Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 27 από 27

Θέμα: Κακοτεχνιες δημοτικων δρομων και αποζημιωση...

  1. #16
    Νέο μέλος Το avatar του/της dhead
    Εγγραφή
    25/11/2006
    Μηνύματα
    24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sabre
    Αν το ψάξετε έχει γίνει post στο forum μία περίπτωση (θανατηφόρου όμως-φτου κακά!) στην Λ.Μαρκοπούλου που μετά απο δικαστήρια και κόντρα δίκες τελικά καταδικάστηκαν 2 υπάλληλοι και ο πρώην Δήμαρχος του Δήμου αφού είχαν αφήσει μια τεράστια λακούβα ακάλυπτη και χωρίς σύμανση ότι γίνωνται έργα.
    Πάντως άν θέλετε να δοκιμάσετε την τύχη σας και τα νεύρα σας περάστε απο την διχάλα που κάνει η Λ. Λαυρίου με την Λ. Μαρκοπούλου στην Παιανία με κατεύθηνση το Αεροδρόμιο.Όποιον δρόμο και να πάρετε θα δείτε τα χάλια τα μαύρα και σε τι δρόμους υποχρεώνεται κάποιος να οδηγεί αν θέλει να πάει πρός Κορωπί/Αεροδρόμιο ΧΩΡΙΣ να μπεί Αττική Οδό.


    Apo ekei konta eisai? ego twra meno lagonisi... a re notianatoliki attiki me ta wraia sou...

  2. #17
    Τελικα τα εργα ειναι της Tellas.....


    Απο το Σαββατο το βραδυ μονο που επεσε μεσα και ενας ντελιβερας(μαλλον εβγαλε ωμο) εχουν πεσει αλλοι 3.....Και φυσικα δεν εχει αλλαξει τπτ

  3. #18
    Φτουσκουλικομυρμηγκότρυπα Το avatar του/της Sabre
    Εγγραφή
    10/02/2006
    Μηνύματα
    484
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dhead
    Apo ekei konta eisai? ego twra meno lagonisi... a re notianatoliki attiki me ta wraia sou...

    Έμενα παλιά εκεί επί της Λ.Λαυρίου όταν κάποτε ο δρόμος δέν είχε λακούβες αλλά είχε νερά κοντά στην iNtracom και κάθε χειμώνα όταν πάγωναν τα πάντα κάθε βράδυ είχαμε ατυχήματα.
    Τώρα πλέον δέν έχει νερά (στο συγκεκριμένο σημείο-έχει αλλού) αλλά έχει λακούβες και φονικά μπαλώματα.
    Χίλες φορές Λαγονήσι φίλε...
    Έχουμε δεί το τέλος της ιστορίας, το τέλος του υπαρκτού σοσιαλισμού, το τέλος της Θρησκείας, το τέλος της αυταπάτης, ακόμα και το τέλος της χιλιετηρίδας...
    Μόνο το τέλος της μαλακίας δεν προβλέπεται να δούμε σύντομα.

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2006
    Μηνύματα
    9

    Talking

    ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΔΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ .ΕΔΩ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΔΩΣΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΔΡΟΜΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΑΘΕ ΚΑΘΗΔΗΣΗ ΚΑΙ ΚΛΑΣΑΝΕ ΜΙΑ ΜΑΝΤΡΑ Α.............. ΤΟΥ ΕΡΓΟΛΑΒΟΥ.ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΤΑ ΜΕΓΑΛΙΑ ΣΟΥ

  5. #20
    Και αλλος αλητης μοτοσυκλετιστης επεσε μεσα χθες.....Μιλαω με τον αστυνομικο---->


    Εγω->Μα καλα δεν μπορει η αστυνομια να κανει κατι?Πεφτουνε μεσα καθε μερα, εχει καταγραφει το περιστατικο 100 φορες, εχουνε γινει μυνησεις και παλι τα ιδια,κανενας δεν κανει τιποτα....Δηλαδη τι πρεπει να σκοτωθει κανενας?

    Αστ---->Και τι να κανει η αστυνομια κυριε?Αναφερουμε το περιστατικο στον Δημο....

    Εγω--->Να πατε να συλλαβετε τον καργιολη τον εργολαβο και να τον πατε αυτοφορο &^%$*#^(!@$#@#@$@$@#!#!$!*)@&$@)$*#@($

    Αστ--->Δεν προβλεπεται.....




    Τον ειδα οτι ειχε νευριασει με το θεμα αλλα μαλλον πραγματικα δεν μπορουσε να κανει τιποτα....

  6. #21
    Για το ακριβως απο πανω μου περιστατικο......Το παιδι ειναι ασχημα εντατικη τελικα....Δεν τον ειχα προλαβει καθως τον ειχε παρει το ασθενοφορο οταν εφτασα στο σημειο αλλα πηγε η αδερφη του στον ψιλικατζη μου αφησε στοιχεια για μαρτυρες και του τα ειπε....Ελπιζω να τα καταφερει


    Η τρυπα δεν εχει κλεισει ακομα

  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
    Τελικα τα εργα ειναι της Tellas.....


    Απο το Σαββατο το βραδυ μονο που επεσε μεσα και ενας ντελιβερας(μαλλον εβγαλε ωμο) εχουν πεσει αλλοι 3.....Και φυσικα δεν εχει αλλαξει τπτ


    Λαθος πληροφορηση τα εργα δεν ειναι της παραπανω εταιριας....

  8. #23
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Και εγώ ξανά έπεσα σε μια τέτοια λωρίδα σήμερα και το έσωσα με την πάπια να φρενάρει στο τσακ απο τον απέναντι.... για μαζευτείτε όλοι εδώ... να δούμε...

  9. #24
    Εγω δεν προλαβα να πω κιχ...επεσα σε κλασμα του δευτερολεπτου...


    Και τα νεωτερα απο το μετωπο....Η συγκεκριμενη εταιρια που εσκαψε το μισο Μαρουσι τους τελευταιους 3 μηνες δεν ειχε αδεια απο το Δημο(δεν γνωριζανε τιποτα λενε) και η υποθεση ειναι στον εισαγγελεα.Μου δωσανε τα στοιχεια και μιλησα μαζι τους,παραδεχτηκανε οτι κανουνε αυτοι τα εργα,και τωρα περιμενω τηλεφωνο απο τον υπευθυνο μηχανικο..Σε αναμονη για τα σπουδαια τωρα

  10. #25
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
    Εγω δεν προλαβα να πω κιχ...επεσα σε κλασμα του δευτερολεπτου...


    Και τα νεωτερα απο το μετωπο....Η συγκεκριμενη εταιρια που εσκαψε το μισο Μαρουσι τους τελευταιους 3 μηνες δεν ειχε αδεια απο το Δημο(δεν γνωριζανε τιποτα λενε) και η υποθεση ειναι στον εισαγγελεα.Μου δωσανε τα στοιχεια και μιλησα μαζι τους,παραδεχτηκανε οτι κανουνε αυτοι τα εργα,και τωρα περιμενω τηλεφωνο απο τον υπευθυνο μηχανικο..Σε αναμονη για τα σπουδαια τωρα
    Τι κινήσεις έκανες για να βρεις ποιος κάνει τα έργα ?
    σε παρακαλώ πες μου για να κινηθώ και εγώ γρήγορα...
    μην μου την βουλώσουν...

  11. #26
    Εαν στον δρομο που επεσες περναει λεωφορειο του ΕΘΕΛ τοτε ειναι στην δικαιοδοσια του Υπουργειου αλλιως υπαγεται στον Δημο.


    Φωτογραφιες του δρομου,λακουβα,χαντακι κτλ , Αναφορα της αστυνομιας.

    Δηλωση στην ασφαλιστικη σου

    Αναλυτικο κοστος συνεργειου

    --------->Επισκεψη(στην περιπτωση μου) στην Τεχνικη Υπηρεσια του Δημου και αιτηση στην οποια ζητας τα στοιχεια της εταιριας που εχει παρει αδεια για τα συγκεκριμενα εργα.<---------

    Επικοινωνια με τους αρμοδιους της εταιρειας

    Μυνηση σε εταιρια που ανοικει το εργο,μηνυση στον αναδοχο εργολαβο-εταιρια που το κατασκευαζει και μυνηση στον Δημο/Υπουργειο αναλογα απο την στιγμη που τα μασανε.Αυτο μπορεις να το κανεις μεσω της Νομικης Προστασιας της ασφαλιστικης σου εφοσων εχεις την καλυψη.

  12. #27
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Τα νομικά τα γνωρίζω πως θα κινηθώ...
    αρα Δήμο για την λακούβα ή Υπουργείο αν περνάει Λεωφορείο...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2013, 17:06
  2. Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2013, 18:47
  3. Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2011, 16:27
  4. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2010, 11:21
  5. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2008, 11:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF