Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 58

Θέμα: Εξοπλισμός camping...

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2002
    Μηνύματα
    200

    Re: Re: χεχεεχ

    Ζητώ συγνώμη που ρώτησα για τι πραγματάκια θα ήταν χρήσιμα σε ένα camping.Ζητώ συγνώμη αλλά δεν είμαι σκληραγωγημένος όπως άλλοι...αλλά φλωράκος.ζητώ συγνώμη που θέλω να είμαι οργανωμένος και από όσο κατάλαβα δεν κάνω για camping αλλά για ξενοδοχείο 5 αστέρων τουλάχιστον.Ενημερώνω ότι δεν το παίζω άνθρωπος της φύσης
    Αν ξέρετε να διαβάζετε ελληνικά ο τίτλος λέει εξοπλισμός camping και ζητάω ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ να μου προτείνουν και να μοιραστούν την εμπειρία τους μαζί μου ΚΑΙ όχι να μου τα κάνετε μερέντα ότι δεν χρειάζεται τίποτα.

    Και στην τελική τελική ΜΑΓΚΙΑ μου να πάρω και όλο το σπίτι μαζί μου.Αν έχετε να προτείνεται κάτι καλώς!Τα υπόλοιπα δεν χρειάζονται!

  2. #17
    μμμμμμμμμμμμμμ!!!!! Το avatar του/της petridist
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    446

    Talking καλά ντε μη βαράς...!!

    εγώ να βοηθήσω πήγα και με πήρε η μπάλα?? δηλ τα αστειάκια είναι κακά ε??

    εγώ είπα τη γνώμη μου! να σε διευκολύνω θέλω για να μην ψάχνεσαι και φας το καλοκαίρι ψάχνοντας!

    αμάν μυγιάγγιχτε! (καλά το έγραψα?) :smilea:
    Μια μέρα παιδιά μου....,, μου φέρνουν ένα κομμάτι τιτάνιο ναααααααα!!!! Τι να το κάνω σκέφτομαι????????


    FZ6 RULEZ!!!

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199
    ...δεν ειπαμε οτι δεν χρειαζεται τίποτα αλλά τί δεν χρειάζεται ...εχει διαφορά.
    www.copacampagnia.gr

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2002
    Μηνύματα
    200
    Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
    ...δεν ειπαμε οτι δεν χρειαζεται τίποτα αλλά τί δεν χρειάζεται ...εχει διαφορά.
    Οκ!Δηλαδή όταν σε ρωτάνε τι χρειάζεται εσύ απαντάς με το τι δεν χρειάζεται.

    Ζητώ και πάλι συγνώμη.Δεν το έγραψα καλά.Επανορθώνω.

    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΠΟ CAMPING ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΑΖΙ,ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΚΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΟΣΤΟΣ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ.

    ΝΤΑΞΕΙ ΤΩΡΑ?

  5. #20
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Μάϊκ τι έγινε??? Έχεις και συ νεύρα σήμερα???


    ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!! Αφήστε το παλικάρι ήσυχο!!!!! Είναι και ο καιρός ψιλοχάλια!!!!!

    Κάμπινγκ δεν έχω κάνει....

    .... αλλά έχω κάνει πάρα πολλές μέρες επανδρώσεις και ασκήσεις οπότε θα σου πω τα εξής:

    Το πρώτο που πρέπει να εξασφαλίσεις είναι ο ύπνος. Άρα ένα μικρό στρώμα που φουσκώνει είναι η καλύτερη λύση. Σου προτείνω να πάρεις αυτά τα υποστρώματα να βάλεις από κάτω για να μην ανοίξουν τίποτα τρύπες στο φουσκωτό και πέσει κλάμα και πόνος. Υπάρχουν και κάτι αλουμινένια συναρμολογούμενα κρεβάτια τα οποία είναι πανάλαφρα και πιάνουν ελάχιστο χώρο....
    Αν ο χώρος που θα πας θέλει διαμόρφωση ένα μικρό φτυαράκι-τσαπάκι πτυσσόμενο θα σου λύσει τα χέρια...
    Η σκηνή σου θα πρέπει να είναι στη σκιά γιατί δε θα μπορείς να μπεις μέσα από τη ζέστη ή να έχει διπλά τοιχώματα για να κρατάνε λίγο....
    Άλλο πρόβλημα τα παντώς είδους ζωΰφια και έντομα....
    Για φαγητό κτλ δεν μπορώ να σου πω πολλά γιατί αυτό εξαρτάται από τα γούστα και τις προτιμήσεις του καθενός.... Έχω δει από σχάρες για ψήσιμο μέχρι γκαζάκια και κατσαρολικά για μαγείρεμα....
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  6. #21
    μμμμμμμμμμμμμμ!!!!! Το avatar του/της petridist
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    446

    Smile οκ πάμε πάλι!!

    Λοιπόν,

    βασικός εξοπλισμός (ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ)

    ΣΚΗΝΗ - κατα προτίμηση igloo 3-4 ατόμων για να χωράνε όλα μέσα (περίπου 30-40ευρά αναλόγως μάρκας μπορεί και παραπάνω)

    2 ΣΤΡΩΜΑΤΑ ΦΟΥΣΚΩΤΑ - εγώ πήρα αυτα τα στρώματα θαλάσσης που είναι πολύ φτηνά 3 ευρώ το ένα της πλάκας αλλα άνετα

    ΤΡΟΜΠΑ - τιμή αναλόγως αλλα λογική (δεν ξέρω ακριβως)

    1-2 ΣΕΝΤΟΝΙΑ - αυτά είναι τσάμπα γιατί τα έχεις

    ΦΑΚΟΣ - απο 3 ευρώ

    Και τώρα αν θες ελέυθερο και με όλες τις ανέσεις πάμε::

    1. Ντουζιέρα πλαστική που κρεμιέται απο δέντρο
    2. Να υπάρχει κοντά βρύση ή whatever για να τη γεμίζεις
    3. Γκαζάκι για να μαγειρεύεις
    4. Κατσαρόλα, τηγάνι, σερβίτσια, κλπ κλπ
    5. ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΜΕΣΑ (χαχαχα:rotflmao: ωχ θα με βρίσει πάλι!!!!!)


    ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΙ ΑΛΛΑ, ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ

    ΚΑΙ ΤΩΡΑ Η ΣΥΜΒΟΥΛΗ

    ''Αν αγχωθείς για τις κατσαρόλες θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις''

    Πολύ φιλικά, νομίζω ότι υπερβάλεις λίγο.. και όταν μιά γυναίκα ΦΑΙΝΕΤΑΙ να είναι πιο ολιγαρκής και απλή, ε θα το κάνεις θέμα εσυ? Συνήθως το αντίθετο συμβαίνει!!

    Ελπίζω να μην σε οδηγώ στο να με ''βρίσεις'' παλι!

    Μια μέρα παιδιά μου....,, μου φέρνουν ένα κομμάτι τιτάνιο ναααααααα!!!! Τι να το κάνω σκέφτομαι????????


    FZ6 RULEZ!!!

  7. #22
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της GyPsy
    Εγγραφή
    28/01/2003
    Μηνύματα
    373
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
    Οκ!Δηλαδή όταν σε ρωτάνε τι χρειάζεται εσύ απαντάς με το τι δεν χρειάζεται.

    Ζητώ και πάλι συγνώμη.Δεν το έγραψα καλά.Επανορθώνω.

    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΠΟ CAMPING ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΑΖΙ,ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΚΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΟΣΤΟΣ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ.

    ΝΤΑΞΕΙ ΤΩΡΑ?
    6795206 Παρε τηλ. μεχρι τις 5 να σου πω να παρεις και το
    σπιτι σου μαζι.Αντε γιατι βαριεμαι να γραφω τοσα πολλα που
    παιρνω μαζι......
    ΜΕ 2 ΑΤΟΜΑ ΣΤΟ ΧΧ!!!!!!!
    Πωλείται XX 98' Full Extra.

    Πωλήθηκε...

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199
    ΕΠΙΣΗΣ:


    -ΠΑΓΟΥΡΑΚΙΑ Ή ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΑΝΕ ΚΡΥΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΡΟ
    -ΝΕΡΟ (ΠΟΛΥ ΝΕΡΟ)
    -ΧΑΡΤΙ
    -ΠΕΤΣΕΤΕΣ
    -ΛΕΦΤΑ (ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΡΟΟΠΤΑ)


    www.copacampagnia.gr

  9. #24
    moda banana Το avatar του/της monstermind
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    346
    liga logia apo tin prwsopiki empeiria apo camping...


    to camping mporei na einai kati to "xima", xreiazetai omos poli perissoteri organwsi apo oti ena kirile taksidaki me diamoni se motel....


    erwtisi 1: poses meres tha einai to taksidaki? (rouxa, kathariotita, money)

    erwtisi 2: posa km tha kaneis me moto kata meso oro tin mera? (kourasi, baros mixanis)

    erwtisi 3: pou tha meinw? (se bounokorfi=krio, se potami=kounoupia, se dasos=fidoskino, se organwmeno camping, ktl)

    erwtisi 4: poso psixologika k swmatika etoimos kai ksekourastos tha eisai tin imera pou tha ksekinas?


    autes tis erwtiseis prepei na tis kaneis kathe fora pou sxediazeis ena taksidaki kai skefteesai to camping...

    kai molis tis apantiseis tha mporeseis na ipologiseis ti xreiazesai...


    px gia 3mero camping se bounokorfi xwris peretairw metakinisi...(3 meres tha kathomai stin skini) den xreiazesai tpt... kai etsi opos eisai pas...

    gia 3mero tour (tha ferw volta oli tin peloponiso kai tha koimamai 6 wres stinh skini) to mono pou xreiazesai einai lefta... min to skefteis na mineis se skini... tin mamises....

    auta...

    kai na ipologiseis kai tin afiksi twn Rwswn an exeis ginaika mazi...

  10. #25
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Λοιπον δεν ξερω αν ψαχνεις για σκηνη παρε η polo η terra 4αρες.Οπωσδηποτε igloo
    Φουσκωτα στρωματα θαλασσας για στρωματα
    υπαρχουν και φουσκωτα μαξιλαρακια
    Λαμπα θυελλης με γκαζι
    γκαζακι για καφεδες και τα ρεστα και κανα φαγητουλι
    αουταν οπωσδηποτε
    Σκοινι μπολικο (σπαγκος για να δεσεις τη σκηνη)
    φακους.
    Τωρα αμα θες παρε και κανα σεντονακι μαζι και ασε το σλιπινκ για αλλη φαση.
    Αυτα για αρχη και μετα εσυ αποφασιζεις τι ανεσεις θες.

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199
    Ετσι μπραβο!!

    Διότι η σκηνη για διανυκτέρευση είναι και οχι για διαμονή



    www.copacampagnia.gr

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της asmar
    Εγγραφή
    27/02/2003
    Μηνύματα
    108

    Smile Χρειάζεσαι όλα τα παρακάτω ή μερικά απο αυτά....

    Χρειάζεσαι οπωσδήποτε:

    1.Αντίσκηνο 4 εποχών, τιμή απο 300 ευρώ + (προτίμησε Salewa που είναι και σχετικά φτηνά αντίσκηνα. Για κορυφαίο πάρε κάτι απο North Face.
    2.Υπνόσακκό μέχρι 0oC comport μέχρι 900γρ, τιμή 80 ευρώ +
    3.Φακό κεφαλής Petzl , τιμή 50 ευρώ +
    4.Υπόστρωμα φουσκωτό ορειβατικό. Αναφέρομαι σε ορειβατικό μιας και είναι μικρά σε όγκο. Τιμή 100 ευρώ +

    Τα παραπάνω είναι η καλύτερη λύση για πάντα και καταλαμβάνουν μισή βαλίτσα 45 λίτρων.

    Κατά τη γνώμη μου μην συμβιβαστείς με κάτι πιο φτηνό γιατί στο τέλος θα τα πληρώσεις διπλά.

    Όλα μπορείς να τα προμηθευτείς απο τον Δημητριάδη (Πειραιώς) ή απο τον Θάνο στο μοναστηράκι. Τα 2 αυτά καταστήματα έχουν τις καλύτερες τιμές. Τα υπόλοιπα είναι φωτιά......

    Ότι άλλο θες εδω είμαστε.

    ΥΓ: Τα παραπάνω στα γράφω απο προσωπική εμπειρία σαν μοτοσικλετιστής και αναρριχητής-ορειβάτης.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	spathixania_jpg.jpg 
Προβολές:	285 
Μέγεθος:	30,9 KB 
ID:	1707

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2002
    Μηνύματα
    200
    Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind

    px gia 3mero camping se bounokorfi xwris peretairw metakinisi...(3 meres tha kathomai stin skini) den xreiazesai tpt... kai etsi opos eisai pas...
    δηλαδή για να πάω σε βουνοκορφή για 3 μέρες και να μείνω 3 μέρες στην σκηνή ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΠΑΩ.Όταν πεινάσω τι κάνω?Παίρνω delivery?

    Ρε τι λέτε ρεεεε???Πάτε καλά?
    Εκτός και αν 3 μέρες πίνω χασισάκι και γουστάρω δεν καταλαβαίνω τίποτα δηλαδή.
    Εκτός και αν η βουνοκορφή είναι ο Λυκαβητός!!

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2002
    Μηνύματα
    200

    Re: Χρειάζεσαι όλα τα παρακάτω ή μερικά απο αυτά....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από asmar
    Χρειάζεσαι οπωσδήποτε:

    1.Αντίσκηνο 4 εποχών, τιμή απο 300 ευρώ + (προτίμησε Salewa που είναι και σχετικά φτηνά αντίσκηνα. Για κορυφαίο πάρε κάτι απο North Face.
    2.Υπνόσακκό μέχρι 0oC comport μέχρι 900γρ, τιμή 80 ευρώ +
    3.Φακό κεφαλής Petzl , τιμή 50 ευρώ +
    4.Υπόστρωμα φουσκωτό ορειβατικό. Αναφέρομαι σε ορειβατικό μιας και είναι μικρά σε όγκο. Τιμή 100 ευρώ +

    Τα παραπάνω είναι η καλύτερη λύση για πάντα και καταλαμβάνουν μισή βαλίτσα 45 λίτρων.

    Κατά τη γνώμη μου μην συμβιβαστείς με κάτι πιο φτηνό γιατί στο τέλος θα τα πληρώσεις διπλά.

    Όλα μπορείς να τα προμηθευτείς απο τον Δημητριάδη (Πειραιώς) ή απο τον Θάνο στο μοναστηράκι. Τα 2 αυτά καταστήματα έχουν τις καλύτερες τιμές. Τα υπόλοιπα είναι φωτιά......

    Ότι άλλο θες εδω είμαστε.

    ΥΓ: Τα παραπάνω στα γράφω απο προσωπική εμπειρία σαν μοτοσικλετιστής και αναρριχητής-ορειβάτης.
    Έλα μωρέ Στέλιο γίνεσαι υπερβολικός.Τα άλλα παιδιά λένε να μην πάρω τίποτα.Γιατί τίποτα δεν χρειάζεται.Βλέπεις η σκηνή είναι μόνο για διανυκτέρευση και όχι για διαμονή και άλλα τέτοια.Τι όλο το σπίτι θα πάρω?Χρειάζονται όλα αυτά?Ο άλλος για 3ήμερο στο βουνό δεν χρειάζεται τίποτα!Σίγουρα έχεις εμπειρία?

    Υ.Γ Στέλιο ευχαριστώ πολύ!!

  15. #30
    μμμμμμμμμμμμμμ!!!!! Το avatar του/της petridist
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    446

    Re: Χρειάζεσαι όλα τα παρακάτω ή μερικά απο αυτά....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από asmar
    Χρειάζεσαι οπωσδήποτε:

    1.Αντίσκηνο 4 εποχών, τιμή απο 300 ευρώ + (προτίμησε Salewa που είναι και σχετικά φτηνά αντίσκηνα. Για κορυφαίο πάρε κάτι απο North Face.
    2.Υπνόσακκό μέχρι 0oC comport μέχρι 900γρ, τιμή 80 ευρώ +
    3.Φακό κεφαλής Petzl , τιμή 50 ευρώ +
    4.Υπόστρωμα φουσκωτό ορειβατικό. Αναφέρομαι σε ορειβατικό μιας και είναι μικρά σε όγκο. Τιμή 100 ευρώ +


    Κατά τη γνώμη μου μην συμβιβαστείς με κάτι πιο φτηνό γιατί στο τέλος θα τα πληρώσεις διπλά.
    εεεεεεεεεεεεεεεε???? κουφάθηκα τώρα λέμε??? ρε bikers για καλοκαιράκι δεν ενδιαφέρεσαι??

    ή μήπως θα πας να κατακτήσεις το everest??

    ρε asmar καλά αυτά που λες, αλλα με αυτά τα φράγκα πας χαλαρα ξενοδοχείο.... πολύ ακριβά ρε φίλε!!!

    εγώ πήγα γύρο πελλοπονήσου καμπιγκ (και ας λεει ο monster οτι δε γίνεται...) και ο εξοπλισμός μου (χωρίς ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα) κόστισε 50 ευρώ ΟΛΑ!!!

    χαλαρώστε λίγο ρε παιδιά...
    Μια μέρα παιδιά μου....,, μου φέρνουν ένα κομμάτι τιτάνιο ναααααααα!!!! Τι να το κάνω σκέφτομαι????????


    FZ6 RULEZ!!!

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Camping και βρεγμένος εξοπλισμός
    από Kosak στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2014, 19:33
  2. εξοπλισμος
    από ruyjin στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2005, 23:04
  3. camping ΚΟΥΚΟΥΝΑΡΙΕΣ
    από bamboozler στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2005, 08:54
  4. Εξοπλισμος εκτος ρουχων-κρανων
    από Giannis_L στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2005, 21:31
  5. POLO για Camping ..
    από jimbar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2005, 21:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF