Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 69

Θέμα: dinamik vs cbf 250

  1. #1

    dinamik vs cbf 250

    γεια σας παιδια,σκεφτομαι να αγορασω το καλοκαιρακι ενα dinamik 125 or to cbf 250 και θα ηθελα να μου πειτε πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα...(δεν με ενδιαφερουν τα χρηματα)
    Eυχαριστω
    P.S αν δεν το εβαλα σε σωστο μερος να αλλαχτει
    Ποτέ μην τα βάλεις με έναν ηλίθιο γιατί θα πέσεις στο επιπεδό του και θα σε νικήσει με την εμπειρία του!

  2. #2
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    ενα θα σου πω...

    μονο και μονο που το dynamik ειναι διχρονο θα πρεπε να σε κραταει μακρια απο την αποκτηση του...

    εχουν χιλιομπει ποστ με διαμαχες και πλεονεκτηματα-μειονεκτηματα διχρονων..

    αλλα προσωπικα θα σου προτεινα να τα αποφυγεις για πολλους λογους...

    και να ξερεις πως το cbfaki ειναι πολυ αξιοπρεπες μηχανακι...

  3. #3
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Γεια σας, θα ήθελα να αγοράσω το χειμώνα ένα όχημα αλλά δε μπορώ να αποφασίσω... lada niva ή fiat coupe? Τα λεφτά δεν παίζουν ρόλο! Ευχαριστώ

    Σόρυ για το άτσαλο χιούμορ φίλε μου!! Θέλω να σου δείξω ότι συγκρίνεις τα ανόμοια. Το ένα είναι μοτοσυκλέτα, το άλλο όχι. Το ένα στρίβει, το άλλο όχι. Το ένα ταξιδεύει κάπως, το άλλο όχι. Τώρα ποιο είναι το ένα και πιο το άλλο, το αφήνω στην κρίση σου.

    Καλως ήλθες στο φόρουμ

    Πες μας προς τι το δίλημμα και θα σου απαντήσουμε πιο αναλυτικά..

    Κερνάω μπύρα!
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  4. #4
    Kανοοοονι!!! Το avatar του/της nickmonstro
    Εγγραφή
    01/04/2006
    Μηνύματα
    645
    Καλως ορισες!!!

    Νομιζω οτι ειναι αυτα τα δυο ειναι αρκετα διαφορετικα μεταξυ τους ετσι?Το dynamic ειναι παπακι και το αλλο ειναι κανονικοτατη μοτοσυκλετα!

    Θα σου προτεινα το cbfακι μιας και το εχει το φιλαρακι μου 2.5 χρονια κοντα και δεν ειχε κανενα προβλημα!Ειναι ιδανικο και για την πολη αλλα και για κοντινα ταξιδακια!Κια επισης ειναι οικονομικο στην συντηρηση του.

    Για το dynamic δεν γνωριζω κατι και ετσι δεν μπορω να σε πληροφορησω....

    Παντως οτι και να διαλεξεις σου ευχομαι καλες βολτουλες και παντα ορθιος!!!
    Οι ουρανοι μας ανηκουν,για τα συννεφα δεν ξερω ομως......!!!!!

    Το παρακατω μηνυμα ειναι μια κοινωνικη προσφορα δικη μου!!!

    Φιλε/η θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι οι καθρεφτες του οχηματος σου δεν ειναι διακοσμητικο στοιχειο!ΜΑΘΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ!!!

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    του 91 ειναι το παιδι.κοιτα ειναι ρισκο να κυκλοφορεις χωρις διπλωμα.εγω βεβαια δε θα πρεπε να στα λεω μιας κ απ την ηλικια σου χωρις διπλωμα ειμαι! αλλα δεν εκανα καλα κ ημουν τυχερος που δε μου κατσε καμια στραβη μεχρι τωρα.

    το cbf οκ καλυτερο μπορει να ναι αλλα κανει κ τα διπλα λεφτα ε?τωρα σ αυτα τα κυβικα δν εχουν κ τρελες διαφορες τα μηχανακια.προσωπικα θα προτιμουσα να χα παρει το dinamik απο το cbr.κ αυτο για την αισθηση της μηχανης το πηρα αλλα δεν εχει κ πολυ σχεση.. τωρα αν ειναι τοσο ανωτερο το 250 οκ.

    εγω θα σου λεγα μτχ rs 125 διετιας πχ.σ αυτα τα κυβικα καλυτερα διχρονο.κ φυσικα παντα το σωστο εξοπλισμο!

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    α ωραια τωρα το δα οτι δεν σε ενδιαφερουν τα χρηματα!ε ,τοτε παρε rs καινουριο! αλλα αφου θες απ αυτα τα δυο τοτε cbf!

  7. #7
    ευχαριστω ολους σας για τις απαντησεις...
    για να σας λυσω την ενδεχομενη απορια ειμαι μονο σε αυτα τα δυο μηχανακια για δεν εχω διπλωμα** και ειμαι 15.το καλο ειναι οτι το dinamik εχει δολοφονο και κανει κανενα σκασιμο το αλλο κανει κανενα σκασιμο,δεν ειμαι καγκουρα αλλα που και που θελω να ξεδινω
    P.S αλλιως θα επερνα αμαξι οχι μηχανακι
    Ποτέ μην τα βάλεις με έναν ηλίθιο γιατί θα πέσεις στο επιπεδό του και θα σε νικήσει με την εμπειρία του!

  8. #8
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    το θεμα ειναι το το ποστ ειναι λαθος απο την αρχη γιατι όντως συγκρινει ανόμοια πραγματα

    και εχει πολλες ανακριβιες

    πρωτα πρωτα θελω να μας πει ο φιλος που ρωτησε αν θα εχει διπλωμα

    ακολούθως ο elias_sgr, γιατι θα πρεπει να αποφυγουμε τα διχρονα

    μετα θα μα πει ο nickmonstro αν βαζει το χερι του στη φωτια για τη δηλωση του "το εχει το φιλαράκι μου 2.5 χρονια κοντα (το CBF250) και δεν ειχε κανενα προβλημα!" :rotflmao:

    μετα θα ρωτησω αν ξερετε ποσο κανει το ενα και ποσο το αλλο σε αγορα καινουριο και μεταχειριεσμενο. επισης αν ξερει κανεις ποσα δινω για το σερβις του dinamik μου (ελα να τρεχει το στοίχημα Over-under λεμε) :

    για το αν στριβει το dinamik αρκετα καλα ωστε να περασει το CBF250 καλυτερα να μην το επεκτείνουμε.... το θεμα ειναι οτι με το dinamik ΔΕ θα μαθει κανεις "να στιβει"... (δε στριβει καθολου καλα παρεμπιπτόντως μιας το αναφεραμε γιατι μπορει να ειναι απο τα καλυτερα παπια αλλα ... ειναι παπι... αλλα μη το δεσετε κομπο οτι θα περασετε τα dinamic σε στροφιλικια με το ετσι θελω γιατι μπορει καμια μερα να δειτε κανα κοκκινακι με μπαγκαζιερα να σας περναει απο την εξωτερικη ξυνοντας....) :rotflmao:

    αλλα ειμαι πεπεισμένος 100% οτι με το dinamik θα σταματησω σε λιγοτερα μετρα! το λεω με πασα γνωση γιατι εχω κανει βολτα το CBF Και το πραμα ... ΔΕ ΣΤΑΜΑΤΑΓΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!

    στο διαταυτα διαφορετικα μηχανακια ισως το dinamik ΔΕΝ ΕΝΔΕΙΚΝΥΤΑΙ ΓΙΑ ΝΕΟΥΣ ΑΠΕΙΡΟΥΣ ΑΝΑΒΑΤΕΣ (αν και τυγχάνει να ειναι ουσιαστικα το 99% των αγοραστών του...) ειναι δυσκολο, δυστροπο μη ανετο και δεν εμπνέει εμπιστοσύνη σε απειρους αναβατες και αυτο ειναι το σημαντικότερο


    αλλα εχει αλλα καλα οπως τα ελεεινα μικρα έξοδα γενικα και ειδικά (εκτός μεγαλης κατανάλωσης καυσιμου)

  9. #9
    Γιατι ετσι σας αρέσει Το avatar του/της Alchimistis
    Εγγραφή
    17/11/2004
    Μηνύματα
    375
    Re Idi πως και δεν του είπες να πάρει καβασακι?

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alchimistis
    Re Idi πως και δεν του είπες να πάρει καβασακι?
    Δεν θα λεμε οτι εννοειται

  11. #11
    για το cbf εχουν ακουστει προβληματα, το αλλο δεν το ξερω...


  12. #12
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alchimistis
    Re Idi πως και δεν του είπες να πάρει καβασακι?
    "σκέφτεστε τιποτα καλυτερο?"

    τωρα που το λες ... βασικα απορώ γιατι δε παίρνετε ΟΛΟΙ ενα er6N...

  13. #13
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    "σκέφτεστε τιποτα καλυτερο?"

    τωρα που το λες ... βασικα απορώ γιατι δε παίρνετε ΟΛΟΙ ενα er6N...


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    TO DINAMIK ΕΧΕΙ ΜΑΝΙΒΕΛΑ ΜΟΝΟ!ΣΤΟ 2006 τωρα πια δε λεει

    (αμαν κανω καθε φορα)

    αλλα ειναι γληηηηγορο
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  14. #14
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    idi:
    για το αν στριβει το dinamik αρκετα καλα ωστε να περασει το CBF250 καλυτερα να μην το επεκτείνουμε
    Να το επεκτείνουμε όσο θες. Με δυο οδηγούς ίδιας ικανότητας -αν μπορεί να οριστεί αυτό- θα στρίψει καλύτερα το dynamic λες? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Φιλε μου idi, όσο λίγο σε ξέρω μιλάς σωστά, αλλά εδώ είσαι φάουλ. Αφήνεις την αντιπάθειά σου στο cbf και τη συμπάθειά σου στο dynamic να μιλήσουν
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  15. #15
    παρε ενα κινεζικο καλυτερα...
    ...appetite for destruction...

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ybr 250 vs cbf 250
    από craven21gr στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2010, 20:29
  2. ninja 250 VS vtr 250 VS cbf 250
    από Pappios στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2009, 02:18
  3. CBF-250 vs Varadero-125
    από oulas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2005, 17:09
  4. Beverly 250 vs CBF 250
    από DrLo στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2005, 13:57
  5. Honda CBF-250 vs Cagiva Planet 125
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2004, 21:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF