Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 58

Θέμα: Εξοπλισμός camping...

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2002
    Μηνύματα
    200

    Re: Re: Χρειάζεσαι όλα τα παρακάτω ή μερικά απο αυτά....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από petridist
    εεεεεεεεεεεεεεεε???? κουφάθηκα τώρα λέμε??? ρε bikers για καλοκαιράκι δεν ενδιαφέρεσαι??

    ή μήπως θα πας να κατακτήσεις το everest??

    ρε asmar καλά αυτά που λες, αλλα με αυτά τα φράγκα πας χαλαρα ξενοδοχείο.... πολύ ακριβά ρε φίλε!!!

    εγώ πήγα γύρο πελλοπονήσου καμπιγκ (και ας λεει ο monster οτι δε γίνεται...) και ο εξοπλισμός μου (χωρίς ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα) κόστισε 50 ευρώ ΟΛΑ!!!

    χαλαρώστε λίγο ρε παιδιά...
    Καταρχήν ΜΙΑ φορά τα αγοράζεις.Οπότε αυτό που λες περί ξενοδοχείου δεν ισχύει.Και εκτός αυτού την αράζεις όπου γουστάρεις και δεν αγχώνεσαι αν υπάρχουν δωμάτια κτλ.
    Παρόλα αυτά μου φάνηκαν και μένα κάπως ακριβά.

    Με 50 Eyro τα πήρες όλα??? Και την σκηνή?Τέλος πάντων.Ίσως να είναι και έτσι.

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199

    Thumbs up

    Συμφωνω με τον petridist!!

    Εκανα μια προσθεση να δω περιπου ποσο θα κοστισει ολη αυτη η ιστορια και βγηκε 530€ περιπου και βαλε

    Τι λετε τωρα??

    Αυτα ειναι για αυτους που το γουσταρουν πολυ και ταξιδευουν σχεδον παντα ετσι και οχι για αυτους που θα πανε μια ή δυο φορες το καλοκαιρι κιολας!!
    www.copacampagnia.gr

  3. #33
    μμμμμμμμμμμμμμ!!!!! Το avatar του/της petridist
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    446

    Smile .

    bikers η σκηνή μου ήταν 2 ατόμων (ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ) και κόστισε λίγο (20 ευρώ περίπου)... αλλά πήρα μιά χύμα σκηνή.. ούτε μάρκα ούτε τίποτα.. και έβρεξε και λίγο και κανένα πρόβλημα..

    Οπότε άντε να σου βγουν όλα 70-100?? και πολλά είναι.. Νομίζω ότι όλα μπορούν να γίνουν απλά και φτηνά!

    Καλός ο επαγγελματικός εξοπλισμός, αλλά για κάποιον που πραγματικά τον χρειάζεται και όχι για κάποιον που πάει χαλαρά καμπιγκ καλοκαιράκι κλπ

    βέβαια όλα τα παραπάνω δε έχουν νόημα αν έχεις να διαθέσεις τα άπειρα φράγκα και δε σε νοιάζει τοτε ναι πάρε το καλύτερο.. αλλά τότε μιλάμε σε διαφορετικά μήκη κύματος..

    Άντε καλή αναζήτηση
    Μια μέρα παιδιά μου....,, μου φέρνουν ένα κομμάτι τιτάνιο ναααααααα!!!! Τι να το κάνω σκέφτομαι????????


    FZ6 RULEZ!!!

  4. #34
    μμμμμμμμμμμμμμ!!!!! Το avatar του/της petridist
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    446
    Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
    Εκανα μια προσθεση να δω περιπου ποσο θα κοστισει ολη αυτη η ιστορια και βγηκε 530€ περιπου και βαλε

    Τι λετε τωρα??

    530 ευρώ / 70 (περίπου) = 8 εξοπλισμοί (περίπου)

    αν κάθε 2 χρόνια (ελάχιστος χρόνος), τα πετάς όλα και παίρνεις καινούρια.....

    για 16 χρόνια είσαι καλυμμένος!!!! (και σε διαφορετικά σχέδια σκηνής χεχε)

    ε μετά απο 16 χρόνια θα έχετε 4 παιδιά και τροχόσπιτο!!!:rotflmao:
    Μια μέρα παιδιά μου....,, μου φέρνουν ένα κομμάτι τιτάνιο ναααααααα!!!! Τι να το κάνω σκέφτομαι????????


    FZ6 RULEZ!!!

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της asmar
    Εγγραφή
    27/02/2003
    Μηνύματα
    108

    Re: Re: Χρειάζεσαι όλα τα παρακάτω ή μερικά απο αυτά....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από petridist
    εεεεεεεεεεεεεεεε???? κουφάθηκα τώρα λέμε??? ρε bikers για καλοκαιράκι δεν ενδιαφέρεσαι??
    Δηλ αμα μείνεις στην Κατάρα Ιούλιο είσαι σίγουρος ότι θα τη βγάλεις με ένα αντίκσηνο 10 ευρώ; Το αντίσκηνο είναι MUST να είναι 4 εποχών.

    ή μήπως θα πας να κατακτήσεις το everest??
    Για το Έβερεστ ο εξοπλισμός είναι πολύ ακριβότερος....

    ρε asmar καλά αυτά που λες, αλλα με αυτά τα φράγκα πας χαλαρα ξενοδοχείο.... πολύ ακριβά ρε φίλε!!!
    Απο το 1997 που απολύθηκα απο τον καταραμένο Ελληνικό Στρατό μέχρι το 2000 είχα μείνει 4 Σαββατοκύριακα στο σπίτι.
    Όλα τα υπόλοιπα σε αντίσκηνο, λες να έβγαινε φτηνότερα το ξενοδοχείο; Άσε που δεν υπάρχει στα καλύτερα μέρη.....βλέπε φώτο....

    εγώ πήγα γύρο πελλοπονήσου καμπιγκ (και ας λεει ο monster οτι δε γίνεται...) και ο εξοπλισμός μου (χωρίς ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα) κόστισε 50 ευρώ ΟΛΑ!!!
    Εγώ έχω μείνει στον Όλυμπο χειμώνα με -5 περίπου, χωρίς αντίσκηνο πάνω στο χιόνι και δεν μου κόστισε τίποτα!
    Θα με χαλούσε λες ένα αντίσκηνο;

    χαλαρώστε λίγο ρε παιδιά...
    Έχω αράξει στο γραφείο και χαζεύω μια απίστευτη Αγγλιδούλα που είναι εδω δίπλα.......λες να μην έχω χαλαρώσει;;;

    Την καλησπέρα μου στο φόρουμ και Bikersonly μην μασάς ΚΑΙ ΑΚΟΥ ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ ! χα χα

  6. #36
    μμμμμμμμμμμμμμ!!!!! Το avatar του/της petridist
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    446

    Talking Πσιτ asmar

    Καλή η αγγλίδα??

    Μόνος σου είπες οτι κάθε σκ αντισκοινώνεσαι!!! Ε αν κάποιος θέλει να κάνει το ίδιο θα συμφωνήσω πλήρως με σένα..

    Όσο για την κατάρα... σιγά μην κάνω κάμπιγκ εκει

    Γούστα είναι αυτά βέβαια...

    Και για να εξηγηθω εγώ μιλάω για το κλασσικό καμπινγκ παραλία, ζέστη του κερατά.. μεσα-έξω θάλασσα κλπ κλπ κλπ...

    Οπότε τα γούστα του καθενός καθορίζουν τις ανάγκες..

    και όσο για χαλαρό βουνάκι .. (όχι χιονισμένο όλυμπο) πάρε κι ένα sleeping bag και μια μαλλινη μπλουζα..

    Πάντως για τη δική σου περίπτωση είμαι απόλυτα σύμφωνος!!

    Τί έγινε τελικά η αγγλίδα? Σε τουριστικό γραφείο δουλευεις?
    Μια μέρα παιδιά μου....,, μου φέρνουν ένα κομμάτι τιτάνιο ναααααααα!!!! Τι να το κάνω σκέφτομαι????????


    FZ6 RULEZ!!!

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2002
    Μηνύματα
    200
    Αυτό που εγώ είδα από τιμές πάνω κάτω όλα μαζί πάνε γύρω στα 200 euro.Και μιλάμε για σκηνή 4 ατόμων με διπλό ύφασμα, αδιάβροχη, με παραθυράκι, δυστυχώς δεν θυμάμαι μάρκα, 2 στρώματα φουσκωτά όχι θαλάσσης αλλά με ύφασμα , μία λάμπα που δουλεύει με μπαταρίες,ένα φακό αδιάβροχο,μία τρόμπα για την σκηνή, ένα γκαζάκι,σκοινιά κτλ δύο υποστρώματα,2 sleeping bag, μία τσάντα θερμό που μπορούσες να βάλεις αρκετά πράγματα μέσα για να διατηρείς κρύα αυτά θυμάμαι.Αυτά είναι και τα βασικά πιστεύω.Δεν νομίζω να χρειαστεί και τίποτα άλλο.Και σαν κόστος μικρό και χωράνε όλα αυτά παντού!


    Τελικά μου φαίνεται απάντησα εγώ στον εαυτό μου!

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της asmar
    Εγγραφή
    27/02/2003
    Μηνύματα
    108

    Re: Πσιτ asmar

    Σε τουριστικό γραφείο δουλευεις?
    Όχι, σε πανεπιστήμιο!!!

  9. #39
    "Παππούς" -- (22-05-02) Το avatar του/της jimbar
    Εγγραφή
    30/09/2003
    Μηνύματα
    317
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
    ...
    Καλημέρα και από μένα.

    Λοιπόν, εγώ προτείνω να περάσεις από το μαγαζί του Θανάση, άλλωστε φτιάχνει και καλό καφέ, με πολύ αφρό, και μην ξεχνάμε ότι είναι ο μόνος που γνωρίζω που έχει «αφιερώσει» τα χρόνια του στο αυτού σπορ που λέγετε camping. Μην τον βλέπετε έτσι, διότι θα φανταζόσασταν ότι είναι 85 χρονών; Είδατε τι κάνει το [γ]λίφτινγκ; Λοιπόν σοβαρά γιατί αν θυμώσει δεν θα μου ξαναπλύνει την μηχανή. Είναι πράγματι πολύ περισσότερο καιρό από μένα στο Camping και μπορεί άνετα να σε κατατοπίσει σχετικά με το ΤΙ, ΠΩΣ, ΠΟΤΕ και το ΓΙΑΤΙ, αν χρειαστεί. Εγώ κάνω Camping από το 82 και δεν έχω την εμπειρία του αλλά δεν θα ήτανε και άσχημα να κοιτάζαμε και το Free Camping στην Ζαχάρω που προσφέρει, τουαλέτες, νεροχύτες, ντουζιέρες, πόσιμο νερό και ρεύμα ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΜΙΑ. Απλά τοποθετείς την σκηνή σου και αυτό είναι όλο. Λοιπόν, εξοπλισθείτε γρήγορα διότι το καλοκαίρι έρχεται… άντε να τις στήσουμε [τις σκηνές … έτσι] !!!
    - - - ΠANTA ΟΡΘΙΟΙ !!!! - - -

    ΘΕΕ μου μην φοβάσαι είμαι δίπλα σου!!

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Τρία συνεχόμενα καλοκαίρια πάω σε camping και την μία φορά άραξα εκεί για πάνω από 15 μέρες.

    Ο μόνος εξοπλισμός που είχα ήταν μια σκηνή 4 ατόμων (και ύψους 1.90 για να μην κοπανάω). Ήμασταν δύο άτομα και κοιμόμασταν σαν βασιλιάδες.
    Μετά αυτά τα στρωματάκια που είναι για κάτω από το sleeping bag και τα sleeping bag μας.
    Μετά τα ρούχα μας, τα ξύδια μας και εκεί τέλειωνε ο εξπολισμός μας.

    Το σημαντικότερο που έχεις να πάρεις μαζί σου είναι η γαϊδουρινή σου αναισθησία για τις καταστάσεις στις οποίες θα βρεθείς.
    Εμάς δεν μας ένοιαζε τίποτα (ούτε το πλύσιμο καλα- καλά) και περάσαμε γαμάτα!

    Γι' αυτό τα camping για εσάς τους γηραλέους δεν κάνουν!


  11. #41
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Θοδωράκο.... Θέλεις να ακούσεις κανα βαρύ μεσημεριάτικα????

    :hypnotize
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
    Θοδωράκο.... Θέλεις να ακούσεις κανα βαρύ μεσημεριάτικα????

    :hypnotize
    Μα γιατί;
    Εγώ μια κατάθεση εμπειρίας έκανα!


  13. #43
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Το γηραλέοι δε μου άρεσε..... Άντε πιπίνε!!!

    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αφού είμαι και πολύ μωρό!!!






  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199

    Question Εγω να ρωτησω κατι αλλο...?

    ......καμπινγκ κανεις οπου γουσταρεις ή υπαρχουν ορισμενοι κανονες...?

    Δηλαδη εκει που ταξιδευουμε και βρουμε μια ωραια παραλια ή κατι αλλο τελος παντων μπορουμε να αραξουμε εκει ή θα μας την πεσουν...?

    Τι λετε??
    www.copacampagnia.gr

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Camping και βρεγμένος εξοπλισμός
    από Kosak στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2014, 19:33
  2. εξοπλισμος
    από ruyjin στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2005, 23:04
  3. camping ΚΟΥΚΟΥΝΑΡΙΕΣ
    από bamboozler στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2005, 08:54
  4. Εξοπλισμος εκτος ρουχων-κρανων
    από Giannis_L στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2005, 21:31
  5. POLO για Camping ..
    από jimbar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2005, 21:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF