Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: Ελπιζω να το διαβασει

  1. #1
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224

    Angry Ελπιζω να το διαβασει

    Χτες το βραδυ (κατα τις 00:20) προχωρουσα, με το τουτου, στην Λιοσιων, στην επιστροφη μου απο τον ΣΥΜΟΦΕ προς το σπιτι.

    Μπροστα μου ειναι αλλο κουτακι που παει αργα και διπλα του εντουρακι με αναβατη (φορουσε κρανος νομιζω) με φανελακι, σορτσακι κι αθλητικο, που κουβεντιαζει (οδηγοντας) με την παρεα του στο τουτου, ενα εχει μια εξατμηση που ξυπναει και πεθαμενους ...

    Που και που, για την πλακα του, ριχνει και καμια ψιλοσουζιτσα.

    Κανοντας αυτα (δεν ειπα μ@λ@κιες ειδατε?) οντας στην δεξια πλευρα του αυτοκινητου, σκεφτηκα οτι θα γινει καμια στραβη και οτι ΔΕΝ θελω να την δω και ετοιμαζομαι να τους προσπερασω, μολις βρω κενο στην (αραιη εκεινη την ωρα) κινηση της Λιοσιων.

    Στο υψος των Λεωφορειων, κι ενω δεν εχω περασει ακομα, υπαρχουν νερα σ' ολο τον δρομο.
    Ο δικος μας βρηκε ευκαιρεια και για λιγη ακομα φιγουρα.
    Σπινιαρει το μηχανακι πηγαινοντας για λιγο με το πλαϊ κι εχει περασει μπροστα και δεξια απ' τα φιλαρακια του.
    Του αρεσε και κοβει και του ξαναδινει με περισσοτερο γκαζι αυτην την φορα.

    Την δευτερη πλαγιολισθηση δεν την ειδα, αλλα την ακουσα, απ' αυτο το μπουρι που ειχε για εξατμηση.
    Το επομενο που ειδα ηταν οι σπιθες απ' το μηχανακι που σερνοταν μονο του στην ασφαλτο κι απο δεξια που ηταν, με λοξη πορεια, εφτασε μεχρι το αλλο ρευμα.

    Οι φιλοι του σταματησαν αμεσως με αλαρμ δεξια με αποτελεσμα να ΜΗΝ τον προστατευουν απο αυτοκινητα που ερχοντουσαν απο πισω, ετσι σταματησα κι εγω διπλα τους και λοξα στον δρομο (κλεινοντας οσο περισσοτερο δρομο μπορουσα) με αλαρμ.

    Το παληκαρι μας ομως σηκωθηκε και πηγε και σηκωσε και το μηχανακι του για να το βγαλει στην ακρη.

    Βλεποντας οτι μαλλον δεν ειχε τιποτ' αλλο πληγωμενο εκτος απ΄την περιφανεια του, εφυγα, μιας κι ειχε και βοηθεια απ' την παρεα του.


    Ελπιζω να πηρε ενα καλο (κι αναιμακτο) μαθημα ... :wacko:


    Αααα! Το ρητο "η μαμακια ειναι υγεια" ΔΕΝ ισχυει!
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  2. #2
    Δεν μπορώ να καταλάβω μεσ΄την Λιοσίων που μπορεί να σου βγεί ο κάθε μαλάκας από 1 οποιοδήποτε στενό , η να πεταχτεί κάποιος από το πεζοδρόμιο ... η ακόμα να σου πέσει και ουρανοκατέβατα κάποιος .
    Με ποιά λογική να κάνεις Καγκουριές και τι φταίει ο άλλος που θα πέσεις απάνω του μετά τη χύμα που θα φας...

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  3. #3
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
    Δεν μπορώ να καταλάβω ....Με ποιά λογική να κάνεις Καγκουριές και τι φταίει ο άλλος που θα πέσεις απάνω του μετά τη χύμα που θα φας...
    Περιμένεις να καταλαβαίνει ή να σου απαντήσει ο αναβάτης του εντούρο στο συγκεκριμένο συμβάν.???

    Μάλλον όχι....

    ρητορική είναι η ερώτησή σου....

    Δυστυχώς κάποιοι πρέπει πρώτα να φάνε τα μούτρα τους για να καταλάβουν κάποια πράγματα.... και ακόμα και τότε πολλοί συνεχίζουν τις λαλακίες....


    Μακρυά από εμάς, φίλους και συγγενείς....

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
    Περιμένεις να καταλαβαίνει ή να σου απαντήσει ο αναβάτης του εντούρο στο συγκεκριμένο συμβάν.???

    Μάλλον όχι....

    ρητορική είναι η ερώτησή σου....

    Δυστυχώς κάποιοι πρέπει πρώτα να φάνε τα μούτρα τους για να καταλάβουν κάποια πράγματα.... και ακόμα και τότε πολλοί συνεχίζουν τις λαλακίες....


    Μακρυά από εμάς, φίλους και συγγενείς....
    Το λέω αυτό γιατί πρόσφατα ένας φίλος μου είχε σταματήσει στη μέση του δρόμου και ενώ είχε βγάλει φλας περιμένοντας να στρίψει δεξιά , ήρθε από πίσω ο κάγκουρας ντελιβεράς με καμιά 100η χλμ(η μόνη δικαιολογιά είναι το μικρό της ηλικίας) και όπως στρίβει ο φίλος μου πέφτει στα φρένα και του κολάει στο κώλο .
    Του ζήταγε και τα ρέστα από πάνω!!Μόλις είπε ο φίλος μου για αστυνομία έκανε πίσω γιατί δίπλωμα δεν είχε!!Του έσπασε το φτερό πίσω και ένα φλας , αλλά τι έφταιγε να τρέχει σε συνεργεία καλοκαιριάτικα!!!

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  5. #5
    Sorry αριστερά!!!

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  6. #6
    το θέμα με τις μηχανές... είναι ότι δεν υπάρχει κανείς να πει "έφαγα τα μούτρα μου και έμαθα το μάθημά μου" γιατί σε όποιον συμβαίνει το πρώτο, το πιθανότερο είναι να σκοτωθεί, επομένως δεν προλαβαίνει να φτάσει στο δεύτερο.

    Ποιοί μένουν; Αυτοί που επιζούν. Αυτοί, συνεχίζουν το ίδιο τροπάρι... τί περιμένεις να πουν; Ότι μάθαν το λάθος τους και συνετίστηκαν;

    Σκέψου να άκουγες από κάποιον έξω από δω... "σκοτώθηκα, επειδή έκανα αυτά που κάνεις εσύ τώρα!"

    Με άλλα λόγια, δεν ακούει κανείς ποτέ μας (ή τουλάχιστο αισχρά σπάνια) ιστοριούλες από ανθρώπους που πάθαν σοβαρή ζημιά .

  7. #7
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Δε νομίζω ό,τι πήρε κάποιο μάθημα και με τη πρώτη ευκαιρία θα ξανακάνει διάφορες μαλακίες στο δρόμο.

    Για την ώρα έχει ένα πληγωμένο εγωισμό που πρέπει να ανακτήσει και πάλι

    Σύντομα στους δρόμους ο Βλαμμένος της Λιοσίων.

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  8. #8
    Κακο σκυλι ψωφο δεν εχει! Το avatar του/της Vezouvios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    470
    Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
    Δε νομίζω ό,τι πήρε κάποιο μάθημα και με τη πρώτη ευκαιρία θα ξανακάνει διάφορες μαλακίες στο δρόμο.

    Για την ώρα έχει ένα πληγωμένο εγωισμό που πρέπει να ανακτήσει και πάλι

    Σύντομα στους δρόμους ο Βλαμμένος της Λιοσίων.




    +1000

  9. #9
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
    Δε νομίζω ό,τι πήρε κάποιο μάθημα και με τη πρώτη ευκαιρία θα ξανακάνει διάφορες μαλακίες στο δρόμο.

    Για την ώρα έχει ένα πληγωμένο εγωισμό που πρέπει να ανακτήσει και πάλι

    Σύντομα στους δρόμους ο Βλαμμένος της Λιοσίων.

    έτσι ακριβώς.

    Ξέρω παλικάρι (γνωστός απλά) που έχει πέσει άσχημα, έχει κάνεί εγχείριση κ γενικά έχει σακατεμένο πόδι και κυκλοφορεί χωρίς κράνος.

    Ε, μετά από αυτό το μόνο που μπορώ να πώ είναι... :a31: :a31: :a31: :a31: :a31:
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

  10. #10
    Nαι ρε παιδες ενταξει..μαλακιες εκανε το παλικαρι..αλλα μηπως ολοι μας τις ιδιες μαλακιες δεν καναμε οταν ειμασταν σε εκεινη την ωραια ηλικια των 18-22

    Εγω δεν μπορω να κρινω καποιον οταν εγω εκανα τα ιδια...ξεροντας φυσικα οτι ειναι μαλακιες...

    Οι τουμπες στο κατω κατω που προερχονται απο τετοιες φασεις συνυθως ειναι ανωδυνες...και μετα απο λιγο απλη αναμνηση.
    Warning!! Motorsports can be Dangerous....

Παρόμοια θέματα

  1. Παρακαλειται ο κυριος road spirit να μην διαβασει το παρων...
    από McTalas στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2009, 00:02
  2. Ελπίζω να το δεις.........
    από powerphot στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2008, 12:28
  3. Να το πάρω; Aprilia ETV100 Caponord
    από zalaros στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2004, 12:59
  4. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2004, 02:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF