Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: αγορα μοτο μεσω ιντερνετ

  1. #1
    kostas71

    αγορα μοτο μεσω ιντερνετ

    καλημερα σε ολους.ειμαι καινουργιο μελος και θα ηθελα να ρωτησω για αγορα μοτο μεσω ιντερνετ.μεσω email επικποινωνησα με τον κατοχο της μοτο και μου απαντησε λεγοντας πως μπορει να μου τη στειλει με πλοιο να την τσεκαρω.τα χρηματα θα τα παρει μετα απο 5ημερες απο την παραλαβη.εαν καποιος εχει κανει κατι παρομοιο παρακαλω ας μου απαντησει. ευχαριστω προκαταβολικα .

  2. #2
    Προβοκάστορας Το avatar του/της gloum
    Εγγραφή
    17/11/2006
    Μηνύματα
    307
    Σου στέλνει την μηχανή με πλοίο να την δεις από την καλή του θέληση?Μιά χαρά τον βρίσκω..Πάντως ΜΗΝ δώσεις λεφτά αν δεν είσαι σίγουρος για τον τύπο.Ο αδερφός μου ΑΚΟΜΑ περιμένει μια φωτογραφική μηχανή να του έρθει και έχει κάνει κατάθεση χρημάτων 6 μήνες τώρα
    I love deadlines.I love the whoosing sound they make as they go by. Douglas Noel Adams


    Σε περίπτωση που σας ενδιαφέρει δείτε εδώ http://bilaguras.blogspot.com/

  3. #3
    Βόριο Μέλος Το avatar του/της symvoulos
    Εγγραφή
    13/10/2006
    Μηνύματα
    124
    ΝΩΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΣ......ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ....
    ΠΕΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΦΟΤΟΤΥΠΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΚΑΙ ΕΛΕΝΞΕ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΜΕΝΗ
    ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ
    ΩΣ ΤΕΛΕΙΟΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΟΣ

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    θα σου στείλει τη μηχανή να τη δεις χωρίς να ξέρει ποιος είσαι καν και επικοινωνήσατε μόνο μέσω ιντερνετ????
    δεν γίνονται αυτά ....πολύ κουλό μου φαίνεται!!!!θα εμπιστευόσουν εσύ να στείλεις τη μηχανή σου σε έναν άγνωστο??πως ξέρεις ότι δεν θα την κάνει ανταλακτικά ???
    και η μεταβίβαση πως θα γίνει??μέσω ίντερνετ και αυτή???

    να μου πεις ο άλλος έχει το πρόβλημα...αλλά και πάλι κατι παίζει ...είναι πολύ κουλό....

    αν σου στείλει φωτοτυπία πρέπει να είναι επικυρωμένη να ξέρεις ότι δεν είναι ψεύτικη η φωτοτυπία της άδειας.....αλλά ποιος θα στείλει μια επικυρωμένη φωτοτυπία άδειας ????
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  5. #5
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    ΠΡΟΣΟΧΗ

    Μήπως σου ζήτησε να βάλεις πρώτα τα χρήματα σε μια τριτη εταιρεία που λειτουργεί σαν μεσάζοντας, μετά αυτός να σου την στείλει, να την τσεκάρεις 5-7 ημέρες και αν είσαι ευχαριστημένος τότε μόνο αυτός θα μπορέσει να πάρει τα χρήματα από την εταιρεία?

    Αν ναι, τότε είναι 99,9% απάτη

    Υπάρχουν μεν τέτοιες εταιρείες έμπιστες όπως μια που συνεργάζεται το ebay αλλα συνήθως οι πωλητές δεν τα γουστάρουν αυτά και σίγουρα δεν σου το προτείνουν αυτοί.

    ΠΡΟΣΟΧΗ

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά εξπλισμού μέσω ίντερνετ
    από katath στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2010, 20:27
  2. ΑΓΟΡΑ ΜΟΤΟ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ????
    από alex-varadero στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2006, 18:20
  3. Δανειο για αγορα μοτο;;;
    από lammadin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2005, 22:38
  4. Αγορα Touratech Απο Ιντερνετ ???
    από bmour στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2005, 16:52
  5. Γερμανική αγορά μοτο...
    από free rider στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2005, 07:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF