Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 25

Θέμα: ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ... αφέντες του λαού

  1. #1
    Μου τη δίνει... Το avatar του/της Sferopetadhn
    Εγγραφή
    23/03/2006
    Μηνύματα
    69

    ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ... αφέντες του λαού

    Ρε παιδιά πώς το έφερε η μέρα σήμερα, αλλά λες και επίτηδες το κάνει για να τους μισήσω ακόμη περισσότερο...

    Το λοιπόν πήγα στο Τμήμα της περιοχής μου για να αλλάξω ταυτότητα (ξέρετε αυτή που δεν έχει θρήσκευμα ). Εκεί που είμαστε ένα τσούρμο άνθρωποι και περιμένουμε πάνω από δυο ώρες, μία ηλικιωμένη κυρία έκανε παράπονο (και καλά το έλεγε σε μας για να το ακούσουν άλλοι) γιατί μία... όργανο έκανε τσιγάρο, ενώ θεωρητικά δεν επιτρέπεται σε δημόσιες υπηρεσίες. Σε 2' έρχεται το γκομενάκι με ύφος λέγοντας "όταν έχετε κάτι με εμένα προσωπικά να έρχεστε σε μένα και όχι να τα λέτε σε άλλους κλπ κλπ" και λέει η κυρία "δηλαδή πρέπει να το πω στον διοικητή;" Και ξαναλέει με ύφος το γκομενάκι "όχι θα του το πω εγώ τώρα!" πάει μέσα και... ΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!

    Έρχεται σε μισό λεπτό ο αρχιδι-οικητής και λέει στην κυρία που καθόταν "Με συγχωρείτε, να πάρω την καρέκλα στο γραφείο γιατί τη χρειαζόμαστε" ΚΑΙ Ο ΑΡΧΙΚΑΡΙΟΛΗΣ ΣΑΠΙΟΚΟΙΛΙΑΣ ΤΗ ΣΗΚΩΣΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ Ο θρασύτατος και δεν είπε τίποτα στο άλλο το τσουλάκι... για φτύσιμο!

    Δεύτερο περιστατικό πριν 20'... Προχωράω στη Βασιλίσσης Σοφίας ακριβώς μπροστά από το Πολεμικό Μουσείο. Σε κάποια φάση ακούστηκε κάτι αλλά δεν πήρα χαμπάρι τίποτα γιατί εκείνη τη στιγμή ήμουν πίσω από μία στάση λεωφορείου. Τελικά με το που προχώρησα είδα ένα αυτοματάκι πεσμένο στην απέναντι γωνία και ένας τύπος (με κράνος) ευτυχώς χωρίς τίποτα. Ένα τζιπάκι με μία ξανθία (η οποία σταμάτησε και κατέβηκε αμέσως) που πήγε, ρον σήκωσε και πήγα νστην άκρη. Απ' ότι φάνηκε μάλλον δεν βρήκαν, απλά η γκόμενα πήγε να στρίψει δεξιά σε κάθετο και τον έκλεισε. Ευτυχώς δεν είχαν και οι δύο χιλιόμετρα... Ως εδώ όλα καλά...

    Κάνω δυο βήματα που λέτε και βλέπω όργανο (ΠΑΛΙ ΓΥΝΑΙΚΑ) της Τροχαίας, στο πεζοδρόμιο απ'την πλευρά, μου να κάθεται σε ένα διακοσμητικό κολωνάκι σταυροπόδι και να καπνίζει. Φυσικά η γκόμενα είχε πλήρη ορατότητα και η αθεόφοβη ούτε καν κουνήθηκε... Ρε πούστη μου ούτε καν τη τζούρα που πήρε δεν σταμάτησε...

    ΡΕΕΕΕΕΕ ΒΟΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΔΗΜΟΣΙΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΞΥΠΝΑΤΕΕΕΕΕΕΕ

    Μόνο για βόλεμα και διεκδικήσεις είστε ρε παπάρες και όσους λίγους δουλεύουν τους πνίγετε γιατί χαλάνε την πιάτσα...

    Παλιόπουστες γάγγραινα της χώρας!



    Ουφ! Ξεθύμανα...
    ''ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΣ....ΘΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ???'' busa (c)

    "Το μόνο κοντρόλ που ξέρεις είναι της τηλεόρασης" busa (c2)

  2. #2
    Προβοκάστορας Το avatar του/της gloum
    Εγγραφή
    17/11/2006
    Μηνύματα
    307

    Re: ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ... αφέντες του λαού

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sferopetadhn

    ΡΕΕΕΕΕΕ ΒΟΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΔΗΜΟΣΙΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΞΥΠΝΑΤΕΕΕΕΕΕΕ

    Μόνο για βόλεμα και διεκδικήσεις είστε ρε παπάρες και όσους λίγους δουλεύουν τους πνίγετε γιατί χαλάνε την πιάτσα...

    Παλιόπουστες γάγγραινα της χώρας! yuck: yuck: yuck: yuck:



    Ουφ! Ξεθύμανα...
    Χαλαρά...πιπέρι στο στόμα..τι σου φταίνε τα βοδάκια και τα λες δημόσιους?
    I love deadlines.I love the whoosing sound they make as they go by. Douglas Noel Adams


    Σε περίπτωση που σας ενδιαφέρει δείτε εδώ http://bilaguras.blogspot.com/

  3. #3
    Και που να αρχίσω να σου λέω ιστορίες από πολεοδομία μεριά...
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  4. #4
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260

    Re: ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ... αφέντες του λαού

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sferopetadhn
    Ρε παιδιά πώς το έφερε η μέρα σήμερα, αλλά λες και επίτηδες το κάνει για να τους μισήσω ακόμη περισσότερο...

    Το λοιπόν πήγα στο Τμήμα της περιοχής μου για να αλλάξω ταυτότητα (ξέρετε αυτή που δεν έχει θρήσκευμα ). Εκεί που είμαστε ένα τσούρμο άνθρωποι και περιμένουμε πάνω από δυο ώρες, μία ηλικιωμένη κυρία έκανε παράπονο (και καλά το έλεγε σε μας για να το ακούσουν άλλοι) γιατί μία... όργανο έκανε τσιγάρο, ενώ θεωρητικά δεν επιτρέπεται σε δημόσιες υπηρεσίες. Σε 2' έρχεται το γκομενάκι με ύφος λέγοντας "όταν έχετε κάτι με εμένα προσωπικά να έρχεστε σε μένα και όχι να τα λέτε σε άλλους κλπ κλπ" και λέει η κυρία "δηλαδή πρέπει να το πω στον διοικητή;" Και ξαναλέει με ύφος το γκομενάκι "όχι θα του το πω εγώ τώρα!" πάει μέσα και... ΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!

    Έρχεται σε μισό λεπτό ο αρχιδι-οικητής και λέει στην κυρία που καθόταν "Με συγχωρείτε, να πάρω την καρέκλα στο γραφείο γιατί τη χρειαζόμαστε" ΚΑΙ Ο ΑΡΧΙΚΑΡΙΟΛΗΣ ΣΑΠΙΟΚΟΙΛΙΑΣ ΤΗ ΣΗΚΩΣΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ Ο θρασύτατος και δεν είπε τίποτα στο άλλο το τσουλάκι... για φτύσιμο!

    SIZE]

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    exo gami8i sta gelia leme ton pao afton ton dikiti re ke gamo leme
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  5. #5
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533

    Re: ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ... αφέντες του λαού

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sferopetadhn


    Κάνω δυο βήματα που λέτε και βλέπω όργανο (ΠΑΛΙ ΓΥΝΑΙΚΑ) της Τροχαίας, στο πεζοδρόμιο απ'την πλευρά, μου να κάθεται σε ένα διακοσμητικό κολωνάκι σταυροπόδι και να καπνίζει. Φυσικά η γκόμενα είχε πλήρη ορατότητα και η αθεόφοβη ούτε καν κουνήθηκε...


    Tο διασκεδαζε πανω στο κΩλονακι η γυναικα ,γιατι να κουνηθει?Αφου την εβρισκε μια χαρα καθισμενη εκει...
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  6. #6
    αααααααα δεν σε βρισκω πληροφορημενο

    αλλο η αστινομικοι που κανουν περιπολια και αλλο η αστινομικοι της τροχαιας

    καλα εκανε η κοπελα και δεν πηγε αφου αυτο ειναι δουλεια της τροχαιας


    τι ηθελες να βρει και τον μπελα της ????


    αυτο που λεω μου δωσανε ως απαντηση δυο αστινομικοι οταν τους ζητησα να επιληυθουν ενος τροχαιου , οτι δεν ειναι οι αρμοδιοι και πρεπει να καλεσω την τροχαια

    αντε βγαλε ακρη !!!!!!! τελικα ποιος ειναι αρμοδιος βρε παιδια ?

  7. #7
    EΥΑΓΓΕΛΑΤΟΣ-ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ


    Μην χανετε χρονο


  8. #8
    Το ρεμάλι της Φ.Νέγρη Το avatar του/της LsKostas
    Εγγραφή
    17/02/2007
    Μηνύματα
    446
    πρεπει να πεις και ΠΟΙΑΣ περιοχης...


    πες το...μπορει να χρειαστει
    Τα λογια πρεπει να ακολουθουνται απο πραξεις.Αλλιως...τουφες :-)

    "ΘΕΛΩ ΝΑ ΝΙΚΗΣΩ,ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΝΙΚΗΘΩ"

  9. #9
    Χαλαρώστε λίγο και μην τα μηδενίζεται όλα.Η μάνα μου δουλεύει στην Εφορία και έχει λιποθυμήσει 3 φορές από υπερκόπωση.Κάθε μέρα είναι με Depon για τον πονοκέφαλο.Αν δείτε πόσος κόσμος περνάει κάθε μέρα από μπροστά της θα πάθετε πλάκα.Και δεν φτάνουν αυτά.Κάθε πρωί μαζεύονται όλοι οι συνταξιούχοι της Λάρισας και ρωτάνε αν ισχύουν όλα αυτά που λέει ο Αυτιάς στην τηλεόραση.Όχι ότι τους ενδιαφέρει,απλά έτσι για να έχουνε να συζητάνε στο καφενείο μετά.Γι'αυτο λέω,ας μην τα μηδενίζουμε όλα,υπάρχουν σταρχιδιστές Δ.Υ και υπάρχουν και σωστοί όπως υπάρχουν και σε κάθε επάγγελμα...
    Fortis Fortuna Adiuvat

  10. #10
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
    Χαλαρώστε λίγο και μην τα μηδενίζεται όλα.Η μάνα μου δουλεύει στην Εφορία και έχει λιποθυμήσει 3 φορές από υπερκόπωση.Κάθε μέρα είναι με Depon για τον πονοκέφαλο.Αν δείτε πόσος κόσμος περνάει κάθε μέρα από μπροστά της θα πάθετε πλάκα.Και δεν φτάνουν αυτά.Κάθε πρωί μαζεύονται όλοι οι συνταξιούχοι της Λάρισας και ρωτάνε αν ισχύουν όλα αυτά που λέει ο Αυτιάς στην τηλεόραση.Όχι ότι τους ενδιαφέρει,απλά έτσι για να έχουνε να συζητάνε στο καφενείο μετά.Γι'αυτο λέω,ας μην τα μηδενίζουμε όλα,υπάρχουν σταρχιδιστές Δ.Υ και υπάρχουν και σωστοί όπως υπάρχουν και σε κάθε επάγγελμα...

    +10000

    Σε ολες τις δουλειες υπαρχουνε και οι ΜΑΛΑΚΕΣ χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν υπαρχουνε και σωστοι στη δουλεια τους

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της chducos1
    Εγγραφή
    05/11/2006
    Μηνύματα
    195
    <runnera> απλα η μητερα σου ειναι ατυχη.
    γενικα στον δημοσιο τομεα η εισαι "τυχεροσ"και τα ξυνεισ μεχρι να παρεισ συνταξη η αλλιωσ δουλευεισ για αλουσ 10.δεν υπαρχει ενδιαμεση κατασταση.
    ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ πρεπει να σταματησει η μονιμοτητα των δημοσιων.να δεισ μετα τον κοπριτη, που τον πληρωνω απο τουσ υπερογκουσ φορουσ του κολοκρατουσ,πωσ στρωνει
    V POWER

  12. #12
    Μου τη δίνει... Το avatar του/της Sferopetadhn
    Εγγραφή
    23/03/2006
    Μηνύματα
    69
    Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
    Χαλαρώστε λίγο και μην τα μηδενίζεται όλα.Η μάνα μου δουλεύει στην Εφορία και έχει λιποθυμήσει 3 φορές από υπερκόπωση.Κάθε μέρα είναι με Depon για τον πονοκέφαλο.Αν δείτε πόσος κόσμος περνάει κάθε μέρα από μπροστά της θα πάθετε πλάκα.Και δεν φτάνουν αυτά.Κάθε πρωί μαζεύονται όλοι οι συνταξιούχοι της Λάρισας και ρωτάνε αν ισχύουν όλα αυτά που λέει ο Αυτιάς στην τηλεόραση.Όχι ότι τους ενδιαφέρει,απλά έτσι για να έχουνε να συζητάνε στο καφενείο μετά.Γι'αυτο λέω,ας μην τα μηδενίζουμε όλα,υπάρχουν σταρχιδιστές Δ.Υ και υπάρχουν και σωστοί όπως υπάρχουν και σε κάθε επάγγελμα...
    Ομολογώ ότι τα παιδιά στις ταυτότητες ήταν ευγενέστατοι και παρότι δεν έκανα τη δουλειά μου (η μαλακία δεν ήταν δικη μου) δεν είπα τίποτα. Δε γούσταρα να μαλώνω, όπως φυσικά και δεν θα καθόμουν να βγάλω άκρη με τον διοικητή.

    Ότι έγραψα το έγραψα γιατί είναι χαρακτηριστικά παραδείγματα νοοτροπίας δημόσιων υπαλλήλων και αυτό το 10% (και πολύ βάζω) που δουλεύουν χάνονται στο χάος... Όχι ότι είμαι και κανένας γαμώ υπάλληλος αλλά είμαι σίγουρος ότι καθημερινά μπορεί και να παράγω όσο 10 τέτοιοι...

    Το πρώτο παράδειγμα δείχνει αυτή τη γαμημένη συντεχνιακή αντίληψη, που αντί να της ζητήσεις συγγνώμη ευγενικά και -έστω για 10'- μέχρι να φύγει η κυρία να κάνει το μαλάκα και να πει να μην καπνίζουν, αυτός ξόδεψε όλη την εξυπνάδα του (γι' αυτό χρειάστηκε 2') στο να της πάρει την καρέκλα... και το χειρότερο είναι ότι ο μαλάκας είναι μεγάλος άνθρωπος και το άλλο το μπάζο η πιτσιρίκα από αυτές που αν τις δεις έξω δεν τους ρίχνεις ούτε μισή ματιά...

    Το δεύτερο παράδειγμα είναι το γνωστό ΣΤΙΣ ΑΡΧΙΔΑΡΕΣ ΜΟΥ!!!!
    Ξαναλέω ότι η γκόμενα ήταν της ΤΡΟΧΑΙΑΣ και ούτε καν κουνήθηκε... και να πω ότι δούλευε εκείνη την ώρα... Καθόταν στο κολωνάκι (που στον κώλο να της μπει) και κάπνιζε... Μιλάμε σκύλο να πατούσε το αμάξι μπορεί και να αντιδρούσε λίγο. ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ!!!!

    Η πιο απίστευτη αντίδραση που έχω δει ποτέ... από όργανο ρύθμισης της κυκλοφορίας...
    ''ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΣ....ΘΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ???'' busa (c)

    "Το μόνο κοντρόλ που ξέρεις είναι της τηλεόρασης" busa (c2)

  13. #13
    Μου τη δίνει... Το avatar του/της Sferopetadhn
    Εγγραφή
    23/03/2006
    Μηνύματα
    69
    Αρχικά δημιουργήθηκε από chducos1
    <runnera> απλα η μητερα σου ειναι ατυχη.
    γενικα στον δημοσιο τομεα η εισαι "τυχεροσ"και τα ξυνεισ μεχρι να παρεισ συνταξη η αλλιωσ δουλευεισ για αλουσ 10.δεν υπαρχει ενδιαμεση κατασταση.
    ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ πρεπει να σταματησει η μονιμοτητα των δημοσιων.να δεισ μετα τον κοπριτη, που τον πληρωνω απο τουσ υπερογκουσ φορουσ του κολοκρατουσ,πωσ στρωνει
    μασ ξέσκισεσ μ'αυτό το σ

    πάτα και λίγο w :rotflmao:

    ''ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΣ....ΘΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ???'' busa (c)

    "Το μόνο κοντρόλ που ξέρεις είναι της τηλεόρασης" busa (c2)

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ASTRAKITCAR
    Εγγραφή
    18/08/2004
    Μηνύματα
    287
    οσους δημοσιους υπαλληλου εχω γνωρισει ανω των 40 ετων γιατι οι κατω ξεφευγουν λιγο,ειναι οι πιο ανενεργοι και βαριεστημενοι ανθρωοι που εχω γνωρισει....πραγματικα εχουν μια νοοτροπια εκτος δουλειας,στην προσωπικη τους ζωη εννοω η οποια μου θυμιζει αυτιστικα ατομα..

    πολυ βαρεμαρα και ελειψη ενεργητικοτητας...το μονο που τους νοιαζει ειναι ποσο εφ απαξ θα παρουν και τη συνταξη....
    πωλουνται ΦΡΕΝΑ 288mm κομπλέ από AUDI A3 2.0 tsi για Group VAG (δεν είμαι έμπορος).

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Εγώ δεν καταλαβαίνω πως σ’ αυτήν την χώρα σε ανοικτές συζητήσεις οι πάντες βρίζουν το Δημόσιο και τους Δημόσιους υπάλληλους, και από την πίσω πόρτα στα κρυφά γλύφουν κατουρημένες ποδιές για μια θεσούλα εκεί… :a13:

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2016, 10:20
  2. Το μέλλον του λαού.
    από blackrose στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2011, 00:07
  3. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2007, 20:08
  4. Ο ΑΡΗΣ στα χερια του λαου του.
    από SvsGreek στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2006, 20:46
  5. ΠΟΣΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ...
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2005, 17:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF