Σελίδα 18 από 22 ΠρώτοΠρώτο ... 813141516171819202122 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 256 έως 270 από 320

Θέμα: Transalp 650 ή V-STROM 650 εσείς τι θα αγοράζατε?

  1. #256
    Προς McTalas:
    Δε μιλησε κανεις για εντουρο,μονο ενας μαλακας θα παει διαδρομες εντουρο με ενα τρανσαλπ,ας σοβαρευτουμε λιγο,για χωματινες διαδρομες μιλαω τοσο καιρο.Τα trial πανε σε πιο απιθανα μερη απο τα εντουρο,να παρατησουμε τα εντουρο και να παρουμε trial?Σκεφτομαστε πρωτα και μετα μιλαμε.
    Το αλλο:"Τι ειναι μηχανες και τι οχι",τι εννοεις μ'αυτο,για εξηγησε μας που θες να το πας?

    Παμε και στον κυριο με τα μεγαλα α*****α,τον κυριο ΔΟΥΚΑ.
    Καταρχην στην Ελλαδα η λεξη "μαλακας" με τη λεξη "φιλος" εχει την ιδια εννοια πλεον.Αν σε ενοχλει τοσο που σε αποκαλω φιλο,τοτε μπορεις να βαλεις καλλιστα τη λεξη μαλακας,αν αυτο ειναι που σε εκφραζει καλυτερα(λεω εγω...και δε σε βριζω,αν αυτο νομιζεις).
    Πριν αγορασω το τρανσαλπ ηθελα να παρω το lc4 640 του φιλου μου(sm ηταν),που λογικα δε πρεπει να εχει και τρελη διαφορα απο το Duke 640.Ξερεις γιατι δε το πηρα?Γιατι δεν προλαβα επειδη οφιλος μου θελησε να παει διακοπες και κολλησε στον δρομο.
    τι θελω να πω:μπορει σαν μηχανη το lc4 να γαμαει για την κατηγορια του και να ειναι ενα fun bike,αλλα απο την αλλη εχει και τα προβληματα του.Εξαρταται τι θες να εχεις και ποσους συμβιβασμους μπορεις να κανεις με αυτο.
    Τωρα εχουμε και λεμε:
    Βριζεις το vstrom αλλα το κρατας.Να σου πω γιατι?Γιατι το αλλο το "αντρικο" το εργαλειο που εχεις,το gsxr 750,δεν κανει για τιποτα,παρα μονο για πιστα,ενω με το vstrom μπορεις να κινεισαι πιο ανετα στην πολη και φυσικα να πηγαινεις εκδρομες πολυ πιο ανετα και ξεκουραστα και φυσικα πολυ πιο φορτωμενος.Με την αλλη την παπαρια το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να τρεχεις πιο γρηγορα.Αλλα ξεχασα:οτι ειναι πιο γρηγορο ειναι και πιο καλο.Σοβαρο επιχειρημα μοτοσυκλετιστη!!!

    Παμε παρακατω:
    Στο πρωτ ο βιντεο που παραθεσα(και που εσυ ουτε καν ειδες,γιατι δε σε ενδιαφερει,απλως θελεις να πεταχτεις),αυτος ο καααααααααααποιος που λες,εχει κανει τον γυρο του κοσμου με το τρανσαλπ,αν αυτο σου λεει κατι(αλλα τωρα τι να λεμε,μηχανες ειναι αυτες?).
    Επισης,αρχισες να μου λες διαφορα,χωρις προηγουμενως να εχεις διαβασει τα πρωτα μηνυματα μου και νομιζεις οτι εισαι αντικειμενικος και οτι ο διαλογος που κανουμε ειναι ενταξει.
    Αν θες να με πας σε χωματοδρομο για να δεις αν παω με το τρανσαλπ με 140,ελα και συ με το vstrom,να δουμε ποιος θα φτασει πρωτος και σωος.

    Πιο ασχετος απο εσενα δεν ειμαι(αν νομιζεις οτι ειμαι ασχετος επειδη πηρα τρανσαλπ)ουτε και τοσες δεκαδες χιλιαδες που πηραν τρανσαλπ ειναι πιο ασχετοι απο εσενα.

    "Για τρνσαλπ μιλαμε και για strom,τι περιμενεις,τιποτα αντριλικια???"
    Ωπα,χαλαρωσε.Εσυ εισαι ο τυπος που κουβαλαει τοση αντριλα μεσα του???
    Αν ναι ελα εδω στη βορειο Ελλαδα που εδω και 2 μηνες κανει καθημερινα -10 και -15(και που θα κανει για αλλους 2 μηνες)και οδηγα καθημερινα τη μηχανη σου,οχι μεσα στην πολη μονο,αλλα και στα χωρια,που το κρυο ειναι μεγαλυτερο και μετα ελα και μιλα μου για αντριλα ρε παλικαρε!

    Αυταααα


    ΥΓ.Μονο ο daz μιλησε αντικειμενικα

  2. #257
    τουλαχιστον ο ΒΒκος εχει και κατι για να ξεκαυλωνει οταν το Στρομ προσπαθει να τον αποχαυνωσει..
    εσυ ακομα προσπαθεις να καταφερεις να φτασεις σε οργασμο με ενα μηχανακι,που θα πρεπει ΟΛΟΙ μας να παραδεχτουμε οτι ειναι καλυτερο,για να δικαιολογησεις στον εαυτο σου την επιλογη σου!

    για να τελειωνουμε..
    αν εσυ αισθανεσαι super με την επιλογη σου,μαγκια σου και χαρα σου
    αν εμεις θεωρουμε μαλακια την επιλογη σου,μαγκια μας και χαρα μας!

    μαζεψε τωρα ολα τα χαρτια,τα συγκριτικα,τα video και τις φωτογραφιες του ΤΑ σου και να περνας καλα.


    παω τωρα να συνεφερω και τον αλλον,γιατι με ολα αυτα τ'αντριλικια τον εχει παρει απο κατω κι εχει πλανταξει στο κλαμμα..
    να κοιτας εκει που θες να
    πας,αλλοιως θα πας εκει που
    κοιτας....

  3. #258
    Ρε κολλημα :rotflmao:
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  4. #259
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.840
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού
    τουλαχιστον ο ΒΒκος εχει και κατι για να ξεκαυλωνει οταν το Στρομ προσπαθει να τον αποχαυνωσει..
    εσυ ακομα προσπαθεις να καταφερεις να φτασεις σε οργασμο με ενα μηχανακι,που θα πρεπει ΟΛΟΙ μας να παραδεχτουμε οτι ειναι καλυτερο,για να δικαιολογησεις στον εαυτο σου την επιλογη σου!

    για να τελειωνουμε..
    αν εσυ αισθανεσαι super με την επιλογη σου,μαγκια σου και χαρα σου
    αν εμεις θεωρουμε μαλακια την επιλογη σου,μαγκια μας και χαρα μας!

    μαζεψε τωρα ολα τα χαρτια,τα συγκριτικα,τα video και τις φωτογραφιες του ΤΑ σου και να περνας καλα.


    παω τωρα να συνεφερω και τον αλλον,γιατι με ολα αυτα τ'αντριλικια τον εχει παρει απο κατω κι εχει πλανταξει στο κλαμμα..
    Ο ββκος έχει χαλάσει 2 ΚΤΜ και ένα suzuki μέχρι να χάσεις 3 χιλιάρικα από την αξία μεταπώλησης ενός honda.
    Μαγκιά των Ευρωπαίων σίγουρα.

  5. #260
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού
    τουλαχιστον ο ΒΒκος εχει και κατι για να ξεκαυλωνει οταν το Στρομ προσπαθει να τον αποχαυνωσει..
    εσυ ακομα προσπαθεις να καταφερεις να φτασεις σε οργασμο με ενα μηχανακι,που θα πρεπει ΟΛΟΙ μας να παραδεχτουμε οτι ειναι καλυτερο,για να δικαιολογησεις στον εαυτο σου την επιλογη σου!

    για να τελειωνουμε..
    αν εσυ αισθανεσαι super με την επιλογη σου,μαγκια σου και χαρα σου
    αν εμεις θεωρουμε μαλακια την επιλογη σου,μαγκια μας και χαρα μας!

    μαζεψε τωρα ολα τα χαρτια,τα συγκριτικα,τα video και τις φωτογραφιες του ΤΑ σου και να περνας καλα.


    παω τωρα να συνεφερω και τον αλλον,γιατι με ολα αυτα τ'αντριλικια τον εχει παρει απο κατω κι εχει πλανταξει στο κλαμμα..
    [/QUO


    Εσυ γιατι πεταγεσαι,σου μιλησε κανεις?Δικηγορος του εισαι?
    Αμα εσυ και ο φιλος σου χυνετε οδηγοντας μια σουπερ μηχανη,εγω χυνω οταν γαμαω,οταν οδηγω απολαμβανω.
    Απολαμβανω την οδηγηση γιατι αυτο σου προσφερει τελικα μια μηχανη συγκριτικα με ενα αυτοκινητο.Οποτε,αν το θετεις ετσι και εγω ξεκαβλωνω οδηγοντας τη μηχανη μου(και την οποια μηχανη),γιατι μ'αρεσει να ζω την καθε στιγμη πανω της,μ'αρεσει να βλεπω τα τοπια απ'τα οποια περνω,μ'αρεσει να χαζευω τη φυση,τις στροφες,τα γραφικα χωρια,τα αξιοθεατα.Αυτο θεωρω απολαυση στη μηχανη.
    Αν εσυ θεωρεις καβλα το οτι καταφερες και επιασες τα 300 πανω σε 2 ροδες και νομιζεις οτι κανεις και καποιο σοβαρο κατορθωμα και χυνεις γι'αυτο,με γεια σου με χαρα σου.Χανεις τη μαγεια ολων των αλλων.


    ΥΓ.Παρε πυραυλο,παει πιο γρηγορα!!!Τσαμπα χαραμιζεσαι με τις μηχανες.

    ΥΓ2.Και τι εισαι εσυ για να μου πεις τι να μαζεψω και τι οχι?Σε παρακαλω.

  6. #261
    Αρχικά δημιουργήθηκε από billystransalp
    [...]Εσυ γιατι πεταγεσαι,σου μιλησε κανεις?Δικηγορος του εισαι?[...]
    Ρε αδερφε, ειλικρινά, έχεις καταλάβει οτι τσακώνεσαι για το τρανσαλπ ?

    Αν ειναι δυνατόν
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  7. #262
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από billystransalp
    Εσυ γιατι πεταγεσαι,σου μιλησε κανεις?Δικηγορος του εισαι?
    Αμα εσυ και ο φιλος σου χυνετε οδηγοντας μια σουπερ μηχανη,εγω χυνω οταν γαμαω,οταν οδηγω απολαμβανω.
    Απολαμβανω την οδηγηση γιατι αυτο σου προσφερει τελικα μια μηχανη συγκριτικα με ενα αυτοκινητο.Οποτε,αν το θετεις ετσι και εγω ξεκαβλωνω οδηγοντας τη μηχανη μου(και την οποια μηχανη),γιατι μ'αρεσει να ζω την καθε στιγμη πανω της,μ'αρεσει να βλεπω τα τοπια απ'τα οποια περνω,μ'αρεσει να χαζευω τη φυση,τις στροφες,τα γραφικα χωρια,τα αξιοθεατα.Αυτο θεωρω απολαυση στη μηχανη.
    Αν εσυ θεωρεις καβλα το οτι καταφερες και επιασες τα 300 πανω σε 2 ροδες και νομιζεις οτι κανεις και καποιο σοβαρο κατορθωμα και χυνεις γι'αυτο,με γεια σου με χαρα σου.Χανεις τη μαγεια ολων των αλλων.


    ΥΓ.Παρε πυραυλο,παει πιο γρηγορα!!!Τσαμπα χαραμιζεσαι με τις μηχανες.

    ΥΓ2.Και τι εισαι εσυ για να μου πεις τι να μαζεψω και τι οχι?Σε παρακαλω.
    Αν σου αρέσει το Τρανσάλπ σου τόσο πολύ, καλά κάνεις, αλλά τι σε νοιάζει τι αρέσει στους άλλους; Κάνε εσύ τις βόλτες σου, δες τα τοπία και τα χωριά κι άσε τους άλλους να είναι σε τροχιά γύρω από τη Γη.

    Ενημερωτικά, ο κύριος παραπάνω που τσακώνεσαι (όχι o DUKASII, αυτός είναι ειδική περίπτωση τσόγλανου που αγαπάμε γιατί κάποτε είχε ΚΤΜ, το έδωσε το ζώον και πήρε gsxr που του βγήκε και γαμάουα, τον έπιασε τέτοια κατάθλιψη που πήγε και πήρε βεστρωμ), ο Μικρή Λουλού, το μόνο 300 που βλέπει είναι η χοληστερίνη του.

    Καλό σας σαββατοκύριακο
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #263
    Δεν εχεις καταλαβει ρε φιλε ενα πραγμα:
    Δε με νοιαζει τι λεει ο καθενας ουτε για το τρανσαλπ ουτε για το vstrom ουτε για κανενα αλλο μηχανακι.Μου τη δινει που ολοι σας(και εσυ)πεταγεστε χωρις να εχετε να πειτε κατι ουσιωδες και χωρις να εχετε διαβασει τι ειχα γραψει απο την αρχη και θελετε και να μου τη βγειτε και απο πανω.Αυτο ειναι το προβλημα.
    Γι'αυτο και ειπα οτι και σαν χωρα παμε κατα διαολου,γιατι μας αξιζει να ειμαστε εκει που ειμαστε τωρα και αυτο φαινεται ακομα και απο αυτες τις συζητησεις.Το πραγμα ξεφευγει καθε φορα που παει καποιος να δειξει καποια σοβαρα πραγματα.Τον τρωνε ολοι πεταγοντας μαλακιες.Και το σοβαροτερο ειναι οτι τωρα ακριβως απο κατω θα πεταχτει παλι καποιος που θα πεταξει και αλλη μια μαλακια.Εγω βγηκα εδω να παραθεσω καποια στοιχεια και καποια συμπερασματα που εβγαλα,συγκρινοντας δυο απο τις κορυφαιες σε πωλησεις μηχανες στην Ελλαδα.Δεν πηρα το μερος καμμιας μηχανης,απλως μου την εδωσε που οι περισσοτεροι κατοχοι vstrom μιλανε ετσι χωρις ουσιωδη επιχειρηματα.Και ειπα και πριν πως και εγω ηθελα να παρω vstrom και lc4 και adv990 και πολλα αλλα.Δεν εχω κολλημα με το τρανσαλπ ουτε το θεωρω καπου κορυφαιο.Το ειπα και πριν,τα κανει ολα αρκετα καλα,αλλα τα κανει ολα.Και μενα αυτο μου αρκει.
    Αμα ειχα μεγαλη τσεπη θα ειχα και αλλες μηχανες,σιγουρα καλυτερες,αλλα καλυτερες σε τι?Εξαρταται σε τι θελει ο καθενας να ειναι η μηχανη του καλυτερη.Γιατι δεν υπαρχει μηχανη που να τα κανει ολα τελεια.Αμα υπηρχε,ολοι αυτην θα ηθελαν.

  9. #264
    Αναφερομαι στον cpt haddock

  10. #265
    A!
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  11. #266
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Εγώ δεν γράφω γιατί θα μου τα χώσει πάλι η Μικρή Λουλού.
    Sent from me using a computer.

  12. #267
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από billystransalp
    Αναφερομαι στον cpt haddock
    Ευτυχώς.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #268
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Εγώ δεν γράφω γιατί θα μου τα χώσει πάλι η Μικρή Λουλού.




    μην κοιτας που δεν απανταω..!!!


    σε παρακολουθω...
    να κοιτας εκει που θες να
    πας,αλλοιως θα πας εκει που
    κοιτας....

  14. #269
    για τον λόγο αυτόν παίρνουμε v-strom


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	petroula-kwstidou-5.jpg 
Προβολές:	185 
Μέγεθος:	32,0 KB 
ID:	245608
    v-strom LO

  15. #270
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από billystransalp
    Δεν εχεις καταλαβει ρε φιλε ενα πραγμα:
    Δε με νοιαζει τι λεει ο καθενας ουτε για το τρανσαλπ ουτε για το vstrom ουτε για κανενα αλλο μηχανακι.Μου τη δινει που ολοι σας(και εσυ)πεταγεστε χωρις να εχετε να πειτε κατι ουσιωδες........
    μα τι λες???

    τι ουσιωδες να πουμε για ενα μηχανακι που το μονο που κανει ειναι να διαταρασει την συμπατικη εντροπια με την υπαρξη του σαν σκουπιδι?σιγα μην ασχοληθουμε κιολας με τη μπουρουχα.οχι οτι θα ασχοληθουμε με την αλλη μπουρουχα (το στρωμα λεω) απλα εκεινο ειναι πως να το πω για να το καταλαβεις.....


























































    ανακυκλωσιμο
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

Παρόμοια θέματα

  1. ..εσεις τι θα διαλεγατε??
    από trelokefaloitis στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2012, 15:40
  2. Transalp 650 ή V-STROM 650 εσείς τι θα αγοράζατε?
    από giannhse στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2006, 14:11
  3. Εσεις τι θα παραγγειλετε;;;;
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2005, 09:05
  4. transalp?v-strom 650?freewind?aprilia pegaso?
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2004, 00:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF