Σελίδα 9 από 38 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 557

Θέμα: Πολεμικές Τέχνες

  1. #121
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mike.giann
    kunna tin-tsu tsuna
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    \


    The only easy day was yesterday.

  2. #122
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    και κατι τελευταιο...φανταζομαι επιρεαστηκες απο το θρεντ περι τσακωμων στο δρομο
    οταν μαθαινεις καποια πολεμικη τεχνη, ΞΕΧΝΑΣ οποιοδηποτε τσακωμο με οποιονδηποτε στο δρομο...ειανι πολυ ευκολο, να τον ξαπλωσεις και να μην ξανασηκωθει ποτε...
    δεν ειναι ακριβως οτι εφαρμοζεις αυτα που μαθαινεις...με την τριβη που εχεις, σου βγαινουν απο μονα τους...και δε το καταλαβαινεις...

    δεν κάνω τέτοια εγώ
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  3. #123
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mike.giann
    kunna tin-tsu tsuna
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    μλκ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  4. #124
    νομπελιστας χημειας!!! Το avatar του/της pilotos_xtreme
    Εγγραφή
    18/07/2008
    Μηνύματα
    463
    αντι να δινεις λεφτα σε σχολη θα σε πω εγω τι θα κανεις.

    πανε κ αγορασε ολη τη σειρα tekken για πλαυστατιον και παιξε με ολους τους χαρακτηρες.
    προσπαθησε να μιμιθεις τις κινησεις τους.

    αμα το κανεις αυτο ,να εισαι σιγουρος οτι εκτος οτι πλεον θα εισαι computer freak κ οτι θα τσακιστεις μονος σου,
    θα μπορεις να δερνεις κ να μαμας οποιον θελεις.

    φιλικη συμβουλη,διαλεξε τον bryan fury,ο τυπας δινει ρεστα!

    Θέλω να με πας εκεί που όλα είναι ωραία
    και να 'χω πάντοτε παρέα
    σου λέω θέλω να με πας
    Θεσσαλονίκη με φεγγάρι
    όλους τους πόνους μου να΄πάρει
    να ξημερώσεις στο Βαρδάρη
    εκεί για πάντα να με πας

  5. #125
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από pilotos_xtreme
    αντι να δινεις λεφτα σε σχολη θα σε πω εγω τι θα κανεις.

    πανε κ αγορασε ολη τη σειρα tekken για πλαυστατιον και παιξε με ολους τους χαρακτηρες.
    προσπαθησε να μιμιθεις τις κινησεις τους.

    αμα το κανεις αυτο ,να εισαι σιγουρος οτι εκτος οτι πλεον θα εισαι computer freak κ οτι θα τσακιστεις μονος σου,
    θα μπορεις να δερνεις κ να μαμας οποιον θελεις.

    φιλικη συμβουλη,διαλεξε τον bryan fury,ο τυπας δινει ρεστα!


    υποθετω πως mortal combat δεν εχεις παιξει ποτε εεΕ?


  6. #126
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954

    Re: πολεμικές τέχνες

    Αρχικά δημιουργήθηκε από lettas
    ... λέω για muay thai αλλά...
    Νομίζω ότι καλά λες...

    Tip: οπωσδήποτε μετά το καλοκαίρι, είναι η καλλίτερη εποχή, μιάς και έχουν ''ψηθεί'' αρκετά οι πατούσες σου από τον ήλιο/θάλασσα/σαγιονάρες κλπ και έτσι δεν θα τις αφήσεις στην μοκέτα της σχολής.

  7. #127
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    βασικα έχε στο νου σου ότι πρέπει να ξεχωρίσεις τα μαχητικά σπορ από τις πολεμικές τέχνες και αφού τα ξεχωρίσεις να διαλέξεις τι θα ήθελες να μάθεις.οι πολεμικές τέχνες είναι ως ένα βαθμό και μαχητικό σπορ αλλά τα μαχητικά σπορ δεν είναι πολεμικές τέχνες...

  8. #128
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    βασικα έχε στο νου σου ότι πρέπει να ξεχωρίσεις τα μαχητικά σπορ από τις πολεμικές τέχνες και αφού τα ξεχωρίσεις να διαλέξεις τι θα ήθελες να μάθεις.οι πολεμικές τέχνες είναι ως ένα βαθμό και μαχητικό σπορ αλλά τα μαχητικά σπορ δεν είναι πολεμικές τέχνες...
    ναι, σ'αυτό το δίλλημα είμαι :o
    μια ζωή δεν ξέρω τι θέλω
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  9. #129
    A cold-hearted bastard Το avatar του/της Gares'
    Εγγραφή
    27/07/2005
    Μηνύματα
    432
    Θα σου πρότεινα να συνεχίσεις Kung-fu.Κατά την γνώμη μου είναι τρομέρη γυμναστική και δεν είναι μόνο θέμα "ξύλου".Μαθαίνεις απίστευτα πράγματα για το ανθρώπινο σώμα.Τι οικογένεια έκανες παλιά??
    Yesterday is history.
    Tommorow is mystery.
    But today is a gift.
    That is why it is called the "present"...

  10. #130
    Αναλλοίωτος Το avatar του/της Akatanomastos
    Εγγραφή
    28/04/2005
    Μηνύματα
    1.260

    Re: Re: πολεμικές τέχνες

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap

    Tip: οπωσδήποτε μετά το καλοκαίρι, είναι η καλλίτερη εποχή, μιάς και έχουν ''ψηθεί'' αρκετά οι πατούσες σου από τον ήλιο/θάλασσα/σαγιονάρες κλπ και έτσι δεν θα τις αφήσεις στην μοκέτα της σχολής
    αυτο το τιπ

    ειναι level μιγιάγκι και άνω
    -It's 106 miles to Chicago. We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
    - Hit it.
    -------------------------------------------------------------------------------
    όλα αυτά, είναι απλά μέρος του πανυγηριού που λέγεται ζωή..
    ------------------------------------------------------------------------------
    νέα προσθήκη

    Definition of a bad boy



  11. #131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gares'
    Έγω θα σου πρότεινα να συνεχίσεις Kung-fu.Κατά την γνώμη μου είναι τρομέρη γυμναστική και δεν είναι μόνο θέμα "ξύλου".Χρειάζεται διάφορα και μαθαίνεις απίστευτα πράγματα για το ανθρώπινο σώμα.Τι οικογένεια έκανες παλιά??
    για εκεί με βλέπω.. :wacko:
    τι να σου πω.. νομίζω Changquan έκανα, αλλά ήμουν αρκετά μικρός για να θυμάμαι με σιγουριά..
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  12. #132
    A cold-hearted bastard Το avatar του/της Gares'
    Εγγραφή
    27/07/2005
    Μηνύματα
    432
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lettas
    για εκεί με βλέπω.. :wacko:
    τι να σου πω.. νομίζω Changquan έκανα, αλλά ήμουν αρκετά μικρός για να θυμάμαι με σιγουριά..
    Κοίτα αν σου άρεσε συνέχισε στο ίδιο.Αλλιώς μια άλλη επιλογή είναι το πολύ διαδεδομένο wing chun αλλά και hung gar.Ψάξου γενικότερα και ειδικά αν είσαι Αθήνα υπάρχουν πολλές σχολές και από άλλα είδη όπως το eagle claw.
    Yesterday is history.
    Tommorow is mystery.
    But today is a gift.
    That is why it is called the "present"...

  13. #133
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Ενα θα σου πώ. Εχω κάνει 7 χρόνια Koju-Kai Karate όταν ήμουν μικρός και οταν ήμουν φοιτητής και παίδαρος σφίχτης(τώρα είμαι φλωροκοιλιάς λαπάς χεχε) έκανα kung-fu Fu Jo Pai.
    Οταν κατέβαινα σε αγώνες έδινα πολύ ξυλο μιας και είχα 2 τεχνικές σε μία(αν και το kung fu μου άρεσε πιο πολύ σε σχέση με το καρατε) και ήμουν πολύ πουλ μουρ, κανε πέρα ρε φλώρε να περάσει ο sensei και άλλους φίλαθλους και μέσα στο πνέυμα της ευγενούς άμμιλας της πολεμικής τέχνης χαρακτηρισμούς.

    Μια φορά έπαιξα με έναν απο εξωτερικό που ήξερε Aikιdo. Βγήκα με ένα στυλ: Που πα ρε νομίζεις οτι είσαι ο Σιγκαλης να ούμε και θα δέιρεις τον τρισμέγιστο, τιτανοτεράστιο, αρπααυτητηνγυριστήκαιαραξεχαμωδικεμου paramedic????? EEEE λοιπόν εδωσα κατι ψιλές...αλλα έφαγα και κατι χοντρές!!!!
    Αυτο να κάνεις φίλε μου. Αυτοι χρησιμοποιούν την δύναμή σου και τα κιλά σου για να σε σκίσουν. Το καράτε είναι παλιό, το Μαι ται σπάει πόδια, το ται κβο ντο(πως στο διαολο λέγετε) έιναι για φλώρους,το kung fu ειναι απίστευτα τεχνικό και αν θέλεις να το πάιξεις grasshoper και έτσι είναι απλά κορυφαίο και το αικιντο απλά έρχεται και σκίζει πωπούς....
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  14. #134
    Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
    Ενα θα σου πώ. Εχω κάνει 7 χρόνια Koju-Kai Karate όταν ήμουν μικρός και οταν ήμουν φοιτητής και παίδαρος σφίχτης(τώρα είμαι φλωροκοιλιάς λαπάς χεχε) έκανα kung-fu Fu Jo Pai.
    Οταν κατέβαινα σε αγώνες έδινα πολύ ξυλο μιας και είχα 2 τεχνικές σε μία(αν και το kung fu μου άρεσε πιο πολύ σε σχέση με το καρατε) και ήμουν πολύ πουλ μουρ, κανε πέρα ρε φλώρε να περάσει ο sensei και άλλους φίλαθλους και μέσα στο πνέυμα της ευγενούς άμμιλας της πολεμικής τέχνης χαρακτηρισμούς.

    Μια φορά έπαιξα με έναν απο εξωτερικό που ήξερε Aikιdo. Βγήκα με ένα στυλ: Που πα ρε νομίζεις οτι είσαι ο Σιγκαλης να ούμε και θα δέιρεις τον τρισμέγιστο, τιτανοτεράστιο, αρπααυτητηνγυριστήκαιαραξεχαμωδικεμου paramedic????? EEEE λοιπόν εδωσα κατι ψιλές...αλλα έφαγα και κατι χοντρές!!!!
    Αυτο να κάνεις φίλε μου. Αυτοι χρησιμοποιούν την δύναμή σου και τα κιλά σου για να σε σκίσουν. Το καράτε είναι παλιό, το Μαι ται σπάει πόδια, το ται κβο ντο(πως στο διαολο λέγετε) έιναι για φλώρους,το kung fu ειναι απίστευτα τεχνικό και αν θέλεις να το πάιξεις grasshoper και έτσι είναι απλά κορυφαίο και το αικιντο απλά έρχεται και σκίζει πωπούς....
    Κλαιω μλκα μου
    Ciao Super Sic...

  15. #135
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
    Ξυλο για ΔΡΟΜΟ :









    Jeet Kune Do

    KRAV MANGA


    WING CHung ( ή το "παρακλαδι" του Ving Tsun)

    Παγκρατιο

Σελίδα 9 από 38 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. πολεμικες τεχνες
    από jasondakar στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2007, 12:10
  2. Πολεμικές τέχνες....
    από DEMINIO στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2004, 21:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF