Σελίδα 11 από 23 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314151621 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 334

Θέμα: Yamaha YBR 250

  1. #151
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/08/2008
    Μηνύματα
    12
    καλορίζικο και καλές βόλτες
    YBR 250

  2. #152
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ktisg
    καλορίζικο και καλές βόλτες
    να σαι καλα ρε φιλαρακι!
    ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΘΕΛΩ ΣΧΑΡΑ!! (χωρις να τη χρυσοπληρωσω ομως!!) heeelp pleaseee!!!

  3. #153
    καλοταξιδη φιλαρακι και παντα ορθιος!εξαιρετικη επιλογη τα κανει ολα(σχεδον) και συμφερει!
    για σχαρα δεν εχω καμια συγκεκριμενη υποψη μου δυστυχως.
    για πες χρωμα και τιμη αν επιτρεπεται

  4. #154
    Καλοτάξιδη και καλοδήγητη...έβαλα σχάρα όταν το πρωτοπήρα πριν κανα χρόνο από ένα μαγαζι στην Λιοσίων με παρελκώμενα.Ελληνικής κατασκευής.Ενα χρόνο μετά είναι σε σχετικά καλή κατάσταση (ένα μικρό ξεφλούδισμα μόνο).Τιμή δεν θυμάμαι.Ταίριαξε μια χαρά.

    Ενα άλλο:Εκανα το πρώτο μου μεγάλο σερβις στα 10000 ΚΜ σε επίσημο.Λάδια,μπουζί,φίλτρο λαδιού,γρασάρισμα,βαλβίδες.Το τελευταίο δεν το πολυκατάλαβα για να είμαι ειλικρινής αλλά μάλλον εννοεί ρύθμιση στο ρελαντί.Κόστος:40Ευρώ ανταλλακτικά και 35+φπα εργασία.Σύνολο 81 ευρώ.Οταν τον ρώτησα ενδεικτικές τιμές ανταλλακτικών μου λέει 15 ευρώ το μπουζί.Και ότι το ybr έχει ακριβα ανταλλακτικά λόγω yamaha.Εχει βάση αυτό?Επίσης τον ρώτησα για τακάκια και μου λέει ότι τα μπροστινά έχουν 55 ευρώ αλλά θα μου βάλει (όταν έρθει η ώρα) από άλλη μηχανή yamaha που ταιριάζουν.Αυτό παίζει ή θα με μαζέψουν από πουθενά?
    Μάριος
    www.mlazos.co.nr

  5. #155
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/08/2008
    Μηνύματα
    12
    zolas,
    νάσαι καλά για τις πληροφορίες του κόστους των 10000 χλμ (πάω και γω απο εβδομάδα),όταν σου είπε βαλβίδες εννοούσε ρύθμιση βαλβίδων (εισαγωγής αέρα, εξαγωγής καυσαερίων)
    όσο για τα φρένα κοίτα το πόστ του krino4 στη προηγούμενη σελίδα
    mike.giann,
    και εγώ ελληνική σχάρα έχω επάνω (1 χρόνο και 4 μήνες τώρα) μια χαρά είναι, την τοποθέτησε ο Βίνιος με τη παραγγελία της μηχανής, αν είσαι κοντά σε κανένα κάνε ερώτηση.

    και για όσους "συναδέλφους" ενδιαφέρονται για κάλυμμα ντεπόζιτου, πηγαίντε στο:
    http://www.bagster.com/en/showroom.p...&id_modele=YBR 250&id_annee=2008&id_moto=519
    YBR 250

  6. #156
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    παλικαρια να ειστε καλα! υπαρχει ελληνικη σχαρα για αυτο?? μωρε μπραβο!
    benny το μηχανακι ειναι μαυρο, σε αριστη κατασταση με 11200 χλμ και 1 χρονο εγγυηση και το πηρα 3000!!
    zolas σε ποιο υψος της λιοσιον περιπου?

  7. #157
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    το μεγαλο γελιο!! βαζω μπροστα, βαζω 1η, σβηνει! ξαναβαζω μπροστα, ξαναβαζω 1η ξανασβηνει!! στην 4η-5η επαναληψη της φασης και ενω εχω κανει αναφορες σε ολοκληρο το εορτολογιο και αποφασισα να το παω στον εμπορα και να του το βαλω καπου, με ενημερωσαν οτι εχω αφησει το σταντ ανοιχτο!! δεν πειραζει νεος ειμαι ακομα θα μαθω!!

  8. #158
    Το μαγαζί λέγεται ΝΑΚΟΣ και είναι Λιοσίων και ΑΓ.Μελετίου πηγαίνοντας για Αθήνα δεξιά.Από εκεί πήρα και ένα μικρό tank protection για να μην γρατζουνιέται το ντεπόζιτο.

    mike.giann:Εγώ για να το βγάλω από την αποθήκη της Μοτοδυναμικής στην πύλη για την εθνική,όταν το πρωτοπήρα,μου έσβησε 12 φορές!!Συνέχεια μαθαίνουμε...
    Μάριος
    www.mlazos.co.nr

  9. #159
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Zolas
    mike.giann:Εγώ για να το βγάλω από την αποθήκη της Μοτοδυναμικής στην πύλη για την εθνική,όταν το πρωτοπήρα,μου έσβησε 12 φορές!!Συνέχεια μαθαίνουμε...
    zolas αυτο που θελω να πω ειναι οτι ενω 3 μερες δεν ειχα κανενα προβλημα ξαφνικα μου εκανε αυτο το οποιο μεχρι να ανακαλυψω οτι εφταιγε το σταντ, με τρομαξε πραγματικα!

  10. #160
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333

    νατο το καμαρι μου!!!

    σας αρεσει?


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	photo-0004.jpg 
Προβολές:	573 
Μέγεθος:	53,4 KB 
ID:	181559

  11. #161
    Kουκλί!

  12. #162
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/02/2009
    Μηνύματα
    25
    Καλορίζικο Mike!
    Λοιπόν για τις τιμές που είπες, μπουζί 8 ευρώ, φιλτρο λαδιού 15 ευρώ (πανάκριβο μας κλέβουν στεγνά), φίλτρο αέρα 8 ευρώ.
    Λάδια άμα αγαπάς το μηχανάκι και θες το καλύτερο για αυτό, να τα αλλάζεις μόνος σου.
    Τα καλύτερα κατά την άποψη μου είναι τα αμερικάνικα ημισυνθετικά της Torco, μου είχαν πει διάφοροι φίλοι μου να τα βάλω αλλά ήμουν δύσπιστος, μέχρι που τα έβαλα και δεν τα αλλάζω με τίποτα! Μπορείς να τα βρεις στη χαμηλότερη τιμή της αγοράς 9,5ευρώ στο site
    http://www.trade-wind.gr μπορείς να επισκεφτείς και κάποιο από τα καταστήματά τους.
    Για τα φρένα έχω πει σε προηγούμενο post.
    Karateka ανέβασε καμιά φωτο ρε man!

  13. #163
    Λοιπον μαγκες!πριν κανα μηνα αλλαξα λαστιχα.Εβαλα τα metzeler lasertec και ειμαι υπερβολικα ικανοποιημενος.χωρις μεγαλη διαφορα στο στεγνο με τα pirelli αλλα με τεραστια στο βρεγμενο, που ηταν και το ζητουμενο για μενα.τα προτινω ανεπιφυλαχτα στους παντος καιρου οδηγους.
    καλα χιλιομετρα και παντα ορθιοι!

  14. #164
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    παιδιά για το μηχανάκι σας υπάρχει μια ανάκληση για τα πρώτα μοντέλα, κάτι με την πίσω ανάρτηση είναι. Ψάξτε το
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  15. #165
    Παιδια ναι υπαρχει ανακληση...το κανουν οι εταιριες οτνα καταλαβουν οτι εχουν κανει καποια μαλακια στα μηχανακια πχ εχουν βαλει πανω λαμπα που καιγεται μετα απο καποια χιλιομετρα, ανακαλυψαν οτι κατι που ειχαν επανω δεν ειναι τοσο ανθεκτικο οπως αυτο με την αναρτηση τωρα κτλ. Ειναι πολιτικη εταιριας που ουσιαστικα σημαινει...δεν σου πουλησα κατι και κοψε το λαιμο σου, αν καταλαβω οτι κατι δνε εχω κανει καλα και μπορω να το βελτιωσω μου το φερνεις και στο φτιαχνω δωρεαν αφου ειναι δικη μου ευθυνη. Το ηξερα για την BMW. Χαιρομαι που ισχυει το ιδιο και για τη YAMAHA. :smilea: . Οσον αφορα για τη φωτο εχεται δικιο παιδια αργησα αλλα επιασε χειμωνας και δουλειες και θελω να το πλυνω πρωτα πριν ανεβασω φωτο. Θα το κανω μεχρι το αλλο σκ και θα ανεβασω φωτο να το δειτε με τον ανεμοθωρακα

Σελίδα 11 από 23 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314151621 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βαλίτσα Yamaha YBR 250
    από likoyrgos στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2010, 10:22
  2. Honda cbf 250 vs Yamaha ybr 250
    από saitis στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2009, 16:46
  3. honda cbf vs yamaha ybr 250 ....
    από stef.corfu στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2007, 23:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF