Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Περι μεταβίβασης μοτό...

  1. #1

    Περι μεταβίβασης μοτό...

    Xρειάζομαι πληροφορίες για διαδικασία μεταβίβασης...

    Τώρα, θέλω 2 ειδών πληροφορίες...

    Α) Πως και που γίνεται ακριβώς η μεταβίβαση (στο ιντερνετ βρήκα μόνο τον παλιό τρόπο με την εφορία...αλλά αν δεν κάνω λάθος έχει αλλάξει)

    Β) Αυτός που θα το αγοράσει είναι απο νησί (σχολή οδηγών)...δεν θα έρθει ο ίδιος αλλά θα στείλει ένα παληκάρι εξουσιοδοτημένο για να κάνει την μεταβίβαση στο όνομα του αγοραστη...για να είμαι και εγώ και αυτός καλυμμένοι μετά την μεταβίβαση θα πρέπει να κάνουμε 2 δηλώσεις του Ν105 μια για μενα και μια για τον αγοραστή...οτι εγώ πουλησα το ER για ΧΧΧΧ euro την ταδε ημερομηνία κλπ κλπ και οτι o αγοραστής αγορασε προς XXXX euro την ταδε ημερομηνία κλπ κλπ...εφόσον ο αγοραστης ο ίδιος ΔΕΝ θα είναι μπροστά, πως διάολο θα γίνει? Μπορεί το παληκάρι που στέλνει να είναι ο ιδιος εξουσιοδοτημένος να κάνει δηλωση Ν105 στο όνομα του αγοραστή?

    Αυτά και ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
    http://img214.imageshack.us/img214/2570/cyborgfenderyv2.jpg
    "That's what happens when Earth fucks with Space... never forget that..."

  2. #2

    Re: Περι μεταβίβασης μοτό...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από modeerf
    Xρειάζομαι πληροφορίες για διαδικασία μεταβίβασης...

    Τώρα, θέλω 2 ειδών πληροφορίες...

    Α) Πως και που γίνεται ακριβώς η μεταβίβαση (στο ιντερνετ βρήκα μόνο τον παλιό τρόπο με την εφορία...αλλά αν δεν κάνω λάθος έχει αλλάξει)

    Β) Αυτός που θα το αγοράσει είναι απο νησί (σχολή οδηγών)...δεν θα έρθει ο ίδιος αλλά θα στείλει ένα παληκάρι εξουσιοδοτημένο για να κάνει την μεταβίβαση στο όνομα του αγοραστη...για να είμαι και εγώ και αυτός καλυμμένοι μετά την μεταβίβαση θα πρέπει να κάνουμε 2 δηλώσεις του Ν105 μια για μενα και μια για τον αγοραστή...οτι εγώ πουλησα το ER για ΧΧΧΧ euro την ταδε ημερομηνία κλπ κλπ και οτι o αγοραστής αγορασε προς XXXX euro την ταδε ημερομηνία κλπ κλπ...εφόσον ο αγοραστης ο ίδιος ΔΕΝ θα είναι μπροστά, πως διάολο θα γίνει? Μπορεί το παληκάρι που στέλνει να είναι ο ιδιος εξουσιοδοτημένος να κάνει δηλωση Ν105 στο όνομα του αγοραστή?

    Αυτά και ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

    ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΘΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΗΣΙ ΚΑΙ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΝ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ.
    ΘΑ ΕΧΕΙ ΔΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΜΟΝΙΜΟΥ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΤΟΥ ΑΓΟΡΑΣΤΗ Η ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΓΝΗΣΙΟ ΤΗΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ.
    ΟΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΓΝΗΣΙΟ.

    ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ.
    να κοιτας εκει που θες να
    πας,αλλοιως θα πας εκει που
    κοιτας....

  3. #3

    Re: Re: Περι μεταβίβασης μοτό...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
    ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΘΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΗΣΙ ΚΑΙ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΝ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ.
    Σωστοτατος...μάλλον θα τον βάλω να την κάνει ΠΡΙΝ γινει η μεταβίβαση για να την έχει μαζί του το παληκάρι που θα στείλει...γιατι δεν θέλω να μπλέξω με "περίμενε" και "αντε τωρα θα το στείλει, αυτιο θα το στείλει"...(αν μπορεί να γίνει φυσικά).


    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
    ΘΑ ΕΧΕΙ ΔΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΜΟΝΙΜΟΥ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΤΟΥ ΑΓΟΡΑΣΤΗ Η ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΓΝΗΣΙΟ ΤΗΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ.
    ΟΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΓΝΗΣΙΟ.

    ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ. [/B]
    Μόνο για την δηλωση Ν105 ανησυχώ φιλε...γιατί δεν θέλω μπλεξίματα...

    Καμμια πληροφορία για την διαδικασία μεταβίβασης (που γινεται, πώς γινεται και εγώ τι χρειάζομαι) έχουμε?

    Και πάλι ευχαριστώ...
    http://img214.imageshack.us/img214/2570/cyborgfenderyv2.jpg
    "That's what happens when Earth fucks with Space... never forget that..."

  4. #4
    Νέο μέλος Το avatar του/της tony29
    Εγγραφή
    08/01/2004
    Μηνύματα
    19
    Θα πάτε σε ένα ΚΕΠ, με ένα παράβολο από το Υπ. Συγκοινωνιών (πληρωμένο σε Τράπεζα (περίπου 150ε)), την άδεια κυκλοφορίας και τις ταυτότητες-εξουσιοδότηση και εκεί θα αναλάβουν αυτοί όλες τις διαδικασίες.

    Ακόμα και τις δηλώσεις για την αγορα θα τις ετοιμάσετε εκεί ή θα τις θεωρήσετε(οποσδήποτε), αν τις έχετε έτοιμες.
    Μετά από μια εβδομάδα θα σε ειδοποιήσουν αυτοί οτι εκδόθηκε η νέα άδεια.

    Δεν θυμάμαι αν χρειάζεται εκκαθαριστικό.

    Πάρε το 131, υπάρχει τηλ των ΚΕΠ, για πληροφορίες.

  5. #5
    Ευχαριστώ man...

    http://img214.imageshack.us/img214/2570/cyborgfenderyv2.jpg
    "That's what happens when Earth fucks with Space... never forget that..."

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2015, 15:16
  2. ερωτηση περι μεταβιβασης
    από petss στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2012, 15:03
  3. Περί μεταβίβασης... ???
    από carpe_diem στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2009, 19:12
  4. ωραιο vid περι οδηγησης μοτο
    από b_bong12 στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2007, 00:33
  5. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF