOY KAI DES APOTELESMATA. PANTOS EXO DIATHESIMES 2 ZELATINES THS ERMAX MIKRI MEGALI EAN SE ENDIAFER

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2005
    Μηνύματα
    142
    δυστυχως την μεγαλη της ερμαξ την εχω και εγω και δεν ελυσε το προβλημα.
    O καλύτερος εξοπλισμός προστασίας είναι το μυαλό, που μπορείς να τον φοράς και πάντα

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Βρες ψηλότερη κοπέλλα !!!! :rotflmao:


    Φαντάζομαι κάτι σε δίμετρο που να φέρνει σε Σκλεναρίκοβα θα λύσει το πρόβλημα...αλλά και να μην το λύσει....σίγουρα δεν πρόκειται να ξανασχοληθείς μ' αυτό...

  7. #7
    Δεν παμε καλα.. Το avatar του/της Daemon
    Εγγραφή
    25/09/2005
    Μηνύματα
    1.391
    Ειχα ακριβος το ιδιο προβλημα μετα τα 120-130χλμ.. Δοκιμασα διαφορες οπως Secdem, Givi, μεγαλη μαμισια αλλα τελικα κατελιξα στην Vario της MRA (αυτη με το spoiler) και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Ανετα ταξιδια με 180-200χλμ χωρις κουνημα..
    "Διαφωνώ με όσα λες αλλά θα υπερασπίσω με την ζωή μου το δικαίωμά σου να τα λες και με την ζωή σου το δικαίωμα μου να μην σε ακούω"
    "Δημοκρατια ειναι 4 λυκοι και 1 προβατο να ψηφιζουν για φαγητο"

Παρόμοια θέματα

  1. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΚΡΑΝΟΥΣ Schuberth S1 Pro
    από Nikos988 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2011, 09:33
  2. πρόβλημα με ζελατίνα
    από nelson στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2008, 15:28
  3. Πρόβλημα με Transalp
    από Gladiator στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2004, 16:57
  4. Bοήθεια πρόβλημα με xt.
    από COSMIC στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2004, 10:27
  5. Προβλημα με ΧΤ
    από nikos283 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2004, 15:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF