Σελίδα 16 από 123 ΠρώτοΠρώτο ... 611121314151617181920212666116 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 226 έως 240 από 1832

Θέμα: Αλυσίδα αυτός ο άγνωστος !!

  1. #226
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.851
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
    Μπορει καποιο καλο παιδακι να με πει καποιο σπρει λιπαντικο αλυσιδας που εχει χρησιμοποιησει και ηταν διαφανο σαν WD-40 αλλα με πολυ καλη προσκολληση στην αλυσιδα??

    Εχω βαρεθει να καθαριζω την αλυσιδα και να δειχνει σαν καινουργια και μετα να βαζω το λιπαντικο και την κανει χαλια (το castrol wax την κανει κιτρινη λογο χρωματος γρασσου και το torco που εχω τωρα την κανει λευκη σαν Ψ@λοχυμ@ ).

    Υπαρχει καποιος καλος ανθρωπας που εχει βρει καποιο που να ειναι crystal clear ΔΙΑΦΑΝΟ σπρει αλυσιδας???

    Ψάξε για ένα της honda.Ουτε φαίνεται
    http://powersports.honda.com/the_goo...&TheGoodsDir=4

    Εγώ δεν το χρησιμοποιώ τώρα βάζω motorex 622 μιας και αποφάσισα οτι αν δεν λερώνει δεν λαδώνει αλλά για την δουλειά που το θες το honda είναι η κορυφή απλά.

  2. #227
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Tha koitaxv kai ena tis wurth poy moy eipan.Eyxaristv poly paides.

    Stefane den paizei oyte mia sto ekattomyrio na ebaza honda lipantiko alysidas stin koukla mou kai as htan koryfaio.:rotflmao: :rotflmao:
    Keep spamming!!!:a13:

  3. #228
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.851
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
    Tha koitaxv kai ena tis wurth poy moy eipan.Eyxaristv poly paides.

    Stefane den paizei oyte mia sto ekattomyrio na ebaza honda lipantiko alysidas stin koukla mou kai as htan koryfaio.:rotflmao: :rotflmao:


    Μπορείς να πάς να το αγοράσεις κρυφά

  4. #229
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
    Μπορείς να πάς να το αγοράσεις κρυφά
    Les e??Tha balo suzuki tampelaki apo pano! :rotflmao:
    Keep spamming!!!:a13:

  5. #230
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657

    Αυτή η φαγούρα στο Delete όσο πάει και δυναμώνει ...!!!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  6. #231
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan

    Αυτή η φαγούρα στο Delete όσο πάει και δυναμώνει ...!!!
    Keep spamming!!!:a13:

  7. #232
    Νέο μέλος Το avatar του/της yorgos1
    Εγγραφή
    20/01/2007
    Μηνύματα
    12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
    Μπορει καποιο καλο παιδακι να με πει καποιο σπρει λιπαντικο αλυσιδας που εχει χρησιμοποιησει και ηταν διαφανο σαν WD-40 αλλα με πολυ καλη προσκολληση στην αλυσιδα??

    Εχω βαρεθει να καθαριζω την αλυσιδα και να δειχνει σαν καινουργια και μετα να βαζω το λιπαντικο και την κανει χαλια (το castrol wax την κανει κιτρινη λογο χρωματος γρασσου και το torco που εχω τωρα την κανει λευκη σαν Ψ@λοχυμ@ ).

    Υπαρχει καποιος καλος ανθρωπας που εχει βρει καποιο που να ειναι crystal clear ΔΙΑΦΑΝΟ σπρει αλυσιδας???
    ΌΤΙ και να βάλεις, πάλη μαύρο θα γίνει, στάνταρ αυτό που σου λέω. Η αποψή μου για το Torco είναι, ότι είναι για τα μπάζα, μου το έδωσε ο τύπος για καλύτερο από το Castrol αλλά...

    Μπορεί το καστρολ να τα κάνει λιαλιά:rotflmao: αλλά κάνει πολύ καλή δουλειά! Το επόμενο που θέλω να δοκιμάσω είναι αυτό της bel-ray. H bel-ray στο σιτε της λέει οτι "δεν πίνεις νιρό αλλά βιλούδο"! Εάν βγει κι αυτό μάπα, θα γυρίσω πάλι στο καστρόλ και δεν θα το ξανά κουνίσω

  8. #233
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Κι εγώ σχημάτισα μια όχι και τόσο καλή άποψη για το λιπαντικό αλυσίδας της TORCO σε σχέση με τα MOTOREX (622 Racing,λευκό) και ΜΟΤUL (Chain lube) που χρησιμοποιούσα στο παρελθόν.
    Ναι μεν λιπαίνει καλά,αλλά εξαφανίζεται από την αλυσίδα αρκετά εύκολα,σε βαθμό που κάθε βδομάδα-10 μέρες(καμιά 300αριά περίπου χλμ) να θέλει ψέκασμα.Η αλυσίδα γίνεται σαν να έχει περάσει από βροχή,φεύγει τελείως από τους κρίκους.

    Το MOTUL είναι σαν κόλλα,πολύ δυνατό κι από το MOTOREX δεν είχα κανένα παράπονο.

    Λέω,τα επόμενα που θα δοκιμάσω να είναι της ΒΕL-RAY και της CASTROL
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  9. #234
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Chain wax της Maxima...μεγάλη κορυφή,άψογη λίπανση και διαφανές.Έχω και της Motorex αλλά αυτή η ασπρίλα με χαλάει,λες και κανας σκύλος έχυσε την αλυσίδα είναι!!

  10. #235
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.788
    Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσε της Silikolene Gel Platinum αν δεν κάνω λάθος.Είναι αρκετά καλό.Πήρα το Motul και το έβαλα πρώτη φορά.Τι είναι ρε παιδιά αυτό το πράμα...Από τα χέρια δεν μπορούσα να το βγάλω,σαν κόλλα είναι.Θα σας πω εντυπώσεις μετά από λίγο καιρό.

  11. #236
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
    Motul σαν κόλλα είναι
    +1

    αλλά παραδόξως δεν μαζεύει χώμα σε χωματόδρομο και δείχνει να στεγνώνει-χάνεται πολύ γρήγορα.

  12. #237
    Geia sas paidia apo enan neo odigo kai neo melos sto site.

    Kathos kai eimai neos odigos kai den gnorizw para pola pragmata pano stin mixni tha ithela na rotisw, agorasa to chain lube tis Motul einai kalo? to oti kolaei arketa afoy stegnosi einai kalo?

  13. #238
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Petranlost
    Geia sas paidia apo enan neo odigo kai neo melos sto site.

    Kathos kai eimai neos odigos kai den gnorizw para pola pragmata pano stin mixni tha ithela na rotisw, agorasa to chain lube tis Motul einai kalo? to oti kolaei arketa afoy stegnosi einai kalo?

    Είναι μια χαρά.
    Αρκετά καλό λιπαντικό..
    Ουσιαστικά δημιουργεί κάτι σαν τσίχλα στην αλυσίδα σου, το οποίο τη λιπαίνει συνεχώς.
    Μην ανησυχείς καθόλου.
    Να τη λαδώνεις περίπου ανά 300 χλμ.

    Ε, να τη καθαρίζεις κιόλας ε

  14. #239
    Euxaristw MikeG
    Nai tin katharizw tin alisida me parafineleo panta prin ksanaperasw to spray
    Twra peira na dokimasw kai tis yamaha to yamalube platinum chain spray kai ayto san tis motul einai alla moy fenete pos tis motul krataei pio kala.

  15. #240
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.822
    Tο καλύτερο που έχω βάλει στη μηχανή είναι το bell-ray...Δεν λερώνει καθόλου& κάνει καλή δουλιά.Εναλλακτικά υπάρχει & το valvoline...
    προσέχουμε για να έχουμε!...

Παρόμοια θέματα

  1. SuperMoto, αυτος ο άγνωστος τρόπος
    από GOGOS2612 στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 17/04/2013, 15:10
  2. Αλυσίδα αυτός ο άγνωστος!
    από derd στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/07/2006, 11:27
  3. Ξέρει αυτός...
    από NLS στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2004, 11:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF