Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Άλλο μηχανάκι?

  1. #1

    Άλλο μηχανάκι?

    Ρε μάγκες δεν ξέρω άν σας έχει τύχει οδήγησα το v-strom του κολλητού μου κ δεν έχει καμία σχέση με το δικό μου.Δεν λέω καλύτερο η χειρότερο αλλά ήταν άλλο μηχανάκι!! Ενημερώνω ότι έχω κ4 ενώ αυτός το κ5, έχω 22000km κ έχει 8000km, κ έχω χαμηλώσει το μπροστινό λίγο για να γλιτώσω το τρέμουλο στο τιμόνι(λόγω βαλίτσας).Επίσης φοράω κ καινούργια λάστιχα(κ4).Ακόμα κ ο ήχος είναι άλλος από τον δικό μου ενώ έχουμε κ οι 2 μαμά εξάτμιση

  2. #2

    Re: Άλλο μηχανάκι?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Harrys
    Ρε μάγκες δεν ξέρω άν σας έχει τύχει οδήγησα το v-strom του κολλητού μου κ δεν έχει καμία σχέση με το δικό μου.Δεν λέω καλύτερο η χειρότερο αλλά ήταν άλλο μηχανάκι!! Ενημερώνω ότι έχω κ4 ενώ αυτός το κ5, έχω 22000km κ έχει 8000km, κ έχω χαμηλώσει το μπροστινό λίγο για να γλιτώσω το τρέμουλο στο τιμόνι(λόγω βαλίτσας).Επίσης φοράω κ καινούργια λάστιχα(κ4).Ακόμα κ ο ήχος είναι άλλος από τον δικό μου ενώ έχουμε κ οι 2 μαμά εξάτμιση
    πως γινεται να ειναι διαφορετικος ο ηχος? μηπως εχει καποιο προβλημα το ενα απο τα δυο?

  3. #3
    Ασύληπτο...το δικό μου είναι πιο μπάσο ενώ το άλλο ακουγόταν πιο λεπτος ο ήχος.Κ ο φίλος μου διαπίστωσε ότι ήταν πολύ διαφορετικά σαν μηχανάκια κ είπαμε επειδή κ τρίτος έχει κ4 στρομ να το κάνουμε τεστ να δούμε τι παίζει!!!

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Harrys
    Ασύληπτο...το δικό μου είναι πιο μπάσο ενώ το άλλο ακουγόταν πιο λεπτος ο ήχος.Κ ο φίλος μου διαπίστωσε ότι ήταν πολύ διαφορετικά σαν μηχανάκια κ είπαμε επειδή κ τρίτος έχει κ4 στρομ να το κάνουμε τεστ να δούμε τι παίζει!!!
    ο ηχος λογικο να ειναι λιγο διαφορετικος!Πρωτον εχεις κανει 22,000 χιλιομετρα οποτε εχουν ανοιξει λιγο τα διαφραγματα της εξατμισης!Επισης πολυ πιθανον να θελουν ρυθμισμα και οι πεταλουδες σου!

    Εδω πας για service σου ρυθμιζουν τις πεταλουδες και ξαφνικα αλλαζει ο ηχος ολης της μηχανης!

    Αλλα λαστιχα αλλη ρυθμιση στις αναρτησεις λογικο δεν ειναι να τα νιωθετε διαφορετικα??Το αλλο ειναι και με μολις 8,000 καινουργιο!

  5. #5
    Είναι πιο σφιχτο γενικά, αλλά κανονικά θα έπρεπε να στα 8000 με ταξίδι στη Θεσ/νικη και 180 συνέχεια δεν θα έπρεπε τα μέταλλα να έχουν "ανοίξει"?Επίσης αυτό που μου έκανε περισσότερο εντύπωση είναι όταν ας πούμε ότι έχεις 3η στο κιβώτιο και πατάς συμπλέκτη για να σταματήσεις γρήγορα χωρις κατεβάσματα, έχεις πιο έντονο το φαινόμενο που σε τραβάει μπροστά όταν έχεις πατημένο συμπλέκτη!!!

Παρόμοια θέματα

  1. Honda CB, όργανα aftermarket ή από άλλο μηχανάκι;
    από stynikop στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2013, 13:43
  2. ελληνικη αστυνομια κλεμενο μηχανακι....αλλο ενα ρεκορ!!!!!
    από zoropatra στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2009, 13:59
  3. να το μηχανακι του spiderman (τι αλλο???)
    από idi στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 24/01/2005, 13:01
  4. Δεν πάει άλλο!
    από milaber στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2004, 19:46
  5. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2004, 11:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF