Σελίδα 12 από 22 ΠρώτοΠρώτο ... 27891011121314151617 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 180 από 320

Θέμα: Transalp 650 ή V-STROM 650 εσείς τι θα αγοράζατε?

  1. #166
    σημ. τωρα ειδα πως το θεμα ειναι απο 2006, ειπα και 'γω v-strom του '04 με 5500...

    τεσπα.
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  2. #167
    Φιλε terens μου φαινεται πως και συ(οπως και οι περισσοτεροι εδω μεσα)μιλας χωρις πραγματικα τεκμηρια,επειδη απλα γουσταρεις παραπανω το vstrom και γενικα οσοι γουσταρουν το vstrom εχουν αυτη την τακτικη εδω μεσα.

    [/B][/QUOTE]


    .................................................................................................... .........................................








    NA TO ΠΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ...............??






    Δέν πρόσεξες πώς έγραψα ότι ήμουν κάτοχος καί τών δύο μηχανών.
    Αύτή τή στιγμή δέν έχω Βεστρόμ...!!
    Νταιβέρσιον καί Χαγιαμπούζα έχω.
    ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΑΩ......χα, χα......
    Όπότε καί άντικειμενικός κατά τά δικά σου πρότυπα προσπαθώ νά είμαι καί
    σέ τελική άνάλυση τί καλύτερο άπό τό νά καβαλάς κάτι.
    ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΓΡΑΨΕΙ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΜΕ ΒΕΣΤΡΟΜ...??
    Ξεκινάμε άπό τό ότι ΔΕΝ ΚΑΙΓΟΜΑΙ γιά νά άποδείξω τίποτε...!!
    Τίς έμπειρίες μου γράφω,ούτε φανατίλα είμαι......
    Μόνο τά δύο Χαγιαμπούζα κατάφεραν νά μέ κάνουν νά τά κρατήσω
    4 χρόνια τό παλιό καί 3,5 τώρα τό καινούργιο.
    Συνεπώς δέν έχω κανέναν λόγο νά μεροληπτώ.
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.
    Καί άν δέ μετράει ή γνώμη κάποιου πού τά καβάλησε άμφότερα,
    ΤΙ ΤΕΚΜΗΡΙΟ ΨΑΧΝΕΙΣ..??
    Μάλλον βλέπω άπό τήν πλευρά σου ένα πάθος νά ύποστηρίξεις
    τήν έπιλογή σου.
    Όταν συγκρίνεις καρμπυρατέρ μέ ψεκασμό,πλαίσιο σίδερο μέ άλουμίνιο
    έπειδή ντεμέκ πάει χώμα,λές καί τά μηχανάκια είναι γιά χώμα μέ τά 200 κιλά,
    όταν μού λές πήγα 10κμ. μέ σκασμένο λάστιχο καί τό χρησιμοποιείς αύτό
    σάν έπιχείρημα γιά νά μού πείς νά ξαναγυρίσουμε στή σαμπρέλλα όταν
    μέχρι καί τό έντούρο πήγε στά έλαστικά χωρίς αύτήν,
    όταν μού λές ότι ταξιδεύει καλύτερα μέ τό κοντύτερο μεταξόνιο,
    καί τήν πολύ μικρότερη σέλλα είδικά γιά τόν δεύτερο,όταν λές ότι παρέχει
    σχεδόν ίση προστασία άπό τόν άέρα.................κ.λ.π.....κ.λ.π......
    Ε ΤΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΦΑΝΑΤΙΣΜΕΝΟΣ
    μέ τήν έπιλογή σου,όπου όλα σού φαίνονται ρόδινα.....
    Τό τρανσάλπ φίλε μου ΗΤΑΝ, ένα φοβερό μηχανάκι ,άλλά ΗΤΑΝ.
    Τό Βεστρόμ είναι ένα σύγχρονο τρανσάλπ....!!!
    Σέ όλα καλύτερο....!!
    Άν θές νά πάς χώμα ,πάρε κανένα 250άρι έως 400σάρι μέ 130-140 κιλά τό πολύ
    καί παίξε.
    Άσε τά τρανσάλπ καί τά Βεστρόμ ,ΑΠΛΑ νά περνάνε άπό χωματόδρομους...!!!

    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ 700...??

    Όντως μιά μεγάλη Ίταλοισπανική πατάτα πού έχασε άκόμα καί αύτή
    τήν άξιοπιστία τής Χόντα πού ήταν κάποτε τό καμάρι τού Σοιχίρο....!!!
    MADE IN ITALY.........
    Μπές καί διάβασε τά κουσούρια του,δές τή σύντομη ζωή του
    τό άποτυχημένο έμπορικό πέρασμα του,τήν τετραετία πού πέρασε.
    Άν δέν τό έλεγαν τρανσάλπ δέ θά τό ήξερε ούτε ή μάνα του..!!
    Eίχε μιά είκοσαετή ίστορία πίσω του καί ένα όνομα θρύλο.
    ΚΑΙ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΠΑΤΑΤΑ........!!!!
    Γιαυτό καί τελείωσε τόσο γρήγορα.
    Τό 700 βγήκε γιά νά άνταγωνιστεί τό Βεστρόμ.
    Τό 650 έβγαινε μέχρι τό 2007 νομίζω .
    Ή Σουζούκι πουλώντας τρελλά δέν άλλαξε πολλά πράμματα,γνωστή συνταγή
    άπό τό Χαγιαμπούζα.
    Ή Χόντα τώρα κάνει νέα κίνηση μέ τά φουτουριστικά μοντέλλα της,
    τά Κροσράνερ.
    Τό 800 ΔΕΝ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ, πολλά λεφτά 11700 εύρώ.
    Τό έθαψε άπό μόνη της ή Χόντα 11700 γιά μιά μαούνα..??
    Πάει αύτό αύτανδρο...!!!
    Γιαυτό βγάζει αύτά τά καινούργια πού ΛΕΝΕ ότι θά είναι φθηνά,
    μηχανάκια all-around καί έλπίζει νά πάρει τά πρωτεία ξανά.
    Όπως καταλαβαίνεις τό 700 βγήκε γιά νά άνταγωνιστεί τό Βεστρόμ τό ΠΑΛΙΟ πιά....!!
    ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ,ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ ΜΟΝΟ ΤΟΥ...!!
    Κοστίζει τού 2011 8600 περίπου όταν ή Σουζούκι τά έχει βγάλει μέ 7000 προσφορά...!!
    Καί κάνει πρώτη καί τή νέα κίνηση.
    Συνεπώς τό έρώτημα είναι............
    Τρανσάλπ 700 μέ 8600, ή Σουζούκι άπερχόμενο μέ 7000,
    άντε καί νέο Βεστρόμ μέ 9000...??
    Κανένας δέν θά έδινε τά 8600 γιά τό τρανσάλπ,τό όποίο ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ
    δίπλα στό Βεστρόμ, ούτε κάν στό παλιό....!!!
    Πόσο μάλλον στό καινούργιο πού τό όδήγησα,λίγο μέν άλλά σάν κάτοχος
    τού παλιού είδα 5 πράμματα.
    ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΟ ΣΕ ΟΛΑ....!!!
    Προσωπικά δέν δίνω μέ τίποτε τά 9000,θά προτιμούσα τό παλιό μέ τά 7000....!!!
    ΟΥΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΑΣΤΕΙΟ ΤΑ 8600 ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΑΝΣΑΛΠ 700.....!!!

    Όλα αύτά πού γράφω είναι προσωπικές άπόψεις καί έμπειρίες,καί σκοπό έχουν
    νά βοηθήσουν τούς ύποψήφιους άγοραστές................
    ΧΩΡΙΣ ΦΟΒΟ ΚΑΙ ΠΑΘΟΣ....!!
    Κανείς δέν με πληρώνει ούτε είμαι ντήλερ κανενός,ούτε καί καμμία ΚΑΨΟΥΡΑ έχω
    γιά κανένα άπό αύτά διότι μετά άπό τόσα χρόνια στό κουρμπέτι
    ΟΥΤΕ ΦΕΤΙΧ ΕΧΩ ΜΕ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ...!!!
    Πέρασαν άπό τά χεράκια μου πολλά.
    Διαβάζοντας λοιπόν τούς άριθμούς πού μάς παρέθεσες πρίν άπό σένα,
    άλλά καί κυκλοφορώντας μέ αύτά έγραψα τή γνώμη μου.
    Γιά τό μόνο πού δέν μπορείς νά μέ κατηγορήσεις είναι ότι είμαι κολλημένος
    μέ κάποιο μηχανάκι.
    Τά έχω άλλάξει σάν τά βρακιά..............καί ούτε έβγαζα ποτέ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ,
    καλύτερο....
    Ό χρόνος πού τά κρατούσα ήταν τό κριτήριο γιά μένα,γιά τό πόσο καλά είναι.
    ΤΟ ΤΡΑΝΣΑΛΠ ............λοιπόν τό άντεξα 2 μήνες...!! όλοκαίνουργιο..!!
    Τό Βεστρόμ.................10 άλλά ,
    ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΑΙΡΝΑ....!!!


    Φιλικά...........







  3. #168
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    αυτο που εξακολουθουμε να συγκρινουμε τα αντιδια με τα αρχιδια και βρισκουμε και επιχηρειματα, πολυ μΕ αρεΖει
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  4. #169
    στρομα !!!!!!!!!!!!!!

  5. #170
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    ti lete ore edo mesa pali?tra650 me vstrom?
    ti paleyete?
    to tra650 de kanei tipota kala.ALLA TIPOTA.

    to vstroma pali de kanei kai ayto tipota kala alla toylaxiston tsoyla ligo pio svelta.
    exei kai ena themataki me ti trompa venzinis apo ti anakalipsa prosfata...

    alla transalp 650 re??? :rotflmao:
    file parto na deis giati den prepei na agorazoyme moto me vazi ayta poy divazoyme sta forum..

  6. #171
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    ...
    Χάθηκες βρε φυχή .

  7. #172
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    αυτο που εξακολουθουμε να συγκρινουμε τα αντιδια με τα αρχιδια και βρισκουμε και επιχηρειματα, πολυ μΕ αρεΖει
    :rotflmao:


    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    ti lete ore edo mesa pali?tra650 me vstrom?
    ti paleyete?
    to tra650 de kanei tipota kala.ALLA TIPOTA.

    to vstroma pali de kanei kai ayto tipota kala alla toylaxiston tsoyla ligo pio svelta.
    exei kai ena themataki me ti trompa venzinis apo ti anakalipsa prosfata...

    alla transalp 650 re??? :rotflmao:
    file parto na deis giati den prepei na agorazoyme moto me vazi ayta poy divazoyme sta forum..
    Βρε βρε ο Δούκας ξαναχτύπησε!
    Sent from me using a computer.

  8. #173
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    αυτο που εξακολουθουμε να συγκρινουμε τα αντιδια με τα αρχιδια και βρισκουμε και επιχηρειματα, πολυ μΕ αρεΖει
    0xaa0xa00xa0xa +999
    Να θυμάσαι: Η ζωή δεν είναι πόσες ανάσες παίρνεις.
    Είναι οι στιγμές που σου παίρνουν την ανάσα...

  9. #174
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    το σκεπτικό ότι το ΤΑ πάει καλύτερα στο χώμα είναι λίγο άκυρο. Αυτό μπορεί να το καταλάβει μόνο ένας εντουράς. Για αυτόν που σκέφτεται μεταξύ ΤΑ και Στρώματος, το πέρασμα από ένα χωματόδρομο είναι το ίδιο. Αυτός θέλει απλά να περάσει. Ούτε θα βιάζεται, ούτε θα πάει σε μέρη που περνάει μόνο το ΤΑ.
    Για να μην πούμε και για την τιμολογιακή πολιτική της Χόντα που μας εξοργίζει σαν καταναλωτές έτσι κι αλλιώς.
    Αντιπαθώ το Στρώμα όχι για αυτό που είναι, αλλά γιατί έχει θεοποιηθεί ως το καλύτερο μηχανάκι κλπ κλπ. Ουσιαστικά αντιπαθώ μια μεγάλη μερίδα των ιδιοκτητών του, όπως το ίδιο παθαίνω και με τα TDM, GS1200, κλπ. Δεν φταίει το μηχανάκι οπότε να ξεκολλάμε.
    Σαν αγορά όμως το ΤΑ δεν στέκεται δίπλα στο Στρώμα με την καμία.
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  10. #175
    κοκορετσι μελος Το avatar του/της intruder
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    648
    στρωμα γιατι ειναι suzuki(κολλημενος). περα απτην πλακα ειναι κατα τη γνωμη μου πιο οικονομικο κ αξιοπιστο απο το ΤΑ.η επιλογη δικη σου
    ....και το στηλιαρι απο το τσεκουρι του ξυλοκοπου, απο το λογγο βγαινει...

  11. #176
    Αυτη η συζητηση μου θυμιζει οτι γινεται και πριν τις εκλογες 'η οταν ειναι να παιξουν 2 μεγαλες ομαδες και οι οπαδοι των αντιπαλων τσακωνονται.
    Επισης δειχνει σε μικρογραφια την κατασταση που επικρατει σημερα στην Ελλαδα.Οποιος διαβασει ολα τα σχολια θα καταλαβει τι παιζει.Ακριβως το ιδιο γινεται και στην κοινωνια μας σημερα και γι'αυτο και δεν παει τιποτα μπροστα,γιατι ο καθενας πιστευει οτι εχει δικιο.

    Οταν μπηκα να γραψω εδω μεσα,ειχα διαβασει οτι προηγηθηκε και επειδη πραγματικα διαπιστωσα οτι ο καθενας λεει το μακρυ και το κοντο του,ειπα να μιλησω με πραγματικα στοιχεια συγκρινοντας τις δυο μηχανες ταυτοχρονα και χωρις κανενα κολλημα προς καποια κατευθυνση.Μαλιστα παραθεσα αναλυτικα τα οσα συνεβησαν και τα οσα διαπιστωσα και επισης την ισχυ και τη ροπη των 2 στον τροχο,οπως τα βρηκα απο μετρησεις που εγιναν.Μετα απο ολα αυτα οποιος ειναι λογικος και χωρις ιχνος κολληματος,καταλαβαινει καποια πραγματα.Μπορει καποιες φορες και γω να παρασυρθηκα επειδη αυτα που διαβαζα μου σηκωναν τη τριχα καγκελο,αλλα πραγματικα,το μονο που ηθελα να κανω ηταν να προσπαθησω να προβαλω την πραγματικη διασταση των δυο μηχανων και αυτο εκανα.

    Και σε μενα το vstrom εμφανισιακα αρεσει περισσοτερο,ειναι πιο συγχρονο,πως να το κανουμε δηλαδη.Ηταν ομως ακριβοτερο για τη δικη μου τσεπη και οταν οδηγησα το τρανσαλπ μου φανηκε παιχνιδι.Επειδη ειμαι ανησυχο πνευμα,ηθελα και κατι που να με πηγαινει και στο χωμα.Οταν πηρε ο φιλος μου το vstrom και το οδηγησα σε ασφαλτο και χωμα,καταλαβα οτι ειχα κανει τη σωστη αγορα,γιατι το τρανσαλπ εκανε ολα αυτα που ηθελα.Ποτε δεν ειπα οτι ταξιδευει καλυτερα απο το vstrom,ουτε οτι ειναι πιο ανετη η σελα του.Ομως εγω ηθελα να πηγαινω βολτες και εκτος δρομου και το τρανσαλπ μου εδωσε αυτη την ευχαριστηση.Τα 200 κιλα ειναι προβλημα μονο σε στριμοκωλες διδρομες 'η αμα μεινεις σε καμια αποτομη ανηφορα.Εκει ναι, ειναι προβλημα.Και το ktm adv ειναι διακοσια κιλα και παει χωμα ανετα(καλα,εχει και πολυ ανωτερες αναρτησεις απο το τρανσαλπ).Και εντουρο εχω οδηγησει πολλες φορες και ξερω πως ειναι,γι'αυτο και λεω οτι στο χωμα οι 2 μηχανες εχουν τεραστια διαφορα,δε τα βγαζω απο το μυαλο μου,γι'αυτο και μπηκα σ'αυτη τη διαδικασια,για να μπουνε μερικα πραγματα στη θεση τους,αλλα το μονο που διαπιστωσα απο εδω μεσα,ειναι οτι κανενας δε λαμβανει σοβαρα υποψην του τιποτα απο τα πραγματικα στοιχεια.Αντιθετως οταν καποιος γραψει μια παπαρια,ολοι τον επικροτουν,γι'αυτο και λεω οτι σαν κρατος ειμαστε αξιοι της μοιρας μας,γιατι αυτες οι συζητησεις που γινονται εδω ειναι η μικρογραφια της κοινωνιας(θα μου πειτε τωρα,τι λες ρε μεγαλε,το σκεφτηκες πολυ ολο αυτο?).Ετσι ειναι παιδες.
    Και γω ειχα και αλλες μηχανες πριν απο αυτην και πιθανον να εχω και αλλες(εχει και 70000 κμ πανω της,'η θα τη δωσω 'η θα μου μεινει για παντα).Γ΄'αυτο οποιος νομιζει πως εχω καποιο κολλημα,κανει λαθος,απλως μ'αρεσει να λεω τα πραγματα με τ'ονομα τους και δε μ'αρεσουν ακριβως γι'αυτον το λογο και πολλα απο αυτα που διαβασα εδω μεσα,γ'αυτο και απαντησα.

  12. #177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
    ...
    + Οσα γουσταρεις!!!
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  13. #178
    Αρχικά δημιουργήθηκε από billystransalp
    Αυτη η συζητηση ...


    ... γ'αυτο και απαντησα.
    +650

    Είπες τα πράγματα με το όνομά τους.


  14. #179
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    α καλααααα.....!!!!!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  15. #180
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Αρχικά δημιουργήθηκε από billystransalp
    Αυτη η συζητηση μου θυμιζει οτι γινεται και πριν τις εκλογες 'η οταν ειναι να παιξουν 2 μεγαλες ομαδες και οι οπαδοι των αντιπαλων τσακωνονται.
    Επισης δειχνει σε μικρογραφια την κατασταση που επικρατει σημερα στην Ελλαδα.Οποιος διαβασει ολα τα σχολια θα καταλαβει τι παιζει.Ακριβως το ιδιο γινεται και στην κοινωνια μας σημερα και γι'αυτο και δεν παει τιποτα μπροστα,γιατι ο καθενας πιστευει οτι εχει δικιο.

    Οταν μπηκα να γραψω εδω μεσα,ειχα διαβασει οτι προηγηθηκε και επειδη πραγματικα διαπιστωσα οτι ο καθενας λεει το μακρυ και το κοντο του,ειπα να μιλησω με πραγματικα στοιχεια συγκρινοντας τις δυο μηχανες ταυτοχρονα και χωρις κανενα κολλημα προς καποια κατευθυνση.Μαλιστα παραθεσα αναλυτικα τα οσα συνεβησαν και τα οσα διαπιστωσα και επισης την ισχυ και τη ροπη των 2 στον τροχο,οπως τα βρηκα απο μετρησεις που εγιναν.Μετα απο ολα αυτα οποιος ειναι λογικος και χωρις ιχνος κολληματος,καταλαβαινει καποια πραγματα.Μπορει καποιες φορες και γω να παρασυρθηκα επειδη αυτα που διαβαζα μου σηκωναν τη τριχα καγκελο,αλλα πραγματικα,το μονο που ηθελα να κανω ηταν να προσπαθησω να προβαλω την πραγματικη διασταση των δυο μηχανων και αυτο εκανα.

    Και σε μενα το vstrom εμφανισιακα αρεσει περισσοτερο,ειναι πιο συγχρονο,πως να το κανουμε δηλαδη.Ηταν ομως ακριβοτερο για τη δικη μου τσεπη και οταν οδηγησα το τρανσαλπ μου φανηκε παιχνιδι.Επειδη ειμαι ανησυχο πνευμα,ηθελα και κατι που να με πηγαινει και στο χωμα.Οταν πηρε ο φιλος μου το vstrom και το οδηγησα σε ασφαλτο και χωμα,καταλαβα οτι ειχα κανει τη σωστη αγορα,γιατι το τρανσαλπ εκανε ολα αυτα που ηθελα.Ποτε δεν ειπα οτι ταξιδευει καλυτερα απο το vstrom,ουτε οτι ειναι πιο ανετη η σελα του.Ομως εγω ηθελα να πηγαινω βολτες και εκτος δρομου και το τρανσαλπ μου εδωσε αυτη την ευχαριστηση.Τα 200 κιλα ειναι προβλημα μονο σε στριμοκωλες διδρομες 'η αμα μεινεις σε καμια αποτομη ανηφορα.Εκει ναι, ειναι προβλημα.Και το ktm adv ειναι διακοσια κιλα και παει χωμα ανετα(καλα,εχει και πολυ ανωτερες αναρτησεις απο το τρανσαλπ).Και εντουρο εχω οδηγησει πολλες φορες και ξερω πως ειναι,γι'αυτο και λεω οτι στο χωμα οι 2 μηχανες εχουν τεραστια διαφορα,δε τα βγαζω απο το μυαλο μου,γι'αυτο και μπηκα σ'αυτη τη διαδικασια,για να μπουνε μερικα πραγματα στη θεση τους,αλλα το μονο που διαπιστωσα απο εδω μεσα,ειναι οτι κανενας δε λαμβανει σοβαρα υποψην του τιποτα απο τα πραγματικα στοιχεια.Αντιθετως οταν καποιος γραψει μια παπαρια,ολοι τον επικροτουν,γι'αυτο και λεω οτι σαν κρατος ειμαστε αξιοι της μοιρας μας,γιατι αυτες οι συζητησεις που γινονται εδω ειναι η μικρογραφια της κοινωνιας(θα μου πειτε τωρα,τι λες ρε μεγαλε,το σκεφτηκες πολυ ολο αυτο?).Ετσι ειναι παιδες.
    Και γω ειχα και αλλες μηχανες πριν απο αυτην και πιθανον να εχω και αλλες(εχει και 70000 κμ πανω της,'η θα τη δωσω 'η θα μου μεινει για παντα).Γ΄'αυτο οποιος νομιζει πως εχω καποιο κολλημα,κανει λαθος,απλως μ'αρεσει να λεω τα πραγματα με τ'ονομα τους και δε μ'αρεσουν ακριβως γι'αυτον το λογο και πολλα απο αυτα που διαβασα εδω μεσα,γ'αυτο και απαντησα.
    Οπα φιλε καλα τα λες το οτι αγοραζει ο κοσμος το μπουρδελο το vstrom φταιει που η Ελλαδα παει κατα διαολου.εχεις δικιο σε αυτο παμε παρακατω τωρα.
    ειπες και μονος σου οτι το τρανσαλπ ΔΕΝ ειναι πιο ανετο.ΔΕΝ ειναι πιο γρηγορο σε καμια περιπτωση και πουθενα.(για το χωμα μη το συζητησουμε απλα περνανε και τα 2 οποιο χωματοδρομο βρουν ελπιζοντας να πανε ολα καλα -ολα τα αλλα ειναι στην ικανοτητα του αναβάτη).Στο ταξίδι το vstrom είναι καλυτερο.Στη κινηση κανενα δεν ειναι καλο.
    κολλημα με το vstrom δεν έχω...(δηλαδη αμα με πουν και κολλημένο με τα vstrom θα παω να φουνταρω πραγματικα..πιο πολυ κραξιμο απο άλλο μηχανακι δε παίζει να έχω ρίξει-αντε και στο fmx.)αλλα το τρανσαλπ είναι απλα 20 χρόνια πισω και τραγικο.2 φορες που είχα τη τυχη να οδηγησω τρανσαλπ 650...πραγματικα απορουσα γιατι καποιος μπορει να δώσει λεφτα για να το αγοράσει.
    αν εσύ βρίσκεις το τρανσαλπ καλυτερο ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ δε μας λέει τιποτα για τις μηχανές πραγματικα.ουτε για την ελλάδα ουτε για το βστρομ.
    φιλικά και χωρίς καμια διάθεση να βρεθεί το ονομα σε αντιτπαράθεση για το ποια μοτο απο αυτα τα δυο τα μπρικια ειναι καλύτερο..

Σελίδα 12 από 22 ΠρώτοΠρώτο ... 27891011121314151617 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ..εσεις τι θα διαλεγατε??
    από trelokefaloitis στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2012, 15:40
  2. Transalp 650 ή V-STROM 650 εσείς τι θα αγοράζατε?
    από giannhse στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2006, 14:11
  3. Εσεις τι θα παραγγειλετε;;;;
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2005, 09:05
  4. transalp?v-strom 650?freewind?aprilia pegaso?
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2004, 00:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF