Σελίδα 1 από 13 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 187

Θέμα: ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΚΟΜΜΑΤΙΣΜΟ;

  1. #1
    Ρόκερ, ΑΣΥΜΒΙΒΑΣΤΟΣ. Το avatar του/της conkark
    Εγγραφή
    07/02/2003
    Μηνύματα
    10

    ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΚΟΜΜΑΤΙΣΜΟ;

    Πιστεύετε ότι είναι η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ, ότι είναι θετικός για την Ελλάδα, ωφέλιμος για τον τόπο και τους Έλληνες, ότι οφείλουμε να τον στηρίζουμε και να τον διαιωνίζουμε, να τον λιβανίζουμε, ή είναι επιζήμιος για όλα τα παραπάνω; Επίσης για όσους είναι υποστηρικτές του, να μας αιτιολογήσουν με λογικά επιχειρήματα και κόσμιες εκφράσεις. Όσοι πάλι δεν τον υποστηρίζουν, κι αυτοί να μας προβάλουν τα επιχειρήματά τους για προτάσεις εναλλακτικές, οι οποίες πιστεύουν ότι θα βελτιώσουν το ήδη υπάρχον κατεστημένο της χώρας μας. Ασφαλώς ο καθένας μπορεί να αναλύσει όσο χρειάζεται, για να δώσει σαφείς απαντήσεις.
    Πιστεύω ότι αυτή η συζήτηση θα είναι εποικοδομητική και θα βοηθήσει να βγουν αφενός στατιστικά συμπεράσματα για το πλέον φλέγον ζήτημα που είναι η πολιτική, μιάς και ρυθμίζει τις ίδιες τις ζωές μας. Παρακαλώ τους συναδέλφους μηχανόβιους, να διατηρήσουν ένα επίπεδο που θα χαρακτηρίζει και τους ίδιους-μιάς και είναι λογικό να υπάρχουν αντίθετες απόψεις- αλλά και τη λέσχη μας, που μας προσφέρει το forum αυτό για δημόσια συζήτηση. Ευχαριστώ όλους τους συναδέλφους εκ προοιμίου.
    Μικρούς μας μαθαίναν παραμύθια αντί να μας μαθαίνουν πάλη.

  2. #2
    ε;

    Στο διάολο και οι δυό τους. Στο διάολο και οι 300 τους, εδώ που τα λέμε.

    Μακριά από τα κόμματα, όπως έχουν γίνει. Μακριά από την "οργανωμένη κοινωνία", όπως την έχουν καταντήσει, οι μόνοι που την πληρώνουν να είναι αυτοί που προσπαθούν να ζήσουν "νόμοταγώς", σωστά και δίκαια. Στο διάολο αυτή η "οργανωμένη κοινωνία" που επιβραβεύει τα αποβράσματα και τιμωρεί τους δίκαιους.

    Πολιτικές επιστήμες δεν έχω μελετήσει για να ξέρω τι θα ήταν καλό να γίνει, και να συζητάμε για τέτοια θέματα είναι ανώφελο, αν δεν υπάρχουν ανάμεσά μας κάποιοι που να έχουν διαβάσει, ώστε να μας βοηθήσουν. Κάποιος αρχαίος είπε ότι θα πρέπει να διοικεί τη χώρα κάποιος που ξέρει να διοικεί τη χώρα. Εγώ ξέρω ότι από τους όσους στη "βουλή", κανείς δεν έχει τα προσόντα.

    Πρέπει να είναι "κοντά στην πραγματικότητα του απλού πολίτη" (φράση που μου προκαλεί δυσφορία, γιατί υπονοεί πολλά πράγματα που θεωρώ πούστικα, αν όχι απλά λάθος), σύμφωνοι, αλλά αυτό είναι το λιγότερο. Ο καθοδηγητής και ο ακόλουθος δε γίνεται να είναι στο ίδιο επίπεδο γνώσεων, στο ζήτημα της καθοδήγησης. Χρειάζεται να έχει τις κατάλληλες γνώσεις. Όπως πας σε καρδιολόγο να σου κοιτάξει την καρδιά, για ακριβώς τον ίδιο λόγο πρέπει ο πολιτικός να γνωρίζει πολιτικές επιστήμες.

    Κατάλληλος καθοδηγητής είναι κάποιος με τις κατάλληλες γνώσεις! Εμείς έχουμε μια ψυχίατρο/νευρολόγο για υπουργό παιδείας ενώ θα έπρεπε να έχουμε, το λιγότερο, παιδαγωγό!

    ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ. ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ!

  3. #3
    Όχι, αλλά δεν πιστεύουμε επίσης ότι η λύση είναι ο Χριστόδουλος (απολυταρχισμός).

    Αει πρωί, πρωί

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  4. #4
    Χρειαζομαστε upgrade!
    Δεκαετιες τωρα ''τρεχουμε'' το goverment '75!

    Ουτε ενα patch...ενα κατι!!!!

    FORMAT ΤΩΡΑ!!!!

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
    [B]ε;




    Πολιτικές επιστήμες δεν έχω μελετήσει για να ξέρω τι θα ήταν καλό να γίνει, και να συζητάμε για τέτοια θέματα είναι ανώφελο, αν δεν υπάρχουν ανάμεσά μας κάποιοι που να έχουν διαβάσει, ώστε να μας βοηθήσουν. Κάποιος αρχαίος είπε ότι θα πρέπει να διοικεί τη χώρα κάποιος που ξέρει να διοικεί τη χώρα. Εγώ ξέρω ότι από τους όσους στη "βουλή", κανείς δεν έχει τα προσόντα.


    αλήθεια αυτό νομίζεις ότι είναι ?ότι κανείς δεν έχει τα προσόντα?
    μήπως λειτουργούν με συγκεκριμένους στόχους και έχουν προσόντα τόσο πολλά που καταφέρνουν να ξεγελάσουν το 80% του ελληνικού λαού???
    το πρόβλημα δεν είναι ο δικομματισμός...ο δικομματισμός είναι φυσικό ακόλουθο του εν λόγω οικονομικού και κατ΄ επέκταση πολιτικού συστήματος που δεν αφήνει περιθώρια για διαφορετικές απόψεις...όλα στο βωμό των συμφερόντων και του κέρδους και δύο κόμματα να ερρίζουν ποιο θα καταφέρει καλύτερα να εξυπηρετήσει τα εν λόγω συμφέροντα...
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bzrmiltos
    θα εισαι υποψηφιος????
    :wacko:
    ναι θα εχει το κομμα εμεις θα σας τα παρουμε πιο ευγενικα .
    θα ψηφισει νομους οταν για βγει για την ανεργια.Ετσι λοιπον θα κλισει τα συνορα για να μην φευγουν οι επιχηρισεις στα πρωην κουμουνιστικα μερη οπου η φτωχεια απο την πολιτικη τους τους κανει να δουλευουν με 150 ευρω τον μηνα.
    Επισης θα μας απαλαξει απο τους φορους αλλα ο θεος θα του στειλει λεφτα για δωρεαν παιδεια και νοσοκομεια.
    θα σταματησει την δολιοφθορα αλλα αφου θα αγωνιζεται καλο ειναι να παιρνει το κατι παραπανω.
    Τελος θα σταματησει τον ρατσισμο μιας και μετα απο 10 χρονια δεν θα διαφερουμε σε τιποτα απο τους Αλβανους πριν απο 10 χρονια

  7. #7
    Katarxin as ksekinisoume apo ta vasika....


    Ta palia palia xronia, ekei stin arxaia ellada, ipirxe mia poli pou tin elegan Athina.....Auti i poli loipon, me osa strava kai na eixe, eixe ena kalo...Dimiourgouse polites energous sta koina tis. Pareixe ekpaideusi tetoia oste to pneuma na einai oksi, i skepsi eleutheri na ftasei se simeia tetoia pou o logos na exei noima otan eipothei...

    Meta irthe i Romi kai ekei paratiroume isos gia proti fora sta xronika tin leitourgia Voulis me oxi eklegmenous men alla sofous logo tis ekpaideuseos tous politikous na asxolountai me ta koina...Omos, o ipoloipos kosmos lamvane tetoia ekpaideusi oste na koimizetai..Gia proti fora sta xronika i thriskeutiki latreia arxizei na xrisimipoiitai me kateuthintikous skopous, eno to Hollywood tis epoxis (Arena) parexei plousio theama gia na ksexna o kosmos ta provlimata tou.

    Pernaei o kairos, kai erxetai to Bizantio....Ta pragmata den allazoun kai poli...Pleon i thriskeia einai to meso epivolis kai diakivernisis, to Hollywood allazei morfi alla paramenei (Ippodromos) kai i paideia ton pollon ginetai akoma ftoxoteri...

    Proxorontas ligo pio mprosta ftanoume stin Mesaioniki periodo, opou i thriskeia pleon einai o monos tropos diakivernisis kai ekpaideusis...Oi arxaies thriskeies paragonizontai, o kosmos apo pliros anthropokentrikos pou itan ginetai monarxikos kai gia proti fora paratiritai to fainomeno tis apolitis eksathliosis tou anthropou, i pliris eksalipsi tis ekpaideusis, i opoia sinodevomeni apo tin ritoria ton klirikon tis epoxis kateuthinei pleon ena avoulo plithos...Ta liga anisixa pneumata tis epoxis diokontai sto onoma mias periergis alla kata ta alla volikis isoropias pou exei efevrethei prokeimenou kapoioi na trone me xrisa koutalia eno alloi na trone krithari kai vromi...

    Ta xronia pernane kai allo, ta pragmata allazoun ligo pros to kalitero giati oi fones ton antidrastikon stoixeion plithainoun...O kosmos arxizei na antilamvanetai oti prepei na zei pio eleutheros kai oi arxontes oti to sistima auto tis diakivernisis kanenan den tha ofelisei...Prosferoun loipon ipotithemeni eleutheria parexontas ligo kaliteri morfosi kai pio ekseligmeno theama, eno parallila o rolos tis thriskeutikis arxis oloena kai siriknonetai...Emfanizontai oi protes kommatikes apopseis (stin metepanastatiki Gallia emfanistike gia proti fora i ennoia "Aristeros", "Kentroos", "Deksios") kai parallila dimiourgountai gia proti isos fora ereta aksiomata pou exoun na kanoun me tin diakivernisi enos kratos...Se kathe periptosi omos, i pedia pou xreiazetai kapoios prokeimenou na einai se thesi na mporei na katanoisei ta sintheta zitimata tis diakivernisis enos kratos, paramenei pronomio ton ligon....

    Kai ftanoume stis meres mas....I pedia pleon einai pagkosmio agatho gia to megalitero kommati tou politismenou kosmou, i diakivernisi xaraktirizetai apo to gegonos oti panta einai siniditi epilogi olon ton politon eno o kosmos pleon exei apotravixtei apo tin thriskolatreia / thriskolagneia pou ton xaraktirize tosa xronia... I mipos den einai etsi???

    Stis meres mas, i pedia paramenei kateuthinomeni kai ftoxi, den dimiourgei atoma ikana na antilifthoun vasika aksiomata, opos tin eleutheria tis epilogis tous, eno parallila o artos kai ta theamata paramenoun edo gia na koimizoun katastaseis....

    Mesa se ola auta loipon, erxetai na prostethei kai kati akoma, kati pou panta iparxei mesa ston anthropo apo tin stigmi pou leitourgei se koinonika sinola kai malista gia pollous koinoniologous isos einai enas apo tous vasikoterous logous ekseliksis tou anthropinou eidous....o Antagonismos....

    I ennoia dikomatismos loipon, kata tin gnomi mou, den stekei....Komma simainei sigkekrimeni nootropia kai ideologia, sigkekrimeni topothetisi kai othisi pros auto to simeio..Simainei pos kapoioi, eklegmenoi i diorismenoi, apofasizoun gia tous pollous..Simainei pos automata dimiourgountai vasikes diafores kai kastes metaksi anthropon, ginetai automata o diaxorismos metaksi auton pou kivernoun kai auton pou kivernontai....

    Kai olo auto giati, theoritika panta, autoi pou kivernoun einai ikanoteroi apo autous pou kivernontai. Komma den tha eprepe na iparxei..Kamia eidous sigkentrotiki kinisi tetoias morfis den the eprepe na ipostirizetai..Kaneis den exei dikaioma na epilegei, i kalitera na nomizei pos mporei na epileksei, tin poreia olon...

    En katakleidi, to problima den einai o dikomatismos..Eidika stin Ellada, alla kai genikotera ston kosmo, to provlima einai i adiaforia tou plithous gia ta koina, i kateuthinomeni skepsi kai anasfaleia pou dimiourgei tin anagki tis diakivernisis, i koini logiki pou epivalletai os karamela apo to sinolo pros to sinolo...

    Kaneis den einai aksioteros apo emena na lavei apofaseis gia emena. Kaneis den mporei na exei auto to dikaioma. Alla kai ego den eimai aksios na lavo apofasi gia opoiondipote allo ektos apo emena. Sta koina, kaneis den einai aksios na lavei monos tou apofasi gia to sinolo. Oute ena mikro sinolo mporei na apofasizei gia tous pollous.Mono to sinolo mporei na apofasizei gia to sinolo.
    I wait and I wait
    and what i really hate
    is the panic that stops me from breathing
    my knees hit the floor
    and I panic more

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από packo



    En katakleidi, to problima den einai o dikomatismos..Eidika stin Ellada, alla kai genikotera ston kosmo, to provlima einai i adiaforia tou plithous gia ta koina, i kateuthinomeni skepsi kai anasfaleia pou dimiourgei tin anagki tis diakivernisis, i koini logiki pou epivalletai os karamela apo to sinolo pros to sinolo...

    Kaneis den einai aksioteros apo emena na lavei apofaseis gia emena. Kaneis den mporei na exei auto to dikaioma. Alla kai ego den eimai aksios na lavo apofasi gia opoiondipote allo ektos apo emena. Sta koina, kaneis den einai aksios na lavei monos tou apofasi gia to sinolo. Oute ena mikro sinolo mporei na apofasizei gia tous pollous.Mono to sinolo mporei na apofasizei gia to sinolo.
    +100000000 :a19:

  9. #9
    Πολύ ωραία και σοφά όλα αυτά. Να δούμε πόσοι από εσάς που είστε κατά του δικομματισμού στις επόμενες εκλογές θα πάτε να ψηφίσετε πάλι ένα από τα δύο μεγάλα κόμματα.

    Και μην πεταχτούν τώρα μερικοί να πουν ότι δεν ψηφίζουν τα μεγάλα κόμματα. Μας είναι αδιάφορο. Και εμένα η γιαγιά μου δεν έχει πίεση, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι το 85% των 80χρόνων δεν έχουν πίεση.

    Στο κάτω κάτω την ευκαίρια να αλλάξουμε τον κόσμο μας αν δεν μας αρέσει την έχουμε όλοι κάθε φορά που ψηφίζουμε. Και του κερατά, ψηφίζουμε σε 3 διαφορετικά επίπεδα (τοπικό, εθνικό, ευρωπαικό) αν τα πράγματα δεν πάνε καλά τότε προφανώς δεν φταίνε "αυτοί" αλλά μάλλον κάτι δεν κάνουμε σωστά "εμείς".
    I used to think it was a terrible thing that life was so unfair. Then I thought, 'what if life *were* fair, and all of the terrible things that happen to us came because we really deserved them?' Now I take great comfort in the general unfairness and hostility of the universe.

  10. #10
    O δικομματισμος δεν ειναι επιλογη του λαου,αλλα καποιων οικονομικων κυκλων για να δημιουργουνται πελατιακες σχεσεις και να ελενχεται καλητερα η πολιτικη ζωη του τοπου(ο θεος να τον κανει),και να κυβερνανε καποιες οικογενειες.
    Παπα ανδρεοι και καραμαν αληδες και στην μεση οι μητσοτακαιοι να παλευουν να φανε κι αυτοι το κατι της...γελοια πραγματα κι ατιμωτικα.

    Κοιταξτε το εκλογικο συστημα:"Μαγειρεμενη" αναλογικη.

    αντι του λογικου και "δημοκρατικου", "απλη αναλογικη" που θα εφερνε μια πολιτικη ασταθεια κατα την οποια θα σφηγγαν καποιοι κωλοι.

    Αυτο που ειπωθηκε για καταργηση των κομματων ,μ'αρεσει και συμφωνω.

    Ας το διαλισουμε το κωλομαγαζο τους ,ουτως ή αλλως δεν γινεται χειροτερα

    POWER TO THE PEOPLE
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thewhiteowl
    Πολύ ωραία και σοφά όλα αυτά. Να δούμε πόσοι από εσάς που είστε κατά του δικομματισμού στις επόμενες εκλογές θα πάτε να ψηφίσετε πάλι ένα από τα δύο μεγάλα κόμματα. ...

    Mε επιασες ... Εγω τους ψηφισα για να διορισουν την αδερφουλα μου διευθηντρια καθαριστρια στον αποπατο του πρωθηπουργου,γενικη υπευθηνη μπιντεδων...αλλα τελικα δεν την διορισαν γιατι η προγιαγια μας ειναι πασοκα και την αλλη φορα θα ψηφισω τους αλλους.
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin

    Κοιταξτε το εκλογικο συστημα:"Μαγειρεμενη" αναλογικη.

    αντι του λογικου και "δημοκρατικου", "απλη αναλογικη" που θα εφερνε μια πολιτικη ασταθεια κατα την οποια θα σφηγγαν καποιοι κωλοι.


    POWER TO THE PEOPLE
    ΣΩΣΤΟΣ....
    στη χώρα που γέννησε τη δημοκρατία η ψήφος αυτού που ψηφίζει ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ αξίζει περισσότερο από τη δική μου ....γιατί άραγε???μάλλον τυχαίο είναι....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thewhiteowl
    Πολύ ωραία και σοφά όλα αυτά. Να δούμε πόσοι από εσάς που είστε κατά του δικομματισμού στις επόμενες εκλογές θα πάτε να ψηφίσετε πάλι ένα από τα δύο μεγάλα κόμματα.

    Και μην πεταχτούν τώρα μερικοί να πουν ότι δεν ψηφίζουν τα μεγάλα κόμματα. Μας είναι αδιάφορο. Και εμένα η γιαγιά μου δεν έχει πίεση, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι το 85% των 80χρόνων δεν έχουν πίεση.

    Στο κάτω κάτω την ευκαίρια να αλλάξουμε τον κόσμο μας αν δεν μας αρέσει την έχουμε όλοι κάθε φορά που ψηφίζουμε. Και του κερατά, ψηφίζουμε σε 3 διαφορετικά επίπεδα (τοπικό, εθνικό, ευρωπαικό) αν τα πράγματα δεν πάνε καλά τότε προφανώς δεν φταίνε "αυτοί" αλλά μάλλον κάτι δεν κάνουμε σωστά "εμείς".
    δηλαδή φίλε μου επειδή κάποια πλειοψηφία εκλέγει τα δύο μεγάλα κόμματα εμείς δεν πρέπει να μιλάμε και να κρίνουμε τίποτα???
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
    δηλαδή φίλε μου επειδή κάποια πλειοψηφία εκλέγει τα δύο μεγάλα κόμματα εμείς δεν πρέπει να μιλάμε και να κρίνουμε τίποτα???
    Κάθε άλλο, με παρεξήγησες, δεν λέω να μην εκφέρεις την γνώμη σου ή την δυσαρέσκεια σου. Αλλά το περιέργο είναι ότι ΟΛΟΙ πλέον είναι δυσαρεστημένοι και ΌΛΟΙ έχουν παράπονα, αλλά μετά πάνε μαζικά και ψηφίζουν πάλι το ίδιο. (το "ΟΛΟΙ" είναι στατιστική γενίκευση).
    I used to think it was a terrible thing that life was so unfair. Then I thought, 'what if life *were* fair, and all of the terrible things that happen to us came because we really deserved them?' Now I take great comfort in the general unfairness and hostility of the universe.

  15. #15
    Ρόκερ, ΑΣΥΜΒΙΒΑΣΤΟΣ. Το avatar του/της conkark
    Εγγραφή
    07/02/2003
    Μηνύματα
    10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
    ε;

    Στο διάολο και οι δυό τους. Στο διάολο και οι 300 τους, εδώ που τα λέμε.

    Μακριά από τα κόμματα, όπως έχουν γίνει. Μακριά από την "οργανωμένη κοινωνία", όπως την έχουν καταντήσει, οι μόνοι που την πληρώνουν να είναι αυτοί που προσπαθούν να ζήσουν "νόμοταγώς", σωστά και δίκαια. Στο διάολο αυτή η "οργανωμένη κοινωνία" που επιβραβεύει τα αποβράσματα και τιμωρεί τους δίκαιους.

    Πολιτικές επιστήμες δεν έχω μελετήσει για να ξέρω τι θα ήταν καλό να γίνει, και να συζητάμε για τέτοια θέματα είναι ανώφελο, αν δεν υπάρχουν ανάμεσά μας κάποιοι που να έχουν διαβάσει, ώστε να μας βοηθήσουν. Κάποιος αρχαίος είπε ότι θα πρέπει να διοικεί τη χώρα κάποιος που ξέρει να διοικεί τη χώρα. Εγώ ξέρω ότι από τους όσους στη "βουλή", κανείς δεν έχει τα προσόντα.

    Πρέπει να είναι "κοντά στην πραγματικότητα του απλού πολίτη" (φράση που μου προκαλεί δυσφορία, γιατί υπονοεί πολλά πράγματα που θεωρώ πούστικα, αν όχι απλά λάθος), σύμφωνοι, αλλά αυτό είναι το λιγότερο. Ο καθοδηγητής και ο ακόλουθος δε γίνεται να είναι στο ίδιο επίπεδο γνώσεων, στο ζήτημα της καθοδήγησης. Χρειάζεται να έχει τις κατάλληλες γνώσεις. Όπως πας σε καρδιολόγο να σου κοιτάξει την καρδιά, για ακριβώς τον ίδιο λόγο πρέπει ο πολιτικός να γνωρίζει πολιτικές επιστήμες.

    Κατάλληλος καθοδηγητής είναι κάποιος με τις κατάλληλες γνώσεις! Εμείς έχουμε μια ψυχίατρο/νευρολόγο για υπουργό παιδείας ενώ θα έπρεπε να έχουμε, το λιγότερο, παιδαγωγό!

    ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ. ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ!

    Φίλε μου Τσίρο έγραψες. Εγώ θα προτείνω αργότερα. Τώρα δεν έχω χρόνο
    Μικρούς μας μαθαίναν παραμύθια αντί να μας μαθαίνουν πάλη.

Σελίδα 1 από 13 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. τί πιστεύετε για τους σταρς μοτοτζιπάδες...???
    από RaGe_Raptor στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 29/06/2013, 13:22
  2. Τι να πω για τον τύπο με το CBR το πρωί;
    από NLS στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2004, 04:49
  3. Για Τον Σπυρο (duke IΙ)
    από XTMPAM στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2003, 09:27
  4. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2003, 14:50
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 09:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF