Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 37

Θέμα: ΝΑ ΠΑΡΩ Gilera Runner??

  1. #1

    ΝΑ ΠΑΡΩ Gilera Runner??

    Ψαχνομαι για scooterακι σαν δευτερο μηχανακι.Ξερετε τωρα,αστικες μετακινισεις αντε και κανα νησακι το πολυ.
    Μου αρεσουν τα runner 180-125,αξιζουν ομως σαν μεταχειρισμενα?
    Να προτιμισω τα διχρονα η να παω για τετραχρονο?
    Απο καταναλωση τι λενε?
    Ειμαι ασχετος στα περι scooter-καθε αποψη καλοδεχουμενη..
    Thanx..

  2. #2
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    μη το κανεις

    εκτος των τοσων αρνητικων του να εισαι σκουτεροβιος μαθε οτι τα ιταλικα τους μοτερ gilera/piaggio στα 2 χρονια ζωης τους κανουν θορυβους περιεργους...

    θα σου προτεινα παπιο.

    οπως και να 'χει, δικη σου ειναι η επιλογη.
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lantz
    Εγγραφή
    26/01/2003
    Μηνύματα
    226
    Εγώ έχω ένα runner 200 τετράχρονο από 5/2003 και μέχρι στιγμής έχει αποδειχτεί σκυλί.. Από κατανάλωση έρχεται στα 4lt/100χμ αλλά τα service του είναι λίγο τσιμπημένα νομίζω... (δεν θυμάμαι τιμές να σου πώ τώρα)

    Επίσης κάθε καλοκαίρι με συνοδεύει φορτωμένο και δικάβαλο σε όποιο νησί αποφασίσω να πάω με αρκετή άνεση

  4. #4
    Ο Χ Ι


  5. #5
    Ξερεις ποσο κανει ενα φυγοκεντρικο για runner???(εχουν την ταση να το "τρωνε" συχνα..)

    Παρε ενα παπι καλυτερα...


  6. #6
    φιλε εχω το 125 το διχρονο μες την πολη δεν παιζεται απο ευκινησια, αλλα ποιοτητα κατασκευης κλασικη ιταλικη ,χωρους για σκουτερ τους χειροτερους της κατηγορειας, καταναλωση λογικη για τις επιδοσεις του. Αν θελεις την απολυτη ευκινησια μες στην πολη και με "στυλ" και δεν σε νοιαζουν τα υπολοιπα παρτο αν θες το κεφαλι σου ησυχο παρε παπι

  7. #7
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Και η ανάρτησή του θα αλλάζει τα φώτα στον πίσω...

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
    Και η ανάρτησή του θα αλλάζει τα φώτα στον πίσω...
    χειροτερα απο παπιοαναρτηση?
    ειχα την εντυπωση οτι τα παπια υστερουσαν σε αυτον τον τομεα-σε σχεση με τα σκουτερ-
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  9. #9
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Παιδιά μην είστε υπερβολικοί, έχει τα αρνητικά του το σκούτερ αλλά έχει και τα καλά του. Εγώ έχω ένα VXR180 από το 2001, μπορεί να βρίζω που μου κάνει μια φορά το χρόνο ιστορίες η μπαταρία του (ίσως φταίει και ο φτηνιάρικος συναγερμός βέβαια) και επίσης να βρίζω και για τα ακριβά σέρβις του (για μηχανάκι πόλης) αλλά παρόλα αυτά όλο λέω να τα δώσω αλλά μετά λέω "και γιατί να το δώσω μωρέ?"...........

    Έχει το γκάζι του (πολύ περισσότερο από οποιοδήποτε παπί), έχει καλά φρένα για την κατηγορία, είναι άνετο (αυτό με τους χώρους που είπε κάποιος παραπάνω δεν συμφωνώ), και προσφέρει κάτι πάρα πολύ σημαντικό για την κίνηση στην πολη:

    Κάθεσαι σημαντικά ψηλότερα από το παπί και βλέπεις πιο μακριά, πάνω από τα αυτοκίνητα, στην κίνηση. Το θεωρώ πολύ σημαντικό!

    Επίσης είχα χρησιμοποιήσει πριν ένα χρόνο ένα παπί και ένιωθα ότι τα αυτοκίνητα δεν με "βλέπανε" όσο με βλέπουνε με το runner. Με κλείνανε, κάνανε διάφορα "περίεργα" γενικά..... Μάλλον έχει να κάνει με το ότι έχει περισσότερο όγκο και είναι ψηλότερα το runner......

    Ανάμεσα σε παπί και runner σου συστήνω runner. Να υπολογίσεις όμως 150? παραπάνω για συντήρηση το χρόνο. Α, και να ξέρετε το βιβλίο της συντήρησης του κατασκευαστή είναι υπερπροστατευτικό. Οκ τα λάδια κτλ αλλά ιμάντα πχ δεν χρειάζεσαι τόοοοοσο συχνά.......

    ΑΛΛΑ αν το σηκώνει το βαλάντιο σου για 1000-1500? παραπάνω θα σου έλεγα να πάρεις ένα μτχ on-off.

  10. #10
    Ωραιο το 180sp Οντως stako, αλλα ειναι κουμπαρας!!!

    Παρε ενα vxr 125 να εχεις το κεφαλι σου ησυχο και την τσεπη γεματη!

    Ουτε φυγοκεντρικο βγαζουν συχνα ουτε ιμαντα, αλλα ναι τα servise ειναι φυσιολογικα παραπανω απο παπι, αλλα το γκαζακι και τα φρενα του vxr δεν τα εχει παπι!
    Warning!! Motorsports can be Dangerous....

  11. #11
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
    Ωραιο το 180sp Οντως stako, αλλα ειναι κουμπαρας!!!

    Παρε ενα vxr 125 να εχεις το κεφαλι σου ησυχο και την τσεπη γεματη!

    Ουτε φυγοκεντρικο βγαζουν συχνα ουτε ιμαντα, αλλα ναι τα servise ειναι φυσιολογικα παραπανω απο παπι, αλλα το γκαζακι και τα φρενα του vxr δεν τα εχει παπι!
    Ποιο είναι το SP??? Κανένα με Ohlins και Brembo πάνω??? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Εμένα πάντως είναι το Gilera Runner 180VXR, το τετράχρονο με δισκόφρενα εμπρός-πίσω και διπλό αμορτισέρ πίσω. Το τελευταίο μοντέλο πριν να το βγάλει σε 200άρι.

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    Ποιο είναι το SP??? Κανένα με Ohlins και Brembo πάνω??? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Εμένα πάντως είναι το Gilera Runner 180VXR, το τετράχρονο με δισκόφρενα εμπρός-πίσω και διπλό αμορτισέρ πίσω. Το τελευταίο μοντέλο πριν να το βγάλει σε 200άρι.
    Ναι ειναι μια βολιδα 180διχρονων κυβικων,

    Νομιζα οτι ειχες το διχρονο, μιας και τα 180vxr ειναι λιγα!

    Warning!! Motorsports can be Dangerous....

  13. #13
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
    χειροτερα απο παπιοαναρτηση?
    ειχα την εντυπωση οτι τα παπια υστερουσαν σε αυτον τον τομεα-σε σχεση με τα σκουτερ-
    για το VXR200 ξέρω απο πρώτο χέρι ότι έρχεται ο άξονας της ανάρτησης στην ίδια ευθεία με το σώμα του πίσω και στην ρίχνει όλη την ταλάντωση πάνω σου...

  14. #14
    Κατ'αρχην ευχαριστω απαντες για τις απαντησεις σας.
    Ξερω οτι τα παπια ειναι τα πιο 'τιμια' οχηματα απλα σκεφτομουν για σκουτερ καθ'οτι πιο στυλατα.
    Μ'εβαλαν σε σκεψεις οι απαντησεις σας και θα το ξανασκεφτω το πραγμα..
    Η λυση on-off αποκλειεται βασικα για οικονομικους λογους αλλα και γιατι θελω κατι που δεν θα μου κανει 'κλικ' να ασχολουμαι μαζι του-εχω ηδη μεγαλο θεμα ενασχολησης με το rr (ξερετε τωρα...βελτιωσεις,λαστιχα,σχολεια,td) και γνωριζοντας τον ευατο μου αν παρω κατι σε εντουρακι θα αρχισω τα ιδια κατι που θα ειναι καταστροφη σκετη για την τσεπη μου,την σχεση μου και καποια αλλα χομπυ που εχω και τραβιεμαι..
    Ειμαι υπερ της μιας μηχανης γενικοτερα,να την προσεχω,να την φτιαχνω,να την πλενω και να αγαπαω μονο αυτην!
    Καποια στιγμη που ειχα δυο δεν ειχα ορεξη να ασχοληθω με καμια,επηξα ασχημα-ακομα και λαδια βαριομουνα να αλλαξω!Ετσι τις πουλησα και τις δυο μεσα σε ενα μηνα!
    Τελως παντων,για να μη σας κουραζω,ετσι λειτουργει το κεφαλι μου,απλα τωρα που εχω ss και εχω αρχισει να τραβιεμαι σε πιστες λυπαμαι να το κυκλοφορω για δουλειες,και για να ακριβολογω δε θελω να το βγαζω ΚΑΘΟΛΟΥ στην αθηνα,οποτε και σκεφτηκα να παρω κατι για εργατη μεταχειρω γυρω στα 1000-1200 ευρα.
    Κ'ετσι αρχισε η κουβεντα...

  15. #15
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Τελως παντων,για να μη σας κουραζω,ετσι λειτουργει το κεφαλι μου,απλα τωρα που εχω ss και εχω αρχισει να τραβιεμαι σε πιστες λυπαμαι να το κυκλοφορω για δουλειες,και για να ακριβολογω δε θελω να το βγαζω ΚΑΘΟΛΟΥ στην αθηνα[/B]
    Και πολύ καλά κάνεις!

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι να παρω τελικα Gilera η Daytona
    από Nick1317 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2013, 16:10
  2. Τι να παρω;
    από adam_tsouk στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2007, 19:43
  3. να το αγορασω ? gilera runner 180
    από ANTY2 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2006, 07:53
  4. να πάρω bmw f650?
    από enfield στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2004, 17:02
  5. Αγορά 250 - Τι να πάρω ρε παιδιά?
    από johnpan στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2004, 19:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF