Να δώσω και εγω την εμπειρία μου απο την ίδια διαδρομή που έκανα πέρυσι τον Αύγουστο οχι με μηχανή αλλα με αυτοκίνητο.

Πρώτη ημέρα ύπνο στα σύνορα με Σκόπια στο Ελληνικό έδαφος.
Ημέρα 2. Στάση για πρωινό σε χωριό πριν τα σκόπια. Επόμενη στάση σκόπια . Κανένα πρόβλημα συμπεριφοράς απο τους ντόπιους.
Ημέρα 3. Σερβία . Στάση στην Νις. Υπνος 100 χιλ αν θυμάμε πριν το Βελιγράδι,σε μοτέλ καλό και φθηνό με αρκετό κόσμο, καμία αίσθηση ανασφάλειας,εστιατόριο κλπ. Ονομα: Σταρι γκραντ.Υπάρχουν πολλά στην διαδρομή.

Ημέρα 4. Βελιγράδι. Ρώτησα στο Ξενοδοχείο Σλάβια που είναι πριν το κέντρο με παρκιγκ 40 ευρώ το βράδυ. Οταν πηγαίνω προτιμώ την περιοχή της Γκαλενιτσα Πίατσα που θεωρήται απο τις τοπ του βελιγραδίου με αστυνομία συχνα. Και εδω κανένα πρόβλημα ασφάλειας.

Α και να μην ξεχάσω.... Σε ολη την διαδρομή προσεχουμε τα όρια Ταχύτητας. Επίσης είδα και πολλούς μοτοσυκλετιστές και Ελληνες και ξένους. Επίσης δέχονται παντού Ευρώ.

Για να μην γράφω πολλά και άσχετα ... έκανα την διαδρομή Αρτα,Βελιγράδι,Βουδαπέστη,Βιέννη,Μπρατισλάβα, Πράγα,Σάλτζμπουργκ,Βενετία,Τεργέστη μετά Σλοβενία,Κροατία ξανά Σερβία οπότε μια και τα εχω φρέσκα στο μυαλό μου εαν θέλει κάποιος πληροφορίες ας μου πει.