Σελίδα 4 από 54 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 810

Θέμα: ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΡΧΙΖΕΙ Η ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΗΜΜΥΡΙΖΕΙ

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2006
    Μηνύματα
    364
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sferopetadhn
    XE XE XE Πάλι άλλος φταίει...

    Μαλακία μας. Αφού ούτως ή άλλως κάτω από τέταρτοι δεν πέφτουμε έπρεπε να τους δώσει ο κόρακας το ματσάκι για να νοιώθουν ισότιμα μέλη του ένδοξου ΠΟΚ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΚΟΡΑΚΙ ΡΕ SFERO....................


    Άλλά πές μου έκεί πού ντριπλάρισε μέ τό χέρι ό Ήλιάδης θά τό παίρνανε τό πεναλτάκι
    οί άλλοι δύο τού ΠΟΚ πού λές ή ΟΧΙ............!!!!!!!!!

    Ή έκεί πού έπαιξε καράτε ό Κωνσταντινίδης...????

    Συγχαρητήρια πάντως , έμείς άν δέν είμαστε καλύτεροι ....ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ....!!!!!!!!!!

    Νά θυμάσαι τά πουλέν σας στά ......
    ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΝΤΕΡΜΠΥ........!!!!!!

    ΥΓ. Ποιός φταίει ξέρω καί τά έγραψα πολύ άναλυτικά...
    Μή κάνεις καί σύ τώρα ...ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΓΑΥΡΟΥΣ....!!!!!!!!!
    Άλλα τούς λές καί άλλα άπαντάνε...!!!!!!!!


  2. #47
    Μου τη δίνει... Το avatar του/της Sferopetadhn
    Εγγραφή
    23/03/2006
    Μηνύματα
    69
    Εγώ κάνω σαν τους γαύρους ή εσείς που μια βδομάδα πριν το ματς προσπαθήσατε να μας πείσετε ότι θα είναι στημένο και τα κοράκια θα σας σφάξουν για να μην φτάσετε το γαύρο και ότι ο ΠΑΟΚ στήνεται σε γαύρο και βάζεολο και λοιπές άλλες κουλαμάρες...

    Όταν σας λέμε να σας το δώσουμε μας λέτε θεωρίες ότι έτσι δε γουστάρετε...

    Και μόλις τρώτε μπαλάκια (γιατί στο γαμήδι το τόπι καλώς ή κακώς δεν θα κερδίζει πάντοτε η καλύτερη ομάδα) αρχίζετε πάλι κατάρες και "κομπλεξικοί", "γλυψωκώληδες" κλπ

    Είναι να μην σας κάνω πλάκα; Το ματς δεν το είδα. Ότι έδειξαν στα αθλητικά μετά. Όλοι είπαν ότι εμείς παίξαμε καλά κι εσείς όχι. Δηλαδή νομίζετε ότι είστε τόσο καλοί που πάλι θα έπρεπε να το πάρετε; Μήπως εσείς αρχίσατε να γαυροποιείστε και θέλετε περισσότερα από αυτά που μπορείτε ή θέλετε να τα παίρνετε έτσι κι ας μην τ'αξίζετε;

    Σημείωση για αποφυγή παρεξηγήσεων: Το "μπορείτε" ισχύει τόσο "παικτικώς" όσο και "εξωγηπεδικώς". Ο νοών νοείτω...

    Σημείωση 2: Το τί κάνουν οι διοικήσεις κάτω απ'το τραπέζι είναι άσχετο με τον κόσμο. Μη μπερδεύεστε



    Για το μαρκάρισμα του Τσιρίλο; Κανείς;;;
    ''ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΣ....ΘΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ???'' busa (c)

    "Το μόνο κοντρόλ που ξέρεις είναι της τηλεόρασης" busa (c2)

  3. #48
    Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
    ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΚΟΡΑΚΙ ΡΕ SFERO....................
    Άλλά πές μου έκεί πού ντριπλάρισε μέ τό χέρι ό Ήλιάδης θά τό παίρνανε τό πεναλτάκι
    οί άλλοι δύο τού ΠΟΚ πού λές ή ΟΧΙ............!!!!!!!!!

    Ή έκεί πού έπαιξε καράτε ό Κωνσταντινίδης...????

    Συγχαρητήρια πάντως , έμείς άν δέν είμαστε καλύτεροι ....ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ....!!!!!!!!!!

    όχι δεν το θέλετε το κοράκι αλλα...

    πετας και καλά δύο φάσεις που υποτίθεται αδικηθήκατε,διαμαρτύρεσε έτσι με πλάγιο τρόπο.
    αν δεν είχατε ρουφήξει 2 τεμάχια και πήγαινε κανα Χ τώρα ποιος ξέρει τι θα διαβαζαμε!!!

    αλλά στο τέλος οχι εμεις δεν γουστάρουμε ....(αλλά η διαιτησια μασ αδίκησε)

    έλεος
    http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

  4. #49
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sferopetadhn
    Εγώ κάνω σαν τους γαύρους ή εσείς που μια βδομάδα πριν το ματς προσπαθήσατε να μας πείσετε ότι θα είναι στημένο και τα κοράκια θα σας σφάξουν για να μην φτάσετε το γαύρο και ότι ο ΠΑΟΚ στήνεται σε γαύρο και βάζεολο και λοιπές άλλες κουλαμάρες...

    Όταν σας λέμε να σας το δώσουμε μας λέτε θεωρίες ότι έτσι δε γουστάρετε...

    Και μόλις τρώτε μπαλάκια (γιατί στο γαμήδι το τόπι καλώς ή κακώς δεν θα κερδίζει πάντοτε η καλύτερη ομάδα) αρχίζετε πάλι κατάρες και "κομπλεξικοί", "γλυψωκώληδες" κλπ

    Είναι να μην σας κάνω πλάκα; Το ματς δεν το είδα. Ότι έδειξαν στα αθλητικά μετά. Όλοι είπαν ότι εμείς παίξαμε καλά κι εσείς όχι. Δηλαδή νομίζετε ότι είστε τόσο καλοί που πάλι θα έπρεπε να το πάρετε; Μήπως εσείς αρχίσατε να γαυροποιείστε και θέλετε περισσότερα από αυτά που μπορείτε ή θέλετε να τα παίρνετε έτσι κι ας μην τ'αξίζετε;

    Σημείωση για αποφυγή παρεξηγήσεων: Το "μπορείτε" ισχύει τόσο "παικτικώς" όσο και "εξωγηπεδικώς". Ο νοών νοείτω...

    Σημείωση 2: Το τί κάνουν οι διοικήσεις κάτω απ'το τραπέζι είναι άσχετο με τον κόσμο. Μη μπερδεύεστε



    Για το μαρκάρισμα του Τσιρίλο; Κανείς;;;
    μπραβο στο μΠΑΟΚ για τη καθαρη νικη αλλα οπως και περσυ ο Ηρακλης εχει ολες τις καταρες μου πανω του ===πιανουν οι καταρες μου === γιατι μονο με την ΑΕΚ ξεκωλιαζεται(και κωλοφαρδιζεται) με τους ευεργετες τους γαυροβαζελους μπορει να μη θελει ... αλλα τον τρωει και δε μιλαει!

    απλα η απαντηση μου ηταν στο φιλο που λεει οτι θα ειμαστε μια ζωη τριτοι... και στους πολλους που σκευτονται σαν αυτον (αν και δε παρακολουθει γιατι ισως να προσεξε οτι φετος βγηκαμε 2οι και μας θαυμασε στο CL...)

  5. #50
    Μου τη δίνει... Το avatar του/της Sferopetadhn
    Εγγραφή
    23/03/2006
    Μηνύματα
    69
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    οπως και περσυ ο Ηρακλης εχει ολες τις καταρες μου πανω του ===πιανουν οι καταρες μου ===
    Χεχεχε Γι' αυτό λες ότι θα πέσουμε του χρόνου; χεχεχε Μπέρδεψες τις βούρτσες με τις φούτσες ρε φίλε

    Σου ξαναλέω για πολλοστή φορά πως το οτί κάνουν οι διοικήσεις είναι άσχετο (και μη ελεγχόμενο) από τον κόσμο. Γι' αυτό αυτά τα περί γλυψίματος δεν έχει νόημα να τα λες εδώ. Εδώ τα ερπετά μας είχαν ζαλίσει ότι ήμασταν παράρτημα του γαύρου και ο Κοντομηνάς τα 'πινε με τον Σώκρατες. Αυτοί οι μπούφοι όμως τον χαβά τους "αφεντικά της πόλης και του βορρά και ήρωες, ανεξάρτητοι και τα τρια-δυο..." Μην την ψάχνεις! Οι λεφτάδες μεταξύ τους καλά τα βρίσκουν, εμείς το χαβαλέ μας και όλοι ζήσαν καλά κι εμείς καλύτερα.

    @ Τσιρίλο (αντι-ΠΑΟΚι ο φούστης )
    ''ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΣ....ΘΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ???'' busa (c)

    "Το μόνο κοντρόλ που ξέρεις είναι της τηλεόρασης" busa (c2)

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sferopetadhn



    Για το μαρκάρισμα του Τσιρίλο; Κανείς;;;
    πες τα σε κάποιους εδώ μέσα που σε παλαιότερες συζητήσεις είχαν ανακυρήξει τον Τσιρίλο στο πιο καθαρό αμυντικό του ελληνικού πρωταθλήματος.....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  7. #52
    ο Μαμιδάκης μιά φορά το χρόνο δίνει πριμ.
    η ΑΕΚαρα δεν έπαιξε καλά.Αλλά την έχετε δει να παίζει ΜΠΑΛΑΡΑ φέτος.Αυτό να φοβάστε.Γιατί οι υπόλοιποι το μόνο που παίζετε στο γήπεδο δεν είναι ποδόσφαιρο.
    it's the Nexus of the crisis...and the origin of storms

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ermis21
    ο Μαμιδάκης μιά φορά το χρόνο δίνει πριμ.
    η ΑΕΚαρα δεν έπαιξε καλά.Αλλά την έχετε δει να παίζει ΜΠΑΛΑΡΑ φέτος.Αυτό να φοβάστε.Γιατί οι υπόλοιποι το μόνο που παίζετε στο γήπεδο δεν είναι ποδόσφαιρο.
    είσαι λίγο υπερβολικός στο ΜΠΑΛΑΡΑ....καλύτερη από τους άλλους ναι...αλλά μπαλάρα όχι....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  9. #54
    Μου τη δίνει... Το avatar του/της Sferopetadhn
    Εγγραφή
    23/03/2006
    Μηνύματα
    69
    Ο Τσιρίλο είναι ένας Κολτσίδας που απλά επειδή παίζει στην ΑΕΚ δεν παίρνει κάρτα σε κάθε ματς. Καλό μπακ αλλά με τόσες κλοτσιές που έχει δώσει φοβούνται καν να πλησιάσουν τα φορ

    Όπως ο Ανατολάκης στα πρώτα χρόνια του στον Ολυμπιακό. Το αποκορύφωμα της καριέρας του Γιώργου φυσικά ήταν όταν πήρε και βραβείο fair play γιατί βοήθησε παίκτη του ΠΑΟ να σηκωθεί!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Για τις κατα καιρούς καρατιές -με κορυφαίο το κόψιμο καριέρας στον πιτσιρικά (τότε) Κιάσσο του ΟΦΗ- γαργάρα άπαντες... Μέχρι που ο άλλος δεν τον δεχόταν στο νοσοκομείο τον μαλάκα...
    ''ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΣ....ΘΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ???'' busa (c)

    "Το μόνο κοντρόλ που ξέρεις είναι της τηλεόρασης" busa (c2)

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2006
    Μηνύματα
    364
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sferopetadhn
    Ο Τσιρίλο είναι ένας Κολτσίδας που απλά επειδή παίζει στην ΑΕΚ δεν παίρνει κάρτα σε κάθε ματς. Καλό μπακ αλλά με τόσες κλοτσιές που έχει δώσει φοβούνται καν να πλησιάσουν τα φορ

    Όπως ο Ανατολάκης στα πρώτα χρόνια του στον Ολυμπιακό. Το αποκορύφωμα της καριέρας του Γιώργου φυσικά ήταν όταν πήρε και βραβείο fair play γιατί βοήθησε παίκτη του ΠΑΟ να σηκωθεί!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Για τις κατα καιρούς καρατιές -με κορυφαίο το κόψιμο καριέρας στον πιτσιρικά (τότε) Κιάσσο του ΟΦΗ- γαργάρα άπαντες... Μέχρι που ο άλλος δεν τον δεχόταν στο νοσοκομείο τον μαλάκα...
    SFERO.........ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ.......!!!!!!!

    Ό Τσιρίλο είναι ένας μάγκας, μαφιόζος, πούστης Ίταλός πού ξέρει καί
    μπάλλα καί πότε θά στή χώσει.....!!!!!!!

    Δύο χρόνια στήν Έλλάδα....ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ...????
    έκοψε τή μπάλλα σέ κανέναν....????????
    Άπλά τούς έκανε νά τόν φοβούνται........!!!!!!!! ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥ.....!!!!!!!

    Έφυγε κανείς τραυματίας άπό τόν Τσιρίλο....???????
    Ό Τσιρίλο όμως βγήκε άπό χτύπημα...!!!!!!!!!!!!
    Καί έπειδή σάν ΜΠΑΟΚ είπες καί κάτι.....
    6 παιχνίδια στό CH.L. άποβλήθηκε σέ κανένα......?????????

    Ε........ΟΧΙ ΚΑΙ ΑΝΑΤΟΛΑΚΗΣ Ο ΤΣΙΡΙΛΟ.......
    Ό άνθρωπος μιά πενταετία στό πρώτο μισάωρο ήταν έξω....!!!!!!!!!

    Έσύ άν ήσουν διαιτητής στό 93ο λεπτό μέ τό σκόρ 2-0 καί έναν παίκτη πού προσπαθεί νά
    κάνει καθυστέρηση στό κόρνερ θά έδινες ...ΚΟΚΚΙΝΗ......???????
    Όταν 5 λεπτά προηγουμένως Χαραλαμπίδης καί Ήλιάδης κάναν καραγκιοζηλίκια
    κοροιδεύοντας μή σεβόμενοι τούς άντιπάλους...???????????

    Είπαμε καλά κάνατε πού παίξατε καί κερδίσατε.........καί άπλά νά θυμάσαι
    ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΝΤΕΡΜΠΥ......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ΤΟΤΕ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ............!!!!!!!!!!

    Ή θές νά σού θυμίσω .......άποβολές , γκόλ άπό τό κέντρο , μάτς πού τελείωναν στό 82ο λεπτό
    καί πολλά άλλα.....!!!!!!!!!!!
    Άλλο φίλαθλοι άλλο διοίκηση σύμφωνοι............άλλά έσείς τί κάνατε όταν...........
    πάρε παίκτη, δώσε προπονητή,ξαναπάρε παίκτη,ξαναδώσε παίκτη..........

  11. #56
    Μου τη δίνει... Το avatar του/της Sferopetadhn
    Εγγραφή
    23/03/2006
    Μηνύματα
    69
    Ευτυχώς ο Μίετσελ είναι ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ σκληρό καρύδι, γιατί αν έτρωγε άλλος την καρατιά στο ΟΑΚΑ πέρυσι δεν θα ζούσε.

    Ακριβώς το γεγονός ότι το μαρκάρισμα ήταν σε παιχνίδι 2-0, στο 92' και στο κόρνερ δηλώνει τη μαλακία αυτού του παίκτη. Δηλαδή έπρεπε να τον αφήσει έξω για να πεις ότι έκανε μαλακία; Σαν σκέψη και μόνο δεν ήταν;

    Αυτό που λες εσύ μαγκία εγώ το λέω αλητεία. Αν θυμάσαι ο Ανατολάκης δεν έπαιρνε καθόλου κάρτες παρότι ήταν για 2 κόκκινες σε κάθε ματς (όχι μόνο για μαρκαρίσματα αλλα και για χριστοπαναγίες σε διαιτητές και αντιπάλους). Αν προσέξεις λέω ότι ο Τσιρίλο είναι σαφώς καλύτερο μπακ, αλλά το γεγονός και μόνο ότι παίζει στην ΑΕΚ τον γλυτώνει από πολλές κάρτες. Ιδίως μετά την ιστορία στο Αιγάλεω... ούτε τη δευτέρα παρουσία δεν ξαναπαίρνει κόκκινη αυτός.

    Αυτά περί Τσιρίλο.

    Τώρα για τα ματς που λήξαν στο 82 και τα πάρε δώσε παικτών, εγώ ξέρω ότι:

    Δεν έχει ξαναγίνει με άλλη ομάδα να τελειώνουμε το παιχνίδι κάθε φορά με 1-2 παίκτες λιγότερους για τουλάχιστον 3 χρόνια σερί (ήταν η εξελιγμένη μορφή σπρωξίματος πέρα από τα πέναλτι που είναι πολύ καρφωτά!)

    Δεν έχει ξαναγίνει να δίνει ο διαιτητής 2 κίτρινες = κόκκινη σε ένα ημίχρονο για θέατρο (Γεωργιάδης) τα οποία στο ριπλέι αποδείχθηκαν και τα δυο πέναλτι.

    Δεν έχει ξαναγίνει (στο ίδιο ματς) να κατεβάζει τη μπάλα με το χέρι ΔΙΣ αμυντικός εντός περιοχής και να μη δίνει τίποτα.

    Δεν έχει ξαναγίνει να δίνει όλα τα αμφισβητούμενα στη μία ομάδα (την φιλοξενούμενη) και να ακυρώνει δύο γκολ (το ένα ο επόπτης που είδε χέρι το οποίο δεν έπιασε ούτε η κάμερα).

    Δεν έχει ξαναγίνει να έρχονται 5000 οπαδοί των φιλοξενούμενων με προστασία ισάριθμων (να μην πω περισσότερων) αστυνομικών, να σπανε και να καίνε όλο το γήπεδο με φωτοβολίδες, πιστόλια κλπ και μετά το ματς να βρίσκονται δεκάδες σύριγγες στις κερκίδες.

    Δεν υπάρχει άλλη ομάδα που να έχει κάνει τέτοια αίσχη στην έδρα του αντιπάλου για συνεχόμενες χρονιές.

    Μόνο ο γαύρος. Ήταν τέτοιο το άχτι τους μετά από τόσα χρόνια στην πρέσα που κάνουν τα αδύνατα δυνατά. Ακόμα και σε φάσεις που τα παιχνίδια δεν τους έκαιγαν και τόσο έπρεπε να τα πάρουν!

    Μ'αρέσει ρε iriniaa που μένεις και Θεσσαλονίκη και συνεχίζεις να λες για τα πάρε-δώσε των διοικήσεων. Το λιγότερο ντροπή γιατί αν δεν υπήρχε και αυτή η ομάδα και κυρίως ο κόσμος (γιατί αυτός είναι που φοβούνται παράγοντες και πολιτικοί) δεν θα υπήρχε ποδόσφαιρο επάνω. Ποιός Άρης και Ηρακλής μου λες τώρα... Μια φορά τη δεκαετία στο ουέφα και χαίρονται όταν εμείς στα χειρότερα χάλια της ιστορίας μας κάτω από εξάδα δεν πέφτουμε (ελλείψει άλλων φυσικά).

    Γι'αυτό σου λέω ρε κοντοχωριανέ, αφήστε μας στο δικό μας Γολγοθά και μην ψάχνετε φαντάσματα. Παίξαμε καλά και σας κερδίσαμε. Τελεία και παύλα. Μάθημα για την ομάδα σας είναι και μπορεί να την ωφελήσει στο μέλλον. Μη γίνεστε γαύροι που έχουν ξεχάσει ότι υπάρχει και ήττα και με το παραμικρό γκρινιάζουν ή αλλάζουν προπονητές.

    Δείτε ρε λίγο αποτελέσματα απ'έξω! Τρία Χ έφερε η Τσέλσι με καφενεία! Δεν κουνήθηκε φύλλο. Γι'αυτό έχουν ομάδες και όχι για τα φράγκα. Έχασε η ΑΕΚ από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα και έγινε ζήτημα. Γιατί ρε μόρτηδες από πότε η ΑΕΚ δε δυσκολεύεται στην Τούμπα; Κερδίσατε τη Μίλαν και γίνατε βασιλιάς στη θέση του βασιλιά και πρέπει να σας ανοίγουμε και τα πόδια;

    Με τέτοιες νοοτροπίες δεν γίνεται πρωτάθλημα αυτό το μπουρδέλο. Δε γίνεται να απαγορεύεται να χάσουν οι μεγάλοι από τους μικρούς. Αλλιώς όχι Euro δεν θα βλέπαμε αλλά ούτε από την τηλεόραση δεν θα έπρεπε να μας αφήσουν να το δούμε.

    Αυτά τα ολίγα

    μΕ πόνεσαν τα δάχτυλα γαμώτη μου

    Goodnight πάω για νάνι... :ZZZ:
    ''ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΣ....ΘΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ???'' busa (c)

    "Το μόνο κοντρόλ που ξέρεις είναι της τηλεόρασης" busa (c2)

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2006
    Μηνύματα
    364
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sferopetadhn
    Ευτυχώς ο Μίετσελ είναι ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ σκληρό καρύδι, γιατί αν έτρωγε άλλος την καρατιά στο ΟΑΚΑ πέρυσι δεν θα ζούσε.

    Ακριβώς το γεγονός ότι το μαρκάρισμα ήταν σε παιχνίδι 2-0, στο 92' και στο κόρνερ δηλώνει τη μαλακία αυτού του παίκτη. Δηλαδή έπρεπε να τον αφήσει έξω για να πεις ότι έκανε μαλακία; Σαν σκέψη και μόνο δεν ήταν;

    Αυτό που λες εσύ μαγκία εγώ το λέω αλητεία. Αν θυμάσαι ο Ανατολάκης δεν έπαιρνε καθόλου κάρτες παρότι ήταν για 2 κόκκινες σε κάθε ματς (όχι μόνο για μαρκαρίσματα αλλα και για χριστοπαναγίες σε διαιτητές και αντιπάλους). Αν προσέξεις λέω ότι ο Τσιρίλο είναι σαφώς καλύτερο μπακ, αλλά το γεγονός και μόνο ότι παίζει στην ΑΕΚ τον γλυτώνει από πολλές κάρτες. Ιδίως μετά την ιστορία στο Αιγάλεω... ούτε τη δευτέρα παρουσία δεν ξαναπαίρνει κόκκινη αυτός.

    Αυτά περί Τσιρίλο.

    Τώρα για τα ματς που λήξαν στο 82 και τα πάρε δώσε παικτών, εγώ ξέρω ότι:

    Δεν έχει ξαναγίνει με άλλη ομάδα να τελειώνουμε το παιχνίδι κάθε φορά με 1-2 παίκτες λιγότερους για τουλάχιστον 3 χρόνια σερί (ήταν η εξελιγμένη μορφή σπρωξίματος πέρα από τα πέναλτι που είναι πολύ καρφωτά!)

    Δεν έχει ξαναγίνει να δίνει ο διαιτητής 2 κίτρινες = κόκκινη σε ένα ημίχρονο για θέατρο (Γεωργιάδης) τα οποία στο ριπλέι αποδείχθηκαν και τα δυο πέναλτι.

    Δεν έχει ξαναγίνει (στο ίδιο ματς) να κατεβάζει τη μπάλα με το χέρι ΔΙΣ αμυντικός εντός περιοχής και να μη δίνει τίποτα.

    Δεν έχει ξαναγίνει να δίνει όλα τα αμφισβητούμενα στη μία ομάδα (την φιλοξενούμενη) και να ακυρώνει δύο γκολ (το ένα ο επόπτης που είδε χέρι το οποίο δεν έπιασε ούτε η κάμερα).

    Δεν έχει ξαναγίνει να έρχονται 5000 οπαδοί των φιλοξενούμενων με προστασία ισάριθμων (να μην πω περισσότερων) αστυνομικών, να σπανε και να καίνε όλο το γήπεδο με φωτοβολίδες, πιστόλια κλπ και μετά το ματς να βρίσκονται δεκάδες σύριγγες στις κερκίδες.

    Δεν υπάρχει άλλη ομάδα που να έχει κάνει τέτοια αίσχη στην έδρα του αντιπάλου για συνεχόμενες χρονιές.

    Μόνο ο γαύρος. Ήταν τέτοιο το άχτι τους μετά από τόσα χρόνια στην πρέσα που κάνουν τα αδύνατα δυνατά. Ακόμα και σε φάσεις που τα παιχνίδια δεν τους έκαιγαν και τόσο έπρεπε να τα πάρουν!

    Μ'αρέσει ρε iriniaa που μένεις και Θεσσαλονίκη και συνεχίζεις να λες για τα πάρε-δώσε των διοικήσεων. Το λιγότερο ντροπή γιατί αν δεν υπήρχε και αυτή η ομάδα και κυρίως ο κόσμος (γιατί αυτός είναι που φοβούνται παράγοντες και πολιτικοί) δεν θα υπήρχε ποδόσφαιρο επάνω. Ποιός Άρης και Ηρακλής μου λες τώρα... Μια φορά τη δεκαετία στο ουέφα και χαίρονται όταν εμείς στα χειρότερα χάλια της ιστορίας μας κάτω από εξάδα δεν πέφτουμε (ελλείψει άλλων φυσικά).

    Γι'αυτό σου λέω ρε κοντοχωριανέ, αφήστε μας στο δικό μας Γολγοθά και μην ψάχνετε φαντάσματα. Παίξαμε καλά και σας κερδίσαμε. Τελεία και παύλα. Μάθημα για την ομάδα σας είναι και μπορεί να την ωφελήσει στο μέλλον. Μη γίνεστε γαύροι που έχουν ξεχάσει ότι υπάρχει και ήττα και με το παραμικρό γκρινιάζουν ή αλλάζουν προπονητές.

    Δείτε ρε λίγο αποτελέσματα απ'έξω! Τρία Χ έφερε η Τσέλσι με καφενεία! Δεν κουνήθηκε φύλλο. Γι'αυτό έχουν ομάδες και όχι για τα φράγκα. Έχασε η ΑΕΚ από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα και έγινε ζήτημα. Γιατί ρε μόρτηδες από πότε η ΑΕΚ δε δυσκολεύεται στην Τούμπα; Κερδίσατε τη Μίλαν και γίνατε βασιλιάς στη θέση του βασιλιά και πρέπει να σας ανοίγουμε και τα πόδια;

    Με τέτοιες νοοτροπίες δεν γίνεται πρωτάθλημα αυτό το μπουρδέλο. Δε γίνεται να απαγορεύεται να χάσουν οι μεγάλοι από τους μικρούς. Αλλιώς όχι Euro δεν θα βλέπαμε αλλά ούτε από την τηλεόραση δεν θα έπρεπε να μας αφήσουν να το δούμε.

    Αυτά τα ολίγα

    μΕ πόνεσαν τα δάχτυλα γαμώτη μου

    Goodnight πάω για νάνι... :ZZZ:


    EΣΥ ΡΕ SFERO ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΛΕΓΟΜΕΝΑ................


    Αύτό τό συμπέρασμα έβγαλες.....???????

    Κωλόφαρδος όντως ό Μίετσελ πέρισυ...
    Άλλο τέτοιο μαρκάρισμα τού Τσιρίλο θυμάσαι...???
    Έγώ άφού βλέπεις θυμάμαι δύο τού Μίετσελ πού έστειλε άλλαγή τούς άντιπάλους.....!!!!!!!!
    Όσο γιά τόν Άνατολάκη τά πρώτα 3-4 χρόνια στήν Εύρώπη μέ Μπάγιεβιτς
    δέν προλάβαινε νά μπεί στό δεκάλεπτο ήταν μέ κίτρινη καί μετά κοίταγε,γιαυτό καί οί
    πεντάρες....!!!!!!!Σχεδόν μέ δέκα παίζανε........
    Ό δικός μας είναι καί πονηρός καί βρώμικος όταν χρειαστεί.....
    Δέν είμαι ύπέρμαχος του.....
    Άλλά ή κάθε όμάδα θέλει τόν Τσιρίλο της......!!!!!!!!

    ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΧΑΜΟΣ ΠΟΥ ΧΑΣΑΜΕ............ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ........!!!!!!!

    Άπλά αύτό τό μάτς μάς έδειξε ότι γιά νά πάμε γιά τίτλο....ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΝΙΣΧΥΣΗ........!!!!!!!!!
    ΑΥΤΟ ΛΕΜΕ..........
    Μήν άλλάζεις τά λόγια μου
    Είναι ή τρίτη χρονιά καί πάντα λείπει αύτό τό κάτι.......!!!!!!!
    Μέ κανέναν ΠΑΟΚ δέν τά βάλαμε...
    Πρόπερσυ ήταν ό Ιωνικός ,πέρσυ ό ΟΦΗ φέτος έσείς......άπλά είναι κάποια όριακά μάτς
    πού σέ ξεβρακώνουν.....
    Μή βαυκαλίζεστε λοιπόν,ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΜΑΖΙ ΣΑΣ........!!!!!!!!!
    Άπλά είσασταν ή φετινή άφορμή.........
    ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΗΚΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΚ ΠΟΥ ΛΕΣ..........άλλιώς θά περνούσαμε.....
    ΑΥΤΟ ΤΟΝΙΖΩ.........!!!!!!!!

    ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΝΤΕΡΜΠΥ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ............!!!!!!!!

    Τώρα γιά τόν περήφανο λαό τού ΠΑΟΚ τί νά πώ...........
    Ή περηφάνεια σας φίλε............απλά
    ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΗ............

    Δύο φορές διακοπή μέ τήν ΑΕΚ μέσα στή δεκαετία άπό πετροπόλεμο......!!!!!!!!!
    Κι όταν σάς προτείναμε νά πάμε μαζί στήν Κωνσταντινούπολη..........
    ΘΥΜΑΣΑΙ..........ΑΡΝΗΘΗΚΑΤΕ.........!!!!!!!!!
    Δυό όμάδες μέ τό ίδιο σύμβολο πού ή μία προήρθε άπό τά σπλάχνα τής άλλης.........
    Γιατί έγώ είμαι καί ΠΑΟΚ...........
    Άλλά δέν μπορώ νά μή δεχτώ ότι ό Άρης δύο φορές πλήρωσε ...
    ΤΗΝ ΑΚΕΡΑΙΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ........ένώ κάποιοι άλλοι πριμοδοτούνταν............
    ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ............!!!!!!!!!!

    ΥΓ. Μπορεί καί νάχω δεί τόν ΠΑΟΚ στήν Τούμπα πιό πολλές φορές άπό σένα 51 γάρ ....!!!!!!!!!!!


  13. #58
    Μου τη δίνει... Το avatar του/της Sferopetadhn
    Εγγραφή
    23/03/2006
    Μηνύματα
    69
    Για πες μου κι εμένα την ακέραια στάση του Άρη να τη μάθω.

    Όσον αφορά το προχθεσινό ματς καθόλου δεν βαυκαλιζόμαστε. Εμείς προφανώς καταλαβαίνουμε σε ποια θέση βρίσκεται η ομάδα και κάνουμε χαβαλέ όπως κάναμε χαβαλέ και με τα 3 από τον Ατρόμητο. Εσείς είστε που από πέρυσι πήρατε ψηλά τον αμανέ και μπαλάρα και ομαδάρα και αυτό κι εκείνο. Και άντε παίζετε μπαλάρα να το δεχτώ... χάσατε στην Τούμπα μετά από 10 αγωνιστικές! Δηλαδή πάλι στραβωμένοι είστε; Ποιοί είστε τέλος πάντων; Πολύ καλή η προσπάθεια αλλά έχει δρόμο ακόμα και έχω την εντύπωση ότι βιάζεστε...

    Όσον αφορά το μπαλάρα βέβαια επίτρεψέ μου να διαφωνήσω. Ιδίως εσύ λόγο ηλικίας θα πρέπει να θυμάσαι πολύ περισσότερες ομάδες που όντως έπαιζαν σοβαρή μπάλα. Εγώ θυμάμαι μόνο ΑΕΚ με Ντούσαν, ο ΠΑΟ λίγο με Ρότσα (τουλάχιστον ήξερε να παίρνει αποτελέσματα) και ο γαύρος πάλι με Ντούσαν (ιδίως τη δεύτερη χρονιά του στο λιμάνι).

    Τώρα όλα τα άλλα περί επιλεκτικότητας κλπ, απλά σε προτρέπω να βρεις αρχείο με ματς του ΠΑΟΚ με ΟΣΦΠ, ΑΕΚ και ΠΑΟ και να μας πεις πού πέφτει το μεγάλο ξυλίκι...

    Τέλος για τα πριμ απ'το δημόσιο. Φαντάζομαι ξέρεις πόσες και ποιές ομάδες δεν χρωστάνε. Πάντως η ΑΕΚ δεν είναι μέσα σ'αυτές. Όπως επίσης δε φταίνε οι άλλοι αν ο μαλάκας ο δικός σας γκρέμισε το γήπεδο χωρίς εξασφαλίσεις γιατί νόμιζε ότι θα εκβιάσει καταστάσεις. Ναι αν ήταν ο γαύρος ή ο βάζελος μπορεί να γίνονταν αλλιώς τα πράγματα, αλλά άλλο το ειδικό βάρος των προέδρων τους και άλλο του τότε δικού σας (Γρανίτσας αν θυμάμαι καλά

    ΥΓ Αν ο Τσιρίλο έπαιζε σε άλλη ομάδα θα έχανε τα μισά ματς από κάρτες... βλ. Κολτσίδας
    ''ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΣ....ΘΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ???'' busa (c)

    "Το μόνο κοντρόλ που ξέρεις είναι της τηλεόρασης" busa (c2)

  14. #59
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    ρε τι κολλημα με το Cirrillo.....

    ρε παλουκαρια μαθατε μπαλα βλεποντας παιχνιδια του Oλυμπιακου στο πρωταθλημα της παραγκας?

    δεν ειδατε τον Cirrillo στο Champions Leage ????

    δε σας γεμησε το ματι????

    εχετε καλυτερους κεντρικους αμυντικους στις ομαδες σας???

    πω πω τι καθομαι και λεω.... τσαμπα μιλαμε τσαμπα κοροιδευομαστε


  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Εγώ θα μιλήσω μόνο για το ματς με τον ΠΑΟΚ.
    Σιγά μην κάτσω να σφάζομαι για τα κοράκια. Ας πούμε ότι άνθρωποι είναι με ότι σημαίνει αυτό και ας λήξει εκεί.
    Τώρα για το ματς με τον ΠΑΟΚ μόνο στραβός δεν είδε ότι έπαιξε πολύ καλύτερα. Συγχαρητήρια και μπράβο του. Άξιζε τη νίκη και την πήρε.
    Αυτό που με ενόχλησε δεν είναι η ήττα. Σιγά. Ποδόσφαιρο είναι και η ήττα είναι μέσα στο παιχνίδι. Αυτό που με τρέλλανε είναι η αντίδραση μας ως ομάδα. Σαν ξαφνικά να... ξεχάσαμε αυτά που κάναμε τόσο καιρό. Εύχομαι να είναι... περαστικό και να μην συμβαίνει κάτι άλλο.

Σελίδα 4 από 54 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 3536
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2008, 13:37
  2. Απαντήσεις: 3814
    Τελευταίο μήνυμα: 14/02/2008, 15:54
  3. Ποιός θα πάρει το πρωτάθλημα του χωριού;
    από Gandalf dr685sm στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2005, 18:38
  4. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 17/04/2005, 16:43
  5. Πιος θα παρει το πρωταθλημα στα MotoGP
    από anco στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2004, 14:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF