Σελίδα 13 από 38 ΠρώτοΠρώτο ... 38910111213141516171823 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 181 έως 195 από 557

Θέμα: Πολεμικές Τέχνες

  1. #181
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Εγω ψηφιζω παγκρατιο γιατι ειναι οτι κοντινοτερο στο ταβερνοξυλο....
    Accipere quam facere praestat injuriam

  2. #182
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lettas

    αυτό δεν είναι kung fu σε περίπτωση που μπερδεύτηκες :rotflmao: :rotflmao:

    Το είχα ξαναδεί αλλά όσες φορές και να το δω γελάω. Ο ένας χειρότερος από τον άλλο.

    Οι πιο επικίνδυνοι άνθρωποι του κόσμου! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Εγώ κάτι τέτοιο εννοούσα.

    http://www.youtube.com/watch?v=a4JiNrU7jEk

    Ο ένας έκανε την μεθυσμένη μαϊμού και ο άλλος του έριχνε ξύλο.
    Sent from me using a computer.

  3. #183
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    τάι χάνεις την ώρα σου ...
    Τόση ώρα τους εξηγώ ότι άλλο πολεμική τέχνη και άλλο μαχητικό σπορ και ότι οι πολεμικές τέχνες δεν είναι γυμναστική και μου λένε αλλά αντί άλλον...η κατάσταση μου θυμίζει το "η ημιμαθεία είναι χειρότερη από την αμαθεία"...

  4. #184
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    οι πολεμικές τέχνες δεν είναι γυμναστική και μου λένε
    ayto pws akrivws to ennoeis??????:hypnotize :hypnotize :hypnotize :hypnotize

  5. #185
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
    ayto pws akrivws to ennoeis??????:hypnotize :hypnotize :hypnotize :hypnotize
    διάβασε τα ποστ του ται.ελπίζω να καταλάβεις...

  6. #186
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    διάβασε τα ποστ του ται.ελπίζω να καταλάβεις...

    den symfwnw.....alla anyway
    megali kouventa gia na ginei apo edw mesa.....

    auta apo mena

  7. #187
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tai

    .........

    Αλλου συμφωνω, αλλου διαφωνω.
    Βεβαια ο καθενας ο κρινει απο τα δικα του βιωματα και τα δικα του θελω.
    Ολα τα ''εαν'' που ανεφερες υπαρχουν σε καθε προπονηση, πριν μπεις στο κανονικο ''μενου.
    Συμφωνα με αυτο που λες, οτι δηλαδη η καλύτερη "τέχνη" και ο καλύτερος "μαχητής" είναι αυτός που κέρδισε, φαινεται οτι αμφισβητεις τους ορους ''τεχνη'' και ''μαχητης''.Ετσι εγω θα φτασω στο σκεπτικο σου, και θα πω οτι το καθαροαιμο boxing προσφερει αντοχη, υπερδυναμη, και αποτελεσματικοτητα - γι'αυτο και η γροθια του πυγμαχου θεωρειται θανατηφορα.Σε ποιο αλλο ''σπορ'' γινεται αυτο? Πουθενα, αρα να ο αυτος που κερδιζει, αυτος που ψαχνεις.

    Επισης, επειδη βρισκομαστε στην Ευρωπη του 2010, και οχι στην κινα-κορεα-ιαπωνια για να ειναι το kung fu '' τρόπος ζωής που περιλαμβάνει πολλά άλλα εκτός από την μάχη που ειναι το 10%-20% του ολου'', καταλαβαινεις οτι μαλλον αναφερεσαι σε αλλα ηθη, εθιμα, και τοπους.

    Μπορω να συνεχισω για πολυ, ειδικα γαι ''τσιου τσιου μανταλακια'' ,αλλα οπως λεω και στον πατερα μου ''you can't teach an old dog new tricks''.

    Παντα φιλικα
    Start doing what's necessary, then what's possible and suddenly doing the impossible. Just start.

  8. #188
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
    Αλλου συμφωνω, αλλου διαφωνω.
    Βεβαια ο καθενας ο κρινει απο τα δικα του βιωματα και τα δικα του θελω.
    Ολα τα ''εαν'' που ανεφερες υπαρχουν σε καθε προπονηση, πριν μπεις στο κανονικο ''μενου.
    Συμφωνα με αυτο που λες, οτι δηλαδη η καλύτερη "τέχνη" και ο καλύτερος "μαχητής" είναι αυτός που κέρδισε, φαινεται οτι αμφισβητεις τους ορους ''τεχνη'' και ''μαχητης''.Ετσι εγω θα φτασω στο σκεπτικο σου, και θα πω οτι το καθαροαιμο boxing προσφερει αντοχη, υπερδυναμη, και αποτελεσματικοτητα - γι'αυτο και η γροθια του πυγμαχου θεωρειται θανατηφορα.Σε ποιο αλλο ''σπορ'' γινεται αυτο? Πουθενα, αρα να ο αυτος που κερδιζει, αυτος που ψαχνεις.

    Επισης, επειδη βρισκομαστε στην Ευρωπη του 2010, και οχι στην κινα-κορεα-ιαπωνια για να ειναι το kung fu '' τρόπος ζωής που περιλαμβάνει πολλά άλλα εκτός από την μάχη που ειναι το 10%-20% του ολου'', καταλαβαινεις οτι μαλλον αναφερεσαι σε αλλα ηθη, εθιμα, και τοπους.

    Μπορω να συνεχισω για πολυ, ειδικα γαι ''τσιου τσιου μανταλακια'' ,αλλα οπως λεω και στον πατερα μου ''you can't teach an old dog new tricks''.

    Παντα φιλικα
    μην τα βάζεις όλα μέσα σε ένα τσουβάλι και μην τα ισοπεδώνεις.
    Ο πυγμάχος είναι αθλητής και ο νίντζα(βαλε όποιον πολεμιστή προτιμάς εδώ ,εγώ έβαλα τον νίντζα γιατί για μενα είναι ο τελειωτερος πολεμιστής που υπήρχε) είναι πολεμιστής...η γροθιά του πυγμαχου για έναν απλό άνθρωπο είναι θανατηφόρα αλλά για έναν νίντζα είναι απλά αέρας κόπανιστος...

  9. #189
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
    den symfwnw.....alla anyway
    megali kouventa gia na ginei apo edw mesa.....

    auta apo mena
    θα ήθελα να βλεπα την άποψη σου...

  10. #190
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της super_toto
    Εγγραφή
    01/03/2006
    Μηνύματα
    349
    Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
    Αλλου συμφωνω, αλλου διαφωνω.
    Βεβαια ο καθενας ο κρινει απο τα δικα του βιωματα και τα δικα του θελω.
    Ολα τα ''εαν'' που ανεφερες υπαρχουν σε καθε προπονηση, πριν μπεις στο κανονικο ''μενου.
    Συμφωνα με αυτο που λες, οτι δηλαδη η καλύτερη "τέχνη" και ο καλύτερος "μαχητής" είναι αυτός που κέρδισε, φαινεται οτι αμφισβητεις τους ορους ''τεχνη'' και ''μαχητης''.Ετσι εγω θα φτασω στο σκεπτικο σου, και θα πω οτι το καθαροαιμο boxing προσφερει αντοχη, υπερδυναμη, και αποτελεσματικοτητα - γι'αυτο και η γροθια του πυγμαχου θεωρειται θανατηφορα.Σε ποιο αλλο ''σπορ'' γινεται αυτο? Πουθενα, αρα να ο αυτος που κερδιζει, αυτος που ψαχνεις.

    Επισης, επειδη βρισκομαστε στην Ευρωπη του 2010, και οχι στην κινα-κορεα-ιαπωνια για να ειναι το kung fu '' τρόπος ζωής που περιλαμβάνει πολλά άλλα εκτός από την μάχη που ειναι το 10%-20% του ολου'', καταλαβαινεις οτι μαλλον αναφερεσαι σε αλλα ηθη, εθιμα, και τοπους.

    Μπορω να συνεχισω για πολυ, ειδικα γαι ''τσιου τσιου μανταλακια'' ,αλλα οπως λεω και στον πατερα μου ''you can't teach an old dog new tricks''.

    Παντα φιλικα
    Σχετικά είναι όλα. Γενικά σε όλα τα συστήματα ισχύει ότι θα κερδίσει αυτός που παίζει το αντικείμενό του στους κανόνες του. Ο πυγμάχος δεν μπορεί να χάσει από κανένα άλλο αθλητή όταν παίζει πυγμαχία. Αν όμως παίξει με ένα kick boxer , σε αγώνα με λακτίσματα θα χάσει για πλάκα. Και ο kick boxer θα χάσει πανηγυρικά από ένα παλαιστή εφόσον επιτρέπετονται οι λαβές.
    Ο Alexander Karelin, είναι η απόδειξη για αυτό.

    Με λίγα λόγια όλα είναι ζήτημα κανόνων. Για αυτό και οι αθλητές συστημάτων με λίγους κανόνες θα υπερισχύσουν έναντι των άλλων.
    Συνεπώς αν μιλάμε για το ποιό σύστημα είναι το καλύτερο, η απάντηση είναι αυτό στο οποίο επιτρέπονται όλα, όπώς πχ το krav maga που το να βγάλεις το μάτι κάποιου είναι μέσα στην διδασκαλία.

    Εφόσον πάντα μιλάμε για αυτοάμυνα σε επίπεδο δρόμου. Αν μιλάμε για αθλητισμο, θα συμφωνήσω μαζί σου ότι ο πυγμάχος υπερέχει όλων.
    ....ξάπλωσε τ' ανάσκελα και χύθηκαν οι μυαλοί του στις πέτρες.

  11. #191
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    μην τα βάζεις όλα μέσα σε ένα τσουβάλι και μην τα ισοπεδώνεις.
    Ο πυγμάχος είναι αθλητής και ο νίντζα(βαλε όποιον πολεμιστή προτιμάς εδώ ,εγώ έβαλα τον νίντζα γιατί για μενα είναι ο τελειωτερος πολεμιστής που υπήρχε) είναι πολεμιστής...η γροθιά του πυγμαχου για έναν απλό άνθρωπο είναι θανατηφόρα αλλά για έναν νίντζα είναι απλά αέρας κόπανιστος...

    οι τελειοτεροι πολεμιστες εβερ ηταν οι σπαρτιατες



  12. #192
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της super_toto
    Εγγραφή
    01/03/2006
    Μηνύματα
    349
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    τάι χάνεις την ώρα σου ...
    Τόση ώρα τους εξηγώ ότι άλλο πολεμική τέχνη και άλλο μαχητικό σπορ και ότι οι πολεμικές τέχνες δεν είναι γυμναστική και μου λένε αλλά αντί άλλον...η κατάσταση μου θυμίζει το "η ημιμαθεία είναι χειρότερη από την αμαθεία"...
    Άλλο το ένα άλλο το άλλο. Εσύ είπες ότι οι πολεμικές τέχνες δεν είναι γυμναστική. Μέγιστο λάθος. Εφόσον διδάσκονται σωστά απο σοβαρό δάσκαλο είναι η απόλυτη γυμναστική.
    ....ξάπλωσε τ' ανάσκελα και χύθηκαν οι μυαλοί του στις πέτρες.

  13. #193
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    μην τα βάζεις όλα μέσα σε ένα τσουβάλι και μην τα ισοπεδώνεις.
    .
    Δεν τα ισεπεδωνω ολα φιλε μου... απλα εδωσα ενα ακραιο παραδειγμα για να δειξω οτι δεν υπαρχει ενας συγκεκριμμενος κορυφαιος αθλητης που να τους σκιζει ολους.
    Start doing what's necessary, then what's possible and suddenly doing the impossible. Just start.

  14. #194
    Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto


    Εφόσον πάντα μιλάμε για αυτοάμυνα σε επίπεδο δρόμου. Αν μιλάμε για αθλητισμο, θα συμφωνήσω μαζί σου ότι ο πυγμάχος υπερέχει όλων.
    Φιλε μου, εγω μιλαω για πολεμικη τεχνη.
    Το ξυλο δρομου για'μενα εχει τοση αξια οσο ενα περιστροφο στην τσεπη.
    Start doing what's necessary, then what's possible and suddenly doing the impossible. Just start.

  15. #195
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της super_toto
    Εγγραφή
    01/03/2006
    Μηνύματα
    349
    Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
    Φιλε μου, εγω μιλαω για πολεμικη τεχνη.
    Το ξυλο δρομου για'μενα εχει τοση αξια οσο ενα περιστροφο στην τσεπη.
    Τότε ο κορυφαίος αθλητής είναι ο πυγμάχος. Απόδειξη ότι κανένας δεν μπορεί να μεταπηδήσει στην πυγμαχία σε κορυφαίο επίπεδο, από άλλο άθλημα. Κάτι που συμβαίνει κατα κόρον στο kick boxing και στο ΜΜΑ.
    ....ξάπλωσε τ' ανάσκελα και χύθηκαν οι μυαλοί του στις πέτρες.

Σελίδα 13 από 38 ΠρώτοΠρώτο ... 38910111213141516171823 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. πολεμικες τεχνες
    από jasondakar στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2007, 12:10
  2. Πολεμικές τέχνες....
    από DEMINIO στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2004, 21:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF