Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 61

Θέμα: Τα ποδήλατα ή οι Μότο είναι πιο Extreme;

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
    Ωραίες φωτό. Αλλά μην πάτε μακρυά. Οποιος τολμάει να βγει με ποδήλατο στους δρόμους της Αθήνας είναι ήρωας. Μιλάμε για ΤΟ extreme sport...

    πραγματι !!!


    οταν ειμαι στο δρομο με τον "μαυρο πυραυλο" ( ibiza 92 ) ...

    :a53: :a53:

    μα πως το κανουν ???
    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  2. #17
    Ρακό - μέλος Το avatar του/της villy
    Εγγραφή
    30/04/2006
    Μηνύματα
    291
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
    Γιατι δεν φορανε ενα αλεξιπτωτο στην πλατη




    Αυτό αναρωτήθηκα κι εγώ!
    Παίζουμε?

    Θέλω...
    Θέλω κι άλλες...
    Θέλω κι άλλες διακοπές...
    Θέλω κι άλλες διακοπές στη Κρήτη............
    Θέλω κι άλλες διακοπές στη Κρήτη το καλοκαίριιιιιιιιιιιι......

  3. #18
    siga re


    afoy exei nero apo katw!


    τωρα όσον αφορά το ποδήλατο στην αθήνα...


    μακάρι να είχαμε όλοι ανοιχτά μυαλά και να μπορούσαμε να τσουλάμε με τα ποδηλατα στο κεντρο... μακάρι...

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2006
    Μηνύματα
    7
    Οι φωτο ειναι απο εδω
    http://www.freezefocus.com/pub_to_pub/
    http://www.hansrey.com/latestadventures.htm

    Ο τυποι ειναι ο έ Hans-No Way- Ray και ο γνωστος αναβατης DH Steve Peat:smilea:



    Οσο για το ποδηλατο στην αθηνα ... μια συνηθεια ειναι οπως ολα. Δεν ειναι και τοσο suicide αν προσεξεις 2-3 πραγματα . Οι περισσοτεροι οδηγοι ΑΜΑ σε βλεπουν παντως σε προσεχουν αρκετα αφου σε περνανε για τρελλο
    For those about to ride ....We Sallute you

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Έτσι ακριβώς!

    Να πηγαίνεις πρωί στο κέντρο με ποδήλατο απο την Πατησίων...

    ΟΛΑ τα λεφτά λέμε....

    Κυκλοφορούσα πριν μπόλικα χρόνια με ποδήλατο μέσα στην ΑΘήνα. Δεν θυμάμαι να είχα πρόβλημα. Και σκέφτομαι να το ξανακάνω και σύντομα μάλιστα.
    Γιατί; Θεωρείτε ότι είναι πιο επικίνδυνο από τη μοτοσικλέτα;

  6. #21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
    Γιατί; Θεωρείτε ότι είναι πιο επικίνδυνο από τη μοτοσικλέτα;
    Ναι, σαφέστατα. Δεν έχει ούτε την ενεργητική ουτε την παθητική ασφάλεια της μηχανής.

    Εκεί που πλεονεκτεί πολύ είναι η ευκινησία και - κατα συνέπεια - η αποφυγή κινδύνων λόγω μικρού βάρους.

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  7. #22
    Ρακό - μέλος Το avatar του/της villy
    Εγγραφή
    30/04/2006
    Μηνύματα
    291
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
    Κυκλοφορούσα πριν μπόλικα χρόνια με ποδήλατο μέσα στην ΑΘήνα. Δεν θυμάμαι να είχα πρόβλημα. Και σκέφτομαι να το ξανακάνω και σύντομα μάλιστα.
    Γιατί; Θεωρείτε ότι είναι πιο επικίνδυνο από τη μοτοσικλέτα;



    Κι εγώ κυκλοφορούσα με ποδήλατο Αθήνα - Βύρωνα - Νέα Σμύρνη.

    Σίγουρα είναι πιό επικίνδυνο γιατί δεν έχεις Ενεργητική Ασφάλεια! Αν γίνει κάτι δεν μπορεις να το αποφύγεις επιταχύνοντας, κάνοντας ελιγμό κλπ...
    Παίζουμε?

    Θέλω...
    Θέλω κι άλλες...
    Θέλω κι άλλες διακοπές...
    Θέλω κι άλλες διακοπές στη Κρήτη............
    Θέλω κι άλλες διακοπές στη Κρήτη το καλοκαίριιιιιιιιιιιι......

  8. #23
    Χαλαρά το ποδήλατο είναι πιο extreme.

    Ξέρεις τι είναι να οδηγείς μηχανή, να σου κάθεται ένα mountain bike από γνωστό, να λέω έλα μωρέ εδώ κάνουμε σούζα με μηχανή στο ποδηλατάκι θα κολλήσουμε......που λένε είναι σαν το ποδήλατο...και τα ρέστα....μια φορά το καβαλάς και μετά δεν το ξεχνάς.....κι άλλα τέτοια χαρούμενα......για πότε τρώς καπάκι με ποδήλατο χαμπάρι δεν πέρνεις......


    Ψηφίζω ποδήλατο....
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  9. #24
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Σε off road καταστασεις και ειδικα σε κατηφορικα κομματια το ποδηλατο ειναι μακραν πιο επικινδυνο απο τα μηχανακια !!!


  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2006
    Μηνύματα
    7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
    Σε off road καταστασεις και ειδικα σε κατηφορικα κομματια το ποδηλατο ειναι μακραν πιο επικινδυνο απο τα μηχανακια !!!

    Για δες... Εγω μεχρι τωρα πιστευα το αντιθετο ... Οτι η μηχανη ειναι πιο δυσκολη στα μονοπατια λογω βαρους . Το ποδηλατο ελεγχεται πιο ευκολα με μετατοπιση του σωματος στα κατηφορικα μονοπατια.
    Βεβαια η μηχανη εχει το πλεονεκτημα στα ελαστικα και στην καλυτερη προσφυση.
    For those about to ride ....We Sallute you

  11. #26
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
    Σε off road καταστασεις και ειδικα σε κατηφορικα κομματια το ποδηλατο ειναι μακραν πιο επικινδυνο απο τα μηχανακια !!!



    Δλδ.... αν πάρω ενα EXC300 και κλειδώσω το γκάζι στην κατηφόρα..... είναι πιο ασφαλές απο το να παω κόλλα με το ποδήλατο;

    Δεν ξέρω.... ρωτάω....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #27
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Δλδ.... αν πάρω ενα EXC300 και κλειδώσω το γκάζι στην κατηφόρα..... είναι πιο ασφαλές απο το να παω κόλλα με το ποδήλατο;

    Δεν ξέρω.... ρωτάω....

    κάντο εσύ και τί σε νοιάζει....



    άσε μου όμως κλειδί και άδεια του 954, πρώτα....


    και μετά από κάνα δίμηνο τα ξαναλέμε.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  13. #28
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από smike
    Για δες... Εγω μεχρι τωρα πιστευα το αντιθετο ... Οτι η μηχανη ειναι πιο δυσκολη στα μονοπατια λογω βαρους . Το ποδηλατο ελεγχεται πιο ευκολα με μετατοπιση του σωματος στα κατηφορικα μονοπατια.
    Βεβαια η μηχανη εχει το πλεονεκτημα στα ελαστικα και στην καλυτερη προσφυση.
    Απαπα....

    Με το ποδηλατο σε παιρνει ο ροβολος και αν τα φρενακια σου κανουν την χαρη να βρουν προσφυση να φρεναρεις εχει καλως ... Αλλιως...

    Ουτε την σταθεροτητα που σου προσφερει η μοτο εχεις , ουτε τις τερατοαναρτησεις τις , ουτε το λιγο γκαζακι που θα χρειαστεις να περασεις το στουμπι που θα σου τυχει μπροστα σου , ουτε το ρεγουλαρισμα στο ρυθμο σου απο το κλεισιμο του γκαζιου !!! Δεν εχεις απολυτος τιποτα...


  14. #29
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Δλδ.... αν πάρω ενα EXC300 και κλειδώσω το γκάζι στην κατηφόρα..... είναι πιο ασφαλές απο το να παω κόλλα με το ποδήλατο;

    Δεν ξέρω.... ρωτάω....
    Μπααα.... Το ιδιο αποτελεσμα θα εχεις ....

    Απλα οταν πεταχτεις πανω απο την σελλα του EXC μεχρι να πεσεις θα σε εχει πιασει πεινα !!!:rotflmao: :rotflmao: Μιλαμε για κλειδωμενο γκαζι παντα!!!




  15. #30
    daytona 675 : SS master Το avatar του/της jbear
    Εγγραφή
    17/11/2005
    Μηνύματα
    445
    Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
    Απαπα....

    Με το ποδηλατο σε παιρνει ο ροβολος και αν τα φρενακια σου κανουν την χαρη να βρουν προσφυση να φρεναρεις εχει καλως ... Αλλιως...

    Ουτε την σταθεροτητα που σου προσφερει η μοτο εχεις , ουτε τις τερατοαναρτησεις τις , ουτε το λιγο γκαζακι που θα χρειαστεις να περασεις το στουμπι που θα σου τυχει μπροστα σου , ουτε το ρεγουλαρισμα στο ρυθμο σου απο το κλεισιμο του γκαζιου !!! Δεν εχεις απολυτος τιποτα...

    φρενακια? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: εχεις δει τι "φρενακια" εχουν? 200mm διαμετρο (δισκοφρενα) με τετραπιστονες δαγκανες και ειναι και υδραυλικα!!! Για το βαρος του ποδηλατου (και του αναβατη) ειναι πραγματι υπερβολικα...

    και για τις αναρτησεις τα ιδια!!! υπαρχουν απιστευτα "πραγματακια"

    και οι σκελετοι ειναι ειδικα σχεδιασμενοι για αυτο, με special γεωμετρια και φοβερη σταθεροτητα και στιβαροτητα...

    αμα το καλοσκεφτεις δεν ειναι καθολου για κλαμματα!!! εκτος κι αν ακουσεις την τιμη τους!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    πιστευω οτι σε ευχαριστιση τα downhill ξεπερνουν (αντε να ειναι ιδια...) τις μοτο οπως και αλλες καταστασεις με ποδηλατο...
    Θελω ενα Ducati 1098 S ΤΩΡΑAAAA!!! :a07:

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    "Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία" - Σωκρατης

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γιατί τα ελαστικά μοτο είναι πιο ακριβά απο εκείνα των Ι.Χ.;;;
    από Gandalf dr685sm στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 76
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2009, 15:08
  2. Γιατί τα ποδήλατα είναι καλύτερα από τις γυναίκες!
    από alximistis στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2008, 16:23
  3. ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΓΙΑ ΜΟΤΟ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΤΙΜΗΜΕΝΑ?
    από athas62 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2006, 01:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF