Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Βοηθεια για επιλογη

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/11/2006
    Μηνύματα
    105

    Βοηθεια για επιλογη

    Μετα απο αρκετο καιρο αναμονης βρεθηκα εξ απροοπτου σε ενα μεγαλο διλλημα.. Ημουν ψημενος για να ακριβολογουμε για να παρω ενα fazerακι s2 με ABS μεχρι που ειδα το bandit με ABS.. To fazer ειναι κουκλι αλλα και αισθητα πιο ακριβο. Ετσι λοιπον θα ηθελα γνωμες για τα 2 και κυριως για το bandit για το οποιο δεν εχω προλαβει να το ψαξω καθολου και με πιεζει ο χρονος για να το κλεισω..

  2. #2
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    δε ζητας βοηθεια για επιλογη ρε ψηλε...

    πληροφοριες ζητας για την επιλογη σου !!!!!!

    αφου πας για το μπαντιτ καρφι τι μας ρωτας???

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/11/2006
    Μηνύματα
    105
    Βασικα πληροφοριες ψαχνω, εχεις δικιο.. Αλλα και για τις 2. Απλα για το fazerακι ειχα πολυ παραπανω χρονο να το ψαξω. Για το bandit με προβληματιζει λιγο η αεροψυξη, το αν ειναι ζημιαρικο και το aftersales.. Καμια ιδεα?

  4. #4
    daytona 675 : SS master Το avatar του/της jbear
    Εγγραφή
    17/11/2005
    Μηνύματα
    445
    Αρχικά δημιουργήθηκε από symplektis
    Βασικα πληροφοριες ψαχνω, εχεις δικιο.. Αλλα και για τις 2. Απλα για το fazerακι ειχα πολυ παραπανω χρονο να το ψαξω. Για το bandit με προβληματιζει λιγο η αεροψυξη, το αν ειναι ζημιαρικο και το aftersales.. Καμια ιδεα?
    Tα αλλαξανε φετος!!!Τερμα η αεροψυξη!!!Μονο υδροψυκτα...

    Για τα υπολοιπα δε ξερω να σου πω...
    Θελω ενα Ducati 1098 S ΤΩΡΑAAAA!!! :a07:

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    "Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία" - Σωκρατης

  5. #5
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Στο είπα και αλλού το bandit ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΕΡΟΨΥΚΤΟ έχει και πάντα είχε ψυγείο λαδιού δηλαδή αεροελαιόψυκτο. Το φετινό μοντέλλο 2007 είναι πλέον υδρόψυκτο.
    Προβλήματα έχει παρουσιάσει στα ηλεκτρικά του αλλά όχι σπουδαία.
    Τα κρατήματά του είναι όμως "προηγούμενης δεκαετίας".
    Πλεονέκτημα η χαμηλή τιμή, το ABS και τα σε προσφορά έξτρα .........
    ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ για μένα τουλάχιστον ότι δεν έχει πουλήσει και δεν πουλάει, γιατί στην Ελλάδα μηχανάκια αυτού του στυλ δεν τραβάνε εμπορικά ....
    ΠΟΣΕΣ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ;;;;;;;;;;;;;;;
    Οταν θα θέλεις να αλλάξεις μηχανή κανένας δεν θα την παίρνει παρά για ένα κομμάτι ψωμί.......

  6. #6
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    Στο είπα και αλλού το bandit ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΕΡΟΨΥΚΤΟ έχει και πάντα είχε ψυγείο λαδιού δηλαδή αεροελαιόψυκτο. Το φετινό μοντέλλο 2007 είναι πλέον υδρόψυκτο.
    Προβλήματα έχει παρουσιάσει στα ηλεκτρικά του αλλά όχι σπουδαία.
    Τα κρατήματά του είναι όμως "προηγούμενης δεκαετίας".
    Πλεονέκτημα η χαμηλή τιμή, το ABS και τα σε προσφορά έξτρα .........
    ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ για μένα τουλάχιστον ότι δεν έχει πουλήσει και δεν πουλάει, γιατί στην Ελλάδα μηχανάκια αυτού του στυλ δεν τραβάνε εμπορικά ....
    ΠΟΣΕΣ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ;;;;;;;;;;;;;;;
    Οταν θα θέλεις να αλλάξεις μηχανή κανένας δεν θα την παίρνει παρά για ένα κομμάτι ψωμί.......
    Να τα παρουμε ενα-ενα.

    - Προβληματα στα ηλεκτρικα, δεν παιζει.
    - Τα κρατηματα του μπορει να μην ειναι τοσο καλα οσο τα συχρονα μηχανακια αλλα ειναι παραπανω απο ικανοποιητικα για τον μεσο αναβατη.
    - Σχετικα με την εμπορικοτητα εχεις δικιο και ετσι ειναι. Στην Ελλαδα επιασε πατο ενω σε αλλες χωρες ηταν best seller.

    Στα υπερ του ειναι η αξιοπιστια, καταναλωση, γραμμικοτητα του κινητηρα, θεση οδηγησης, ανεση με συνεπιβατη.

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  7. #7
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από symplektis
    Βασικα πληροφοριες ψαχνω, εχεις δικιο.. Αλλα και για τις 2. Απλα για το fazerακι ειχα πολυ παραπανω χρονο να το ψαξω. Για το bandit με προβληματιζει λιγο η αεροψυξη, το αν ειναι ζημιαρικο και το aftersales.. Καμια ιδεα?
    Η αεροελαιοψυξη μην σε προβληματιζει. Δεν υπαρχει απολυτος κανενα προβλημα.
    Καθε αλλο εκτος απο ζημιαρικο ειναι. Φημιζεται για την αξιοπιστια του.
    Για aftersales δεν γνωριζω γιατι το δικο μου το κανω service εγω.

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/11/2006
    Μηνύματα
    105
    @arxaios: Οποια και να παρω επειδη ειναι η πρωτη μου δεν ξερω πως θα παει στο μελλον. Εννοω πως στο μυαλο μου εχω να παρω μια για μετακινησεις μεσα στην πολη και μετα να αλλαξω αυτοκινητο. Οποτε δεν ξερω αν θα την πουλησω ποτε και οταν την πουλησω λογικα οποια και αν παρω στα ιδια θα ειναι για μεταπωλητικη αξια. Απο την αλλη αν την βολευτω και μπει μεσα μου ο ιος των cc και θελησω στα 2 χρονια 1000αρι τοτε λογικα θα κλαιω τα λεφτα μου.. Δεν ξερω, το συγκεκριμενο ειναι μεγαλο προβλημα. Δεν εχω δει να κυκλοφορει καμια, σε αυτο εχεις δικιο. Οσο για τα κρατηματα αυτο διορθωνεται στην πορεια η ειναι ο τυπος αναρτησεων που κανει την ζημια?

  9. #9
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Είναι η γεομετρία των αναρτήσεων και αυτό δεν αλλάζει, απλά βάζοντας κάποια καλλίτερα αμορτισέρ και ελατήρια βελτιόνεται, όχι πολύ όμως ................
    Για τα ηλεκτρικά επιμένω καθώς και τα 2 που ξέρω έχουν παρουσιάσει προβλήματα με τον ανορθωτή και την μπαταρία....
    Η θέση οδήγησης σε σχέση με το FAZER είναι πρακτικά ίδια .....
    Το μηχανάκι είναι όντως Best seller σε άλλες χώρες αλλά δεν θα το πουλήσεις ούτε στην Γερμανία ούτε στη Γαλλία ούτε και στην Ισπανία.
    Με το ίδιο σκεπτικό με εσένα είχα αγοράσει το Diversion XJ 600 s (ψάξε φωτό και θα δεις ότι μοιάζει πάρα πολύ με το Badit 600s) και τώρα δεν μπορώ να το πουλήσω με τίποτα (σκέψου ότι το έχω 2 χρόνια για πούλημα 1500Ε) και μάλλον πάει για απόσυρση......
    ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΠΡΕΜΟΥΡΑ ΜΕ ΤΟ FAZER, απλά σου εκθέτω τα γεγονότα όπως τα γνωρίζω από προσωπικές εμπειρίες....

  10. #10
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    Είναι η γεομετρία των αναρτήσεων και αυτό δεν αλλάζει, απλά βάζοντας κάποια καλλίτερα αμορτισέρ και ελατήρια βελτιόνεται, όχι πολύ όμως ................
    Για τα ηλεκτρικά επιμένω καθώς και τα 2 που ξέρω έχουν παρουσιάσει προβλήματα με τον ανορθωτή και την μπαταρία....
    Η θέση οδήγησης σε σχέση με το FAZER είναι πρακτικά ίδια .....
    Το μηχανάκι είναι όντως Best seller σε άλλες χώρες αλλά δεν θα το πουλήσεις ούτε στην Γερμανία ούτε στη Γαλλία ούτε και στην Ισπανία.
    Με το ίδιο σκεπτικό με εσένα είχα αγοράσει το Diversion XJ 600 s (ψάξε φωτό και θα δεις ότι μοιάζει πάρα πολύ με το Badit 600s) και τώρα δεν μπορώ να το πουλήσω με τίποτα (σκέψου ότι το έχω 2 χρόνια για πούλημα 1500Ε) και μάλλον πάει για απόσυρση......
    ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΠΡΕΜΟΥΡΑ ΜΕ ΤΟ FAZER, απλά σου εκθέτω τα γεγονότα όπως τα γνωρίζω από προσωπικές εμπειρίες....
    Και εγω απο προσωπικη εμπειρια στα λεω. Οσον αφορα τις αναρτησεις δεν εχουν κανενα απολυτως προβλημα για καθημερινη χρηση. Εαν θελεις να γραψεις γυρους στις Σερρες ειναι αλλο καπελο. Επισης εχουν και καποιες ρυθμισεις τις οποιες δεν τις βρισκεις σε αλλα μοντελα του ανταγωνισμου.



    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  11. #11
    Προβοκάστορας Το avatar του/της gloum
    Εγγραφή
    17/11/2006
    Μηνύματα
    307
    Ότι και να σου λέμε..αυτό που σου ταιριάζει στο μάτι θα πάρεις..Μην κολλάς τόσο σε λεπτομέριες..Στο 95% των περιπτώσεων στους Ελληνικούς δρόμους δεν θα καταλάβεις μεγάλη διαφορά.Αν μπορείς οδήγησε και τα δύο και θα δεις.Kαι επιμένω..το πρώτο κριτήριο ότι και να λέμε είναι το πως μας φαίνεται στο μάτι...Ότι και να είναι καλοτάξιδο και καλά χιλιόμετρα
    I love deadlines.I love the whoosing sound they make as they go by. Douglas Noel Adams


    Σε περίπτωση που σας ενδιαφέρει δείτε εδώ http://bilaguras.blogspot.com/

  12. #12
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gloum
    Ότι και να σου λέμε..αυτό που σου ταιριάζει στο μάτι θα πάρεις..Μην κολλάς τόσο σε λεπτομέριες..Στο 95% των περιπτώσεων στους Ελληνικούς δρόμους δεν θα καταλάβεις μεγάλη διαφορά.Αν μπορείς οδήγησε και τα δύο και θα δεις.Kαι επιμένω..το πρώτο κριτήριο ότι και να λέμε είναι το πως μας φαίνεται στο μάτι...Ότι και να είναι καλοτάξιδο και καλά χιλιόμετρα
    +1
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

Παρόμοια θέματα

  1. Μια Βοηθεια Για Επιλογη Service
    από slaybas στο forum KTM
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2007, 10:57
  2. Βοηθεια για επιλογη μοτοσυκλετας
    από ^Deadly_Sin^ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2007, 00:16
  3. Βοηθεια για επιλογη ελαστικων
    από agnostos71 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2004, 03:22
  4. Βοηθεια Για Επιλογη!!!!
    από djupiter στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2004, 01:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF