Σελίδα 4 από 23 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 334

Θέμα: Yamaha YBR 250

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ashton
    Εγγραφή
    13/02/2006
    Μηνύματα
    282
    4250 τελικά η τιμή στην Ελλάδα από Μοτοδυναμική.

  2. #47
    Σήμερα το είδα στην έκθεση και θεωρώ πως είναι κατώτερο εμφανισιακά από το CBF 250. Έκατσα πάνω του και μου έδωσε την εντύπωση ότι δεν το προσέξαν και πολύ το μηχανάκι. Το φτερό μπροστά έδειχνε πολύ πλαστικό, τα όργανα δεν μου αρέσαν καθόλου.

    Είχα μέχρι πριν από 1 μήνα το μικρό αδερφάκι του YBR 125. Εμφανισιακά έμοιαζε με μηχανή αλλά ήταν χειρότερο από παπί!!! Μπορεί να ήταν φτηνό και οικονομικό αλλά η συμπεριφορά του στον δρόμο δεν ήταν και η καλύτερη κι αυτό το κατάλαβα τώρα που έχω το CBF 250. Το Yamahaκι ήταν βάρκα στο γυαλό. 2-3 φορές που χρειάστηκε να πλακωθώ στα φρένα βρέθηκα κάτω στον δρόμο και μια φορά πάνω σε ένα αυτοκίνητο. Ειδικά το πίσω φρένο απαράδεκτο!!!!

    Σίγουρα το 250 θα είναι σαφώς ανώτερο του καθώς είναι περισσότερο μηχανή. Αλλά εγώ προσωπικά χαίρομαι που δεν περίμενα μέχρι να έρθει το καινούργιο (αυτό μου προτείνε ο μηχανικός μου) και πήρα το CBF. Μπορεί να είναι ψεκαστό και άρα πιο οικονομικό αλλά θεωρώ πως είναι πιο "φτωχό" στα υλικά κατασκευής από το CBF.

  3. #48
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gigenis
    Σήμερα το είδα στην έκθεση και θεωρώ πως είναι κατώτερο εμφανισιακά από το CBF 250. Έκατσα πάνω του και μου έδωσε την εντύπωση ότι δεν το προσέξαν και πολύ το μηχανάκι. Το φτερό μπροστά έδειχνε πολύ πλαστικό, τα όργανα δεν μου αρέσαν καθόλου.

    Είχα μέχρι πριν από 1 μήνα το μικρό αδερφάκι του YBR 125. Εμφανισιακά έμοιαζε με μηχανή αλλά ήταν χειρότερο από παπί!!! Μπορεί να ήταν φτηνό και οικονομικό αλλά η συμπεριφορά του στον δρόμο δεν ήταν και η καλύτερη κι αυτό το κατάλαβα τώρα που έχω το CBF 250. Το Yamahaκι ήταν βάρκα στο γυαλό. 2-3 φορές που χρειάστηκε να πλακωθώ στα φρένα βρέθηκα κάτω στον δρόμο και μια φορά πάνω σε ένα αυτοκίνητο. Ειδικά το πίσω φρένο απαράδεκτο!!!!

    Σίγουρα το 250 θα είναι σαφώς ανώτερο του καθώς είναι περισσότερο μηχανή. Αλλά εγώ προσωπικά χαίρομαι που δεν περίμενα μέχρι να έρθει το καινούργιο (αυτό μου προτείνε ο μηχανικός μου) και πήρα το CBF. Μπορεί να είναι ψεκαστό και άρα πιο οικονομικό αλλά θεωρώ πως είναι πιο "φτωχό" στα υλικά κατασκευής από το CBF.
    και το cbf 250 φιλε εχω ακουσει οτι ειναι παρα πολυ οικονομικο.

    κατι εχω ακουσει για 400 λιτρα αυτονομια

  4. #49
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
    και το cbf 250 φιλε εχω ακουσει οτι ειναι παρα πολυ οικονομικο.

    κατι εχω ακουσει για 400 λιτρα αυτονομια

    Αν εννοείς 400 χιλόμετρα με ένα γέμισμα.... δεν νομίζω. Προχθές για δοκίμη το έφτασα μέχρι τα 325 χιλιόμετρα και ίσως να είχε να δώσει κι άλλα χιλιόμετρα αλλά βαρέθηκα και το γέμισα. Πιθανόν να φτάνει μέχρι τα 350 σε κάποιον με λιγότερα κιλά. Και μιλάμε πάντα χωρίς να υπολίζουμε την ρεζέρβα.


    edit: Τώρα πρόσεξα ότι κάποιοι έχουν φτάσει και τα 400 χιλιόμετρα. Αλλά μιλάμε για ανθρώπους 60 κιλών!!!!!!!!!!!!!!

  5. #50
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Η σέλα του YBR 250 πάντως αν και μπορεί να είναι άνετη, δείχνει να ανήκει σε περασμένη δεκαετία έτσι όπως είναι το κόψιμό της
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  6. #51
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/07/2007
    Μηνύματα
    8

    Talking YBR 250 RIDER

    Γεια σας παιδιά,
    Πριν λίγο καιρό είχα συμβουλευτεί το FORUM λίγο πριν αγοράσω το YBR. Τελικά το ρίσκραρα και το αγόρασα και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τις πρώτες μου εντυπώσεις ελπίζοντας ότι αυτές θα βοηθίσουν και μελλοντικούς αγοραστές του μοντέλου αυτού.
    Πριν αγοράσω το YBR είχα ένα παπί MODENAS για αρκετά χρόνια το οποίο με είχε βολέψει αφάνταστα, 1+1 για τις μετακινήσεις στην πόλη και ικανοποιητικό για το νησί το καλοκαίρι. Κάποια στιγμή επιρεασμένος και από άλλους είπα να πάρω κάτι καλύτερο και έτσι κατέληξα στο YBR 250. Τα κριτήρια ήταν 2... η εμφάνιση και δεύτερον ο κυβισμός, δεν ήθελα κάτι μεγαλύτερο μια και θεωρώ τον εαυτό μου όχι έμπειρο και συνετό οδηγό.

    Τη μηχανή πρώτη φορά την είδα από κοντά στη έκθεση του ελληνικού, και δεν μπορώ να πω πως μου άρεσε ιδιαίτερα, το φινιρισμά της ήταν εμφανώς κατώτερο το CBR 250. Η υπαρξη όμως του ψεκασμού στον κινητήρα έγειρε την ζυγαριά υπερ της YAMAHA και ας ήταν και ακριβότερο. Μετά από 40 περίπου μέρες (ίσως λίγο παραπάνω) με πείραν τηλέφωνο να πάω να παραλάβω το μηχανάκι. Όταν τα είδα στο showroom δεν μπορούσα να σταματήσω να χαμογελάω. Το μηχανάκι ήταν υπέροχο πολύ όμορφο πολύ γυαλιστερό. Η εμφανισή του αυτή με έκανε να πιστεύω πως τα κομμάτια που ήταν στην έκθεση ήταν μοντέλα ΠΡΟ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ, εξού και η μέτρια εμφανισή τους.

    Από εκείνη την ημέρα μέχρι σήμερα έχω κάνει 1200 περίπου χιλιόμετρα και οι εντυπώσεις είναι οι εξής:

    Η μηχανή είναι όμορφη και πολύς κόσμος θα σας ρωτήσει τι είναι πόσο κάνει κ.τ.λ

    Η θέση οδήγης είναι ωραία με τα χειριστήρια σε νορμάλ αποστάσεις. Καθρέπτες καλοί, όργανα σωστά (και ρολόι), συμπλέκτης μαλακός (δεν είναι υδραβλικός) . Ο κιβώτιο μερικές φορές κωλάει (όχι συχνα μην τρομάζεται) όταν πας να βάλεις πρώτη και θέλει να κάνεις τη μηχανή λίγο εμπρός ή λίγο πίσω ή να βάλεις δευτέρα και μετά πρώτη.

    Ο κινητήρας ξεκινάει αμέσως και δουλεύει πολύ στρωτά χάρη στον ψεκασμό. Κάτω από τις 2000 - 2500 στροφές πρέπει να κατεβάσης ταχύτητα γιατί λόγο του 1 κυλίνδρου και του μικρού κυβισμού δεν τραβάει. Από εκεί και πάνω όλα καλά. Κινήται αξιοπρεπέστατα και μερικές φορές ψάχνεις και 6 ταχύτητα η οποία όμως δεν υπάρχει. Στις 6000 στροφές έχει περίπου 100χιλ/ώρα. Ο κινητήρας έχει και ψυγείο λαδιού. Δεν έχει έντονους κραδασμούς όπως πολλά άλλα μονοκυλινδρα και η εξάτμηση κάνει πολύ λίγο θόρυβο.

    Το εμπρός φρένο είναι αρκετό και με καλή αίσθηση ενώ το πίσω όχι τόσο. Νομίζω ότι η απόδοση του ακόμα και για ταμπούρο δεν είναι καλή. Αν το πίεσης όμως πολύ θα τον μπλοκάρει τον τροχό.

    Η σέλα είναι πολύ σκληρή και μάλλον θα κουράσει για διαδρομές πάνω από μια ώρα. Ο χώρος όμως είναι επαρκής για 2 άτομα. Κάτω από τη σέλα υπάρχει ένας μικρός αποθηκευτικός χώρος για λίγα εργαλεία, χαρτιά κ.τ.λ. λίγα πράγματα όμως. Κάτω από τη σέλα υπάρχει και ένα γάντζος για κράνος ο οποίος όμως μάλλον κοροϊδία είναι .. δεν έχω καταλάβει ακόμα πως δουλεύει και έχω διαβάσει το manual 2-3 φορές. Κάτω από τη σέλα επίσης υπάρχου και γάντζοι για να κρεμάσεις πλαϊνες τσάντες. Το κακό είναι ότι κάθε φορά που ανοίγεις τη σέλα, αυτή βγαίνει ολόκληρη και όταν την ξαναβάλεις πρέπει να είσαι προσεκτικός ωστε να μπει σωστά.

    Η ανάρτηση είναι πάρα πολύ σκληρή, σου σπάει τη μέση σε λακούβες σαμάρια κ.τ.λ. Ρυθμίζεται βέβαια αλλά δεν θέλω να αλλάξω την εργοστασιακή ρύθμιση.


    Η αυτονομία του άνετα φτάνει τα 350 χιλιόμετρα (20 λίτρα σχεδόν το ρεζερβουάρ)

    Συμπεράσματα:

    Για τα 4900 που θα πάει η μηχανή, μαζί με κάτι τέλη κάτι τόκους κανα αξεσουάρ κανείς παίρνει ένα πολύ πολύ ωραίο μηχανάκι το οποίο σε κάνει να αισθάνεσαι χαρούμενος που σου ανήκει. Ειδηκά αυτούς που φεύγουν από το παπί και το σκουτεράκι η αλλαγή είναι τεράστια. Επιτέλους οι μεγάλες μηχανές θα σας σέβονται στο φανάρι και δεν θα θέλουν να σας περάσουν από πάνω χαχαχααχαχα.
    Οι επιδώσεις, και αυτές θα είναι πολύ ανεβασμένες με ότι ξέρατε, Αθήνα - Χαλκίδα για πλάκα.

    Τώρα τα άσχημα. Η μηχανή αυτή δεν είναι το " ΕΡΓΑΛΕΙΟ " που ξέρουμε στο παπί μας. Δεν έχει χώρους, σχάρα και στο τιμόνι δεν μπορείς να κρεμάσεις σχεδόν τίποτα λόγο συμπλέκτη και πλαστικών στο ρεζερβουάρ. Μπακαζιέρα μπορείς να βάλεις αλλά τότε η εμφάνηση θα πάει περίπατο.

    Χάρηκα που το αγόρασα λυπήθικα που πούλησα το παπί.

    Ευχαριστώ

    Να είστε όλοι ασφαλείς πάνω στις μηχανές σας

  7. #52
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Να είσαι καλά φίλε για τη παράθεση της εμπειρίας σου. Περιμένουμε νεότερη ενημέρωση στο μέλλον που θα την έχεις δουλέψει περισσότερο.

    Απ' ότι καταλαβαίνω την στρώνεις ! Μπορείς να μας πεις μέχρι πόσο την έχεις πάει(τελική) ;

    Επίσης πες μας τι τύπο λαδιού χρησιμοποιείς. Μπορεί το λάδι να είναι αρκετά "χοντρό" και γι' αυτό κάποιες στιγμές να κολλάει στη πρώτη. Μήπως δηλαδή το χειμώνα που μπορείς να βάλεις "ψιλότερο" λάδι, το πρόβλημα πάψει να υπάρχει. Αν βέβαια θεωρείται πρόβλημα γιατί όλα τα μηχανάκια λίγο πολύ έχουν αυτό το ψιλοκουσούρι.

    Σε ότι αφορά την σέλα, σκέψου μήπως θα μπορούσες να πας σε κάποιο σελά ώστε να σου προσθέσει υλικό. Εγώ αλλά και άλλα άτομα που γνωρίζω ακόμα και με μεγαλύτερες μηχανές, πήγαν σε σελά και τους πρόσθεσε μέσα ένα υλικό σαν αφρολεξ και τους άλλαξε μετά την ταπετσαρία. Η σέλα γίνεται λίγο πιο μαλακή αλλά δεν ξέρω αν θα ανέβει λίγο η θέση οδήγησης και εάν αυτό σε εξυπηρετεί.

    Βέβαια από σελά σε σελά έχω δει διαφορές στη τιμή, οπότε θέλει να ρωτήσεις σε διαφορετικά μαγαζιά.

    Επίσης....





















    Κ Α Λ Ο Τ Α Ξ Ι Δ Η
    Πάντα όρθιοι

  8. #53

    Re: YBR 250 RIDER

    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Madfox
    [B] GIA SOU FILE MOU.EIMAI SE ENA MEGALO DILLIMA KAI ELPIZO NA MPOREIS NA ME BOITHISEIS.CBF 250 H' YBR 250?SOU EBGALE KANA PROBLHMA H MHXANH.TIPOTA NEOTERO TORA POU EXEIS PIO POLLA XLM?HELP PLZ!!!EXEIS KAI KAMIA PHOTO?GOUSTARO POLLY TO MAYRO.SORRY AN SE KOURASA ALLA KATALABAINEIS OTI TO DILLIMA EINAI MEGALO...
    POLLY MEGALO
    http://s3.gladiatus.gr/game/c.php?uid=19251

  9. #54
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/07/2007
    Μηνύματα
    8

    Smile

    Agapite Dekaoxtouro,

    Kat arin den me enoxleis ka8olou isa isa opote 8a eimai kai arketa periektikos se oti sou pw.

    Katarxin den exo kanei kai para poli xiliometra den eimai akoma kan stis 5000 alla h mixani doulevei kanonika aprovlimatista kai auti kai ola ta periferiaka tis sistimata :-)

    To kalokairi ekana ena arketa megalo taxidi mazi tis (Athina - Zakintho) kai piso fisika. Gia tin peristasi promitheftika plaines tsantes Oxford opoies teriazan poli kala sti mixani kai h timi tous itan prositi 120 euro an 8imame kala. Yparxei ena provlimataki me to accesouar auto giati logo tis psilis exatmisis oles oi alles evriskan stin exatmisi. Sto taxidi h mixani mporei kai kinite me 100-120 xiliometra xoris na kourazete kai xoris na se kourazei. Mporei na paei kai 140 alla ekei tin exeis telikiasei kai den mporw na tin xaraktiriso "taxitita txidiou" Ta 100-120 einai xamili taxitita gia taxidi opote 8a prepei na eisai prosektikos (EEEE eseis me ta 1000aria den einai anagi na me prospernate sta 5cm και 100+ parapano grrrr) Basika diladi me to YBR se ena taxidi san kai auto pou den einai kai mikro 8a pas mia xara!!!

    Afou eixa strwsei to moter kai mporousa pleon na to anoigo paratirisa ena sintonismo tis olis kataskevis giro stis 5500 - 6000 rpm. O sintonosmos autos (tou moter kirios) einai arketa disarestos. Sa mixanikos katalavelo oti ena monokilindro moter palias texnologia einai pi8ano na to paroysiazei auto. Gia ka8e endexomeno piga kai sth YAMAHA HELLAS kai mou eipan "oti etsi einai" me oraio tropo hehehe.

    Kata ta alla ola kala eimai efxaristimenos me tin epilogi pou ekana kai pistevo oti an tin kaneis kai esei 8a eisai to idio efxaristimenos.

    To Honda sigoura exei to onoma HONDA to opoio einai poli ''vari' kai isos mono kai mono auto ftanei. Apo ekei kai meta emena to YBR mou aresei perisotero emfanisiaka nomizo oti petixenei to retro look kalitera apo to HONDA kai episeis exeis kai to pleonektima tou psekasmou sto moter.

    Auta na eisai kala kali xronia na exoume oloi mas ;-)

  10. #55
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Να είσαι καλά αδερφέ και να την χαίρεσαι.

    Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση και πραγματικά σε θερμοπαρακαλούμε όποτε έχεις χρόνο να μπαίνεις και να γράφεις τις εντυπώσεις σου καθώς πολύς κόσμος θέλει να μάθει για το αντίπαλο δέος του CBF.

    Σε ότι αφορά τον συντονισμό στις 5500-6000 στροφές μην ανησυχείς ΚΑΘΟΛΟΥ καθώς το ίδιο φαινόμενο παρατηρείται και στο cbf250.

    Όταν μπορέσεις και αφού κάνεις τις δοκιμές σου, ξαναγράψε μας για τις εντυπώσεις σου ειδικά στο θέμα του κυβωτίου ταχυτήτων.

    Πάντα όρθιοι

  11. #56
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Madfox μόλις έχεις λίγο χρόνο, σε παρακαλώ γράψε μας τις νεότερες εντυπώσεις σου από την καλή σου.
    Πάντα όρθιοι

  12. #57
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gigenis
    Σήμερα το είδα στην έκθεση και θεωρώ πως είναι κατώτερο εμφανισιακά από το CBF 250. Έκατσα πάνω του και μου έδωσε την εντύπωση ότι δεν το προσέξαν και πολύ το μηχανάκι. Το φτερό μπροστά έδειχνε πολύ πλαστικό, τα όργανα δεν μου αρέσαν καθόλου.

    Είχα μέχρι πριν από 1 μήνα το μικρό αδερφάκι του YBR 125. Εμφανισιακά έμοιαζε με μηχανή αλλά ήταν χειρότερο από παπί!!! Μπορεί να ήταν φτηνό και οικονομικό αλλά η συμπεριφορά του στον δρόμο δεν ήταν και η καλύτερη κι αυτό το κατάλαβα τώρα που έχω το CBF 250. Το Yamahaκι ήταν βάρκα στο γυαλό. 2-3 φορές που χρειάστηκε να πλακωθώ στα φρένα βρέθηκα κάτω στον δρόμο και μια φορά πάνω σε ένα αυτοκίνητο. Ειδικά το πίσω φρένο απαράδεκτο!!!!

    Σίγουρα το 250 θα είναι σαφώς ανώτερο του καθώς είναι περισσότερο μηχανή. Αλλά εγώ προσωπικά χαίρομαι που δεν περίμενα μέχρι να έρθει το καινούργιο (αυτό μου προτείνε ο μηχανικός μου) και πήρα το CBF. Μπορεί να είναι ψεκαστό και άρα πιο οικονομικό αλλά θεωρώ πως είναι πιο "φτωχό" στα υλικά κατασκευής από το CBF.
    Μήπως υπερβάλουμε λίγο? Έχω το ybr 125 το καινούριο και είμαι υπερευχαριστημένος, ειδικά μετά που οδήγησα παπάκι..το μόνο που χρειάζεται είναι ένα ζευγάρι καινούρια λάστιχα..το συγκρίνω και με παλιό εντουράκι και γενικά είναι ένα πολύ καλό και τίμιο στα χρήματα αυτά..

  13. #58
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/07/2007
    Μηνύματα
    8
    Γεια σου ΙΠΠΕΑ, γεια σας παιδιά,

    ΟΚ δεν θα διαφωνήσω με τον φίλο epp1640 μια και το γούστο είναι καθαρά υποκειμενικό. Η αλήθεια είναι ότι ο θα συμφωνήσω μαζί του, σε ότι αφορά τα όργανα, και εμένα την ίδια εντύπωση μου είχαν κάνει όταν το είχα δει στην έκθεση πριν καν το αγοράσω. Βέβαια δεν εστίασα μόνο εκεί, προσπάθησα να ‘βγάλω’ μια πιο σφαιρική εικόνα και σε αυτή το YBR πετύχαινε το ρετρό naked look καλύτερα από το CBF, κατά τη γνώμη μου. Η ποιότητα της κατασκευής σίγουρα δεν είναι κορυφαία, μιλάμε για budget μηχανές εδώ, αλλά αν πρέπει να την κρίνω σίγουρα πάει στα υπέρ της μηχανής, κιχ δεν έχει κάνει το μηχανάκι (χτυπάω ξύλο). Το θεματάκι που είχα με τις ταχύτητες ήταν απλά πολύ χαλαρή ντίζα συμπλέκτη, την έσφιξα και τέλος.

    Από εκεί και μετά δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα με την οδική του συμπεριφορά. Είναι σκληρό, δεν ταλαντώνεται στις γρήγορες στροφές με ανωμαλίες, δεν αναπηδά και στο φρενάρισμα γονατίζει. Από την πλευρά μου μάλλον αντιμετωπίζω αμυντικά τις καταστάσεις, στον ανοιχτό δρόμο το τελικιάζω (ψάχνω και άλλη δύναμη που όμως δεν υπάρχει) αλλά ως εκεί, σφήνες, κόντρες και γενικά ψάξιμο των ορίων τις μηχανής και των δικών μου τα αποφεύγω, ίσως γιατί τις μηχανής είναι παραπάνω από τα δικά μου. Το μόνο που έχω να παρατηρήσω είναι ότι με κρύα λάστιχα και σε γλιστερό οδόστρωμα (το τονίζω το γλιστερό) ενδέχεται να σπινιάρι ο πίσω τροχός είτε στο ξεκίνημα ή όταν περνάς πάνω από μια φρεσκοβαμμένη διαγράμμιση, το κάνει πολύ γλυκά όμως και δεν προκαλεί ιδιαίτερη ανησυχία ακόμα και σε ένα άπυρο αναβάτη όπως εγώ. Μερικές φορές μπορεί να το κάνω και επίτηδες κιόλας πχ όταν ξεκινάω από ένα φανάρι.
    Τάσεις μπλοκαρίσματος του εμπρός τροχού δεν έχω παρατηρήσει αλλά αυτό όπως όλοι καταλαβαίνεται είναι πααααααρα πολύ σχετικό που, πως γιατί πόσο κ.τ.λ είναι πράγματα που συμβάλουν καταλυτικά στο αν ο τροχός θα μπλοκάρει και θα πέσεις, αν θα μπλοκάρει και δεν θα πέσεις ή αν δεν θα μπλοκάρει καθόλου. Το YBR ( το λάστιχο είναι αρκετά φαρδί, το φρένο ΠΑΡΑ πολύ προοδευτικό και η ανάρτηση θα βυθιστεί ομαλά) πιστεύω ότι κάνει ότι καλύτερο γίνεται για να μην μπλοκάρει το ερώτημα είναι τι κάνεις εσύ?? 

    9 μήνες συμβίωση και 4000km και ακόμα μπορώ να πω ότι είναι σαν την πρώτη μέρα. Δεν είναι μεγάλο το διάστημα οπότε δεν βγάζω ακόμα συμπεράσματα. Δίνει όμως τη χαρά που ψάχνει σε μια μηχανή ανεξάρτητα κατηγορίας.

    Να είστε όλοι καλά 

  14. #59
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Ευχαριστούμε φίλτατε και όποτε δεν βαριέσαι, ξέρεις εσύ...
    Πάντα όρθιοι

  15. #60
    Έχω μπεί σε σκέψεις να αλλάξω κι εγώ το παπί μου(Μodenas 100) που το αγόρασα καινούριο πέρσι. Ο λόγος είναι ότι θέλω κάτι μεγαλύτερο γιατι οι ανάγκες μου πλέον μεγάλωσαν και χρειάζεται να βγαίνω και καμία Αττική - Εθνική οδό για περικά χιλιομετράκια και με το παπί δεν αντέχεται η κατασταση. Στην αρχή σκεφτόμουνα κάτι στα 600 - 650 αλλα μετά είπα οτι δεν υπάρχει λόγος για κάτι τέτοιο μιας και η χρήση θα είναι αποκλειστικά εντός Αθηνας και κανένα νησάκι το καλοκαίρι(δικάβαλο). Υπάρχει και αυτοκίνητο που δίνω δώσεις ακόμα και τα οικονομικά είναι λιγάκι πιεσμένα.

    Σκεφτόμουνα για cbf 250 αλλα απο τότε που είδα το YBR ΄δεν ξέρω γιατί αλλα μου άρεσε περισσότερο.

    Απ`ότι διάβασα και πιο πάνω η μηχανούλα δεν δίχνει να έχει προβληματάκια. Είναι όντως έτσι?Έχει κανένας άλλος ΄την ίδια να μας πεί την γνώμη του εκτός απο τον Madfox?

    Επίσης έχω και μία απορία.Επειδή δεν έχω οδηγήσει κάτι σε 250(εκτός απο rgvΓ που είναι άλλης εποχής - κατηγορίας)μόνο μικρά και μετα 600 - 650...μπορεί το YBR να ανταπεξέλθει σε διαδρομές κεντρο - Πικέρμι , κέντρο - Γλυφάδα...κ.τ.λ δικάβαλο χωρίς να βογκάει???Αν και το 90% των διαδρομών θα είμαι μόνος.

    Σχετικά με κόστος για αλλαγή ελαστικών πόσο περίπου πάνε?

    Ευχαριστώ.

Σελίδα 4 από 23 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βαλίτσα Yamaha YBR 250
    από likoyrgos στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2010, 10:22
  2. Honda cbf 250 vs Yamaha ybr 250
    από saitis στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2009, 16:46
  3. honda cbf vs yamaha ybr 250 ....
    από stef.corfu στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2007, 23:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF