Σελίδα 37 από 38 ΠρώτοΠρώτο ... 2732333435363738 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 541 έως 555 από 557

Θέμα: Πολεμικές Τέχνες

  1. #541
    Αποσυντονισμένο Μέλος Το avatar του/της Desperado
    Εγγραφή
    07/09/2005
    Μηνύματα
    438
    Ερώτηση και από εμένα, δεν άντεξα να διαβάσω όλο το νήμα.....sorry!!
    Σε ποια πολεμική τέχνη να γραφτώ? Είμαι άσχετος με το θέμα, μου άρεσαν βέβαια από παλιά αλλά δεν έτυχε να ασχοληθώ ποτέΣ....

    Δεν έχω σκοπό να παίζω ξύλο στο δρόμο κλπ απλά το θέλω για γυμναστική που να την βρίσκω ενδιαφέρουσα, διότι για εμένα πιο βαρετό πράγμα από το γυμναστήριο ΔΕΝ υπάρχει.....

  2. #542
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Desperado Προβολή μηνύματος
    Ερώτηση και από εμένα, δεν άντεξα να διαβάσω όλο το νήμα.....sorry!!
    Σε ποια πολεμική τέχνη να γραφτώ? Είμαι άσχετος με το θέμα, μου άρεσαν βέβαια από παλιά αλλά δεν έτυχε να ασχοληθώ ποτέΣ....

    Δεν έχω σκοπό να παίζω ξύλο στο δρόμο κλπ απλά το θέλω για γυμναστική που να την βρίσκω ενδιαφέρουσα, διότι για εμένα πιο βαρετό πράγμα από το γυμναστήριο ΔΕΝ υπάρχει.....
    δε χρειάζεται να διαβάσεις όλες τις σελίδες όπως και δε χρειάζεται να τα ξαναγράφουμε

    http://www.moto.gr/forums/showthread...=31109&page=28
    πουτσ@@@@@@@@@

  3. #543
    Αποσυντονισμένο Μέλος Το avatar του/της Desperado
    Εγγραφή
    07/09/2005
    Μηνύματα
    438
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    δε χρειάζεται να διαβάσεις όλες τις σελίδες όπως και δε χρειάζεται να τα ξαναγράφουμε

    http://www.moto.gr/forums/showthread...=31109&page=28
    Ευχαριστώ!! Βέβαια όλοι προτείνουν από κάτι ....αλλά δεν μ@μιέται, έχω κοντά μια σχολή που κάνουν Κραβ μαγκά και kick boxing, θα πάω μια βόλτα και βλέπουμε

  4. #544
    Κανένας σωστός;;
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    354
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Και μιλώντας για σωματική δύναμη: https://www.youtube.com/watch?v=RFPsvF3UOdo
    O Frank Medrano είναι φαινόμενο και ίνδαλμα!!!!

  5. #545
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Desperado Προβολή μηνύματος
    Ερώτηση και από εμένα, δεν άντεξα να διαβάσω όλο το νήμα.....sorry!!
    Σε ποια πολεμική τέχνη να γραφτώ?
    Στιβο. Και συγκεκριμενα 110 μετρα μετ εμποδιων





    Οτι σου κανει κλικ. Ολα καλα ειναι.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  6. #546
    παναρχαιο μελος Το avatar του/της Dennis-
    Εγγραφή
    08/06/2003
    Μηνύματα
    505
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Desperado Προβολή μηνύματος
    Ερώτηση και από εμένα, δεν άντεξα να διαβάσω όλο το νήμα.....sorry!!
    Σε ποια πολεμική τέχνη να γραφτώ? Είμαι άσχετος με το θέμα, μου άρεσαν βέβαια από παλιά αλλά δεν έτυχε να ασχοληθώ ποτέΣ....

    Δεν έχω σκοπό να παίζω ξύλο στο δρόμο κλπ απλά το θέλω για γυμναστική που να την βρίσκω ενδιαφέρουσα, διότι για εμένα πιο βαρετό πράγμα από το γυμναστήριο ΔΕΝ υπάρχει.....

    Aντε να πιαστω απο αυτο και να γραψω κανα δυο πραγματα..

    καταρχην πρεπει ο καθενας να σκεφτει γιατι θελει να ξεκινήσει μια πολεμικη τεχνη η ενα μαχητικο αθλημα (kick box)

    Πιστευω οι πιο πολλοί το κανουν για υγεια και εκγυμναση, οποιος κανει κατι τετοιο για αυτοάμυνα στον δρομο καλο θα ηταν να μαθει 100 μετρα σπριντ γιατι ειναι οτι καλυτερο μπορεις να κανεις σε μια τετοια περιπτωση.

    Ασχολουμε αρκετα χρονια με κικ μποξ και brazilian jiu jitsu

    Οσο αφορα το κικ, δυνατή γυμναστικη και μπορεις να μαθεις αρκετα γρηγορα τα βασικα και να πεζεις καλα σε μικρο χρονικο διαστημα.
    Αλλα εχει ξυλο.. θα τις φας καποτε, και αναλογα τι ανθρωπος εισαι η θα ξενερωσεις η θα σου αρεσει. Παντα θα εχει καφρους που βαρανε χωρις αυριο και χωρις λογο σε ενα σπαρινγκ η σε απλες ασκησεις και σε καποια φαση μπουχτιζεις.

    Και εδω μπενει το jiu jitsu.. οτι και να πω ειναι λιγο.. φοβερη γυμναστικη σε ολο το σωμα αφου παλευεις (κυρίως στο εδαφος) ΔΕΝ εχει μπουνιες κλωτσιες, μονο λαβες και απο ορθια θεση, Αξιζει μια δοκιμη σιγουρα ειδικα σε οποιον ειναι αθηνα και εχει αρκετες σχολες να δει και να διαλεξει, αθηνα υπαρχει και η σχολη gracie που ειναι η πιο γνωστη. (εχει και στην κρητη! τυχεροι ρε π@$τη μου ολα τα καλα εχετε ! ! )

    Προσωπικά αν το ηξερα καποια χρονια πριν δεν θα εκανα κατι αλλο, ουτε κικ ουτε τιποτα!

    Παντος γενικα πρεπει να ειμαστε επιφυλακτικοι για δασκαλους και τα λοιπα γιατι η κομπινα με τις μαυρες ζωνες στην Ελλαδα δεν εχει τελειωμό. Ολοι ξαθνικα ειναι μαστερ και δεν ξερω γω τι μονο και μονο για τα χρηματα και υπαρχουν ατομα που χαραμιζουν χρονια και ωρες προπονησης σε κακες σχολες.


    Για το αικιντο, κουνγκ φου κτλ δεν τα συμπαθησα ποτε να πω την αληθεια γιατι εκτος του οτι δεν γυμναζεις καθολου το σωμα την ωρα τις προπόνησης. Δεν εχουν σπαρινγκ, και πρεπει να βρεις και καλο δασκαλο πραγμα δυσκολο στις μερες μας για κατι τετοιο. Και θελει πολλα πολλα χρονια για να σου βγει κατι τετοιο στον δρομο. (σε περιπτωση που δεν κανεις το κατοσταρι που λεγαμε) ενώ το κικ θα σε βγαλει ασπροπρόσωπο σε κατι τετοιες περιπτωσεις.. και μαντεψε αν πεσετε κατω τι εχει να γινει με το brazilian jiu jitsu!

    αυτα.
    Τελευταία τροποποίηση από Dennis-; 07/10/2015 στις 11:17.

    Κατα τους αλλους..

    Ευθειακιας, εποχιακος, coolatza, κρυφοκουτακιας!

  7. #547
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.293
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Desperado Προβολή μηνύματος
    Ερώτηση και από εμένα, δεν άντεξα να διαβάσω όλο το νήμα.....sorry!!
    Σε ποια πολεμική τέχνη να γραφτώ? Είμαι άσχετος με το θέμα, μου άρεσαν βέβαια από παλιά αλλά δεν έτυχε να ασχοληθώ ποτέΣ....

    διότι για εμένα πιο βαρετό πράγμα από το γυμναστήριο ΔΕΝ υπάρχει.....
    Είναι σαν να με περιγράφεις, αλλά τώρα στα γεράματα λέω που να μπλέκω οπότε κατέληξα σε άθλημα

  8. #548
    Αποσυντονισμένο Μέλος Το avatar του/της Desperado
    Εγγραφή
    07/09/2005
    Μηνύματα
    438
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Είναι σαν να με περιγράφεις, αλλά τώρα στα γεράματα λέω που να μπλέκω οπότε κατέληξα σε άθλημα
    Μπορεί να είμαστε και κοντοεεσό φιλαράκο!! κι εγώ πρωταθλητής είμαι στο "άθλημα" που αναφέρεις αλλά και η γυμναστική χρειάζεται.....

  9. #549
    φανατικα ANTIFAνατικος! Το avatar του/της giannis21
    Εγγραφή
    24/10/2009
    Μηνύματα
    693
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Είναι σαν να με περιγράφεις, αλλά τώρα στα γεράματα λέω που να μπλέκω οπότε κατέληξα σε άθλημα
    απλα μεγαλη προσοχη σε οποιον ασχοληθει..εχω δει πολυ ξυλο σε "φιλικο" ματς συνοδευομενο απο τα αναλογα καντηλια..καλο ειναι πρωτα να ασχοληθεις με πολεμικη τεχνη και μετα με το "αθλημα"!!!
    Καμία ιδέα δεν ευθύνεται για τους μαλάκες που την ενστερνίζονται..-Κωστάκης Ανάν-

    http://www.tokoulouri.com/

  10. #550
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Γιώργης
    Εγγραφή
    29/06/2014
    Μηνύματα
    103
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Desperado Προβολή μηνύματος
    Ερώτηση και από εμένα, δεν άντεξα να διαβάσω όλο το νήμα.....sorry!!
    Σε ποια πολεμική τέχνη να γραφτώ? Είμαι άσχετος με το θέμα, μου άρεσαν βέβαια από παλιά αλλά δεν έτυχε να ασχοληθώ ποτέΣ....

    Δεν έχω σκοπό να παίζω ξύλο στο δρόμο κλπ απλά το θέλω για γυμναστική που να την βρίσκω ενδιαφέρουσα, διότι για εμένα πιο βαρετό πράγμα από το γυμναστήριο ΔΕΝ υπάρχει.....
    Πήγαινε δες 2-3 προπονήσεις από σχολές που είναι κοντά σου (βασικό πράγμα η απόσταση) και ό,τι σου αρέσει μπες και κάντο. Όπως σου είπαν περισσότερη γυμναστική έχουν τα μαχητικά αθλήματα, παρά οι τέχνες. Πάντοτε υπάρχουν εξαιρέσεις βέβαια, αναλόγως τον δάσκαλο και την νοοτροπία της σχολής.
    Όσον αφορά συνθήκες πραγματικής εμπλοκής εκεί δεν έχει να κάνει με το πόσο πλούσια είναι η τέχνη ή το άθλημα που κάνεις αλλά πόσο αποτελεσματικά μπορείς να βγάλεις την 1-2 τεχνικές εκείνη την στιγμή, μα χτύπημα θα είναι, μα λαβή θα είναι, εξαρτάται του τι έμαθε ο καθένας καλά, όχι για να πανηγυρίσεις πως είσαι καλύτερος απλά για να σου δώσει λίγο περισσότερο χρόνο για να τρέξεις. Καλύτερα να ξέρω να κάνω τέτοια: https://www.youtube.com/watch?v=NX7QNWEGcNI παρά να κοπανάω, αν έρθει ποτέ η στιγμή και ο απέναντί μου παίζει με λεπίδια και κουμπούρια.
    Όλα είναι δρόμος

  11. #551
    Προπονήσου όπως θα πολεμήσεις, γιατι θα πολεμήσεις όπως εχεις προπονηθεί.
    Όλα έχουν να κάνουν με το πώς αντιλαμβάνεται ο καθένας μας αυτά που μαθαίνει σε μια τέχνη-άθλημα.

    Είναι ένα πραμα σαν την μηχανή…αν πάρει ένα κουλαδι ένα R1(τυχαίο το μοτορι) το ποιο πιθανό είναι να φάει τα μούτρα του.

    Έτσι είναι και πολεμικές τέχνες. Δεν μπα να σου μάθει κάποιος να βαράς να κλωτσάς να πετάς, αν δεν το έχεις μέσα σου άστο καλύτερα.

    Άλλωστε είναι προτιμότερο να βγεις νικητής από μια μάχη που δεν θα δώσεις ποτέ.

  12. #552
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.293
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borbos Προβολή μηνύματος
    Άλλωστε είναι προτιμότερο να βγεις νικητής από μια μάχη που δεν θα δώσεις ποτέ.
    και εγώ αυτής της ρήσης είμαι αλλά με προβληματίζει ο μπρέχτ που έλεγε:

    Αυτός που αγωνίζεται μπορεί να χάσει, όμως αυτός που δεν αγωνίζεται ήδη έχει χάσει.


  13. #553
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Εισαστε ολοι ....γατακια...

    https://www.youtube.com/watch?v=RZ6HQL8orL4

  14. #554

  15. #555
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Και το λέγανε τότε στις τηλεοράσεις όταν έσκασε το τσέρνομπιλ.
    Μη βγείτε στη βροχή..
    (αυτός πρέπει να έκανε μπάνιο και στη θάλασσα)

Σελίδα 37 από 38 ΠρώτοΠρώτο ... 2732333435363738 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. πολεμικες τεχνες
    από jasondakar στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2007, 12:10
  2. Πολεμικές τέχνες....
    από DEMINIO στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2004, 21:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF