Σελίδα 17 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 71213141516171819 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 241 έως 255 από 281

Θέμα: R1200gs - Τεχνικά Θέματα - Γενική συζήτηση

  1. #241
    Φίλε μου και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα , πήγα Παναγιωτόπουλο και παρόλη την αναβάθμιση που είχα κάνει και εγώ δεν έγινε τίποτα . Μετά την αλλαγή μπαταρίας που έκανα πρόσφατα είδα το φώς το αληθινό .

    Ζήτα να αναλάβουν την ευθύνη για το ότι δεν παίρνει μπρός μηχανή των 15.000 ευρώ και θα δείς !!!!

    Σε εμένα πάντως το παρουσίαζε μόνο τις πολύ κρύες μέρες , άδειαζε για κάποιο λόγο η μπαταρία αμα την φόρτιζα με τον φορτιστή της όλα εντάξει . Οταν δεν είχε πολύ κρύο όλα καλά . Μάλλον η παλαιότερες μπαταρίες δεν ήταν απόλυτα συμβατές με το νέο λειτουργικό της μηχανής . Οι καινούργιες μπαταρίες όμως είναι . Τωρα σε τί ακριβώς χαρακτηριστικό της μπαταρίας οφείλωνται όλα αυτά δεν κατάφερα να μάθω παρ' 'ολες τις ερωτήσεις μου στον Παναγιωτόπουλο .
    peterv

  2. #242
    Παιδια,εδω στην BMW Ηρακλειου,τις μπαταριες τις αλλαζουν ,για τον λογω οτι ειναι ελλατωματικες....δεν θυμαμαι ακριβως πια ειναι αυτη η σειρα μπαταριων που ειναι αχρηστες,
    121 νομιζω ,δεν ειμαι σιγουρος......αλλα η αντιπροσωπια τις αλλαζει....το γνωριζει το προβλημα.
    Εννοειτε χωρις καταβολη χρηματων......

  3. #243
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ,ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ!
    Στο γκρεμό πέφτει αυτός που αρνείται να τον κοιτάξει...

  4. #244
    Γεια σας παιδιά,
    μόλις επέστρεψα από τον Τρικαλιώτη.Πήγα με την ψυχή στο στόμα,αλλά τα πράγματα βελτιώθηκαν αισθητά μετά την 16/05/06 που πήγα για αναβάθμιση,οι τιμές έπεσαν(ρώτησα για το service των 10.000 km και μου είπαν 140€) και η εξυπηρέτηση είναι άψογη.
    Σήμερα πήγα για updating και μπαταρία και με την ευκαιρία άλλαξα λάδια και φίλτρο(29€ η εργασία,τα λάδια είναι δωρεάν).Τη μοτοσικλέτα την ανέλαβε ο Κλειδαράς ο Ηλίας,ο οποίος παρόλο το νεαρό της ηλικίας του, είναι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ(με κεφαλαία παρακαλώ...).
    Επίσης θα ήθελα μέσα από το Forum να ευχαριστήσω δημόσια και το Δημήτρη τον Αθανασιάδη,αντιπρόσωπο των αυτοκινήτων BMW στο Κιλκίς,για το ενδιαφέρον που έδειξε,χωρίς να έχει ο ίδιος άμεσα κανένα όφελος,καθώς και όλα τα μέλη του Forum.
    ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ.
    Είμαι χαρούμενος που λύθηκαν τα προβλήματα της μοτοσικλέτας μου,διατηρώ ωστόσο κάποιες επιφυλάξεις για το μέλλον.
    Καλά χιλιόμετρα σε όλους μας.
    Στο γκρεμό πέφτει αυτός που αρνείται να τον κοιτάξει...

  5. #245
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Giannis_L
    H μηχανη αυτη δεν πλενεται ποτε με πιεστικο...χερακι μονο..

    Το γραφει και το βιβλιαρακι....
    για φαντασου,αν ειναι να παιρνει νερα μεσα τοτε καταλαβαινω.

  6. #246
    λοιπον παιδια πηρα μια μεγαλη αποφαση.σκεφτηκα να την παρω.
    ειστε ευχαριστημενοι?αληθεια ο σκελετος πεταει καθολου σκουριες?η ξεφτιζει καθολου το ασημι του χρωμα?αλα θελω να ειμαι σιγουρος για την αγορα που θα κανω γιατι καποιο αλλο μεγαλο on/off δεν μου αρεσει.

  7. #247
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657
    Αρχικά δημιουργήθηκε από taksidiotis25
    μεγαλο onn/off
    Το διπλό "n" μπήκε κατά λάθος ή για να τονίσεις τον πραγματικό χαρακτήρα της μηχανής(*) ???


    (*)Πακετάνιο, βλέπεις τι θυσίες κανω για πάρτη σου ???
    (μέχρι και "μηχανή" είπα το παραπάνω κατασκεύασμα...)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  8. #248
    αυτο ειναι το ζητουμενο τωρα?οχι φιλε μου κατα λαθος εβαλα το διπλο n,τωρα αν δεν σου αρεσει σαν μηχανη its only your problem.

  9. #249
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2006
    Μηνύματα
    364
    ΡΕ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΝΑΣΤΕ ΚΑΛΑ...........


    Έκατσα καί τά διάβασα όλα.........
    Όσο καί νά τό θέλει κανείς νά τό πάρει τό μηχανάκι,γιά τό 1200 gs μιλάω,
    πρέπει νά είναι πολύ μαζόχας.......

    Όταν ή έπίσημη έκδοχή τής έταιρείας είναι κάνε 11 Km γιά νά ξαναπατήσεις
    μίζα, τί νά πώ έγώ.....!!!!!!!!

    Τί νά τά κάνω τά ήλεκτρονικά καί τό άν τά μέταλλα άντέχουν 100 χρόνια
    όταν ύπάρχει ταλαιπωρία...???

    Καί τό Πεζώ μου έχει 3 χρόνια όδική βοήθεια δωρεάν,αύτό σημαίνει ότι
    κάθε μέρα πρέπει νά μέ μαζεύουν....????

    Ή νά τρέχω κάθε μήνα γιά update λές καί έχω τό office....???

    Δυστυχώς έχω κάνει μιά διαπίστωση έδώ καί καιρό πού δέν άφορά μόνο
    τά bmw μοτό, άλλά καί όλα τά άκριβά αύτοκίνητα.......

    ΑΛΛΟ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ.......ΑΛΛΟ ΧΛΙΔΑ......καί άλλο.....

    ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ..............

    Καμμία σχέση τά δύο

    Τό κόλπο είναι νά σέ κάνουν αίμοδότη, κάποτε οί έγγυήσεις τελειώνουν.....!!!!

    Ευχαριστώ όλους τούς φίλους τού forum γιά τίς έμπειρίες τους πού
    κατέθεσαν.........
    Ήταν πολύ χρήσιμες γιά μένα καί μέ βοήθησαν νά περιορίσω τίς έπιλογές μου...

    Έπειδή όμως ξέρω ότι ό μέσος όρος ήλικίας τών ίδιοκτητών bmw είναι
    ό μεγαλύτερος ίσως άπό όλων τών άλλων άπορώ.......!!!!!!!!

    Ένας άναβάτης μέσης καί μεγαλύτερης ήλικίας τό μόνο πού..........
    ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ.........είναι σκοτούρες μέ τό μηχανάκι του.
    Θέλει νά τό καβαλλήσει καί νά τήν κάνει τό Σαββατοκύριακο.
    Άν είναι νά ψάχνω φορτιστή,νά τρέχω γιά τσιμούχες,άναβαθμίσεις κ.λ.π.
    έχοντας χώσει καί 15500 χιλ.............
    ΤΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ.........



  10. #250
    συγνωμη πρεπει να τηςκανω 11 χλμ οπωσδηποτε για να την βαλω μπροστα ξανα? καλα προβληματα δεν νομιζω να βγαζει και σε ολους.αν ειναι ετσι ας κατσω με την μηχανη μου καλυτερα.
    επειτα κατι αλλο,καλα ειναι αεροψυκτη ρε παιδια?βλακεια δεν ειναι αυτο?

  11. #251
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της madtank
    Εγγραφή
    16/11/2005
    Μηνύματα
    282
    Παιδια ελεος πια τι αλλο θα διαβασω για το GS

    Διαβαζω παραλογα πραγματα. Όπως οτι για να βαλεις μπροστα το GS πρεπει να κανεις 11 χιλιομετρα και μαλιστα του το ειπε αντιπροσωπος...Μα για τον Θεο ρε παιδια ποιος αντιπροσωπος θα ελεγε τετοια μ...... Μάλλον του ειπε οτι θα βρεις μια εναλλακτικη πηγη ενεργειας θα βαλεις μπροστα τον κινητηρα θα κανεις μια διαδρομη και εαν η μπαταρια δεν λειτουργησει θα την αλλαξουμε. Εφοσον εισαι μεσα σε εγγυηση δεν χρεωνεσαι, εαν δεν εισαι υπαρχουν και μπαταριες after market πολυ καλης ποιοτητας.

    Πειτε μου που αναφερεται στο manual του GS οτι πρεπει να πλενεται αποκλειστκα με το χερι;

    Απλά γραφει οτι πρεπει να αποφευγεται το πλυσιμο με μηχανημα ψεκασμου αφρου και υψηλης πιεσης... πουθενα δεν γραφει να πλενεται με το χερι. Και μαλιστα οτι υπαρχει κινδυνος να παρει νερα!!!!!!!!! που θα παρει νερα ρε παιδια...σε περιπτωση πλυσιματος με πιεστικο...!!!

    Δηλαδη εγω που το πλενω στο Dirty moto με ρυθμισμενο το πιεστικο για πλυσιμο μοτο και οχι ΜΠΟΥΛΝΤΟΖΑΣ εχω προβληματα....;;; ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ

    Οτι πρεπει να κανεις καθε μηνα up date στο software της μηχανης... Μια φορα εχω κανει up date στη αρχη, στο πρωτο service...

    Το GS 1200 δεν ειναι αεροψυκτο καρντια μου ειναι ΑΕΡΟΕΛΑΙΟΨΥΚΤΟ. Ενα πρωτοπορο συστημα ψυξης για τους κινητηρες BOXER και οχι μονο...απ' οτι διαβαζω...το οποιο δεν εχω τον χρονο να αναλυσω τωρα...

    Παιδια προσεχεται τι γραφεται
    Μηχανίστα μου - Riding is a way of thinking...
    Yamaha XT500 '80, Kawasaki Z1R 1000 '81
    BMW R100GS '87, BMW F650 Funduro '94
    BMW R1150GS '99, BMW R1150GS Adv '03
    BMW R1200GS '05, BMW K1200GT SE '08

  12. #252
    να σαι καλα φιλε μου,εγω παντως το παραγγειλα,αυριο θα δουμε και την διαθεσιμοτητα.

  13. #253
    Αρχικά δημιουργήθηκε από madtank

    Το GS 1200 δεν ειναι αεροψυκτο καρντια μου ειναι ΑΕΡΟΕΛΑΙΟΨΥΚΤΟ. Ενα πρωτοπορο συστημα ψυξης για τους κινητηρες BOXER και οχι μονο...απ' οτι διαβαζω...το οποιο δεν εχω τον χρονο να αναλυσω τωρα...

    Παιδια προσεχετΕ τι γραφεται
    Πλάκα κάνεις , ε?

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  14. #254
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2006
    Μηνύματα
    364
    Αρχικά δημιουργήθηκε από madtank
    Παιδια ελεος πια τι αλλο θα διαβασω για το GS

    Διαβαζω παραλογα πραγματα. Όπως οτι για να βαλεις μπροστα το GS πρεπει να κανεις 11 χιλιομετρα και μαλιστα του το ειπε αντιπροσωπος...Μα για τον Θεο ρε παιδια ποιος αντιπροσωπος θα ελεγε τετοια μ...... Μάλλον του ειπε οτι θα βρεις μια εναλλακτικη πηγη ενεργειας θα βαλεις μπροστα τον κινητηρα θα κανεις μια διαδρομη και εαν η μπαταρια δεν λειτουργησει θα την αλλαξουμε. Εφοσον εισαι μεσα σε εγγυηση δεν χρεωνεσαι, εαν δεν εισαι υπαρχουν και μπαταριες after market πολυ καλης ποιοτητας.

    Πειτε μου που αναφερεται στο manual του GS οτι πρεπει να πλενεται αποκλειστκα με το χερι;

    Απλά γραφει οτι πρεπει να αποφευγεται το πλυσιμο με μηχανημα ψεκασμου αφρου και υψηλης πιεσης... πουθενα δεν γραφει να πλενεται με το χερι. Και μαλιστα οτι υπαρχει κινδυνος να παρει νερα!!!!!!!!! που θα παρει νερα ρε παιδια...σε περιπτωση πλυσιματος με πιεστικο...!!!

    Δηλαδη εγω που το πλενω στο Dirty moto με ρυθμισμενο το πιεστικο για πλυσιμο μοτο και οχι ΜΠΟΥΛΝΤΟΖΑΣ εχω προβληματα....;;; ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ

    Οτι πρεπει να κανεις καθε μηνα up date στο software της μηχανης... Μια φορα εχω κανει up date στη αρχη, στο πρωτο service...

    Το GS 1200 δεν ειναι αεροψυκτο καρντια μου ειναι ΑΕΡΟΕΛΑΙΟΨΥΚΤΟ. Ενα πρωτοπορο συστημα ψυξης για τους κινητηρες BOXER και οχι μονο...απ' οτι διαβαζω...το οποιο δεν εχω τον χρονο να αναλυσω τωρα...

    Παιδια προσεχεται τι γραφεται

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ.........

    Αύτά πού έγραψα καί σχολίασα ήταν άπλά έμπειρίες,παθήματα, ίσως καί άσχετίλα ή
    ύπερβολές......ΚΑΤΟΧΩΝ GS 1200.......μέσα άπό αύτές έδώ τίς σελίδες..........

    Όσο γιά τήν .....ΑΕΡΟΕΛΑΙΟΨΥΞΗ.........είναι τόσο πρωτοποριακή στίς μηχανές .......
    όσο έγώ είμαι έφηβος........
    Δέν ξέρω πότε τήν είσήγαγε ή bmw στούς boxer άλλά οί Γιαπωνέζοι τήν έχουν ξεπεράσει
    έδώ καί καμμιά είκοσαριά χρόνια......είναι πιά στήν ΑΕΡΟΕΛΑΙΟΥΔΡΟΨΥΞΗ.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Τώρα άν έννοείς κάτι ..............άλλο ..........διόρθωσε με.......!!!!!!!!

    Οί λέξεις boxer καί πρωτοπορία............ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΔΙΖΟΥΝ.............
    Boxer καί παράδοση ναί..........άλλά πρωτοπορία γιά ένα μοτέρ σχεδιασμένο άπό τό
    δεύτερο παγκόσμιο......???????????
    Μέχρι καί ή bmw άρχίζει ,καί τόν τελειώνει αύτόν τόν boxer στά νέα μοντέλλα, ό όποίος έχει μακροζωία,
    είναι λιτός,άθάνατος, άλλά δέν πάει μέ τούς σύγχρονους ρυθμούς ζωής........
    Κάθε 5 λάδι , κάθε 10 βαλβίδες.......κ.λ.π. όταν πλέον όλοι καταπίνουμε χιλιόμετρα πολλά
    καί τά περισσότερα μηχανάκια έχουν βαλβίδες αύτορυθμιζόμενες ή χρειάζονται
    πολύ άραιά σέρβις...........!!!!!!!!!!!!

    Μού άρέσει πολύ τό GS........άλλά τό σκέφτομαι.......!!!!!!!!!!!!!!


  15. #255
    οταν λες λαδι τι εννοεις?μην μου πεις οτι τσιμπαει λαδι το μοτερ?

Σελίδα 17 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 71213141516171819 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γενικη συζητηση για τα V-Strom
    από gcrook στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2011, 10:44
  2. Ενα καλο site με τεχνικα θεματα
    από EKEINOS στο forum Τεχνικά άρθρα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2008, 02:28
  3. Τεχνικά Θέματα για F650
    από dio650gs στο forum BMW
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2006, 14:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF