Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 34

Θέμα: INNOVA or CRYPTON

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/04/2006
    Μηνύματα
    6

    INNOVA or CRYPTON

    καλημερα παιδια,

    σκεφτομαι να παρω μια παπια για τις μικρες μετακινησεις μου μεσα στην πολη και για την αποφυγη φθορων στο μεγαλο (Κ6 1000)


    ειμαι μεταξυ honda (innova) και yamaha (crypton)

    εσεις τι προτεινετε???


    ευχαριστω,
    φιλικα

    δημητρης

  2. #2
    Proteinw antallagh tou k6 sou me to innova mou!Ti les??

    Sovara twra to innova einai pio dunato, to exw 3 xronia kai den exei vgalei tpt, den kaiei tpt..

    Parto alla prosexe giati exei polu gazi kai thelei xeria!!


  3. #3
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Μη τα ξαναλεμε.... για παπια:

    --->MODENAS<---

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    Μη τα ξαναλεμε.... για παπια:

    --->MODENAS<---
    Ergaleio thelei o anthrwpos!
    An thelei epidoseis exei kai to K6!

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    110
    Για το crypton δν ξέρω,πάντως το innova στο προτείνω

  6. #6
    εχω περασει και απο τα δυο και θα προτεινα χαλαρα το crypton!
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  7. #7
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MvP
    Ergaleio thelei o anthrwpos!
    An thelei epidoseis exei kai to K6!


  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    Σταματα ρε IDI

    μας λες?

    Προτεινεις το πιστιαρικο στο παιδι... :rotflmao:

    Επι του θεματος

    Προτεινω Crypton γιατι εχω ακουσει πολυ καλα λογια και ειδικα απο deliverades και οχι τοσο καλα για το Inova (ποιοτικα δεν ηταν σαν τα παλιοτερα κατοσταρια Αστρεα κτλ κτλ )

    Αν και θα κοιταζα και Modenas
    http://kelecarbon.blogspot.gr

    Γιατι ενας χρονος δεν ειναι αρκετος και οι 4 χαλανε 2 ασκοπα........

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Το crypton το καινουργιο το εχω δουλεψει πολυ και εχω να πω τα καλυτερα.
    Σκυλι, φοβερα φρενα και αισθηση για παπι, καλες αναρτησεις (αν και "πεφτουν" σχετικα γρηγορα οπως στα περισσοτερα συγχρονα παπια), πολυ καλος κινητηρας με ροπη απο χαμηλα, το τελειο παπι κοινως.

    Τωρα οσοι ασχολουνται γνωριζουν οτι ενα μεγαλο ποσοστο των Innova πασχει απο φριχτη καταναλωση λαδιου σε σημειο που αν δεν το προσεξεις θα παρεις το μοτερ στο χερι οπως εχω δει τουλαχιστον 2 φορες να γινεται στο συνεργειο που παω το μηχανακι μου,σοβαρα προβληματα κυριως στο πισω φρενο και στα ηλεκτρικα(αυτο το εχω ακουσει, αλλα ολα τα υπολοιπα που ανεφερα τα εχω δει να συμβαινουν) .

    Προς το παρον ξεχνα τα παπια χοντα ετσι απλα....
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  10. #10
    Έχω κάνει πάνω από 15.000 χιλιόμετρα με το innova κι έχω να πω μερικά πράγματα. Με τα λάδια δεν είχα πρόβλημα, δεν έχει στάξει ούτε σταγόνα. Το πρόβλημα του είναι ότι τρίζουν τα πλαστικά μπροστά όπως και το πίσω φρένο. επίσης όταν βάζεις δεύτερη ταχύτητα συνήθως κάνει ένα δυνατό ήχο, στις άλλες ταχύτητες δεν το κάνει. Επίσης με δεύτερο άτομο σε ανηφόρες ζορίζεται αρκετά. Το βασικό μειονέκτημα του πάντως είναι ότι η δεύτερη ταχύτητα χαμηλά δεν τραβάει καθόλου, για να τραβήξει θα πρέπει να αλλάξεις από πρώτη σε δευτέρα μετά τα 30χλμ/ώρα και ειδικά σε ανηφόρες και/ή με δεύτερο άτομο θα έχεις πρόβλημα. Το crypton δεν το ξέρω αλλά απ'ότι μου έχουν πει το μειονέκτημα του είναι ότι δεν έχει καλά φώτα.

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    110
    Λοιπόν επειδή το έχω αρκετό καιρό το innova πλεον, να πω και γω μερικά πράγματα.Για τα λάδια δν τίθεται θέμα τουλάχιστον μέχρι στιγμής στο δικό μου.Τα πλαστικά του φαναριού τρίζουν όντως αλλά απ'ότι ξέρω διορθώνεται το πρόβλημα και το έχουν κάνει και άτομα από το forum.Και για την δευτέρα ισχύει ο θόρυβος αλλά όχι για κάθε φορά εμένα γίνεται αυτό συνήθως μόλις ξεκινάω και την βάζω για πρώτη φορά στη διαδρομή.Από τράβηγμα με δύο άτομα εγώ είμαι ευχαριστημένος,εντάξει δν "αρπάζει" καλά αμέσως θέλει να πάρει λίγες στροφές πρώτα αλλά εντάξει παπί είναι...ξέρω γω..Βασικά για όσους ξέρουν στη Θεσσαλονίκη έχω ανέβει παρά πολλές φορές διπλός στην άνω πόλη, στις ανηφόρες με το πλακόστρωτο...με δευτέρα μονός πάω άνετα μπορώ να πω με διπλή όμως δεν παει αλλά γι αυτό έχουμε και την πρώτη.Γενικά όλα καλά με το παπί...

  12. #12
    Το innova με ένα καλό φτιάξιμο (που θα του δώσει λίγο νεύρο παραπάνω) θα είναι ότι πρέπει για την πόλη. Αν όμως το αφήσεις όπως είναι απ'τη μάνα του σου σπάει τα νεύρα γιατί είναι πολύ ψόφιο χαμηλά και χρειάζεται υπομονή μέχρι να ανεβάσει στροφές . Εμένα προσωπικά με έχει ξενερώσει πολύ αυτό το πράγμα. Κατά τα άλλα και με εξαίρεση τα τριξίματα που κάνει είναι ένα πολύ αξιόπιστο μηχανάκι για την πόλη και πολύ οικονομικό.

  13. #13
    Tha pw kai egw gia to innova:

    Exw kanei panw tou sxedon 40000km.. kai exw na pw oti pataei to crypton eidika stis ypsiles strofes, ladia (pou diavasa parapanw) den kaei etsi eukola, h 1h taxuthta ftanei kai mexri ta 40+km/h, o kinhthras kanei enan polu g@mato hxo stis psiles, den mou exei vgalei oute mhxaniko oute hlektriko provlima!
    Meionekthmata exei oti trizei to plastiko tou fanariou, to opoio omws diwrthwnetai DWREAN me ena sfougaraki, kai oti ta prohgoumena montela eixan tampouro to opoio sfurizei mexri na luanthoun ta takakia tou.

    Gia auth thn antallagh pou sou eipa sthn arxh ti les?

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    :rotflmao:

    Καλα ρε παιδες τα δικα σας δεν καινε λαδι οκ το επιασα.

    Καλου κακου ομως μετρηστε και το λαδακι του στην επομενη αλλαγη, για να αποφυγετε εκπληξεις:rotflmao:
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  15. #15
    Αποσυντονισμένο Μέλος Το avatar του/της Desperado
    Εγγραφή
    07/09/2005
    Μηνύματα
    438
    Εγώ πάντως θα ψήφιζα χαλαρά Crypton , γιατί και ομορφότερο είναι (υποκειμενικό) και είναι σκυλί ,(φίλος με παλιότερο crypton έχει κάνει 85000 χλμ. και του αλλάζει λάδια όποτε το θυμάται......άντε και κανένα μπουζί!!!! ) έχει φτηνότερα ανταλλακτικά και καλύτερη σαφώς αντιπροσωπεία......(ρώτα τους φίλους με innova πόσο πάνε τα πλαστικά εάν στο ρίξουν κάτω και σπάσουν.....)

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. cbr125 or crypton x 135 or cbf 125 ???? sos
    από NinjaLover στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2009, 14:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF