Σελίδα 3 από 15 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 219

Θέμα: Πωλούνται κράνη

  1. #31
    Νέο μέλος Το avatar του/της VFR_
    Εγγραφή
    14/05/2003
    Μηνύματα
    6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lkol
    Το ζήτημα είναι απλό.

    Σκοπός του φόρουμ είναι η ενημέρωση των μελών κ επισκεπτών του κ όχι το εμπόριο.

    Αν έλεγες, τα πήρα 700 και τα δίνω 600, δεν θα υπήρχε πρόβλημα. Αλλά από τη στιγμή που το κάνεις για να βγάλεις λεφτά, είναι και υποχρέωση των υπολοίπων να κάνουν κ να πουν ότι έκαναν κ είπαν πιο πάνω.
    Αυτά,
    Μέσα. να πείς ευγενικά ''μαγκες, υπάρχει site που τα πουλάει τόσο'' (αν το παραγγείλω απο και και δεν μου έρθει μου δίνεις πίσω τα λεφτά που έχασα?? )
    Ευγενικά να ρωτήσεις, όχι όμως να κράξεις, αυτό δεν είναι υποχρέωση, είναι μ@λακία. Σόρρυ έτσι ?

    Εν τέλει φίλε ikol είναι το παρακάτω.
    Ότι εγώ δεν μπήκα με κανέναν τσαμπουκά λέγωντας ότι γαμώ και δέρνω κόσμο και είμαι ο Μήτσος ο αισχροκέρδιος. Τέτοιες τουλάχιστον απαντήσεις έλαβΟν.
    Συνεχίζω στο προκείμενο έχωντας ήδη γαμήσει την Αγγελία και ας μείνω με τα κράνη παραμάσχαλα για να γουστάρουμε.
    Άν έλεγα τα πήρα 7οο και τα πουλάω 6οο όπως εσυ μου είπες να έλεγα, πάλι θα με έβριζες γιατί θα έλεγες ότι τα πήρα απο τον τύπο που λες και σας παραμυθιάζω ψιλό γαζί και είμαι χειρότερος ακόμα απο πρίν.

    Εν ολίγης παρατηρώ το εξής φαινόμενο.
    ''Πουλάς?'' Θα βγεί ο μάγκας να σΕ πεί ότι κάνεις το ένα ή το άλλο.

    Κανείς (μόνο ένας....) βέβαια δεν πρόκειται να βγεί και να πεί όπως ο ancogsxr ότι για τα 890 που έχει στην Ελλάδα το καινούργιο Νακάνο (αν το έφερε ο π@πάρας) τα 6οο είναι μια χαρά. Τα γ@μάω αυτό και πάω παρακάτω. Και ότι το Schwantz είναι πλέον αρκετά δυσεύρετο οπότε τρώς πακέτο για να το βρείς. Έλα και δες εσύ τι χρόνο έφαγα για να βρω ρεπλικα και κανε search να δούμε πόσα αποτελεσματα θα βρείς για το συγκεκριμένο κράνος.

    Στην τελική σκέψου το παρακάτω.... Αν ΕΓΩ σου πω Φέρε μου δέκα κράνη απο τον τύπο που μου λες εσύ που τον ξέρεις και τα σχετικά, και σου πω βάλε την πιστωτική ΣΟΥ και όχι την δική μου. Και τα ασφαλίσεις τα κράνη για την ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ και όχι για ''50 Ευρώ μάρκα μ'έκαψες'' ούτως ώστε αν χαθούν να πάρεις τα λεφτά σου πίσω και φάς τελεωνείο επειδή έτσι γούσταρε ο Έλληνας που το είδε στο κουτί του. Θα μου έκανες την ''χάρη'' να μου το φέρεις όπως είπε ο ancogsxr?? και να τρώς εσύ το καζίκι κάθε φορά που εγώ θέλω κράνος? Γιατί αν το κάνεις με τους παραπάνω όρους και καμιά μέρα χάσεις δέκα κράνη (super?) τότε που θα με κυνηγάς και δεν θα σου δίνω φράγκο γιατί δεν θα βλέπω το κράνος που σου είπα να μου φέρεις, να δω αν θα τρέχεις ... ή θα είσαι αγχωμένος για την στραβή που διενεργήθει και που έχασες τα όσα λεφτά έβαλες??? Μην ξεχνάς ότι δεν λες σε κάποιον φίλο σου απο την Αγγλία ''Μήτσο πάρε μου αυτό και σου δίνω τα λεφτά'', λες σε κάποιον άγνωστο στην Ιαπωνία να σου στείλει κάποια κράνη. Αν δεν τα ασφαλίσεις και χαθούν, είσαι μόνος σου παρέα με το χαρτάκι που γράφει '''δώρο 50 Ευρώ...'' και τρέχεις να κλείσεις τρύπες που άνοιξες. Διαφωνείς?

    Δηλαδή o Bajaron ρε πΟΥστη μου.... αναρωτιέμαι ώρες ώρες.... τα έπαιρνε 6οο και τα πούλαγε 5οο εδώ στην Ευρώπη? Δεν πήρα ποτέ κράνος απ αυτόν, όμως αυτός διαφημήστικε (εσυ το λές ενημέρωση, πάω πάσο) . Δεν είδα κανέναν να βγεί να του πεί ''μεγάλε βγάζεις'' ... ''ας τον κάνει κάποιος Ban'', ''πουλάει άλλα απο αυτά που λεει'' και άλλα τέτοια ευτράπελα. H shoei έχει άλλο όνομα στην Αμερική και άλλο στην Ευρώπη και τρίτο στην Ιαπωνία. Οι ψάχνωντες να με διαψεύσουν ότι το RX7-RR4 δεν έχει το ίδιο υλικό με το Corsair, και δεν περνάει τις προδιαγραφές της Arai.

    Καχυποψία? Κι εγώ μέσα. όχι όμως γαμήσι.
    Η μαλακία είναι ότι πρώτο πόστ έγινε Αγγελία επειδή είχα χάσει τον κωδικό που έμπαινα μετά απο τις όσες αλλαγές του φόρουμ και τις άλλες τόσες των μέηλ μου....

    Είμαι μακριά και τρώω τον χρόνο μου να εξηγήσω κάτι που στην πραγματικότητα δεν θα έπρεπε κατά την γνώμη μου....

    -0o-

  2. #32
    The most Bin's WINS !!! Το avatar του/της lkol
    Εγγραφή
    15/11/2004
    Μηνύματα
    136
    Δεν είπε κανένας μην αγοράσετε από αυτόν τον τύπο γιατί το κάνει για εμπόριο.

    Αυτό που προσπαθούν να πουν οι περισσότεροι είναι ότι, αν κάποιος ενδιαφέρεται, μπορεί να τα βρει κ πιο φτηνά.

    Ο κίνδυνος κ το ρίσκο του να παραγγείλεις από έξω έχουν αναλυθεί σε παλαιότερα post.

    Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι άλλο να ειπωθεί. Από εκεί κ πέρα αν κάποιος θέλει να πάρει το κράνος από εσένα, αντε κ καλή πώληση.

    Πάντα φιλικά,


  3. #33
    Νέο μέλος Το avatar του/της VFR_
    Εγγραφή
    14/05/2003
    Μηνύματα
    6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lkol
    Δεν είπε κανένας μην αγοράσετε από αυτόν τον τύπο γιατί το κάνει για εμπόριο.

    Ο κίνδυνος κ το ρίσκο του να παραγγείλεις από έξω έχουν αναλυθεί σε παλαιότερα post.

    Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι άλλο να ειπωθεί. Από εκεί κ πέρα αν κάποιος θέλει να πάρει το κράνος από εσένα, αντε κ καλή πώληση.

    Πάντα φιλικά,

    Συμφωνώ φίλε ikol αλλα προσωπικά με πειράζουν ατάκες του τύπου ''ο άλλος που έδωσε τσάμπα καρίνα, ο άλλος πάει να βγάλει για να παρει το Senna Replica''
    Για το ρίσκο μπορέι να έχιε αναλυθεί σε άλλο πόστ, αλλα ο φίλτατος Μοτζαρτ και οι παραπάνω δεν μπήκαν κΑν στην σκέψη αυτού

    Anyways, o ''τύπος'' είναι ο Δημήτρης και είναι καλά...

    -οο-
    -0o-

  4. #34

  5. #35
    Ρε παιδιά κάτι δεν λέτε καλά. Τι είπε ο άνθρωπος. Πουλάω 2 κράνη σε αυτή την τιμή. Όποιος ενδιαφέρεται πάει τα βλέπει και αν του κάνουν τα παίρνει. ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ. Η κριτική του στυλ "φίλε είναι ακριβό, πολλά το δίνεις, πόσα βγάζεις" είναι εντελώς ΚΑΚΟΠΡΟΑΙΡΕΤΗ. Το να ποστάρεις και να πεις π.χ. παιδιά αυτά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ARAI σας κοροϊδεύει(ΑΝ ίσχυε κάτι τέτοιο) ΔΕΚΤΟ. Αλλά ο άνθρωπος πουλάει ARAI τα δίνει ΚΑΤΩ από την τιμή της ΕΠΙΣΗΜΗΣ αντιπροσωπείας καμμιά 250αριά ευρώ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ??? ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ. Τα βρίσκεις ακριβά? Δεν σου κάνουν? ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΡΕ ΑΔΕΡΦΕ?

    Πληροφοριακά αγόρασα από ΕΛΛΗΝΙΚΟ internet μαγαζί τον προηγούμενο μήνα Corsair Nakano Red 690 ευρώ με τα μεταφορικά.

    ΚΑΝΕΝΑΣ σε Ευρώπη Αμερική και Ασία ΔΕΝ μπορούσε να μου το βρει σε ΑΥΤΑ τα χρώματα ΣΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΜΟΥ. Τι να πω σε αυτόν που μου το βρήκε ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΟ?

    Το πήρα το ΠΛΕΡΩΣΑ end of story.

    ΑΚΑΙΠΟΥΣΤΑΙ Για να μην γράφονται ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ : κάθε δέμα που προέρχεται από χώρα εκτός ΕΟΚ και έχει αξία πάνω από 150 δολλάρια πληρώνει εισαγωγικούς δασμούς σύμφωνα με το νόμο. Πριν 6 μήνες το Arai της κοπελιάς μου για(εικονική) αξία 300 δολλάρια πλήρωσε 74 ευρώ. Φυσικά υπάρχει περίπτωση να ξεφύγει το δέμα από τον τελωνιακό υπάλληλο και να την γλυτώσεις αλλά το ρίσκο είναι δικό σου ;-)

  6. #36
    Νέο μέλος Το avatar του/της VFR_
    Εγγραφή
    14/05/2003
    Μηνύματα
    6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
    δηλαδη για να καταλαβω γιατι απο την μαγκια μου καταντησα βλακας.
    ζητας τα κρανη τοσο για να καλυψεις την ψυχικη οδυνη που τραβηξες μεχρι να περασεις το τελωνειο?
    καλη φαση.:o
    Δεν σου απευθύνω τον λόγο αφου δεν το θες, απλά δεν γουστάρω ΚΑΙ πάλι το ύφος το ειρωνικό μουσικέ μου.
    Δεν είπα για ψυχική οδύνη. Είπα για κάποια έξοδα που έγιναν και ουδείς σκέφτηκε.... ήτοι πλΕρωσε εσΥ ασφάλειες και τελωνεία κανονικά και όχι ''αν μου το δούν το είδαν'' και ''αν το χάσει το έχασε'' και πες μου μετά πόσο σου έρχονται.... ο Τύπος μπορεί να είναι ότι θέλει που λέτε και 1οο% αξιόπιστος. Το θέμα είναι.... ΑΝ χαθεί βάζει τα λεφτά άλλος ή αυτός που τα έδωσε??

    -oo-
    -0o-

  7. #37
    εγω νομιζω πως το 95% της εντασης και παρεξηγησης οφειλεται στο οτι η αγγελια μπηκε με ενα νεο προφιλ χρηστη,με αποτελεσμα ολοι να λεμε οτι ηρθε ο μαγκας με 2 ποστ ,και μαλιστα στις αγγελιες, για να μας πιστοποιησει το παλιο και παντα δοκιμο εως τις μερες μας "μαθανε πως γαμιομαστε,πλακωσανε κι οι γυφτοι"..!!
    οποτε και η αντιδραση ηταν φυσιολογικη.

    ας χαλαρωσουμε λοιπον τωρα και ας κοιταξουμε και καμμια αλλη αγγελια ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΠΟΥΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    να κοιτας εκει που θες να
    πας,αλλοιως θα πας εκει που
    κοιτας....

  8. #38
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    καλα το εχουμε ξεχειλωσει το θεμα!!


    ΑΜΑ Θελετε τα αγοραζετε ...εαν εισαστε τοσο εξυπνοπουλια πατε και τα παιρνετε απο το νετ ...τι καθοσαστε και κραζετε τον ανθρωπο.

    Και η πλακα ειναι οτι συζητατε χωρις να θελετε να παρετε ...απλα καφενειο!!

  9. #39
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    καλα το εχουμε ξεχειλωσει το θεμα!!


    ΑΜΑ Θελετε τα αγοραζετε ...εαν εισαστε τοσο εξυπνοπουλια πατε και τα παιρνετε απο το νετ ...τι καθοσαστε και κραζετε τον ανθρωπο.

    Και η πλακα ειναι οτι συζητατε χωρις να θελετε να παρετε ...απλα καφενειο!!

  10. #40
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    καλα το εχουμε ξεχειλωσει το θεμα!!


    ΑΜΑ Θελετε τα αγοραζετε ...εαν εισαστε τοσο εξυπνοπουλια πατε και τα παιρνετε απο το νετ ...τι καθοσαστε και κραζετε τον ανθρωπο.

    Και η πλακα ειναι οτι συζητατε χωρις να θελετε να παρετε ...απλα καφενειο!!
    Σωστός ο Μονδεράτωρας. Μήπως λέω να ξυσριστούν και τα άσχετα ώστε να μείνει ατόφια η αγγελία??


    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  11. #41
    Καυλαντης ! Το avatar του/της R-1nas
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    450
    Καποτε γραφαμε σε ενα κοντραδικο φορουμ για τα αυτοκινητα που θα συναντηθουμε, πεταλα, βουτες κλπ.... Περασανε τα χρονια, βαλανε και Η/Υ στα τμηματα και ο ΑΞΥΠ επειδη βαριεται, πολυ φυσιολογικα κανει surfing και ετσι σιγα σιγα τα ξερανε ολα, και φυσικα εμεις ψαχνομασταν. Μεχρι που μια μερα μας κανανε μπλοκο στο πιο ασχετο σημειο, αφου πριν ειχαμε γραψει στο φορουμ να συναντηθουμε εκει... Τα στρουμφ γινανε ρομπα γιατι πηγεναμε για φαει στην βοσκοπουλα στην βαρυ και νομιζαν οτι θα παμε τουρινγ για κοντρες...
    Ε μετα το καταλαβαμε τι επαιζε.


    Οποιος καταλαβε καταλαβε....


    Και μην ακουσω μλκιες του τυπου " εισαι παρτακιας" γιατι απο εκει εχω παρει πολλα κρανοι και μαλιστα το εχω πει σε πολλους και εχω μιλησει και στο τηλεφωνο, αλλα το εκανα με πμ.

  12. #42
    Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas

    Και μην ακουσω μλκιες του τυπου " εισαι παρτακιας" γιατι απο εκει εχω παρει πολλα κρανη και μαλιστα το εχω πει σε πολλους και εχω μιλησει και στο τηλεφωνο, αλλα το εκανα με πμ.

    δυστυχως ομως φιλε τα πραγματα αλλαξανε και τους τα λες στα φανερα πως ειναι τα πραγματα και σου λενε οταν πας να ανοιξεις τα ματια τους οτι εισαι ειρωνας και οτι το παιζεις εξυπνος.μαλλον ηταν βλακεια μου που εγω με την σειρα μου πηγα να κανω τοσους μαγκες.Σ'ευχαριστω παντως γιατι μονο παρτακιας δεν εισαι

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sakisdani750
    Εγγραφή
    26/06/2006
    Μηνύματα
    192
    τελικα παιδες αυτο το κρανος το βρισκουμε με 450 ευρω στο νετ??

    Ε τοτε καλα εκανε ο οποισδηποτε και μας ενημερωσε αλλα εκανε λαθος που εκραξε τον φιλο που ηθελε να βγαλει φραγκα ,
    ,
    μαγκια του και χαρα του αν μπορει να τα βγαλει!
    εγινα suzukakios

  14. #44
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART

    δυστυχως ομως φιλε τα πραγματα αλλαξανε και τους τα λες στα φανερα πως ειναι τα πραγματα και σου λενε οταν πας να ανοιξεις τα ματια τους οτι εισαι ειρωνας και οτι το παιζεις εξυπνος.μαλλον ηταν βλακεια μου που εγω με την σειρα μου πηγα να κανω τοσους μαγκες.Σ'ευχαριστω παντως γιατι μονο παρτακιας δεν εισαι
    Αν βρεις ΝΑΚΑΝΟ 2006 με 450 κατοστάρικα πες μου να πάρω καμμια 10αρια (ΣΟΒΑΡΑ ΜΙΛΑΩ )

  15. #45
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από supergeorge
    Αν βρεις ΝΑΚΑΝΟ 2006 με 450 κατοστάρικα πες μου να πάρω καμμια 10αρια (ΣΟΒΑΡΑ ΜΙΛΑΩ )
    Τι να βρει ρε παιδιά ο άνθρωπος, το site το έδωσε, όποιος θέλει μπαίνει και παίρνει............

Σελίδα 3 από 15 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF