Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: Τι γνώμη έχετε για τα κράνη Hjc?

  1. #1

    Τι γνώμη έχετε για τα κράνη Hjc?

    απ΄ότι είδα οι τιμές τους είναι πολύ καλές (το ακριβότερο μοντέλο 440€) Γιατι να ξεφραγκιαζόμαστε για ARAI?

  2. #2
    !!!Καλή μέρα!!! Το avatar του/της alex-varadero
    Εγγραφή
    14/12/2005
    Μηνύματα
    109
    file egw exw to hq-1 ayto me ta 440
    den exw empeiria se kala kranoi mias kai einai to prwto ''kalo'' kranos
    genika eimai poly efxaristimenos to peira apo to fc-moto.de kai mou peige 420 ola mazi. den einai megali diafora alla to eixa 6 mines prin to ferei i colori.
    poly kalo kranos ysixo poli kala majilarakia kalos exaerismos alla..... kaki poiothta toy xrvmatos(aeragwgoi klp) den yparxoun
    AKOMA zelatines kai genika den ftanei me tipota ta arai.
    bebaia enia No stin ameriki kai oi times den exoy xefigi teleios.
    psaje sta hot deals toy parapanv site ua deis agv kai arai me 300 h akoma kai 250 eyrw!!!
    marspiedofagos

  3. #3
    Ευχαριστώ φίλε μου.

  4. #4
    και εγω εχω το AC-11 και ειχα ρωτησει και εγω πριν το παρω!
    Καλο κρανος για τα λεφτα του αλλα μπορεις να παρεις και καλυτερο αυτο που δεν μου αρεσε ειναι η ποιοτητα ζελατινας και ο τροπος που κουμπωνει,το επομενο μου θα ειναι ARAI σιγουρα!

    Αμα διαθετεις 600€ παρε ενα arai να ξεμπερδευεις
    Μην υπογραφετε εκει μπορει να χαθει....εδω υπογραψτε στο μπλουζακι μου...θα κανετε φρρρρρρρ να σας ακουσω..φανταστικε τροχονομε.....

  5. #5
    Καπου ειχα ξανααπαντησει σε ερωτηση περι HJC...AC-11 κ εδω...ενας φιλος το ειχε για αρκετο καιρο...πολυ καλο κρανακι για τα λεφτα του (το ειχε παρει σε προσφορα απο νετ γυρω στα 150?) αν θυμαμαι καλα...

    HJC γενικοτερα τα εχουν σε εκτιμηση εξω...δεν ειναι Shoei η Arai αλλα ειναι πολυ καλα κρανη...αν δεν εχεις τα λεφτα για καποιο απο τα απο πανω δυο προτιμησε τα...

    Αν και απο οτι ξερω με 400? βρισκεις Arai απο ebay...κοιταξε το λιγο...

  6. #6
    Τελικά αγόρασα ενα KBC. Με μια πρώτη ματιά μπορώ να πώ οτι είναι πολύ καλό με εξαιρετική ποιότητα βαφής και εγγυηση. Επιπλέον είχε και δώρο δεύτερη ζελατίνα φιμέ.
    Εξακολουθώ να πιστέυω ότι με τα ΑRAI μας τα παίρνουνε χοντρά. Δεν λέω, καλό είναι σαν κράνος αλλά όχι και 700 €!!Εγώ το πήρα μόλις 278...

  7. #7
    Οι εξαερισμοι του KBC ειναι καθετοι η περνανε μεσα απο το κελυφος του κρανους?Τα μαξιλαρακια του ειναι πληρως αφαιρουμενα και πλενομενα?Η ζελατινα κλεινει καλα μπαζει αερα?

    Δωσε τα φωτα και περετερω εντυπωσεις οσο για την βαφη που λες τα περισσοτερα κρανη σημερα εχουν καλη ποιοτητα βαφης αλλα αυτο που μετραει ειναι και το τελικο φινιρισμα,για πες??
    Μην υπογραφετε εκει μπορει να χαθει....εδω υπογραψτε στο μπλουζακι μου...θα κανετε φρρρρρρρ να σας ακουσω..φανταστικε τροχονομε.....

  8. #8
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563
    ΗJC εχω και γω εφεδρικο. Καλο κρανος αλλα εχει πολυ φασαρια και οι εσωτερικες μαξιλαρες που εχει ναι μεν πλενονται αλλα χανουν τη φορμα τους μετα απο κανα χρονο.

    Καλο για λιγο καιρο και οχι για ταχυτητες πανω απο 120.


  9. #9
    Φίλε ela ela δεν καλάβαίνω τι εννοείς για τουε αεραγωγούς.
    Πάντως λειτουργούν άψογα. Επίσης αφαιρείτε όλο το εσωτερικό του κράνους (οχι σαν το shoei xr 1000 που πήρα στην γυνάικα μου και κάνει τα διπλά λεφτά). Επίσης η ζελατίνα εφαρμόζει άψογα και ο ΄θορυβος δεν είναι ιδιαίτερα ενοχλητικός. Όσον αφορά στην ποιότητα εμένα μου φαίνεται μια χαρά


  10. #10
    [IMG]http://[/IMG]


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	vr2gunslinger.jpg 
Προβολές:	1767 
Μέγεθος:	39,1 KB 
ID:	52277

  11. #11
    getting used to pain... Το avatar του/της kakofonixx
    Εγγραφή
    04/10/2003
    Μηνύματα
    317
    αυτο δεν ειναι hjc.... ειναι??
    Εγω εχω ενα ανοιγομενο hjc (το symax - το ακριβοτερο απο τα δυο που φερνει η colori) και μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος
    Εχει αφαιρουμενη επενδυση και δεν εχω παρατηρησει τιποτα με τους αεραγωγους εδω και ενα χρονο που το εχω.
    Απλα σε υψηλες σχετικα ταχυτητες (απο 120 και πανω) εχει θορυβο απο τον αερα, αλλα ουτως ή αλλως ολα τα ανοιγομενα δεν εχουν?

  12. #12
    Aυτο ειναι KBC.αλλα και παλι δεν νομιζω να παιζει συγκριση με ο XR1000.Mporei na kanei to diplasia lefta αλλα δεν παιζει το KBC να προσφερει την ιδια προστασια.Επισης,τι εννοεις οτι αφαιρειται ολο το εσωτερικο??ΚΑι στο Shoei
    γινεται αυτο!
    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

  13. #13
    Γιατί να μην προσφέρουν την ίδια προστασία?? Αφού είναι κατασκευασμένα απο το ίδιο υλικό. Στο Shoei δε αφαιρούνται μόνο τα μάγουλα... (αυτό τουλάχιστον μας έδειξε ο πωλητης)

  14. #14
    Italian Μελος Το avatar του/της Xrider
    Εγγραφή
    09/05/2006
    Μηνύματα
    1.138
    EXO HJC (BLEPE AVATAR) KAI EIMAI POLY EYXARISTHMENOS AKOMA KAI TO KALOKAIRI EIMAI MIA XARA ME TON EXAERISMO.
    OTAN TO PHRA (PRIN ER8EI STHN ELLADA)EPSAXNA GIA ENA SHARK KAI EDO POY EIMAI EPREPE NA PAO STOY DIAOLOY THN MANA GIA NA TO PARO.EIXAN ARAI,AGV,++++,HJC.
    O TYPOS MOY EIXE PEI OTI H ETAIRIA EINAI 8YGATRIKH THS ARAI KAI OTI APLA EINAI FTIAGMENA ALLOY.PSAXNONTAS STO INTERNET OMOS GIATI 8ELLO NA PARO ENA KAINOYRGIO IDIO ME TO PALIO MOY,BRHKA KATI TYPOYS POY TA XRHSIMOPOIOYN SE AGONES KAI AN 8YMAMAI KALA TO MODELLO CL14 DHMIOYRGHSE PROVLHMA STOYS PILOTOYS META APO PTOSH.PARAPONE8HKAN STHN HJC KAI ME THN SEIRA TOYS APESEIRAN TO MODELLO...ALLA MALLON HTAN STHN AGLIA H OLLANDIA...DEN 8YMAMAI.
    if anything just cannot go wrong, it will anyway -Murphy's law

  15. #15
    Επαναφερω αυτο το λιγο παλιο thread γιατι μολις σημερα πηρα ενα δευτερο κρανος, το HJC AC11, και ηθελα να πω δυο πραγματα.

    Σχετικα με το αν ειναι καλα τα κρανη αυτα η οχι, δεν θα το αναλυσω εδω. Ειχα γραψει ενα εκτενες θεμα πριν καιρο για τα κρανη και το ΠΟΣΟ μιας πιανουν τελικα τον κ.... οι μεγαλες εταιριες πονταροντας στην φιρμα και πολυ λιγα απο εκει και περα που να δικαιολογουν διαφορες 500+ ευρω (πχ arai rx7 στα 700 ευρω).

    Το κρανος που πηρα εχει ολες τις πιστοποιησεις Ec22-05, TUV cert κλπ, και ειναι φτιαγμενο απο Κεβλαρ/ανθρακονημα/fiberglass.

    Επισης να πω κατι αλλο. Θα εμπιστευοσασταν ενα κρανος που βλεπετε να φοραει ενας αγωνιζομενος σε πρωταθλημα; Εγω παντως ναι. Το κρανος που πηρα ειναι το ιδιο μοντελο που φοραει ο Μπουστας στο πρωταθλημα φετος. Η σκεψη μου ειναι η εξης απλη: αν αυτο το κρανος ειναι αρκετα καλο ωστε ενας αγωνιζομενος να του εμπιστευεται την ζωη του, τοτε σημαινει οτι ειναι ποιοτικο, ανταγωνιστικο και σιγουρα ασφαλες.

    Σημερα που τα ειδα αρκετα τα κρανη αυτα μου αρεσαν. Και απο ποιοτητα, και απο μαξιλαρακια, και απο το πως καθονται στο κεφαλι μου. Πιστευω οτι για τα λεφτα που δινεις παιρνεις ενα κρανος που μπορει να βλεπει στα ισια τα αντιστοιχα μικρα/μεσαια των μεγαλων οπως shoei, arai, κλπ.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι γνωμη εχετε για τα Modenas?
    από clyde2 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2012, 18:56
  2. τι γνωμη εχετε για τα μαθηματα του 0-300? και η μαλ@κία παει σύννεφο
    από dammed_kittin στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 71
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2007, 10:22
  3. τι γνωμη εχετε για τα λαδια της γιαμαχα?
    από alfa156 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2007, 12:21
  4. Απαντήσεις: 78
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2007, 16:48
  5. ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ 24ωρα Video Club
    από athas62 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2006, 02:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF