Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 28

Θέμα: Γνώμες για τα Ogk κράνη ?

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470

    Γνώμες για τα Ogk κράνη ?

    Εχει πάρει κανεις ?
    Τι λένε ?

  2. #2
    Πού είναι τα κλειδιά μου; Το avatar του/της booZe
    Εγγραφή
    23/07/2003
    Μηνύματα
    118
    Νομίζω ότι ένα τέτοιο έχει ο Ghostrider αλλά καιρό έχω να τον δω στο forum...
    Who needs actions when you've got words?

  3. #3
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    Εγώ φίλε μου έχω το Aeroblade είναι πολύ καλό, έχει άψογη εφαρμογή (τουλάχιστον στην κεφάλα μου), και σταθερότατο στα πολλα κλμ.! Τα μαξιλαράκια είναι αφαιρούμενα καθώς και το υπόλοιπο ύφασμα! Έχει πολύ καλόυς αεραγωγούς! Τα επίπεδα θορύβου είναι σχετικά χαμηλά! Το μόνο που με ενοχλεί λίγο είναι το βάρος του, είναι πάνω απο 1.500 gr! Αλλά τα τελευταία μοντέλα το Aeroblade II και το FF4 είναι πολύ πιο ελαφριά καμία σχέση! (επίσης σου δίνει μαζι και μια φιμέ ζελατίνα που προσαρμόζει πάνω στην διάφανη- εγώ την χρησιμοποιώ πολύ δεν φοράω γυαλιά ηλίου!)

    για περισσότερες πληροφορίες δες:

    www.ogk-helmets.com
    www.ogk-shop.com (για τα τελευταία μοντέλα Aeroblade II & FF4)
    ΤΕΛΟΣ


  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Konti
    Εγώ φίλε μου έχω το Aeroblade είναι πολύ καλό, έχει άψογη εφαρμογή (τουλάχιστον στην κεφάλα μου), και σταθερότατο στα πολλα κλμ.! Τα μαξιλαράκια είναι αφαιρούμενα καθώς και το υπόλοιπο ύφασμα! Έχει πολύ καλόυς αεραγωγούς! Τα επίπεδα θορύβου είναι σχετικά χαμηλά! Το μόνο που με ενοχλεί λίγο είναι το βάρος του, είναι πάνω απο 1.500 gr! Αλλά τα τελευταία μοντέλα το Aeroblade II και το FF4 είναι πολύ πιο ελαφριά καμία σχέση! (επίσης σου δίνει μαζι και μια φιμέ ζελατίνα που προσαρμόζει πάνω στην διάφανη- εγώ την χρησιμοποιώ πολύ δεν φοράω γυαλιά ηλίου!)

    για περισσότερες πληροφορίες δες:

    www.ogk-helmets.com
    www.ogk-shop.com (για τα τελευταία μοντέλα Aeroblade II & FF4)
    Κιεγω για το Aeroblade ΙΙ ενδιαφερομαι.Το φορεσα μεσα στο μαγαζι κανα τεταρτο,συνεχομενα...και ενιωθα λες και ηταν δικο μου το κρανος 3 χρονια.Τελεια εφαρμογη.
    Τον μονο ενδοιασμο που εχω ειναι οτι το μαγαζι τα δινει ολα τα OGK 50% κατω....μετρητοις.
    Οποτε φοβαμαι μην τυχων και κλεινει τπτ η εταιρεία ή κατι τετοιο.
    Φαντασου οτι παιρνω το Aeroblade II με γραφικα απο 510--> 255 !!!
    Αυτο μονο με προβληματιζει...αλλα μάλλον θα προβώ στην αγορά του.

  5. #5
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    Δεν νομίζω να υπάρχει κανένα πρόβλημα! Τώρα τελευταία μάλιστα έχει πέσει και διαφήμηση στα ogk!


    Κι εγώ πριν κάνα χρόνο και...το Aeroblade με τα γραφικά -άσπρο, μπλε- απο 400 Ευρώ το πήρα 250!Πολύ καλή τιμή!

    Πάντως είμαι πάρα πολυ ευχαρηστημένος, όταν αλλάξω κράνος μάλλον για FF4 με βλέπω!

    Στο γνωστό κατάστημα στην καλλιρόης το βρήκες τοσο, έτσι?
    ΤΕΛΟΣ


  6. #6
    Μέλος Το avatar του/της tsofras
    Εγγραφή
    05/05/2006
    Μηνύματα
    96
    Άσχετο...αλλά δεν μας λές που είναι το μαγαζί να τσιμπίσουμε και εμείς κανα κράνος?

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Konti

    Στο γνωστό κατάστημα στην καλλιρόης το βρήκες τοσο, έτσι?
    Exactly !
    Μαλιστα μου εδειξε κιενα OGK μετα απο ατυχημα που το ειχε φερει καποιος πελατης του.
    Χτυπησε σε συγκεκριμενο σημειο....και ολη η κρουση μοιραστηκε σε ολοκληρο το κελυφος κιοχι τοπικα !!!
    Επισης απο μεσα...αφου βγαλανε τις επενδυσεις...δεν ειχε ουτε ραγισμα.
    Επισης και η αεροτομουλα ειναι ολα τα λεφτα


  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tsofras
    Άσχετο...αλλά δεν μας λές που είναι το μαγαζί να τσιμπίσουμε και εμείς κανα κράνος?
    E τι ???
    Ολοι το ιδιο κρανος θα φοράμε ???
    Πως θα ξεχωρίζουμε ???





    Φυσικα και κανω πλακα.....Καλλιροης...κατι....λιγο πιο κατω απο τον Τζωρτζοπουλο...σχεδον απεναντι απο το Μετρο...και λεγεται PRO RIDE !

    Αν παντως ειναι να παρουν κιαλλοι....να μαζευτουμε.....μπας και παρουμε καικανα δώρο....π.χ. την φιμε ζελατινα που στοιχιζει 70 euro

  9. #9
    έχω το FF3 και ενώ αρχικά με είχε εντυπωσιάσει, στη συνέχεια μάλλον το μετάνιωσα:
    1) Ποιότητα βαφής ανύπαρκτη, καμία στρώση από βερνίκι, με αποτέλεσμα να μπορείς να του βγάλεις χρώμα ακόμα και με το νύχι.
    2) ζελατίνα από τις χειρότερες που έχω δει. Χαράζει πολύ έυκολα (αντιχαρακτική κατά τα άλλα, μη χεσω...), θαμπώνει του κερατά μόλις πιάσει λίγο κρύο.
    3) θόρυβος υπερβολικός, αν και αυτό δικαιολογείται με αυτά τα ματσούκια που προεξέχουν εκεί πάνω ως αεραγωγοί. Μακρινή βόλτα μόνο με ωτοασπίδες, διαφορετικά κατεβαίνω από τη μηχανή και είμαι "κουδούνι"
    4) η εφαρμογή του ήταν καλή στην αρχή. μετά από 2 χρόνια όμως, τα μαξιλαράκια έχουν υποχωρήσει και γενικά το κράνος έχει "τζόγο"
    5) το εξωτερικό μαξιλάρι που είναι στο πίσω-κάτω μέρος, στη βάση του κράνους στον αυχενα, έχει κάνει σκασίματα.

    Στα υπόψη, είναι ενα κράνος που δεν το χρησιμοποιώ καθημερινά παρά μόνο στην βόλτα του σαβατοκύριακου ή στην πίστα.

    Στα θετικά είναι:
    1) η σταθερότητα στα πολλά χλμ, αυτό το φλαπ που έχει δουλεύει πραγματικά!
    2) η εμπιστοσύνη που εμπνέει το κέλυφος. αυτό το πράγμα πρέπει να είναι οχι απλά διπλό ή τριπλό, αλλα τετραπλό. είναι απο τα λίγα κράνη που έχει πιστοποίηση BS

    Τι από τα παραπάνω έχει βελτιωθεί στο FF4, δεν ξέρω. Πάντως το επόμενο κράνος μου δεν θα είναι ogk

  10. #10
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    Για την ακρίβεια Καλλιρόης 57-59, Τηλ. 2109218974!

    Την φιμέ μεμβράνη που προσαρμόζει στην διάφανη δεν σου την δείνει standard?
    ΤΕΛΟΣ


  11. #11
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    Εγώ πάντως το χρησιμοποιώ καθημερινά (χειμώνα-καλοκαίρι)! Το έχω 1,5 χρόνο είμαι ευχαρηστημένος-Το μόνο που με προβληματίζει κάπως ειναι το βάρος του! Αλλα το ΙΙ και το FF4 πιστεύω θα είναι πολύ πιο ελαφριά! Όντως η ζελατίνα θαμπώνει στα κρύα όταν είσαι σε στάση αλλά έχω βάλει μια αντιθαμβοτική μεμβράνη και είμαι ΟΚ!
    ΤΕΛΟΣ


  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Konti
    Την φιμέ μεμβράνη που προσαρμόζει στην διάφανη δεν σου την δείνει standard?
    Τουλαχιστον δεν μου ειπε κατι τετοιο.

    οσο για το πολυ χρησιμο ποστ του παραπανω φίλου....δεν με πειραζει αν ¨ξεφουσκώσει" μετα απο 2 χρόνια....ποτε δεν κρατησα κράνος πανω απο 3 χρόνια...ολα διαλύονται μιας και δεν τα προσεχω ευλαβικα και για το θορυβο στην εθνικη χρησιμοποιοω παντα οτασπιδες...σιγα μην ψαχνω να βρψ το πιο ησυχο κρανος...νομιζω πψς δεν υπαρχει κατι τετοιο.

    Και για να προλαβω καποιους.....με τις οτασπίδες δεν κουφαινεσαι τελειως οπως πολλοι πιστευουν...ακους τα πάντα....κορνες ομηλιες κλπ....απλα με πιο "βουβο" ηχο.
    Ο αερας δε.....χανεται τελειως.....

  13. #13
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    Τουλαχιστον δεν μου ειπε κατι τετοιο.

    Νομίζω ότι θα το έχει standard με κάθε (επιφύλαξη)! Γιατί ούτε εμένα μου είχε πεί τίποτα αλλά ήταν μεσ' την συσκευασία. Ρωτα πάντως!!!! !
    ΤΕΛΟΣ


  14. #14
    Μέλος Το avatar του/της tsofras
    Εγγραφή
    05/05/2006
    Μηνύματα
    96
    Αν παντως ειναι να παρουν κιαλλοι....να μαζευτουμε.....μπας και παρουμε καικανα δώρο....π.χ. την φιμε ζελατινα που στοιχιζει 70 euro
    Ευχαριστώ φίλε μου, εγώ μέσα είμαι

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2005
    Μηνύματα
    13
    Μόλις πήρα ένα OGK aeroblade II MONDA design .
    Αρχική τιμή 510 ευρώ και με την έκπτωση 255 ευρώ . Μισή τίμή μου είπε οκ . Το αγόρασα και προς το παρόν όλα οκ .
    ΠΡΟΣΟΧΗ άν μπείτε στο σίτε της εταιρίας θα δείτε ότι τα κράνη έχουν 330 ευρώ όπότε μην μασάτε ότι έχουν 500 και 600 ευρώ .
    Κατα τα άλλα το κράνος είναι φοβερό !!!!!!!!!!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γνώμες για τα φίλτρα αέρος K&N
    από manolis1980 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2013, 22:40
  2. Τι γνώμη έχετε για τα κράνη Hjc?
    από GATHAN στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2007, 23:52
  3. Άλλη μια βαρετή συζήτηση για τα κράνη
    από zireous στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2007, 23:35
  4. ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤ ΓΙΑ ΤΑ Ogk??
    από GTZ750 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2006, 08:22
  5. Μέχρι αύριο για τα σήματα...
    από DIT στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2003, 17:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF